Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

30 grudnia 2016 r.
12:39

Obama wyrzuca 35 rosyjskich „dyplomatów”. Wybierali Ameryce prezydenta

0 14 A A
Barack Obama pokazał stanowczość. Dlaczego tak późno? Fot. Wikicommons
Barack Obama pokazał stanowczość. Dlaczego tak późno? Fot. Wikicommons

Biały Dom zakomunikował, że Stany Zjednoczone wydalają 35 rosyjskich dyplomatów w związku z ingerowaniem w amerykańskie wybory prezydenckie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Chodzi o dyplomatów w Waszyngtonie i San Francisco. Dostali oni 72 godziny na opuszczenie terytorium USA. Ameryka zarzuca Rosji, że usiłowała wpłynąć na wynik wyborów w USA poprzez m.in. włamywanie się na strony polityczne, konta e-mailowe i ujawnianie danych. Wydalani byli w to czynnie zaangażowani.

Równocześnie zamknięte zostają dwa kompleksy mieszkalne w Nowym Jorku i Maryland, z których sowieckie towarzystwo operowało internetowo.

Raport administracji Obamy o działaniach Rosji zostanie przekazany do Kongresu w najbliższych dniach.

Można powiedzieć – musztarda po obiedzie. Ciekawe, co by się stało, gdyby taka akcja została przeprowadzona przed wyborami?

Komunikat Białego Domu o wydaleniu rosyjskich „dyplomatów”  mieszających w amerykańskich wyborach

Komunikat Białego Domu o wydaleniu rosyjskich „dyplomatów”  mieszających w amerykańskich wyborach
Komunikat Białego Domu o wydaleniu rosyjskich „dyplomatów”  mieszających w amerykańskich wyborach
Czytaj więcej o:

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
phi / 31 grudnia 2016 o 10:36
Stańcie w prawdzie napisał:
Federacja Rosyjska = Związek Sowiecki.  Po kres historii nic się nie zmieni. Człowiek sowiecki pozostanie sowiecki nawet jak mu zmienią nazwę państwa. Bardzo trafnie i prawdziwie piszecie nazywając rzeczy po imieniu.  W nerwy wpadają polskie przydupasy moskiewskie. Ilośc żółci jaką wylewają na forum świadczy o celności trafienia. Gratulacje!!!
Powiedzmy, że u nas w Polsce jest mało homo sovieticusów. Wystarczy spojrzeć na wielbicieli małego człowieczka z ambicjami a la Stalin albo obrońców czystego socjalizmu w wydaniu 500+. Lokale socjalne to też de facto komunizm. Sam fakt, że Polacy wybierają do władzy partyjki mniej lub bardziej socjalistyczne i populistyczne, a nie ma w Polsce żadnej faktycznej partii prawicowej również o czymś świadczy.
Powiedzmy, że u nas w Polsce jest mało homo sovieticusów. Wystarczy spojrzeć na wielbicieli małego człowieczka z ambicjami a la Stalin albo obrońców czystego socjalizmu w wydaniu 500+. Lokale socjalne to też de facto komunizm. Sam fakt, że Polacy wybierają do władzy partyjki mniej lub bardziej socjalistyczne i populistyczne, a nie ma w Polsce żadnej faktycznej partii prawicowej również o czymś świadczy. rozwiń
Avatar
Stańcie w prawdzie / 31 grudnia 2016 o 01:32
Federacja Rosyjska = Związek Sowiecki. Po kres historii nic się nie zmieni. Człowiek sowiecki pozostanie sowiecki nawet jak mu zmienią nazwę państwa. Bardzo trafnie i prawdziwie piszecie nazywając rzeczy po imieniu. W nerwy wpadają polskie przydupasy moskiewskie. Ilośc żółci jaką wylewają na forum świadczy o celności trafienia. Gratulacje!!!
Avatar
starszy dyżurny / 30 grudnia 2016 o 19:32
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Do gość ."sowieckich",hehe......,wiesz co może "sowieckich" to przykład bezmyślności dziennikarskiej,ale ten kraj mentalnie dzięki myśleniu społeczeństwa i władz w tym kraju to jest w dalszym ciągu ZSSR BIS.Jedne co jest inne to kolory flagi a tak nic po za tym,ten sam hymn jedynie z innym tekstem,kult Stalina tego samego który wymordował blisko 70-ąt milionów Rosjan,zamordyzm,mordowanie nie wygodnych władzy ludzi i od lat ci sami ludzie na najwyższszych partyjnych stołkach i wszech-obecna korupcja na niebotyczną skale.Czy wystarczy tych przykładów?,czy podać więcej?. no termin " sowieckich" jednak faktycznie razi , używany jest przez prymitywną propagandę 
rozwiń
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 19:27
taka prawda jak broń biologiczna u Husajna i wywołana z tego powodu wojna
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 17:07
Poszli won, sobaki!
Avatar
Henio / 30 grudnia 2016 o 14:32
Oj tam, oj tam. Co jakiś czas należy się wietrzenie rezydentur FSB i GRU. 
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 14:26
Towarzyszu Prezydencie - już mieliście swoje 5 minut, teraz czas odejść.
Avatar
Ułan / 30 grudnia 2016 o 14:17
BOLSZEWIKA GOŃ, GOŃ, GOŃ!
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 13:40
JASNE, ŻE SOWIECKICH !!! TO ICH WIECZNA SPUŚCIZNA.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 13:32
Jak widać Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Sowieckiej już broni "swoich". Rozpocznijcie "towarzysze" zbiórkę na wydalonych. Sowietyzm nigdy nie wylezie z Moskwy. Sam Putin ubolewa raz po raz, że rozpad Związku Sowieckiego był największą katastrofą.
Avatar
phi / 31 grudnia 2016 o 10:36
Stańcie w prawdzie napisał:
Federacja Rosyjska = Związek Sowiecki.  Po kres historii nic się nie zmieni. Człowiek sowiecki pozostanie sowiecki nawet jak mu zmienią nazwę państwa. Bardzo trafnie i prawdziwie piszecie nazywając rzeczy po imieniu.  W nerwy wpadają polskie przydupasy moskiewskie. Ilośc żółci jaką wylewają na forum świadczy o celności trafienia. Gratulacje!!!
Powiedzmy, że u nas w Polsce jest mało homo sovieticusów. Wystarczy spojrzeć na wielbicieli małego człowieczka z ambicjami a la Stalin albo obrońców czystego socjalizmu w wydaniu 500+. Lokale socjalne to też de facto komunizm. Sam fakt, że Polacy wybierają do władzy partyjki mniej lub bardziej socjalistyczne i populistyczne, a nie ma w Polsce żadnej faktycznej partii prawicowej również o czymś świadczy.
Powiedzmy, że u nas w Polsce jest mało homo sovieticusów. Wystarczy spojrzeć na wielbicieli małego człowieczka z ambicjami a la Stalin albo obrońców czystego socjalizmu w wydaniu 500+. Lokale socjalne to też de facto komunizm. Sam fakt, że Polacy wybierają do władzy partyjki mniej lub bardziej socjalistyczne i populistyczne, a nie ma w Polsce żadnej faktycznej partii prawicowej również o czymś świadczy. rozwiń
Avatar
Stańcie w prawdzie / 31 grudnia 2016 o 01:32
Federacja Rosyjska = Związek Sowiecki. Po kres historii nic się nie zmieni. Człowiek sowiecki pozostanie sowiecki nawet jak mu zmienią nazwę państwa. Bardzo trafnie i prawdziwie piszecie nazywając rzeczy po imieniu. W nerwy wpadają polskie przydupasy moskiewskie. Ilośc żółci jaką wylewają na forum świadczy o celności trafienia. Gratulacje!!!
Avatar
starszy dyżurny / 30 grudnia 2016 o 19:32
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Do gość ."sowieckich",hehe......,wiesz co może "sowieckich" to przykład bezmyślności dziennikarskiej,ale ten kraj mentalnie dzięki myśleniu społeczeństwa i władz w tym kraju to jest w dalszym ciągu ZSSR BIS.Jedne co jest inne to kolory flagi a tak nic po za tym,ten sam hymn jedynie z innym tekstem,kult Stalina tego samego który wymordował blisko 70-ąt milionów Rosjan,zamordyzm,mordowanie nie wygodnych władzy ludzi i od lat ci sami ludzie na najwyższszych partyjnych stołkach i wszech-obecna korupcja na niebotyczną skale.Czy wystarczy tych przykładów?,czy podać więcej?. no termin " sowieckich" jednak faktycznie razi , używany jest przez prymitywną propagandę 
rozwiń
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 19:27
taka prawda jak broń biologiczna u Husajna i wywołana z tego powodu wojna
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 17:07
Poszli won, sobaki!
Avatar
Henio / 30 grudnia 2016 o 14:32
Oj tam, oj tam. Co jakiś czas należy się wietrzenie rezydentur FSB i GRU. 
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 14:26
Towarzyszu Prezydencie - już mieliście swoje 5 minut, teraz czas odejść.
Avatar
Ułan / 30 grudnia 2016 o 14:17
BOLSZEWIKA GOŃ, GOŃ, GOŃ!
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 13:40
JASNE, ŻE SOWIECKICH !!! TO ICH WIECZNA SPUŚCIZNA.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 13:32
Jak widać Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Sowieckiej już broni "swoich". Rozpocznijcie "towarzysze" zbiórkę na wydalonych. Sowietyzm nigdy nie wylezie z Moskwy. Sam Putin ubolewa raz po raz, że rozpad Związku Sowieckiego był największą katastrofą.
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia]
galeria

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia] 0 1

Ponad 3 tys. chronionych pijawek lekarskich znaleźli celnicy w śmietnikach w międzynarodowym pociągu z Kijowa do Warszawy. Żaden z podróżnych nie przyznał się do przemytu.

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy
wiersz między newsami

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy 0 0

Problemy, które nie są obce działaczom ruchu Zero Waste, idee bliskie wrogom nadmiaru, konsumpcjonizmu i jednorazowości. Poeta z minionej epoki jest wam bratem

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach
25 maja 2018, 18:00

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach 2 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 25 maja o godz. 18 w Marinie Puławy (ul. Portowa 3) rozpocznie się I Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych. To święto miłośników dobrego piwa. Impreza potrwa cały weekend!

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack 16 24

340 tys. zł, czyli dorobek całego życia, straciła na poleconych jej w banku obligacjach 81-letnia Krystyna Rafalska z Lublina. Na liście osób, które zainwestowały w papiery GetBacku, jest znacznie więcej mieszkańców regionu

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej 0 13

Mateusz Morawiecki odwiedzi w sobotę Lublin. Spotkanie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim jest otwarte dla mieszkańców

Kubańska noc w Radości
26 maja 2018, 21:00

Kubańska noc w Radości 3 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maj o godz. 21 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się kubańska impreza. Będą też warsztaty taneczne i animacje.

Klubowa impreza w OSTRO
26 maja 2018, 20:00

Klubowa impreza w OSTRO 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 26 maja o godz. 20 w klubie OSTRO (Krakowskie Przedmieście 25) odbędzie się klubowa impreza w rytmie house i electro.

Techno Lublin w Plenerze
26 maja 2018, 20:00

Techno Lublin w Plenerze 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Plener (al. Piłsudskiego 23) zaprasza na imprezę z cyklu Techno Lublin, podczas której 10 znanych lubelskich DJ'ów przez 12 godzin będzie rozkręcać imprezę. Start 26 maja o godz. 20.

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 5 11

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 109 7

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 13 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 8 2

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 1 1

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!