sobota, 20 stycznia 2018 r.

Kraj Świat

Polska przyjmie kilka tysięcy uchodźców. Kraje UE podjęły decyzję ws. planu relokacji 120 tys. osób

Dodano: 22 września 2015, 18:52
Autor: łm

Ostatnia aktualizacja: 22 września 2015, 21:45
Pogranicze serbsko-chorwackie. Uchodźcy szli z miejscowości Sid do Tovarnika i tam wsiadali do pociągów. Często jednak musieli czekać tam przez dwa dni (Fot. Jacek Szydłowski)
Pogranicze serbsko-chorwackie. Uchodźcy szli z miejscowości Sid do Tovarnika i tam wsiadali do pociągów. Często jednak musieli czekać tam przez dwa dni (Fot. Jacek Szydłowski)

Polska poparła unijny plan relokacji 120 tys. uchodźców. Do naszego kraju trafić ma kilka tysięcy uchodźców

Według nieoficjalnych informacji, podczas dzisiejszego głosowania większość państw była za unijnym planem podziału uchodźców. Sprzeciwiły mu się Czechy, Słowacja, Węgry i Rumunia. Finlandia wstrzymała się od głosu. Z krajów tych tylko Słowacja nie zamierza stosować się do decyzji Rady UE, pozostałe poinformowały, że się do niego dostosują.

- Wszystkie postulaty Polski uwzględnione: nie ma automatyzmu i jest kontrola państw członkowskich - napisał na Twitterze sekretarz stanu ds. europejskich Rafał Trzaskowski. 

Jak podaje TVN24 państwa będą miały prawo do odmowy przyjęcia konkretnych osób ze względów bezpieczeństwa. Podczas przyjmowania uchodźców kraje będą mogły kierować się kryterium kulturowym i społecznym, w trosce o lepszą asymilację uchodźców w społeczeństwie.

Pierwsi uchodźcy maja trafić do Polski w 2016 roku. - Nie było możliwości zablokowania decyzji ws. podziału uchodźców, sprzeciw Polski spowodowałby, że nie mielibyśmy wpływu na decyzję - powiedział Trzaskowski.

Ilu uchodźców mają przyjąć kraje UE?

Niemcy - 17036

Francja - 12962

Hiszpania - 8023

Polska - 5082 (plus 2 tys., do których zobowiązaliśmy się wcześniej)

Holandia - 3900

Rumunia - 2475

Belgia - 2448

Szwecja - 2397

Austria - 1953

Portugalia - 1642

Czechy - 1591

 

Czytaj także:

Uchodźcy z Syrii i Erytrei w Białej Podlaskiej? MSW: To niewykluczone

 

SONDA
Liczba głosów: 304

Czy Polska dobrze zrobiła zgadzając się na przyjęcie kilku tys. uchodźców?

10.53 %
Tak
84.54 %
Nie
4.93 %
Trudno powiedzieć
Czytaj więcej o: Polska uchodźcy kryzys
Gość
Gość
Gość
(41) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (26 września 2015 o 17:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ten islamski najazd to zaplanowana akcja NWO !!! Oto, jak trafnie zauważył poeta i profesor historii literatury Jarosław Marek Rymkiewicz, u fundamentów Unii Europejskiej legły idee, które sformułowała jedna z założycielek ruchu komunistycznego – Róża Luksemburg. „Nieśmiertelna Róża” (Biessmiertnaja Roza – jak ją nazywano w Rosji) dążyła do likwidacji państw narodowych i przewidywała, że „powstaną Stany Zjednoczone Europy, które będą początkowo tworem »burżuazyjnym«, ale potem, kiedy wybuchnie rewolucja, zostaną przejęte przez klasę robotniczą /…/”1. Współcześnie w duchu wskazanych dążeń opracowano – o czym donosi brytyjski dziennik „The Daily Telegraph” – tajny dokument, przeznaczony wyłącznie do wiadomości dyplomatów i urzędników przygotowujących posiedzenie Rady Europy 28 i 29 czerwca 2012 roku, w którym stwierdza się, że w ciągu najbliższych 10 lat powinno nastąpić utworzenie z Europy jednolitego tworu polityczno-finansowego, co oznacza oczywiście całkowitą likwidację państw narodowych2. W wypadku Polski likwidację tę poprzedza doprowadzenie państwa do zupełnej ruiny (liczba zamykanych zakładów pracy oraz wielkość długu publicznego i prywatnego są jej najlepszymi wskaźnikami). Aby można było dokończyć dzieła destrukcji, należy naród upokorzyć, upodlić, wyzbyć poczucia godności, całkowicie rozmydlić jego tożsamość. Trzeba wyhodować Nowego Człowieka – unijnego bezpaństwowca; człowieka łatwo sterownego, który bez szemrania podporządkuje się – jak to określa Rymkiewicz – duchowym spadkobiercom Biessmiertnoj Rozy i potulnie będzie funkcjonował w rzeczywistości zorganizowanej dla niego na neoliberalną modłę. Temu właśnie służą głównie przemiany dokonujące się dziś w obrębie nauki i edukacji... http://www.ljazownik.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=102:destrukcja-tosamoci-narodowej-jako-ukryty-program&catid=34:o-edukacji-patriotycznej&Itemid
Rozwiń
Gość
Gość (26 września 2015 o 17:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
no ale przecież oni tutaj nie chcą sami być..
Rozwiń
Gość
Gość (23 września 2015 o 18:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Zyczę Lemingom aby jak najszybciej doznali uroków spotkania 3 stopnia z tymi, których Kopacz imTusk im sprowadzi. Zyczę aby tych przyjemności doznawały tylkom lemingi, ich żony i córki.

Bardzo proszę, jestem za

Życzenie za życzenie. Obyś ty i twoja rodzina nie musiał być w takiej sytuacji jak oni. a gdybyś był, by was potraktowano lepiej niż ty innych traktujesz :)

Rozwiń
Gość
Gość (23 września 2015 o 16:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Do tych co na NIE. Proponuję głębiej zastanowić się nad głosowaniem i ustawić Polskę w szeregu państw Europejskich . Otóż okaże się że w Polsce mieszka najmniej cudzoziemców. Jaki z tego wniosek ? . A no taki, że Polacy nie są zbyt dobrymi ludźmi bo jak sami byli w potrzebie to inne państwa udzielały pomocy i schronienia. Proszę poczytać trochę o uchodźcach we Włoszech jak tam się nimi opiekują jaką trudną pracę wykonują władze i różne organizacje rządowe i wolontariat. Z grupy przybyłych uchodźców jest wiele niestety martwych ciał które są grzebane na dość biednej sycylijskiej ziemi z poszanowaniem i godnością jak dla każdego człowieka. Ciała zazwyczaj nie mogą być zidentyfikowane ale dla potomnych wykonywane są różne badania, pobierane są próbki DNA, opisywane są przedmioty które znalazły się przy takim nieszczęśniku, wykonywana jest dokumentacja fotograficzna oraz szczegółowo za ewidencjonowany grób i miejsce pochówku. To tak dla ewentualnych potomnych którzy kiedyś mogą mieć możliwość ustalenia pochówku kogoś bliskiego czy znajomego. Głosowanie na NIE wcale nie wzbogaci glosujących !. Polskę stać na udzielenie schronienia kilku tysiącom uchodźców, bo koszt takiej operacji odbije się w kilku groszach na każdym statystycznym obywatelu Polskim. Trochę matematyki: Ludność Polski= 38483957 Ilość uchodźców=7082 przez podzielenie wyjdzie że na 5434 Polaków przypadnie 1 uchodźca. W Polsce jest obecnie 2476 gmin a więc statystycznie na 1 gminę przypadnie 2,86 uchodźca(fe,jak to brzydko brzmi). Gmina czasami ma kilkanaście albo i kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców o czym wszyscy doskonale wiemy. Koszty utrzymania tych ludzi nie są zbyt wygórowane i przy odrobinie naprawdę symbolicznych oszczędności w każdej gminie, na pewno byśmy podołali. Weźmy sobie pod rozwagę czy to naprawdę tak dużo ?!. Były uchodźca w stanie wojennym do Grecji.
Rozwiń
Gość
Gość (23 września 2015 o 16:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zyczę Lemingom aby jak najszybciej doznali uroków spotkania 3 stopnia z tymi, których Kopacz imTusk im sprowadzi. Zyczę aby tych przyjemności doznawały tylkom lemingi, ich żony i córki.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (41)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!