czwartek, 22 marca 2018 r.

Kraj Świat

Poseł PiS z Lubelskiego o nocnych głosowaniach w Sejmie: Nie daliśmy rady

Dodano: 29 stycznia 2016, 09:46
Autor: toma

Posłowie Krzysztof Szulowski i Artur Soboń z PiS podczas nocnego głosowania (fot. Facebook)
Posłowie Krzysztof Szulowski i Artur Soboń z PiS podczas nocnego głosowania (fot. Facebook)

Około godziny 2 w nocy posłowie przerwali głosowanie nad poprawkami do tegorocznego budżetu państwa. Mają je kontynuować w piątek. – Nie daliśmy rady – przyznaje na Facebooku Krzysztof Szulowski, poseł PiS z Puław.

Parlamentarzysta w nocy zamieścił na portalu społecznościowym zamieścił zdjęcie z sejmowej ławy, w której siedzi wraz z innym posłem z województwa lubelskiego - Arturem Soboniem ze Świdnika. Na twarzach obu maluje się wyraźne zmęczenie.

"Nie daliśmy rady. Po tym jak już niektórzy zasypiali, a posłanka Nowoczesnej po wejściu na mównicę powiedziała, że "nie widzi posła Terleckiego" który akurat prowadził obrady i siedział tuż za nią, prezydium Sejmu zarządziło przerwę do rana” – pisze Szulowski. 

Nie daliśmy rady. Po tym jak już niektórzy zasypiali, a posłanka Nowoczesnej po wejściu na mównicę powiedziała, że " nie...

Posted by Krzysztof Szulowski on 28 styczeń 2016

Podczas nocnej debaty zmęczenie dało się też we znaki innym parlamentarzystom. Ok. godz. 1.20 na sejmowej mównicy pojawiła się Kinga Gajewska z PO. – Proszę o przerwę z prośbą o przebudzenie śpiącego ministra konstytucyjnego pana Jurgiela, który spoczywa na razie w dolnej palarni – mówiła. Po kilku minutach minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel witany gromkimi oklaskami i śmiechem pojawił się na Sali.

Nad czym głosowali posłowie

Przed przerwaniem posiedzenia posłowie rozpatrzyli blisko jedną trzecią z ok. 300 poprawek do budżetu. Jak dotąd nie zgodzili się na wprowadzenie do projektu żadnej z nich. Wcześniej Sejm przyjął ustawę Prawo o prokuraturze.

Zakłada m.in. ponowne połączenie urzędów ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego, przy zwiększeniu jego uprawnień. Pod obrady trafił też obywatelski projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty dotyczący zaprzestania lekcji religii z budżetu państwa.

Zdaniem jego autorów te pieniądze (ok. 1,35 mld zł) mogłyby być przeznaczone na lekcje wyrównawcze, dofinansowania do szkoleń dla nauczycieli, wyposażenie pracowni dydaktycznych czy sal gimnastycznych. Głosami PiS projekt został odrzucony w pierwszym czytaniu.

 

Czytaj więcej o: Artur Soboń Krzysztof Szulowski
Gość
Gość
Gość
(47) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (1 lutego 2016 o 21:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ten wpis z 31stycznia cholernie ambitny swirnietych nie sieja sami sie rodza
Rozwiń
Gość
Gość (1 lutego 2016 o 11:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Rozwiń
Gość
Gość (1 lutego 2016 o 00:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ale japy paskudne.
Rozwiń
Gość
Gość (31 stycznia 2016 o 14:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Wszystkie ustawy podjęte przez pisowców w trybie nocnym Do Uchylenia!!!   Brak snu powoduje zaburzenia świadomości tego co się stało, halucynacje, człowiek staje się ubezwłasnowolniony.    Jak wynika z treści artykułu oraz z załączonego zdjęcia, że oprócz w/w symptomów występują na twarzach posłów objawy trików nerwowych, niekontrolowanych ruchów oraz zaburzenia mowy!!! Tragedia, te nie posły, tylko Osły!!!

Rozwiń
Gość
Gość (30 stycznia 2016 o 08:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ale obciach. I jeszcze sa z siebie zadowoleni.. nie dali rady. Co ten Pis zrobil z Polska? Rany..
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (47)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!