Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

3 lutego 2018 r.
10:49

Premier Morawiecki: Polska jako kraj, jako naród nie brała udziału w holokauście

0 18 A A

– Polska jako kraj, jako naród nie brała udziału w holokauście. Polska nie brała udziału w holokauście. To, że niektórzy o tym nie wiedzą, nie rozumieją tego, mylą fakty, albo nie mają dobrej woli by zrozumieć jaka jest prawda historyczna jest dla mnie niezmiernie smutne – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Szef rządu spotkał się z przedstawicielami mediów zagranicznych i krajowych w Markowej koło Łańcuta, skąd pochodziła rodzina Ulmów, zamordowana za ukrywanie Żydów.

Mateusz Morawiecki wyraził także nadzieję, że uda się wytłumaczyć polskie racje partnerom z Izraela i Stanów Zjednoczonych. Nowelizacja ustawy o IPN wzbudziła protesty Tel Awiwu i Waszyngtonu.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
olo / 5 lutego 2018 o 07:03
Sam napisał:
Jako państwo nie. Jako naród niestety tak. Szacuje się, że od 50 000 w górę bylo mordow i wydania na śmierć Żydów przez Polaków. To są  fakty historyczne.  Można nie wierzyć bo nas nie uczono. Można się oburzać ale to nic nie zmieni.Oczywiście bylo wielu ryzykujacych życie i pomagajacych Żydom. Wielu pomagało też dla pieniędzy. Najwięcej bylo obojętnych bo co mieli zrobić. Okropne czasy, nieludzki czas, wojna. Winni Niemcy. Ale Żydzi mają niestety żal również do Polaków... Niech to się nigdy nie powtórzy.
 Mnie tylko dziwi, że tak Polaków się wymienia, jak by nie było nawet jednego Żyda, który w strachu też przyczynił się do smutnych uczynków.... Przecież to tez ludzie, tez się bali i tez różne rzeczy czynili swoim.
 Mnie tylko dziwi, że tak Polaków się wymienia, jak by nie było nawet jednego Żyda, który w strachu też przyczynił się do smutnych uczynków.... Przecież to tez ludzie, tez się bali i tez różne rzeczy czynili swoim. rozwiń
Avatar
Gość / 5 lutego 2018 o 06:59
Wszystko rozumiem, ale prawdy historyczne regulować ustawami??? - do absurdu dochodzimy... Przecież każdy normalny i normalnie wykształcony człowiek wie, że obozy pobudowali niemieccy naziści. A to że jakiś tłumok twierdzi inaczej.... to tylko świadczy o tym, że jest tłumokiem. Mało to tłumoków na świecie....??? I co, wszystkich chceta pozamykać??? Więzień wam nie starczy.... i kasy aby ich w tych celach wykarmić.
Avatar
Gość / 4 lutego 2018 o 23:41
P. Morawiecki tłumaczy przedstawicielom mediów zagranicznych i krajowych, że Polska nie brała udziału w holokauście. Zasmuca go to, że niektórzy o tym nie wiedzą, nie rozumieją tego, mylą fakty. Jak premier może być wiarygodny, gdy sam myli fakty, publicznie mówiąc, że inteligencję polską w Katyniu wymordowali Niemcy!?
Avatar
Think! / 4 lutego 2018 o 22:47
Nie ugólniaj. Równie dobrze można powiedzieć, że skoro Judenraty kooperowały z Niemcami tworząc listy osób do deportacji, policja żydowska robiła łapanki, a żydowscy agenci Gestapo i szmalcownicy z getta tropili uciekinierów i osoby im pomagające, kapo katowało współwięźniów, a sonder kommanda zacierały ślady, to cały Naród Żydowski jest winny. Litości, trochę logiki.
Avatar
Gość / 4 lutego 2018 o 03:29
Świat musi przyswoić pojęcie: "POLOCAUST".
Avatar
Gość / 4 lutego 2018 o 01:51
W holokauscie nie ale swoje za uszami mamy, z czego Morawiecki się tłumaczy skoro jest tak dobrze?
Avatar
Gość / 3 lutego 2018 o 20:55
Tu nie o żal chodzi i nie o słowa - tylko kasę, a konkretnie 60 MLD DOLARÓW. Niemców, francuzów i innych wyssali, wiec czas na resztę "nazistów" - czyli tych, co mają inne zdanie niz pejsaci. Przypominam, ze ich kraj ma wielkość dwóch naszych województw, a prowadza przeciez wojne z Arabami. Taki budżet ich wywiadu jest kilkanascie razy wiekszy niz naszego ABW - skad mają kasę? Zero bogactw mineralnych, rolnioctwo sladowe, turystyka jako tako.... skąd?
Avatar
Sam / 3 lutego 2018 o 18:57
Jako państwo nie. Jako naród niestety tak. Szacuje się, że od 50 000 w górę bylo mordow i wydania na śmierć Żydów przez Polaków. To są  fakty historyczne.  Można nie wierzyć bo nas nie uczono. Można się oburzać ale to nic nie zmieni.Oczywiście bylo wielu ryzykujacych życie i pomagajacych Żydom. Wielu pomagało też dla pieniędzy. Najwięcej bylo obojętnych bo co mieli zrobić. Okropne czasy, nieludzki czas, wojna. Winni Niemcy. Ale Żydzi mają niestety żal również do Polaków... Niech to się nigdy nie powtórzy.
Avatar
Gość / 3 lutego 2018 o 18:03
Polskie państwo podziemne, które podjęło działania, by ratować Żydów - w tragicznych warunkach okupacji, pod groźbą kary śmierci - wyszło po kilkudziesięciu latach na tym gorzej, niż sami sprawcy mordów i przemysłu zagłady. Przerażające.
Avatar
Gość / 3 lutego 2018 o 18:01
Po 67-miu latach rządów komuny i postkomuny, pojawił się ktoś uczciwy i odważył się podnieść głowę i powiedzieć okupantom prawdę w oczy. Musiało ich zaboleć.
Avatar
olo / 5 lutego 2018 o 07:03
Sam napisał:
Jako państwo nie. Jako naród niestety tak. Szacuje się, że od 50 000 w górę bylo mordow i wydania na śmierć Żydów przez Polaków. To są  fakty historyczne.  Można nie wierzyć bo nas nie uczono. Można się oburzać ale to nic nie zmieni.Oczywiście bylo wielu ryzykujacych życie i pomagajacych Żydom. Wielu pomagało też dla pieniędzy. Najwięcej bylo obojętnych bo co mieli zrobić. Okropne czasy, nieludzki czas, wojna. Winni Niemcy. Ale Żydzi mają niestety żal również do Polaków... Niech to się nigdy nie powtórzy.
 Mnie tylko dziwi, że tak Polaków się wymienia, jak by nie było nawet jednego Żyda, który w strachu też przyczynił się do smutnych uczynków.... Przecież to tez ludzie, tez się bali i tez różne rzeczy czynili swoim.
 Mnie tylko dziwi, że tak Polaków się wymienia, jak by nie było nawet jednego Żyda, który w strachu też przyczynił się do smutnych uczynków.... Przecież to tez ludzie, tez się bali i tez różne rzeczy czynili swoim. rozwiń
Avatar
Gość / 5 lutego 2018 o 06:59
Wszystko rozumiem, ale prawdy historyczne regulować ustawami??? - do absurdu dochodzimy... Przecież każdy normalny i normalnie wykształcony człowiek wie, że obozy pobudowali niemieccy naziści. A to że jakiś tłumok twierdzi inaczej.... to tylko świadczy o tym, że jest tłumokiem. Mało to tłumoków na świecie....??? I co, wszystkich chceta pozamykać??? Więzień wam nie starczy.... i kasy aby ich w tych celach wykarmić.
Avatar
Gość / 4 lutego 2018 o 23:41
P. Morawiecki tłumaczy przedstawicielom mediów zagranicznych i krajowych, że Polska nie brała udziału w holokauście. Zasmuca go to, że niektórzy o tym nie wiedzą, nie rozumieją tego, mylą fakty. Jak premier może być wiarygodny, gdy sam myli fakty, publicznie mówiąc, że inteligencję polską w Katyniu wymordowali Niemcy!?
Avatar
Think! / 4 lutego 2018 o 22:47
Nie ugólniaj. Równie dobrze można powiedzieć, że skoro Judenraty kooperowały z Niemcami tworząc listy osób do deportacji, policja żydowska robiła łapanki, a żydowscy agenci Gestapo i szmalcownicy z getta tropili uciekinierów i osoby im pomagające, kapo katowało współwięźniów, a sonder kommanda zacierały ślady, to cały Naród Żydowski jest winny. Litości, trochę logiki.
Avatar
Gość / 4 lutego 2018 o 03:29
Świat musi przyswoić pojęcie: "POLOCAUST".
Avatar
Gość / 4 lutego 2018 o 01:51
W holokauscie nie ale swoje za uszami mamy, z czego Morawiecki się tłumaczy skoro jest tak dobrze?
Avatar
Gość / 3 lutego 2018 o 20:55
Tu nie o żal chodzi i nie o słowa - tylko kasę, a konkretnie 60 MLD DOLARÓW. Niemców, francuzów i innych wyssali, wiec czas na resztę "nazistów" - czyli tych, co mają inne zdanie niz pejsaci. Przypominam, ze ich kraj ma wielkość dwóch naszych województw, a prowadza przeciez wojne z Arabami. Taki budżet ich wywiadu jest kilkanascie razy wiekszy niz naszego ABW - skad mają kasę? Zero bogactw mineralnych, rolnioctwo sladowe, turystyka jako tako.... skąd?
Avatar
Sam / 3 lutego 2018 o 18:57
Jako państwo nie. Jako naród niestety tak. Szacuje się, że od 50 000 w górę bylo mordow i wydania na śmierć Żydów przez Polaków. To są  fakty historyczne.  Można nie wierzyć bo nas nie uczono. Można się oburzać ale to nic nie zmieni.Oczywiście bylo wielu ryzykujacych życie i pomagajacych Żydom. Wielu pomagało też dla pieniędzy. Najwięcej bylo obojętnych bo co mieli zrobić. Okropne czasy, nieludzki czas, wojna. Winni Niemcy. Ale Żydzi mają niestety żal również do Polaków... Niech to się nigdy nie powtórzy.
Avatar
Gość / 3 lutego 2018 o 18:03
Polskie państwo podziemne, które podjęło działania, by ratować Żydów - w tragicznych warunkach okupacji, pod groźbą kary śmierci - wyszło po kilkudziesięciu latach na tym gorzej, niż sami sprawcy mordów i przemysłu zagłady. Przerażające.
Avatar
Gość / 3 lutego 2018 o 18:01
Po 67-miu latach rządów komuny i postkomuny, pojawił się ktoś uczciwy i odważył się podnieść głowę i powiedzieć okupantom prawdę w oczy. Musiało ich zaboleć.
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 40 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 18 20

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 10 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 29 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 2

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 7 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra