poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Kraj Świat

Premier Morawiecki: Polska jako kraj, jako naród nie brała udziału w holokauście

Dodano: 3 lutego 2018, 10:49

– Polska jako kraj, jako naród nie brała udziału w holokauście. Polska nie brała udziału w holokauście. To, że niektórzy o tym nie wiedzą, nie rozumieją tego, mylą fakty, albo nie mają dobrej woli by zrozumieć jaka jest prawda historyczna jest dla mnie niezmiernie smutne – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu spotkał się z przedstawicielami mediów zagranicznych i krajowych w Markowej koło Łańcuta, skąd pochodziła rodzina Ulmów, zamordowana za ukrywanie Żydów.

Mateusz Morawiecki wyraził także nadzieję, że uda się wytłumaczyć polskie racje partnerom z Izraela i Stanów Zjednoczonych. Nowelizacja ustawy o IPN wzbudziła protesty Tel Awiwu i Waszyngtonu.

Czytaj więcej o: Izrael Holocaust Mateusz Morawiecki
olo
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(18) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

olo
olo (5 lutego 2018 o 07:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Sam napisał:
Jako państwo nie. Jako naród niestety tak. Szacuje się, że od 50 000 w górę bylo mordow i wydania na śmierć Żydów przez Polaków. To są  fakty historyczne.  Można nie wierzyć bo nas nie uczono. Można się oburzać ale to nic nie zmieni.Oczywiście bylo wielu ryzykujacych życie i pomagajacych Żydom. Wielu pomagało też dla pieniędzy. Najwięcej bylo obojętnych bo co mieli zrobić. Okropne czasy, nieludzki czas, wojna. Winni Niemcy. Ale Żydzi mają niestety żal również do Polaków... Niech to się nigdy nie powtórzy.
 Mnie tylko dziwi, że tak Polaków się wymienia, jak by nie było nawet jednego Żyda, który w strachu też przyczynił się do smutnych uczynków.... Przecież to tez ludzie, tez się bali i tez różne rzeczy czynili swoim.
Rozwiń
Gość
Gość (5 lutego 2018 o 06:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wszystko rozumiem, ale prawdy historyczne regulować ustawami??? - do absurdu dochodzimy... Przecież każdy normalny i normalnie wykształcony człowiek wie, że obozy pobudowali niemieccy naziści. A to że jakiś tłumok twierdzi inaczej.... to tylko świadczy o tym, że jest tłumokiem. Mało to tłumoków na świecie....??? I co, wszystkich chceta pozamykać??? Więzień wam nie starczy.... i kasy aby ich w tych celach wykarmić.
Rozwiń
Gość
Gość (4 lutego 2018 o 23:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
P. Morawiecki tłumaczy przedstawicielom mediów zagranicznych i krajowych, że Polska nie brała udziału w holokauście. Zasmuca go to, że niektórzy o tym nie wiedzą, nie rozumieją tego, mylą fakty. Jak premier może być wiarygodny, gdy sam myli fakty, publicznie mówiąc, że inteligencję polską w Katyniu wymordowali Niemcy!?
Rozwiń
Think!
Think! (4 lutego 2018 o 22:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie ugólniaj. Równie dobrze można powiedzieć, że skoro Judenraty kooperowały z Niemcami tworząc listy osób do deportacji, policja żydowska robiła łapanki, a żydowscy agenci Gestapo i szmalcownicy z getta tropili uciekinierów i osoby im pomagające, kapo katowało współwięźniów, a sonder kommanda zacierały ślady, to cały Naród Żydowski jest winny. Litości, trochę logiki.
Rozwiń
Gość
Gość (4 lutego 2018 o 03:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Świat musi przyswoić pojęcie: "POLOCAUST".
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (18)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!