Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

14 listopada 2015 r.
20:25

Przyszły minister: Przyjmiemy uchodźców, jeśli będziemy mieć gwarancje bezpieczeństwa

Autor: Zdjęcie autora TVN24/x-news
0 13 A A

- Polska przyjmie uchodźców, gdy będą gwarancje bezpieczeństwa, a te po zamachach terrorystycznych w Paryżu stoją pod znakiem zapytania - oświadczył Konrad Szymański, kandydat na ministra ds. europejskich.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Szymański dodał, że od czasu, gdy Unia Europejska decydowała o rozmieszczeniu uchodźców w Europie, zmieniły się warunki polityczne.

- Wyraźnie zmieniły się warunki polityczne względem tych, przy których podejmowano tę decyzję i warunek konieczny wykonania tej decyzji - czyli gwarancje bezpieczeństwa wszystkich osób, które będą objęte międzynarodową ochroną w Europie - dzisiaj są pod olbrzymim znakiem zapytania. Musimy je przywrócić, by wrócić do wykonywania tej decyzji - dodał. 

Aktualne oficjalne dane dotyczące łącznej liczby zabitych i rannych w piątkowych zamachach w Paryżu mówią o co najmniej 128 ofiarach śmiertelnych i 300 rannych.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Robert / 15 listopada 2015 o 22:32

Wypisujecie tu takie głupoty a ciekawe co zrobicie jak ci emigranci sami przekrocza nasze granice wschodnie w ilosci np. 10tys. Bedziecie do nich strzelac ?

Nie macie pojęcia o realiach jakie są. W takiej Słowenii jest just ich prawie tyle ilu rdzennych mieszkańców i co ta Śłowenia moze zrobić ?

Avatar
Robert / 15 listopada 2015 o 21:15

Ciekawe ilu jeszcze takich jak ten jeden z zamachowców (emigrant z Syrii) jest już w Europie.

Na te ponad sto tysięcy może być niewesoło..........?

Avatar
Gość / 15 listopada 2015 o 11:23
DO -Guest (15 listopada 2015 o godzinie 10:49) NIE SĄDZISZ, ŻE JUŻ SĄ OGROMNE PROBLEMY!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 15 listopada 2015 o 10:49
I słusznie mówi - nie należy przyjmować jak będą jakiekolwiek problemy
Avatar
Gość / 15 listopada 2015 o 10:45
czyli gwarancje, ALEŻ DOSTANIESZ GWARANCJE.............. A TAKŻE GWARANCJE WYMORDOWANIA NP. TWOJEJ RODZINY + KILKUSET INNYCH OSÓB!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 15 listopada 2015 o 09:47
Żadnych emigrantów. Ale także żadnego wysyłania wojsk do krajów arabskich. Jeżeli organizacje zbrojne takie jak NATO i ONZ chcą takich działań niech wysyłają amerykanów. Nie pozwólmy żeby nasi żołnierze narażali swoje życie za czyjeś ideały. Jeżeli nie chcemy w kraju takiej sytuacji jak w paryżu, to nie dołączajmy do ataków na kraje arabskie. Pamiętajmy że obywatele ginął przez polityków i tylko przez nich
Avatar
Gość / 15 listopada 2015 o 09:43
Wydamy panu prawo jazdy, jeśli będziemy mieć gwarancje że nie spowoduje pan wypadku.
Avatar
Gość / 15 listopada 2015 o 04:02
Ciekawy jestem kto na tym swiecie moze dac nam gwarancje,ze kazdy arab to dobry arab.Mieszkalem kilka lat w krajach arabskich i wiem,ze jest odwrotnie.Oni tam wychowani nigdy sie nie zmienia.Kazdy mister wie,ze jest panem zycia i smierci.Na ziemi moze miec 4-SANIORY a po smierci 70-DZIEWIC.Myslicie co wybierze? Drugie rozwiazanie jest mocno kuszace i wlasnie to wybrali terrorysci mordujac niewinnych ludzi a zarazem sami zgineli na wlasne zyczenie.Ich zycie jest w buszu,na pustyni wsrod oslow,wielbladow i skorpionow a majac litr wody to przezyje caly tydzien uzywajac jej do picia i czterokrotnego mycia kazdego dnia.Nie wiem czy zyjac z taka nacja bylibysmy szczesliwi gdzie wokol nich jest brud smrod i wstret do innych wyznawcow.
Ciekawy jestem kto na tym swiecie moze dac nam gwarancje,ze kazdy arab to dobry arab.Mieszkalem kilka lat w krajach arabskich i wiem,ze jest odwrotnie.Oni tam wychowani nigdy sie nie zmienia.Kazdy mister wie,ze jest panem zycia i smierci.Na ziemi moze miec 4-SANIORY a po smierci 70-DZIEWIC.Myslicie co wybierze? Drugie rozwiazanie jest mocno kuszace i wlasnie to wybrali terrorysci mordujac niewinnych ludzi a zarazem sami zgineli na wlasne zyczenie.Ich zycie jest w buszu,na pustyni wsrod oslow,wielbladow i skorpionow a majac litr wody to przez... rozwiń
Avatar
Gość / 15 listopada 2015 o 01:38
Patrząc choćby na los Ukrainy... ten pan to IDIOTA.
Avatar
Gość / 15 listopada 2015 o 01:07
Ministrze mozesz zaprosic ich ale prywatnie do swojego domu.
Avatar
Robert / 15 listopada 2015 o 22:32

Wypisujecie tu takie głupoty a ciekawe co zrobicie jak ci emigranci sami przekrocza nasze granice wschodnie w ilosci np. 10tys. Bedziecie do nich strzelac ?

Nie macie pojęcia o realiach jakie są. W takiej Słowenii jest just ich prawie tyle ilu rdzennych mieszkańców i co ta Śłowenia moze zrobić ?

Avatar
Robert / 15 listopada 2015 o 21:15

Ciekawe ilu jeszcze takich jak ten jeden z zamachowców (emigrant z Syrii) jest już w Europie.

Na te ponad sto tysięcy może być niewesoło..........?

Avatar
Gość / 15 listopada 2015 o 11:23
DO -Guest (15 listopada 2015 o godzinie 10:49) NIE SĄDZISZ, ŻE JUŻ SĄ OGROMNE PROBLEMY!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 15 listopada 2015 o 10:49
I słusznie mówi - nie należy przyjmować jak będą jakiekolwiek problemy
Avatar
Gość / 15 listopada 2015 o 10:45
czyli gwarancje, ALEŻ DOSTANIESZ GWARANCJE.............. A TAKŻE GWARANCJE WYMORDOWANIA NP. TWOJEJ RODZINY + KILKUSET INNYCH OSÓB!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 15 listopada 2015 o 09:47
Żadnych emigrantów. Ale także żadnego wysyłania wojsk do krajów arabskich. Jeżeli organizacje zbrojne takie jak NATO i ONZ chcą takich działań niech wysyłają amerykanów. Nie pozwólmy żeby nasi żołnierze narażali swoje życie za czyjeś ideały. Jeżeli nie chcemy w kraju takiej sytuacji jak w paryżu, to nie dołączajmy do ataków na kraje arabskie. Pamiętajmy że obywatele ginął przez polityków i tylko przez nich
Avatar
Gość / 15 listopada 2015 o 09:43
Wydamy panu prawo jazdy, jeśli będziemy mieć gwarancje że nie spowoduje pan wypadku.
Avatar
Gość / 15 listopada 2015 o 04:02
Ciekawy jestem kto na tym swiecie moze dac nam gwarancje,ze kazdy arab to dobry arab.Mieszkalem kilka lat w krajach arabskich i wiem,ze jest odwrotnie.Oni tam wychowani nigdy sie nie zmienia.Kazdy mister wie,ze jest panem zycia i smierci.Na ziemi moze miec 4-SANIORY a po smierci 70-DZIEWIC.Myslicie co wybierze? Drugie rozwiazanie jest mocno kuszace i wlasnie to wybrali terrorysci mordujac niewinnych ludzi a zarazem sami zgineli na wlasne zyczenie.Ich zycie jest w buszu,na pustyni wsrod oslow,wielbladow i skorpionow a majac litr wody to przezyje caly tydzien uzywajac jej do picia i czterokrotnego mycia kazdego dnia.Nie wiem czy zyjac z taka nacja bylibysmy szczesliwi gdzie wokol nich jest brud smrod i wstret do innych wyznawcow.
Ciekawy jestem kto na tym swiecie moze dac nam gwarancje,ze kazdy arab to dobry arab.Mieszkalem kilka lat w krajach arabskich i wiem,ze jest odwrotnie.Oni tam wychowani nigdy sie nie zmienia.Kazdy mister wie,ze jest panem zycia i smierci.Na ziemi moze miec 4-SANIORY a po smierci 70-DZIEWIC.Myslicie co wybierze? Drugie rozwiazanie jest mocno kuszace i wlasnie to wybrali terrorysci mordujac niewinnych ludzi a zarazem sami zgineli na wlasne zyczenie.Ich zycie jest w buszu,na pustyni wsrod oslow,wielbladow i skorpionow a majac litr wody to przez... rozwiń
Avatar
Gość / 15 listopada 2015 o 01:38
Patrząc choćby na los Ukrainy... ten pan to IDIOTA.
Avatar
Gość / 15 listopada 2015 o 01:07
Ministrze mozesz zaprosic ich ale prywatnie do swojego domu.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zlot Foodtrucków w Puławach
22 czerwca 2018, 0:00

Zlot Foodtrucków w Puławach 0 0

Przez cały weekend, od piątku 22 czerwca do niedzieli, 24 czerwca przed Galerią Zieloną w Puławach (ul. Lubelska 2) odbędzie się Zlot Foodtrucków.

Pielęgniarki z kolejnych szpitali w Lublinie na zwolnieniach. Ograniczą przyjęcia pacjentów?

Pielęgniarki z kolejnych szpitali w Lublinie na zwolnieniach. Ograniczą przyjęcia pacjentów? 5 1

W szpitalu klinicznym przy ul. Staszica w Lublinie około stu pielęgniarek poszło na zwolnienia lekarskie. Chcą zarabiać więcej. W ich ślady idą koleżanki ze szpitala klinicznego przy ul. Jaczewskiego.

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie 2 0

Kilkudziesięciu policjantów, funkcjonariusze SG, strażacy i okoliczni mieszkańcy poszukiwali w środę 2,5 letniego chłopczyka.

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski 4 0

Kamil Strąk powalczy o indywidualne mistrzostwo świata juniorów klasy 250 cc. Zawodnik szkółki Speed Car Motor Lublin dostał powołanie do kadry Polski i 4 lipca wystąpi w półfinale w Gdańsku. W drodze po tytuł lubelskiego zawodnika wspiera Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie.

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia]
galeria
film

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia] 6

Zobacz jak panie kibicowały biało-czerwonym w strefie kibica przy Arenie Lublin.

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa 1 1

Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa będzie mieć nowego wiceprezesa ds. ekonomiczno-finansowych. Dotychczasowy, Andrzej Mazurek, odszedł na emeryturę.

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze 1 1

Prawie 840 tys. zł dostały lokalne stowarzyszenia i instytucje w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Kozidrak, Cugowski, Łazuka, Urszula. Znane twarze w teledysku lubelskiego artysty
film

Kozidrak, Cugowski, Łazuka, Urszula. Znane twarze w teledysku lubelskiego artysty 0 1

Plejadę związanych z Lublinem gwiazd zobaczymy w wideoklipie do utworu „Home” lubelskiego muzyka występującego pod pseudonimem Yankee. Premiera teledysku już dzisiaj

Pacjentka szpitala znalazła gąsienicę na sałacie. "Nikt nikomu nie chce wyrządzić krzywdy"

Pacjentka szpitala znalazła gąsienicę na sałacie. "Nikt nikomu nie chce wyrządzić krzywdy" 67 13

Na zdjęciu umieszczonym w popularnym portalu społecznościowym widać, jak po sałacie chodzi robak. Szpital tłumaczy, że to „incydentalny przypadek”. A sanepid uspokaja, że to gąsienica błyszczki jarzeniówki – niegroźna dla ludzi.

STANBEST – LIDER W SPRZĄTANIU

STANBEST – LIDER W SPRZĄTANIU 1 0

Stanbest jest nowoczesną firmą, która oferuje usługi kompleksowego utrzymania czystości dla klientów indywidualnych jak i biznesowych. Jeden z punktów obsługi klienta działa na terenie Lublina i okolic.

Wakacyjne wypady weekendowe. Sprawdź koszty noclegów nad morzem i w górach!

Wakacyjne wypady weekendowe. Sprawdź koszty noclegów nad morzem i w górach! 0 0

Lato to najlepszy czas na wypoczynek i warto wykorzystać go tyle, ile tylko się da. Jeśli do urlopu jeszcze daleko, a mamy możliwość spędzenia weekendu w tak pięknych miejscach, jak polskie góry czy morze, to koniecznie trzeba z tego korzystać. Ile kosztuje taki weekend i co warto wybrać na swoją bazę wypoczynkową?

Alco Cup 11. HoopLife zgarnął wszystko

Alco Cup 11. HoopLife zgarnął wszystko 9 1

Koszykówka uliczna W sobotę w Lublinie odbył się Alco Cup 11. W imprezie rywalizowało blisko 100 zawodników. Zawody odbyły się pod patronatem Dziennika Wschodniego

Wyrzuciło go na zakręcie. Wszystko wyjaśnił alkomat

Wyrzuciło go na zakręcie. Wszystko wyjaśnił alkomat 4 0

Ponad półtora promila alkoholu w organizmie miał motocyklista, który w Klikawie (pow. puławski) zderzył się z samochodem. Trzy osoby trafiły do szpitala.

„Spotkania z opowiadaczami świata” w Lublinie. Do słuchania. W kilku językach, najlepiej ojczystym
21 czerwca 2018, 18:00

„Spotkania z opowiadaczami świata” w Lublinie. Do słuchania. W kilku językach, najlepiej ojczystym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Światowa literatura i intymne, osobiste opowieści. Polski, włoski i francuski, bo „prawdziwa opowieść jest możliwa tylko w języku ojczystym”. Od czwartku do niedzieli „Spotkania z opowiadaczami świata”.

Wygrała milion w "Milionerach". Jak zmieniło się jej życie? [wideo]
film

Wygrała milion w "Milionerach". Jak zmieniło się jej życie? [wideo] 0 0

Maria Romanek, jako druga w historii "Milionerów", wygrała milion. Jak jej się to udało? - Najważniejsze jest szczęście - powiedziała. Jak przygotowywała się do programu?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!