czwartek, 22 lutego 2018 r.

Kraj Świat

Spotkanie prezydenta z Jarosławem Kaczyńskim. Co ustalono?

Autor: x-news

- W najbliższym czasie klub PiS zamierza zgłosić poprawki do ustaw o KRS i SN, przedstawionych przez prezydenta - poinformował Krzysztof Łapiński po rozmowie Andrzeja Dudy z Jarosławem Kaczyńskim na temat reformy sądownictwa.

 - Pan prezes zadeklarował, że z tymi poprawkami na piśmie wcześniej zapozna się pan prezydent, żeby zobaczyć, jak one wyglądają - dodał rzecznik prezydenta.

- Prezydent powtórzył, jakie są warunki brzegowe, z których nie ustąpi, które muszą znaleźć się w ustawach, żeby mógł się znaleźć pod nimi jego podpis - oświadczył Łapiński. Jak powiedział, warunki te dotyczą "przechodzenia w stan spoczynku sędziów Sądu Najwyższego i wyboru KRS".

- Nie skłamię, nie będzie też tajemnicą, jeśli powiem, że należy się spodziewać kolejnego spotkania, ale jeszcze tutaj data i termin nie zostały ustalone - wyjaśniał Łapiński.

Rzecznik Sądu Najwyższego o negocjacjach prezydenta i prezesa:

WIDEO

Henio
Adam z Lublina
Użytkownik niezarejestrowany
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Henio
Henio (8 października 2017 o 01:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Coś jednak jest na rzeczy, bo poseł Kaczyński do tej pory nie może uwierzyć, że taki "incydent" mógł się w ogóle wydarzyć.
Rozwiń
Adam z Lublina
Adam z Lublina (7 października 2017 o 22:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
Każdy prowokator czy szaleniec, który odważy się podnieść rękę na dobrą zmianę, niech będzie pewny, ze mu tą rękę dobra zmiana odrąbie w interesie Polski, w interesie obywateli
Widzę, że czasy Gomółki wracają. Najgorsze, że sami sobie ten powrót wybraliśmy. Armia radziecka nie musiała nam przynosić takiej "dobrej zmiany" na bagnetach. 
Rozwiń
Gość
Gość (7 października 2017 o 22:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Już PiS zreformował Trybunał Konstytucyjny, że została z niego wydmuszka. Sympatycy PiS musicie być świadomi, że niszczenie Władzy Sądowniczej, to niszczenie Trójpodziału Władzy, a ten jest fundamentem ustroju demokratycznego. Żeby później, jak PiS zacznie rządzić autorytarnie, nie było użalania się że " nikt nam nie powiedział "
Rozwiń
Gość
Gość (7 października 2017 o 22:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Chyba nikt nie ma złudzeń, w tak zwanej reformie sądownictwa chodzi tylko o przejęcie kontroli PiSu nad sądami. Ciekawe po co im taka kontrola. Może boją się przy następnych wyborach nie będą mieli takiego farta i będzie trzeba zaskarżyć wyniki wyborów??
Rozwiń
Gość
Gość (7 października 2017 o 11:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mafia w togach musi zniknąć - sądy KASTOWE DO REFORMY
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!