sobota, 24 marca 2018 r.

Kraj Świat

Swastyka na tablicy amerykańskiej uczelni. Jan Karski był jej doktorem honoris causa

Dodano: 5 stycznia 2017, 19:42

Na tablicy przed wjazdem na teren słynnego Hebrew Union College-Jewish Institute of Religion w Cincinnati w stanie Ohio została namalowana w nocy z czwartku na piątek swastyka.

Jest to licząca ponad 140 lat niezwykle prestiżowa amerykańska żydowska uczelnia religijna, posiadajaca swe filie w Jerozolimie, Nowym Jorku i Los Angeles. Współpracuje z wieloma uczelniami na świecie.

Władze miasta z burmistrzem Johnem Cranleyem zakomunikowały, że tego aktu nie można traktować tylko jako przejawu chorobliwego antysemickiego wandalizmu, ale jako atak na swobody religijne całych stanów Zjednoczonych. Szef policji zapowiedział użycie wszelkich dostępnych środku dla wykrycia i ujecia sprawcy lub sprawców.

HUC-JIR przgotowuje zarówno rabinów i kantorów, jak też specjalistów wielu dziedzin nauki, w tym historii Holocaustu. Na liście jej dokotrów honoris causa znalazł się w czerwcu 1999 roku profesor Jan Karski. Uhonorowano jego wojenne dzieło próby powstrzymania Zagłady.

Towarzystwo Jana Karskiego w liście skierowanym do rektora uczelni prof. Aarona D. Pankena potępiającym atak stwierdza, że godzi on także w pamięć polskiego bohatera drugiej wojny oraz ideały, za które gotów był oddać życie.

– „To tak, jakby ktoś namalował swastykę na grobie Jana Karskiego. Nie może być w obszarze publicznym jakiegokolwiek kraju aspirujacego do norm współczesnej cywilizacji pobłażania dla takich aktów czy tym bardziej prób tłumaczenia, że swastyka nie symbolizuje horroru hitlerowskich zbrodni, a - na przykład – elementy wierzeń starohinduskich – powiedziała nam dr. Wiesława Kozielewska-Trzaska, bratanica i córka chrzestna bohatera.

Czytaj więcej o: Jan Karski
Użytkownik niezarejestrowany
Studentka
Użytkownik niezarejestrowany
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (6 stycznia 2017 o 00:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W USA, jak złapią tego, co namalował dostanie 3-4 lata odsiadki. U nas dostałby 3-4 tygodnie prac społecznych. Tyle w temacie.
Rozwiń
Studentka
Studentka (6 stycznia 2017 o 00:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ciekaw co by się działo jakby namalowali taki "hinduski symbol słońca" symbol na budynku KUL? tez by to interesowało tyle, że kundel nasrał w Pcimiu Dolnym?
Rozwiń
Gość
Gość (5 stycznia 2017 o 22:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
to że w Amerycę sa nazisci to wiadomo - stale piszą o "polskich obozach zagłady" - piszą tak zarówno nazisci amerykańscy jak i żydowscy to i swastyki sobie maluja. Ich sprawa nie se maluja
Rozwiń
Gość
Gość (5 stycznia 2017 o 20:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A co mnie ,a co nas Polaków to obchodzi ? To żydowska uczelnia na terenie Stanów Zjednoczonych a więc jest to problem Żydów i Amerykanów. Kiedy Braun na KUL podsumował Życińskiego to oczekiwaliśmy żeby problemem zajmowała się amerykańska opinia publiczna ? Tu jest podobnie ,wpieprzamy się obce klimaty a potem taki prominentny żydziak jakim jest Joel Mergui oskarża nas o to że to my "zagazowaliśmy Żydów".Najlepiej gdyby ta aferogenna diaspora trzymała siebie i swoje problemy daleko od Polski.
Rozwiń
Gość
Gość (5 stycznia 2017 o 20:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pewnie i w USA mają dość żydowskich jedynie bolących ran. Kiedy Rotfeld,nie kto inny jak szef polskiego a właściwie polinowskiego MSZ rozmawia z Obamą o "POLSKICH OBOZACH ZAGŁADY" to mierząc to tą samą wagą jaką pomyłką jest swastyka na tablicy tej uczelni ? Skoro zaaprobowano grę gdzie dozwolone są ciosy poniżej pasa no to kopią. No chyba że w tej grze tylko jednej stronie można kopać po kroczu a przeciwnikowi już nie. ?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!