Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

24 listopada 2015 r.
15:00

Turcja zestrzeliła rosyjski samolot. Czy grozi nam wojna?

0 7 A A

- Będziemy mieli do czynienia z grą teatralną między Rosją i Turcją - mówi po zestrzeleniu rosyjskiego bombowca przez tureckie wojsko dr Jacek Raubo.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zdaniem eksperta ds. bezpieczeństwa i obronności, obie strony będą przekazywały informacje potwierdzające ich wersję wydarzeń.

Z kolei Mariusz Cielma z "Dziennika Zbrojnego" uważa, że Moskwa nie będzie zainteresowana zaognianiem sytuacji z Ankarą po zestrzeleniu rosyjskiego samolotu przy granicy turecko-syryjskiej.

Bombowiec Su-24 został strącony, gdy - według tureckich władz - piloci maszyny naruszyli przestrzeń powietrzną ich kraju. Zdaniem dziennikarza Dziennika Zbrojnego, Rosjanie będą starali się teraz zrzucić winę za naruszenie przestrzeni powietrznej Turcji na błąd systemu nawigacji samolotu.

 

Według Ankary, bombowiec Su-24 został zestrzelony po wielokrotnych ostrzeżeniach o naruszeniu przestrzeni powietrznej Turcji. Moskwa zapewnia, że maszyna cały czas przebywała nad terytorium Syrii.

Pilot i nawigator maszyny zdołali się katapultować. Według doniesień agencyjnych, jeden z nich zginął.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 26 listopada 2015 o 07:01
Nawet jeśli wlecieli z tym samolotem na chwilę w przestrzeń Turcji gdzieś na jej obrzeżach gdzie same drzewa to co? Zaraz strzelać? Tym bardziej, że ruskie nie są w stanie wojny z Turcją to po co mieli by Turków atakować? Moim zdaniem Turcy trochę ię pospieszyli. Zestrzelili - trudno - ale to, że ZABILI PILOTÓW - to już moim zdaniem KURWA przegięcie - powiem więcej - BARBARZYŃSTWO podobne do tego jakim charakteryzuje się ISIS. Ja na miejscu ruskich tez bym się w kurwił, choć nie jestem zwolennikiem Putina. Patrzę na to po prostu po ludzku. Szkoda że Turcy zachowują się jak dzicz.
Nawet jeśli wlecieli z tym samolotem na chwilę w przestrzeń Turcji gdzieś na jej obrzeżach gdzie same drzewa to co? Zaraz strzelać? Tym bardziej, że ruskie nie są w stanie wojny z Turcją to po co mieli by Turków atakować? Moim zdaniem Turcy trochę ię pospieszyli. Zestrzelili - trudno - ale to, że ZABILI PILOTÓW - to już moim zdaniem KURWA przegięcie - powiem więcej - BARBARZYŃSTWO podobne do tego jakim charakteryzuje się ISIS. Ja na miejscu ruskich tez bym się w kurwił, choć nie jestem zwolennikiem Putina. Patrzę na to po prostu po ludzku. S... rozwiń
Avatar
Gość / 25 listopada 2015 o 10:11

Zabicie ludzi na spadochronach którzy mają nikłe szanse by się bronić to objaw sku***syństwa.

Avatar
Gość / 25 listopada 2015 o 09:40

Głupi tytuł ! Dlaczego nam ma grozić wojna ? To Osmanie zestrzelili samolot i to ich kłopot.

Czytanie ze zrozumieniem się kłania, cięzko pzreczytać komentarze przed napisaniem swojego.

Avatar
Gość / 25 listopada 2015 o 08:35
Głupi tytuł ! Dlaczego nam ma grozić wojna ? To Osmanie zestrzelili samolot i to ich kłopot.
Avatar
Hehe / 25 listopada 2015 o 00:24

a czemuż ,to q-rwa nam ma grozić ,a nie im??

A dlatego inteligecie ze tak jak Turcja jesteśmy w NATO a wypowiedzenie wojny Turcji jest równoznaczne wypowiedzeniu wojny innym krajom sojuszu. Proste? Czy mamci dalej tłumaczyć?
Avatar
Gość / 24 listopada 2015 o 20:52
Napisałbym, że zaraz tam nam, Turcji to na pewno, my za Stambuł umierać nie chcemy!!! Ale ale most w Kamieniu znów zbudowany, otworzony a jak chce legenda jego miejsca to poprzedników wojny światowe niszczyły. To może jednak warto być gotowym do zwiewania na zachód, południe, południowy-zachód.
Avatar
Gość / 24 listopada 2015 o 17:12
a czemuż ,to q-rwa nam ma grozić ,a nie im??
Avatar
Gość / 26 listopada 2015 o 07:01
Nawet jeśli wlecieli z tym samolotem na chwilę w przestrzeń Turcji gdzieś na jej obrzeżach gdzie same drzewa to co? Zaraz strzelać? Tym bardziej, że ruskie nie są w stanie wojny z Turcją to po co mieli by Turków atakować? Moim zdaniem Turcy trochę ię pospieszyli. Zestrzelili - trudno - ale to, że ZABILI PILOTÓW - to już moim zdaniem KURWA przegięcie - powiem więcej - BARBARZYŃSTWO podobne do tego jakim charakteryzuje się ISIS. Ja na miejscu ruskich tez bym się w kurwił, choć nie jestem zwolennikiem Putina. Patrzę na to po prostu po ludzku. Szkoda że Turcy zachowują się jak dzicz.
Nawet jeśli wlecieli z tym samolotem na chwilę w przestrzeń Turcji gdzieś na jej obrzeżach gdzie same drzewa to co? Zaraz strzelać? Tym bardziej, że ruskie nie są w stanie wojny z Turcją to po co mieli by Turków atakować? Moim zdaniem Turcy trochę ię pospieszyli. Zestrzelili - trudno - ale to, że ZABILI PILOTÓW - to już moim zdaniem KURWA przegięcie - powiem więcej - BARBARZYŃSTWO podobne do tego jakim charakteryzuje się ISIS. Ja na miejscu ruskich tez bym się w kurwił, choć nie jestem zwolennikiem Putina. Patrzę na to po prostu po ludzku. S... rozwiń
Avatar
Gość / 25 listopada 2015 o 10:11

Zabicie ludzi na spadochronach którzy mają nikłe szanse by się bronić to objaw sku***syństwa.

Avatar
Gość / 25 listopada 2015 o 09:40

Głupi tytuł ! Dlaczego nam ma grozić wojna ? To Osmanie zestrzelili samolot i to ich kłopot.

Czytanie ze zrozumieniem się kłania, cięzko pzreczytać komentarze przed napisaniem swojego.

Avatar
Gość / 25 listopada 2015 o 08:35
Głupi tytuł ! Dlaczego nam ma grozić wojna ? To Osmanie zestrzelili samolot i to ich kłopot.
Avatar
Hehe / 25 listopada 2015 o 00:24

a czemuż ,to q-rwa nam ma grozić ,a nie im??

A dlatego inteligecie ze tak jak Turcja jesteśmy w NATO a wypowiedzenie wojny Turcji jest równoznaczne wypowiedzeniu wojny innym krajom sojuszu. Proste? Czy mamci dalej tłumaczyć?
Avatar
Gość / 24 listopada 2015 o 20:52
Napisałbym, że zaraz tam nam, Turcji to na pewno, my za Stambuł umierać nie chcemy!!! Ale ale most w Kamieniu znów zbudowany, otworzony a jak chce legenda jego miejsca to poprzedników wojny światowe niszczyły. To może jednak warto być gotowym do zwiewania na zachód, południe, południowy-zachód.
Avatar
Gość / 24 listopada 2015 o 17:12
a czemuż ,to q-rwa nam ma grozić ,a nie im??
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 9 10

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 21 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 32 2

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 67 12

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 32 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 50 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 45 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 413 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!