Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

13 lutego 2018 r.
13:37

W Lublinie poznała Bułgara. Dlaczego oddała swojego syna bułgarskiej rodzinie?

39 11 A A

30-letnia mieszkanka Będzina zostawiła trzyletniego syna bułgarskiej rodzinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dzięki sprawnej reakcji policji, chłopca udało się odnaleźć w Bułgarii. Jest cały i zdrowy. Teraz czeka na powrót do kraju.

Brakiem trzylatka zaniepokoiła się dyrektorka szkoły, do której uczęszcza starszy syn pani Agnieszki, Marcel. To ona powiadomiła o sprawie MOPS oraz policję.

– Chłopiec był smutny, małomówny, nie chciał powiedzieć, o co chodzi. Staraliśmy się go delikatnie wypytać, ale powiedział tylko, że mama wyjechała i nie wie, kiedy wróci – mówi Ewa Solipiwko, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 1 w Siewierzu.

Powiadomieni o sprawie policjanci zapukali do domu Agnieszki B., ale nie zastali ani jej, ani dziecka. Kobietę zatrzymano w jednym z będzińskich hoteli. Nie było przy niej chłopca.

– Początkowo kobieta nie chciała powiedzieć, gdzie znajduje się jej syn. Dopiero po jakimś czasie, przyznała się, że zostawiła syna bułgarskiej rodzinie – relacjonuje Tomasz Mogielski z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

Pani Agnieszka ma 30 lat, pochodzi z wielodzietnej rodziny. W wieku 21 lat urodziła pierwszego syna Marcela. Sześć lat później na świecie pojawił się Borys. Swoją decyzję o wyjeździe z miasta z młodszym synem, uzasadnia brakiem pracy. Narzekała też na brak wsparcia w codziennych obowiązkach przy dzieciach.

– Tutaj nie miałam dla niego opiekunki, moja mama nie chciała pomagać. Nie chciałam się starać o pomoc społeczną, bo bałam się, że zrobią to samo, co mojej mamie, czyli odbiorą mi dzieci. Sama byłam w domu dziecka i wiem, jak tam jest – mówi matka chłopców.

W Lublinie, do którego wyjechała w poszukiwaniu pracy pani Agnieszka, poznała obywatela Bułgarii. Mężczyzna miał ją zaprosić do jego rodzinnego domu w Warnie. Na pytanie reportera, czy nie miała oporów przed pozostawieniem syna z obcymi ludźmi, odpowiedziała:

– To byli obcy ludzie dla mojego syna, ale ja widziałam, jak ta kobieta zajmowała się swoimi wnukami, także Borysem. To bardzo sympatyczna pani. Zapewniała mnie, że jeśli chciałabym kiedyś syna wziąć, to ona nie będzie robić z tym problemu.

Trzyletni Borys czeka na powrót do kraju. Obecnie znajduje się w specjalnym ośrodku w Warnie. Co stanie się z chłopcem po powrocie do kraju? Niejasna staje się też kwestia starszego z synów pani Agnieszki.

– Odnośnie starszego syna też jest wszczęte postępowanie. Sprawdzimy, czy starsze dziecko miało zapewnione należytą opiekę – mówi Paweł Cisowski, prezes Sądu Rejonowego w Zawierciu.

Kobieta utrzymuje, że wszystko zrobiła z troski o własne dzieci.

– Mogą mi odebrać prawa, także do starszego syna. Bardzo tego bym nie chciała. Bardzo kocham swoje dzieci. To wszystko była moja decyzja, nikogo więcej. Cały czas tej decyzji żałuję, ale ja wszystko robiłam dla nich – kończy pani Agnieszka.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 16:02
Widzę tu samych ekspertów. Pewnie po psychologii? Wymagacie od kobiety po podstawówce racjonalnego myślenia? To gratuluję wam "rozwiniętego" mózgu. Mogła tak wykombinować, bo wbrew opiniom "kłaców z PO.N" 500+ nie rekompensuje w pełni kosztow utrzymania dziecka. Samotna kobieta bez wsparcia rodziny ma ciężko. Ale po to wlaśnie powstał program 500+, by do takich sytuacji nie dochodziło. Pytanie, ile obecnie pobiera opiekunka do dziecka 800-1000zł. Czyli ta opcja odpada. Pozostaje przedszkole, do ktorego cudem jest oddanie dziecka. A gdy osoba pracuje na nocki? Czy przedszkole przyjmie dziecko na noc? I tutaj jest problem. Szczerze jestem po studiach i nie potrafię znaleźć rozwiązania. Znamy zarobki w lubelskiem, 70% mieszkanców zarabia minimum lub nawet poniżej tego minimum.
Widzę tu samych ekspertów. Pewnie po psychologii? Wymagacie od kobiety po podstawówce racjonalnego myślenia? To gratuluję wam "rozwiniętego" mózgu. Mogła tak wykombinować, bo wbrew opiniom "kłaców z PO.N" 500+ nie rekompensuje w pełni kosztow utrzymania dziecka. Samotna kobieta bez wsparcia rodziny ma ciężko. Ale po to wlaśnie powstał program 500+, by do takich sytuacji nie dochodziło. Pytanie, ile obecnie pobiera opiekunka do dziecka 800-1000zł. Czyli ta opcja odpada. Pozostaje przedszkole, do ktorego cudem jest oddanie ... rozwiń
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 10:25
artykuł o kobiecie pozostawającej dziecko, a jak zwykle ostatnio na DW w komentarzach - atak na Kościół, poziom komentarzy tragiczny
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 07:59
Bułgarzy, dobrzy ludzie nauczyli by chłopca żebrać, może w Polsce ...
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 07:42
Biedne dziecko. Przez durnych dorosłych te dzieciny tylko cierpią.
Avatar
Nomoże / 13 lutego 2018 o 18:34
W główce masz to co w nicku ( fggffg). Było księżom nie dawać.
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 17:12
a ja mysle ze kazdy normalny rodzic tak by nie postapil jak mozna oddac wlasne dziecko obcym pod tkz opieke no latwowiena wariatka poznala Bulgara na targu i juz tak mu zaufala; Wiem ze najlatwiej jest kogos oceniac ale w tej sytuacji zawsze mozna oddac dziecko do adopcji inni chca a nie moga miec dzieci;a tu od razu wina kosciola ja na miejscu PIS wyrazilbym zgode na aborcje niech sie piep..... i pozniej skrobia jak im na to pozwala sumienie;
Avatar
fggffg / 13 lutego 2018 o 16:35
undefined napisał:
Strasznie mi żal tej kobiety.. po co jest Kościół skoro w praktyce nie ma kto pomóc ludziom w potrzebie ? XXI wiek, środek Europy - a brzmi to jak jakaś przypowieść biblijna sprzed wieków..
 wystarczy, że księża nie zajmują sie swoimi dziećmi
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 16:34
brawo ,wystarczy sie rozmnażać
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 14:38
Strasznie mi żal tej kobiety.. po co jest Kościół skoro w praktyce nie ma kto pomóc ludziom w potrzebie ? XXI wiek, środek Europy - a brzmi to jak jakaś przypowieść biblijna sprzed wieków..
Avatar
Dede / 13 lutego 2018 o 13:53
Reżim jak sobie nie radzisz to potrafi zniszczyć psychicznie człowieka nakazami i zakazami ale jak już potrzebujesz  naprawde pomocy bo ci się podwinęła noga to okazuje się że wokół ciebie nie ma nikogo i kacyki umywają rece - albo zabierają ci dziecko do ośrodków takich jak ten w Lublinie gdzie jest gwałcone a szefostwo próbuje to ukryc
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 16:02
Widzę tu samych ekspertów. Pewnie po psychologii? Wymagacie od kobiety po podstawówce racjonalnego myślenia? To gratuluję wam "rozwiniętego" mózgu. Mogła tak wykombinować, bo wbrew opiniom "kłaców z PO.N" 500+ nie rekompensuje w pełni kosztow utrzymania dziecka. Samotna kobieta bez wsparcia rodziny ma ciężko. Ale po to wlaśnie powstał program 500+, by do takich sytuacji nie dochodziło. Pytanie, ile obecnie pobiera opiekunka do dziecka 800-1000zł. Czyli ta opcja odpada. Pozostaje przedszkole, do ktorego cudem jest oddanie dziecka. A gdy osoba pracuje na nocki? Czy przedszkole przyjmie dziecko na noc? I tutaj jest problem. Szczerze jestem po studiach i nie potrafię znaleźć rozwiązania. Znamy zarobki w lubelskiem, 70% mieszkanców zarabia minimum lub nawet poniżej tego minimum.
Widzę tu samych ekspertów. Pewnie po psychologii? Wymagacie od kobiety po podstawówce racjonalnego myślenia? To gratuluję wam "rozwiniętego" mózgu. Mogła tak wykombinować, bo wbrew opiniom "kłaców z PO.N" 500+ nie rekompensuje w pełni kosztow utrzymania dziecka. Samotna kobieta bez wsparcia rodziny ma ciężko. Ale po to wlaśnie powstał program 500+, by do takich sytuacji nie dochodziło. Pytanie, ile obecnie pobiera opiekunka do dziecka 800-1000zł. Czyli ta opcja odpada. Pozostaje przedszkole, do ktorego cudem jest oddanie ... rozwiń
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 10:25
artykuł o kobiecie pozostawającej dziecko, a jak zwykle ostatnio na DW w komentarzach - atak na Kościół, poziom komentarzy tragiczny
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 07:59
Bułgarzy, dobrzy ludzie nauczyli by chłopca żebrać, może w Polsce ...
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 07:42
Biedne dziecko. Przez durnych dorosłych te dzieciny tylko cierpią.
Avatar
Nomoże / 13 lutego 2018 o 18:34
W główce masz to co w nicku ( fggffg). Było księżom nie dawać.
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 17:12
a ja mysle ze kazdy normalny rodzic tak by nie postapil jak mozna oddac wlasne dziecko obcym pod tkz opieke no latwowiena wariatka poznala Bulgara na targu i juz tak mu zaufala; Wiem ze najlatwiej jest kogos oceniac ale w tej sytuacji zawsze mozna oddac dziecko do adopcji inni chca a nie moga miec dzieci;a tu od razu wina kosciola ja na miejscu PIS wyrazilbym zgode na aborcje niech sie piep..... i pozniej skrobia jak im na to pozwala sumienie;
Avatar
fggffg / 13 lutego 2018 o 16:35
undefined napisał:
Strasznie mi żal tej kobiety.. po co jest Kościół skoro w praktyce nie ma kto pomóc ludziom w potrzebie ? XXI wiek, środek Europy - a brzmi to jak jakaś przypowieść biblijna sprzed wieków..
 wystarczy, że księża nie zajmują sie swoimi dziećmi
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 16:34
brawo ,wystarczy sie rozmnażać
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 14:38
Strasznie mi żal tej kobiety.. po co jest Kościół skoro w praktyce nie ma kto pomóc ludziom w potrzebie ? XXI wiek, środek Europy - a brzmi to jak jakaś przypowieść biblijna sprzed wieków..
Avatar
Dede / 13 lutego 2018 o 13:53
Reżim jak sobie nie radzisz to potrafi zniszczyć psychicznie człowieka nakazami i zakazami ale jak już potrzebujesz  naprawde pomocy bo ci się podwinęła noga to okazuje się że wokół ciebie nie ma nikogo i kacyki umywają rece - albo zabierają ci dziecko do ośrodków takich jak ten w Lublinie gdzie jest gwałcone a szefostwo próbuje to ukryc
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 3

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 6 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 2 6

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 1

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 74 6

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 4

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 25

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 47 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 49 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!