poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Kraśnik

Akcja ulotkowa Nowoczesnej w Kraśniku. Chodzi m.in. o zarobki prezesa KPWiK

Dodano: 30 kwietnia 2017, 14:56

Ulotka, która ma dotrzeć do wszystkich mieszkańców miasta<br />
Ulotka, która ma dotrzeć do wszystkich mieszkańców miasta

Cena wody i ścieków w Kraśniku jest wyższa niż w Lublinie. M.in. dlatego, że prezes wodociągów zarabia więcej niż burmistrz – punktują działacze Nowoczesnej. Ulotki na ten temat trafiają do skrzynek pocztowych w całym mieście

Wydrukowaliśmy 15 tys. ulotek, rozprowadziliśmy już ok. 11 tys. z nich. W mieście pojawią się też plakaty – mówi Paweł Kurek, szef kraśnickich struktur partii Nowoczesna. – Kolportujemy ulotki, ponieważ jest to dla nas jedyna możliwość dotarcia do mieszkańców.
Akcja ulotowa ma związek z petycją, którą Nowoczesna wystosowała do burmistrza Kraśnika jeszcze w marcu. W piśmie porusza kwestię stawek za wodę i ścieki, zestawiając to z zarobkami prezesa Kraśnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. „Cena wody w naszym mieście jest jedną z najwyższych w województwie lubelskim, płacimy za nią wraz ze ściekami 11,14 zł/m3” – czytamy w petycji. „Natomiast wynagrodzenie prezesa kraśnickiej spółki wodociągowej to średnio 14,4 tys. zł brutto za miesiąc, więcej od burmistrza, który zarabia ok. 13 tys. zł brutto. Dla porównania: cena wody wraz ze ściekami w Opolu Lubelskim wynosi 6,37 zł/m3, a pensja prezesa to 7 tys. zł brutto (…). W województwie lubelskim średnia cena wody wraz ze ściekami to 9 zł/m3 (w Lublinie cena to 8,91 zł/m3).
Wszystkie te informacje znalazły się również na ulotkach, które trafiają do skrzynek pocztowych mieszkańców miasta.
– Nie tylko w Lublinie woda jest tańsza. Sprawdzałem stawki w różnych miastach. Nawet we Wrocławiu za wodę płaci się mniej – podkreśla Kurek. – Tymczasem pod względem zarobków mieszkańców Kraśnik znajduje się na 280 miejscu wśród miast powiatowych. A cena za wodę jest jedną z najwyższych w Polsce.
W związku z tym Nowoczesna domaga się i wnosi o obniżenie pensji prezesa KPWiK do „poziomu adekwatnego do kraśnickich realiów” i zmniejszenia liczby członków Rady Nadzorczej miejskiej spółki z 5 do 3 osób, „a w efekcie do obniżenia cen wody, przynajmniej do poziomu ceny w mieście Lublin, to jest 9 zł/m3”.
– Uważamy, że prezes KPWiK powinien zarabiać 7–7,5 tys. zł brutto. To byłoby wystarczające wynagrodzenie – proponuje Kurek.
– Prezes KPWiK bardzo sprawnie przeprowadził bardzo dużą inwestycję (modernizacja oczyszczalni ścieków – red.), która była obarczona dużym ryzykiem – odpowiada Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika.
Tyle że inwestycja ta już się zakończyła. – Rada Nadzorcza zawsze może wystąpić z propozycją obniżenia pensji prezesa – dodaje Włodarczyk. – Przyjrzymy się temu tematowi. Sprawdzimy, ile zarabiają prezesi spółek, które mają podobne zadania w innych miastach.
Zdaniem burmistrza Kraśnika obniżenie cen za wodę i ścieki to „pobożne życzenia”. – Sam chętnie się do tej inicjatywy przyłączę, ale wszyscy wiemy, że nie mamy na to wpływu, bo to wynika z działalności spółki – mówi Włodarczyk. I dodaje: To jest koszt amortyzacji. Te pieniądze w spółce zostaną, ale potrzebne są kolejne inwestycje – zaznacza i jako przykład podaje, że 30 procent mieszkańców miasta nie ma jeszcze kanalizacji.
Zdaniem burmistrza Kraśnika akcja Nowoczesnej to „początek jej kampanii wyborczej”.

Gość
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(51) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (23 czerwca 2017 o 21:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A co ma piernik do wiatraka? Czyz z tą ustawą nie chodzi o to, żeby ludzie ze strachu nie mogli powiedziec nic dobrego o minionej epoce.
Rozwiń
Gość
Gość (22 czerwca 2017 o 11:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Większość Nowoczesnej nie poparła projektu ustawy o zmianie ustawy o ZAKAZIE ustawy propagowania komunizmu. Może nowa nazwa -NowoczesnyPRL?
Rozwiń
Gość
Gość (12 maja 2017 o 14:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Popieram akcję Nowoczesnej tylko wątpię czy to coś zmieni, przeciez swój swoim pensji nie obniży.......nie jestem przeciw PiS ale to co radni z tego ugrupowania wyczyniają w naszym mieście woła o pomstę do nieba.... Może należałoby zmniejszyć ilość radnych ,znieść diety i rozliczać ich z tego co zrobili dla miasta, byloby chyba mniej głupich pomysłów ......
Rozwiń
Gość
Gość (12 maja 2017 o 10:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Od lat zadaję pytanie: kto i ile płaci za wodę pobieraną z hydrantów i wlewaną do studzienek kanalizacyjnych? Od lat nie ma odpowiedzi na to pytanie.
Rozwiń
Gość
Gość (11 maja 2017 o 21:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
nie jestem zwolennikiem Nowoczesnej ale tematem warto sie zająć, w kraśniku woda jest o wiele droższa , ponieważ płacimy jeszcze za niedobory wody, czyli wg licznika głównego a nie jak wskazują wodomierze w domu. są to ogromne przecieki , znajoma mówiła, że jest ich 3 osoby a płaci za wodę jak za 6, należałoby sprawdzić czy dobór wodomierzy jest właściwy, walczę o to w swoim bloku ;, pomału alea może coś uda się .
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (51)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!