niedziela, 18 marca 2018 r.

Kraśnik

Budżet obywatelski w Kraśniku. Powstanie m.in. plac ćwiczeń (lista)

Dodano: 10 kwietnia 2017, 15:27
Autor: aa

(fot. fot. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Kraśniku)

Takiego miejsca w Kraśniku jeszcze nie ma. W pobliżu Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 powstanie zielona sala gimnastyczna. Projekt zgłoszony do budżetu obywatelskiego znalazł się wśród siedmiu zwycięskich projektów, na które mieszkańcy Kraśnika oddali najwięcej głosów.

– Bardzo się wszyscy cieszymy, że projekt zgłoszony przez jednego z rodziców dziecka, które uczy się w naszej szkole zyskał poparcie – mówi Barbara Grasińska-Ciereszko, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Kraśniku. – Już jak wchodziłam rano do szkoły to dzieci cieszyły się i krzyczały: „Wygraliśmy!”.

Projekt pt. Ruch-Radość-Rekreacja = Zdrowie na 5 został zgłoszony do tegorocznego budżetu obywatelskiego. Dotyczy stworzenia bezpiecznego, ogólnodostępnego miejsca do ćwiczeń i rekreacji na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 – między budynkiem szkoły a Orlikiem.

– To nie będzie typowy plac zabaw dla dzieci – zaznacza Grasińska-Ciereszko. – Chcielibyśmy aby na tym placu znalazły się różnego rodzaju urządzenia w tym m.in. pająk linowy. Podobnej urządzenia są np. w Warszawie.

Zakupione w ramach środków z budżetu obywatelskiego urządzenia byłyby pierwszymi na zielonej sali gimnastycznej. – Później chcielibyśmy to miejsce rozbudowywać chociażby o siłownię zewnętrzną – dodaje Grasińska-Ciereszko.

W tym roku w ramach budżetu obywatelskiego, na każdą z siedmiu dzielnic Kraśnika zostało przeznaczonych po 40 tysięcy złotych. Taka też kwota pieniędzy zostanie przeznaczona na zakup urządzeń na plac przy szkole.

W sumie, w ramach budżetu obywatelskiego będzie realizowanych siedem inwestycji. Wśród zwycięskich projektów są m.in. te dotyczące budowy i modernizacji placów zabaw (lista zwycięskich projektów-patrz ramka).

Mieszkańcy Kraśnika w dniach 4 – 8 kwietnia mogli głosować w sumie na 72 projekty, które do głosowania zostały zakwalifikowane. W siedmiu obwodach głosowania oddano łącznie 2839 głosów. (aa)

Budżet obywatelski 2017 w Kraśniku - wyniki głosowania

- w dzielnicy I: projekt pt. Ruch – Radość – Rekreacja = Zdrowie na 5

- w dzielnicy II: projekt pt. Modernizacja placu zabaw na osiedlu „Młodych”

- w dzielnicy III: projekt pt. Poprawa bezpieczeństwa poprzez budowę oświetlenia na ulicy Węgierskiej

- w dzielnicy IV: projekt pt. „Pomóż bezpiecznie ratować” - dobrze wyposażona OSP gwarantem zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców oraz zestaw interaktywny. Chodzi o zakup sprzętu.

- w dzielnicy V: projekt pt. Budowa placu zabaw przy Zespole Placówek Oświatowych nr 2

- w dzielnicy VI: projekt pt. Wymiana opraw oświetlenia zewnętrznego oraz oświetlenia korytarzy szkolnych na oprawy ledowe w Zespole Placówek Oświatowych nr 1

- w dzielnicy VII: projekt pt. Budowa chodnika przy ulicy Komisji Edukacji Narodowej

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
gość
(15) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (23 kwietnia 2017 o 20:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
panie burmistrzu dlaczego 22 kwietnia zrzuciliscie gniazda ptakow na ul oboznej Czy nie wiecie ze od 1 marca nie wolno niszczyc miejsc legowych Jestescie posrancami ktorzy udaja wierzacych Za to po9winniscie odpowiedziec przed sadem
Rozwiń
Gość
Gość (23 kwietnia 2017 o 19:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
TO gość nie wie że LUDZIE KTÓRZY SWICZA CIAŁO I UMYSŁ LEPIEJ PRACUJĄ. MYŚLĄ I FUNKCJONUJĄ.NIZ ZGNUSNIALI GOŚCIE MARUDZACY PRZY TELEWIZJI albo komputerze!! Gosciu ruszv4litery i pobiegaj!!
Rozwiń
gość
gość (16 kwietnia 2017 o 15:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Totalna bzdura z tym BO. Kasa pójdzie na bzdety, jakieś przyrządy do ćwiczeń, które będą za rok lub dwa zdatne tylko na złom, bo skorodują na wolnym powietrzu na deszczu i mrozie. Zamani się jakiejś paniusi pierdziu wandziu, ma dojście, klakierów i burmistrzunio da, albo na jakieś "świątki", bo takie ma pojęcie o gospodarowaniu w mieście jak i przewodniczący rady oraz 3/4 tego towarzystwa wzajemnej adoracji, albo na inne zbędne pierdoły. Kiedyż skończy się to dyletanctwo i marnowanie publicznych pieniędzy?
Rozwiń
Gość
Gość (11 kwietnia 2017 o 12:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W pobliżu Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 powstanie zielona sala gimnastyczna, nie sala gimnastyczna?. Czy duży budynek pomalowany na zielono ? , czy zapchaj dziura ?. Czy zielona sala gimnastyczna to więcej niż sala gimnastyczna ? OT TIOMNAJA MASA.
Rozwiń
Gość
Gość (11 kwietnia 2017 o 09:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Najlepsze wyjscie, to niech zlikwiduje budżet obywatelski i wtedy daje komu chce, a nie mydli nim oczy mieszkancom.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (15)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!