Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

31 marca 2015 r.
14:53
Edytuj ten wpis

Andrzej Duda w objeździe po regionie. Spotkanie w Kraśniku (zdjęcia)

0 42 A A

Poniedziałek, wtorek i środę Andrzej Duda spędza w podróży po największych miastach województwa lubelskiego. Kandydat PiS na prezydenta Polski w poniedziałek wieczorem spotkał się z mieszkańcami Kraśnika.

Zdjęcia ze spotkania otrzymaliśmy od naszego internauty na skrzynkę alarm24@dziennikwschodni.pl Dziękujemy!

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Komentarze 42

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zets / 5 kwietnia 2015 o 14:35

Ty chuliganie i on jesteście siebie warci !!!  Wesołych Świąt, komunisto !!!!

przecież do ciebie nic nie pisałem,więc sie odpier***!!pisalem do goscia ktory każdego wyzywa,trzeba uczyć troli kultury,ale widze,że ciebie sie juz nie da nic nauczyć!!!!

Avatar
ja / 4 kwietnia 2015 o 16:37

w 1904 roku katolików było w Kraśniku 2880, Żydów 3742, prawosławnych 8, ewangelików 209.

gdzie mieszkało tych prawie 3 tys. katolików kraśnickich ? na których ulicach miasta ? 

na których ulicach mieszkali Żydzi ?

Avatar
ja / 4 kwietnia 2015 o 16:29

Kraśnik i jego mieszkańcy 

stan ludności na 30 czerwca 1921 roku  to 8289  a  Janów ma 7067 (Kraśnik jest w powiecie janowskim)

Miasto Kraśnik gęsto zabudowane drewnianymi domami ,bez żadnego planu ,zamieszkałe wówczas w większości przez ludność żydowską padało często pastwą pożarów . Ratunek był bardzo trudny , Miasto pozbawione było prawie zupełnie wody , istniała jedyna studnia w Rynku, często zepsuta a wodę wozili woziwody z pobliskiej rzeki beczkami przez istniejącą do ok. 1880 r bramę Lubelską.Dwa wielkie pożary miasta w 861 r i 1877 r zniszczyły za każdym razem po około 200 domów ,ostatni z nich zniszczył również świątynię kraśnicką - runęła wieża ostał się tylko kościół. 

W 1931 roku w Kraśniku mieszkało 11615 osób, w tym 3923 Żydów (32%). 

 Pułk wyruszył w pole o stanie żywnościowym 32 oficerów, 950 podoficerów i szeregowych, a stanie bojowym 27 oficerów i około 700 szeregowych. W czasie działania bojowego stracił pułk w zabitych i rannych 10 oficerów, 187 podoficerów i szeregowych. 

ułanów i ich rodziny zaliczano do mieszkańców Kraśnika?

w którym miejscu mieszkali prawdziwi Kraśniczanie i czym się zajmowali? 

może 6 tys. mieszkańców Kraśnik miał przed wojną teraz ma może 36 tys. 

czas najwyższy aby zrobić spis rdzennej ludności Kraśnika wraz z ówczesnym miejscem zamieszkania.

Kraśnik i jego mieszkańcy 

stan ludności na 30 czerwca 1921 roku  to 8289  a  Janów ma 7067 (Kraśnik jest w powiecie janowskim)

Miasto Kraśnik gęsto zabudowane drewnianymi domami ,bez żadnego planu ,zamieszkałe wówczas w większości przez ludność żydowską padało często pastwą pożarów . Ratunek był bardzo trudny , Miasto pozbawione było prawie zupełnie wody , istniała jedyna studnia w Rynku, często zepsuta a wodę woz... rozwiń

Avatar
Gość / 4 kwietnia 2015 o 16:01

nie ściszyłem kompa i mnie doleciało

a co to za przygłup siedzi tam u was w kiblu spuszcza wodę i nadyma się wydając dudźwięki :lol: :lol: :lol:

Avatar
Gość / 4 kwietnia 2015 o 12:59

No ale co w związku z tym ? Ponownie nazistów mamy prosić o pomoc w tej kwestii ?

Narodowych Socjalistów - używajmy pełnej nazwy. A co do rzekomej eksterminacji sprzed ponad 70 kraśnickiego "elementu napływowego" przez Niemców - potrafisz to jakoś uzasadnić ? Bo Żydów spotkał holocaust, natomiast brak jest danych, by "słoiki" zamieszkujące Kraśnik (wraz z przedmieściami) zostały spacyfikowane. To na stawiającym tezę ciąży przedstawienie dowodu.

Narodowych Socjalistów - używajmy pełnej nazwy. A co do rzekomej eksterminacji sprzed ponad 70 kraśnickiego "elementu napływowego" przez Niemców - potrafisz to jakoś uzasadnić ? Bo Żydów spotkał holocaust, natomiast brak jest danych, by "słoiki" zamieszkujące Kraśnik (wraz z przedmieściami) zostały spacyfikowane. To na stawiającym tezę ciąży przedstawienie dowodu.

rozwiń
Avatar
to to / 4 kwietnia 2015 o 08:58

ale ty masz zje***y łeb nawet nie umiesz napisać normalnego komentarza nikomu nie ubliżając,tylko siadziesz przed netem internetowy troliku kazdego wyzywasz ch*** wie czego!!!

To jest jego wciąż nieustająca i nie równa  walka z komunizmem w naszej ojczyżnie,szacun dla niego a nie POłajanka.

Avatar
Icek Bimbermann / 4 kwietnia 2015 o 08:38

ale ty masz zje***y łeb nawet nie umiesz napisać normalnego komentarza nikomu nie ubliżając,tylko siadziesz przed netem internetowy troliku kazdego wyzywasz ch*** wie czego!!!

Ty chuliganie i on jesteście siebie warci !!!  Wesołych Świąt, komunisto !!!!

Avatar
add8 / 4 kwietnia 2015 o 07:41

Dlaczego czerwona,komunistyczno-konfidencka CIOTO akurat ze chrześcijaństwem to łączysz ? wiesz bucu że gdzieś dzwonią tylko nie wiesz w którym kościele.

ale ty masz zje***y łeb nawet nie umiesz napisać normalnego komentarza nikomu nie ubliżając,tylko siadziesz przed netem internetowy troliku kazdego wyzywasz ch*** wie czego!!!

Avatar
add8 / 4 kwietnia 2015 o 07:40

Dlaczego czerwona,komunistyczno-konfidencka CIOTO akurat ze chrześcijaństwem to łączysz ? wiesz bucu że gdzieś dzwonią tylko nie wiesz w którym kościele.

ale ty masz zje***y łeb nawet nie umiesz napisać normalnego komentarza nikomu nie ubliżając,tylko siadziesz przed netem internetowy troliku kazdego wyzywasz ch*** wie czego!!!

Avatar
radny / 3 kwietnia 2015 o 14:55

Psychiatra potrzebny w trybie bardziej niż nagłym !!!!

A tu się niestety zgodzić muszę - wszelkie blokowiska (Kraśnik Fabryczny, Koszary, Piaski) stanowią istną Mekkę dla elementu napływowego, mającego słomę w butach, pałającego chęcią zamieszkania w Kraśniku. Kto skąd jest dopiero wychodzi na Święta (jak np. obecnie) - każdy rozjeżdża się do okolicznych podkraśnickich pipidów, by odwiedzić swoich rodziców i dziadków :D

No ale co w związku z tym ? Ponownie nazistów mamy prosić o pomoc w tej kwestii ?

No ale co w związku z tym ? Ponownie nazistów mamy prosić o pomoc w tej kwestii ?

rozwiń
Avatar
zets / 5 kwietnia 2015 o 14:35

Ty chuliganie i on jesteście siebie warci !!!  Wesołych Świąt, komunisto !!!!

przecież do ciebie nic nie pisałem,więc sie odpier***!!pisalem do goscia ktory każdego wyzywa,trzeba uczyć troli kultury,ale widze,że ciebie sie juz nie da nic nauczyć!!!!

Avatar
ja / 4 kwietnia 2015 o 16:37

w 1904 roku katolików było w Kraśniku 2880, Żydów 3742, prawosławnych 8, ewangelików 209.

gdzie mieszkało tych prawie 3 tys. katolików kraśnickich ? na których ulicach miasta ? 

na których ulicach mieszkali Żydzi ?

Avatar
ja / 4 kwietnia 2015 o 16:29

Kraśnik i jego mieszkańcy 

stan ludności na 30 czerwca 1921 roku  to 8289  a  Janów ma 7067 (Kraśnik jest w powiecie janowskim)

Miasto Kraśnik gęsto zabudowane drewnianymi domami ,bez żadnego planu ,zamieszkałe wówczas w większości przez ludność żydowską padało często pastwą pożarów . Ratunek był bardzo trudny , Miasto pozbawione było prawie zupełnie wody , istniała jedyna studnia w Rynku, często zepsuta a wodę wozili woziwody z pobliskiej rzeki beczkami przez istniejącą do ok. 1880 r bramę Lubelską.Dwa wielkie pożary miasta w 861 r i 1877 r zniszczyły za każdym razem po około 200 domów ,ostatni z nich zniszczył również świątynię kraśnicką - runęła wieża ostał się tylko kościół. 

W 1931 roku w Kraśniku mieszkało 11615 osób, w tym 3923 Żydów (32%). 

 Pułk wyruszył w pole o stanie żywnościowym 32 oficerów, 950 podoficerów i szeregowych, a stanie bojowym 27 oficerów i około 700 szeregowych. W czasie działania bojowego stracił pułk w zabitych i rannych 10 oficerów, 187 podoficerów i szeregowych. 

ułanów i ich rodziny zaliczano do mieszkańców Kraśnika?

w którym miejscu mieszkali prawdziwi Kraśniczanie i czym się zajmowali? 

może 6 tys. mieszkańców Kraśnik miał przed wojną teraz ma może 36 tys. 

czas najwyższy aby zrobić spis rdzennej ludności Kraśnika wraz z ówczesnym miejscem zamieszkania.

Kraśnik i jego mieszkańcy 

stan ludności na 30 czerwca 1921 roku  to 8289  a  Janów ma 7067 (Kraśnik jest w powiecie janowskim)

Miasto Kraśnik gęsto zabudowane drewnianymi domami ,bez żadnego planu ,zamieszkałe wówczas w większości przez ludność żydowską padało często pastwą pożarów . Ratunek był bardzo trudny , Miasto pozbawione było prawie zupełnie wody , istniała jedyna studnia w Rynku, często zepsuta a wodę woz... rozwiń

Avatar
Gość / 4 kwietnia 2015 o 16:01

nie ściszyłem kompa i mnie doleciało

a co to za przygłup siedzi tam u was w kiblu spuszcza wodę i nadyma się wydając dudźwięki :lol: :lol: :lol:

Avatar
Gość / 4 kwietnia 2015 o 12:59

No ale co w związku z tym ? Ponownie nazistów mamy prosić o pomoc w tej kwestii ?

Narodowych Socjalistów - używajmy pełnej nazwy. A co do rzekomej eksterminacji sprzed ponad 70 kraśnickiego "elementu napływowego" przez Niemców - potrafisz to jakoś uzasadnić ? Bo Żydów spotkał holocaust, natomiast brak jest danych, by "słoiki" zamieszkujące Kraśnik (wraz z przedmieściami) zostały spacyfikowane. To na stawiającym tezę ciąży przedstawienie dowodu.

Narodowych Socjalistów - używajmy pełnej nazwy. A co do rzekomej eksterminacji sprzed ponad 70 kraśnickiego "elementu napływowego" przez Niemców - potrafisz to jakoś uzasadnić ? Bo Żydów spotkał holocaust, natomiast brak jest danych, by "słoiki" zamieszkujące Kraśnik (wraz z przedmieściami) zostały spacyfikowane. To na stawiającym tezę ciąży przedstawienie dowodu.

rozwiń
Avatar
to to / 4 kwietnia 2015 o 08:58

ale ty masz zje***y łeb nawet nie umiesz napisać normalnego komentarza nikomu nie ubliżając,tylko siadziesz przed netem internetowy troliku kazdego wyzywasz ch*** wie czego!!!

To jest jego wciąż nieustająca i nie równa  walka z komunizmem w naszej ojczyżnie,szacun dla niego a nie POłajanka.

Avatar
Icek Bimbermann / 4 kwietnia 2015 o 08:38

ale ty masz zje***y łeb nawet nie umiesz napisać normalnego komentarza nikomu nie ubliżając,tylko siadziesz przed netem internetowy troliku kazdego wyzywasz ch*** wie czego!!!

Ty chuliganie i on jesteście siebie warci !!!  Wesołych Świąt, komunisto !!!!

Avatar
add8 / 4 kwietnia 2015 o 07:41

Dlaczego czerwona,komunistyczno-konfidencka CIOTO akurat ze chrześcijaństwem to łączysz ? wiesz bucu że gdzieś dzwonią tylko nie wiesz w którym kościele.

ale ty masz zje***y łeb nawet nie umiesz napisać normalnego komentarza nikomu nie ubliżając,tylko siadziesz przed netem internetowy troliku kazdego wyzywasz ch*** wie czego!!!

Avatar
add8 / 4 kwietnia 2015 o 07:40

Dlaczego czerwona,komunistyczno-konfidencka CIOTO akurat ze chrześcijaństwem to łączysz ? wiesz bucu że gdzieś dzwonią tylko nie wiesz w którym kościele.

ale ty masz zje***y łeb nawet nie umiesz napisać normalnego komentarza nikomu nie ubliżając,tylko siadziesz przed netem internetowy troliku kazdego wyzywasz ch*** wie czego!!!

Avatar
radny / 3 kwietnia 2015 o 14:55

Psychiatra potrzebny w trybie bardziej niż nagłym !!!!

A tu się niestety zgodzić muszę - wszelkie blokowiska (Kraśnik Fabryczny, Koszary, Piaski) stanowią istną Mekkę dla elementu napływowego, mającego słomę w butach, pałającego chęcią zamieszkania w Kraśniku. Kto skąd jest dopiero wychodzi na Święta (jak np. obecnie) - każdy rozjeżdża się do okolicznych podkraśnickich pipidów, by odwiedzić swoich rodziców i dziadków :D

No ale co w związku z tym ? Ponownie nazistów mamy prosić o pomoc w tej kwestii ?

No ale co w związku z tym ? Ponownie nazistów mamy prosić o pomoc w tej kwestii ?

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 42

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 0 1

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 0 2

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 0 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 2

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 0 1

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 0 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac 0 21

Po niedzieli zacznie się układanie kamiennych płyt na odnawianym deptaku. Najpierw pojawią się między ul. Kapucyńską i Staszica. Na całej długości powinny być ułożone do końca czerwca. Taki jest nowy termin ustalony przez miasto z wykonawcą prac, które miały się zakończyć do połowy maja

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia] 0 1

W Lublinie trwają KULturalia. Koncerty odbywają się na pl. Teatralnym przed CSK. Wczoraj wystąpili Vestige, Lilly Hates Roses, Ted Nemeth, Smolik // Kev Fox i Krzysztof Zalewski. Dzisiaj odbędą się koncerty zespołów Pasażer, Kamp!, Myslovitz, The Dumplings i Voo Voo

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa 0 0

Do zrozumienia tej porannej przygody jaka wydarzyła się w jednym z bloków, potrzebna jest wiedza o zasadach dystrybucji mleka w czasach PRL i działaniu zamków zatrzaskowych w drzwiach

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik 0 2

Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” złożą przysięgę w najbliższą niedzielę o godz. 14. na placu Zamkowym w Lublinie. Uroczystość będzie połączona ze świętem lubelskiej brygady. Po ceremonii zaplanowano piknik rodzinny.

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05)
25 maja 2018, 9:00

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05) 0 0

Co Gdzie Kiedy. To jedna z najgorętszych premier tego roku. Na ekrany lubelskich kin wkracza kolejna odsłona sagi Gwiezdnych Wojen - Han Solo, przedstawiająca młodzieńcze losy słynnego przemytnika. To jednak nie jedyna ciekawa premiera filmowa nadchodzącego weekendu. Ponadto lubelskie placówki oferują interesujące koncerty i spektakle. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta?

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta? 0 9

W Lublinie Krzysztof Żuk, w Chełmie Agata Fisz, a w Zamościu Andrzej Wnuk mają największe szanse na zwycięstwo w zbliżających się wyborach samorządowych

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu 0 0

TENIS ZIEMNY Na kortach MOSiR w Parczewie odbył się otwarty turniej na otwarcie sezonu

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać 2 24

Nie będzie tego lata utrudnień spowodowanych przebudową Al. Racławickich i ul. Lipowej. Roboty nie zaczną się wcześniej niż pod koniec roku. Dotąd nie ogłoszono nawet przetargu, który wyłoni wykonawcę prac, a sam przetarg może potrwać wiele miesięcy

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 29

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!