Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

11 grudnia 2017 r.
16:48

Blaszane garaże stoją legalnie? Nadzór budowlany na tropie

5 14 A A

Nadzór budowlany sprawdza, czy blaszane garaże stojące na terenie Kraśnika zostały postawione zgodnie z prawem.

W Kraśniku blaszanych garaży jest sporo. Ile dokładnie? Tego nie wiadomo. – Ilość garaży blaszanych w Kraśniku jest trudno oszacować. Takich danych automatycznie np. z podatków nie uzyskamy, bo nie wygenerujemy wyłącznie osób płacących za „blaszaki”, a łącznie za garaże – wyjaśnia Emilia Łukasik, p.o. rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Kraśniku. – Według osób zajmujących się planem zagospodarowania najwięcej jest garaży na osiedlu Piaski i wzdłuż al. Tysiąclecia. Jest ich tam na pewno kilkadziesiąt. Są też w dwóch, trzech miejscach w dzielnicy fabrycznej, ale nie tak liczne.

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 grudnia 2017 o 17:47
+1
Wkurza mnie forma stosowana przez "dziennikarzy" tudzież innych "redaktorów" w DW czy KL. Pisanie zdania twierdzącego ze znakiem zapytania na końcu! Co to ma być? Jakiś "nowa polska język"? Jeśli to ma być tzw. "chwyt matentindody" to ja dziękuję bardzo! To jest dziennik czy magazyn ilustrowany dla średnio inteligentnych? Czy w tych redakcjach niema już nikogo kto by robił korekty?
Avatar
Tytus13 / 13 lutego 2018 o 16:21
Myśle, że firma  Batiplus powinna się tym zająć. Oni znają się na takich sprawach najlepiej.
Avatar
Gość / 16 grudnia 2017 o 18:31
A dlaczego nie? Jeśli masz pretensje, to powiedz tym ludziom, że ci się nie podoba. Zgłoś do radnego, sam na radzie to powiedz.
Avatar
krasniczek / 16 grudnia 2017 o 16:23
Jak garaże blaszaki stoją na prywatnych działkach to źle i wysyła sie kontrole. A jak miasto dzierżawi  całe mnóstwo terenów pod blaszaki (Tysiąclecia, na Fabrycznym Konopnickiej, Garażowa) to dobrze. Sami prowadzili durny zakaz, a teraz go obchodzą. Burmistrz non stop wyraża zgody na dzierżawę pod blaszaki. Można sprawdzić na stronie miasta.
Avatar
Gość / 16 grudnia 2017 o 11:18
wydaje mi się, że w niektórych sytuacjach na postawienie garażu blaszanego nie trzeba nawet pozwolenia, więcej informacji znajdą państwo tutaj: ***s://garażeblaszane.pl/pozwolenie-na-postawienia-garazu.php
Avatar
Gość / 15 grudnia 2017 o 17:03
Ha, ha. Przeciez to prywatne tereny, to jak mozesz komuś na siłe sadzic dzrzewa.
Avatar
Gość / 15 grudnia 2017 o 14:51
rozebrać te pseudo-garaże i posadzić drzewa
Avatar
Gość / 15 grudnia 2017 o 11:10
A cóz to za dzisiejsze czasy? Bezrobocie, bieda to i mamy slamsy. Jeszcze trochę, to pewnie będziesz kazał ludziom chałupy rozbierac, które tobie sie nie podobają.
Avatar
Gość / 15 grudnia 2017 o 08:36
szkoda że artykuł nie wyjaśnił czy te garaże stoją na legalu, czy nie ? Mieszkam na Piaskach od dwóch lat i nadziwić się nie mogę, że taka zabudowa w dzisiejszych czasach nikomu nie przeszkadza.
Avatar
Gość / 15 grudnia 2017 o 07:10
ja też raz widziałem co w tych blaszakach ludziska trzymają, rany boskie to składnica wszelakich materiałów i rupieci.
Avatar
Tytus13 / 13 lutego 2018 o 16:21
Myśle, że firma  Batiplus powinna się tym zająć. Oni znają się na takich sprawach najlepiej.
Avatar
Gość / 16 grudnia 2017 o 18:31
A dlaczego nie? Jeśli masz pretensje, to powiedz tym ludziom, że ci się nie podoba. Zgłoś do radnego, sam na radzie to powiedz.
Avatar
krasniczek / 16 grudnia 2017 o 16:23
Jak garaże blaszaki stoją na prywatnych działkach to źle i wysyła sie kontrole. A jak miasto dzierżawi  całe mnóstwo terenów pod blaszaki (Tysiąclecia, na Fabrycznym Konopnickiej, Garażowa) to dobrze. Sami prowadzili durny zakaz, a teraz go obchodzą. Burmistrz non stop wyraża zgody na dzierżawę pod blaszaki. Można sprawdzić na stronie miasta.
Avatar
Gość / 16 grudnia 2017 o 11:18
wydaje mi się, że w niektórych sytuacjach na postawienie garażu blaszanego nie trzeba nawet pozwolenia, więcej informacji znajdą państwo tutaj: ***s://garażeblaszane.pl/pozwolenie-na-postawienia-garazu.php
Avatar
Gość / 15 grudnia 2017 o 17:03
Ha, ha. Przeciez to prywatne tereny, to jak mozesz komuś na siłe sadzic dzrzewa.
Avatar
Gość / 15 grudnia 2017 o 14:51
rozebrać te pseudo-garaże i posadzić drzewa
Avatar
Gość / 15 grudnia 2017 o 11:10
A cóz to za dzisiejsze czasy? Bezrobocie, bieda to i mamy slamsy. Jeszcze trochę, to pewnie będziesz kazał ludziom chałupy rozbierac, które tobie sie nie podobają.
Avatar
Gość / 15 grudnia 2017 o 08:36
szkoda że artykuł nie wyjaśnił czy te garaże stoją na legalu, czy nie ? Mieszkam na Piaskach od dwóch lat i nadziwić się nie mogę, że taka zabudowa w dzisiejszych czasach nikomu nie przeszkadza.
Avatar
Gość / 15 grudnia 2017 o 07:10
ja też raz widziałem co w tych blaszakach ludziska trzymają, rany boskie to składnica wszelakich materiałów i rupieci.
Avatar
Gość / 15 grudnia 2017 o 07:07
przecież to jasne nikt się za sprawę nie chce wziąć, bo to nie wygodne, urzędnicy i cała śmietanka z kasą mają garaże. co tam wygląd osiedla ważne że garaż jest
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Plac Litewski: Pokazy fontanny multimedialnej w maju [harmonogram]

Plac Litewski: Pokazy fontanny multimedialnej w maju [harmonogram] 0 0

Znany jest już harmonogram pokazów fontanny multimedialnej na placu Litewskim w maju.

Tak Lublin wspiera Alfiego Evansa. "Nie możemy być obojętni..."
zdjęcia
galeria

Tak Lublin wspiera Alfiego Evansa. "Nie możemy być obojętni..." 52 5

Maskotki, baloniki i znicze przed wejściem do konsulatu brytyjskiego w Lublinie – tak mieszkańcy całego regionu manifestują solidarność z dwuletnim Alfie Evansem z Liverpoolu

W tym mieście nie kupisz alkoholu od godz. 23 do 6, nawet na stacji. Tak zdecydowali radni

W tym mieście nie kupisz alkoholu od godz. 23 do 6, nawet na stacji. Tak zdecydowali radni 252 32

Puławscy radni podczas dzisiejszej sesji niemal jednomyślnie przyjęli uchwałę zakazującą sprzedaży alkoholu w całym mieście pomiędzy godz. 23:00 a 6:00 rano. Za jej wprowadzeniem zagłosowało 17, a przeciw było 2 radnych.

Tułajew: Przystępuję do tych wyborów, żeby je wygrać. Będę walczyć o każdy głos

Tułajew: Przystępuję do tych wyborów, żeby je wygrać. Będę walczyć o każdy głos 113 52

Sylwester Tułajew będzie kandydatem PiS na prezydenta Lublina. – Mam nadzieję, że będzie skłonny debatować merytorycznie, nie politycznie – komentuje prezydent Krzysztof Żuk (PO), który zmierzy się z Tułajewem w jesiennych wyborach samorządowych

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem 27-29 kwietnia

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem 27-29 kwietnia 4 0

W weekend znowu nie zabraknie ciekawych wydarzeń sportowych. Już w piątek swój mecz rozegra Speed Car Motor Lublin, który tym razem zmierzy się u siebie z ROW Rybnik

Koncert muzyki cygańskiej w Hades Szerokiej
28 kwietnia 2018, 20:00

Koncert muzyki cygańskiej w Hades Szerokiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 28 kwietnia o godz. 20 w Hades Szerokiej (ul. Grodzka 21) odbędzie się koncert muzyki cygańskiej.

Korupcja w lubelskim szpitalu? Pieniądze i pobyt w domku letniskowym. Są zarzuty

Korupcja w lubelskim szpitalu? Pieniądze i pobyt w domku letniskowym. Są zarzuty 5 3

Dwie osoby usłyszały prokuratorskie zarzuty w śledztwie dotyczącym korupcji w szpitalu wojskowym w Lublinie. Chodzi o ustawianie przetargów na zakup urządzeń. Łapówką miały być pieniądze i pobyt w domku letniskowym.

Ranking Studiów Inżynierskich: Jakie miejsca zajęły lubelskie uczelnie?

Ranking Studiów Inżynierskich: Jakie miejsca zajęły lubelskie uczelnie? 0 4

Lubelskie uczelnie nie trafiły na czołowe miejsca nowego Rankingu Studiów Inżynierskich przygotowanego przez fundację Perspektywy.

Przed sztangistami Orląt Łuków II runda Drużynowych Mistrzostw Polski

Przed sztangistami Orląt Łuków II runda Drużynowych Mistrzostw Polski 0 0

W Łukowie rozegrana zostanie druga runda drużynowych Mistrzostw Polski. Przeciwnikami gospodarzy miejscowych Orląt w grupie 3 będą CLKS Mazovia Ciechanów i KS Klimat Łapy

WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym [program]
28 kwietnia 2018, 20:00

WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Rozwoju Kultury ArtBiz zaprasza do Kazimierza Dolnego na drugą edycję festiwalu WpółDrogi Festiva, która odbędzie się w dniach 28 kwietnia - 5 maja w zjawiskowym wnętrzu Dawnej Synagogi w Kazimierzu (ul. Lubelska 4).

Koncert Tribute to Ella Fitzgerald w Akwarela Cafe
28 kwietnia 2018, 20:00

Koncert Tribute to Ella Fitzgerald w Akwarela Cafe 0 0

Co Gdzie Kiedy. Akwarela Cafe (Rynek 6) zaprasza na wyjątkowy koncert Tribute to Ella Fitzgerald w wykonaniu Ani Michałowskiej i Michała Iwanka. Wydarzenie odbędzie się 28 kwietnia o godz. 20.

Zaprojektuj logo festiwalu muzycznego w Białej Podlaskiej

Zaprojektuj logo festiwalu muzycznego w Białej Podlaskiej 0 0

We wrześniu w Białej Podlaskiej odbędzie się Festiwal Dziedzictwa Narodowego im. Bogusława Kaczyńskiego. Bialskie Centrum Kultury ogłosiło właśnie konkurs na logo tego wydarzenia.

10-letnia dziewczynka jechała na rowerze. Uderzył w nią kierowca mazdy
galeria

10-letnia dziewczynka jechała na rowerze. Uderzył w nią kierowca mazdy 54 18

Do wypadku doszło przed godz. 15 na skrzyżowaniu ul. Wyszyńskiego z Niepodległości w Świdniku.

Ancestors Legacy: Edycja Mieszka 1 na premierę (wideo)
film

Ancestors Legacy: Edycja Mieszka 1 na premierę (wideo) 2 0

Polska gra, w której możemy grać Słowianami, doczekała się specjalnej polskiej wersji. Co znajdziemy - i to już 22 maja w Ancestors Legacy: Edycja Mieszka 1?

Stypendia u progu sportowej kariery. Otrzyma je 327 osób [zdjęcia]
galeria

Stypendia u progu sportowej kariery. Otrzyma je 327 osób [zdjęcia] 0 0

327 osobom z regionu przyznano wczoraj stypendia sportowe. Z budżetu województwa lubelskiego otrzymają oni blisko 900 tys. zł.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!