czwartek, 22 marca 2018 r.

Kraśnik

Kraśnik: Ruszyło głosowanie na budżet obywatelski. Lista projektów

Dodano: 5 kwietnia 2017, 17:16
Autor: aa

Od dzisiaj mieszkańcy miasta mogą głosować na projekty do budżetu obywatelskiego. Każdy kto skończył 16 lat może zagłosować maksymalnie na trzy projekty.

W tym roku mieszkańcy Kraśnika mają do wydania w sumie 280 tys. zł, po 40 tys. zł na każdą z siedmiu dzielnic. Do wyboru są 72 projekty.

Głosowanie rozpoczyna się dziś. Potrwa do 8 kwietnia. Każdy może wybrać maksymalnie trzy projekty poprzez postawienie znaku „X” przy nazwie projektu. Niezaznaczenie żadnego pola lub zaznaczenie więcej niż trzech pozycji jest traktowane jako głos nieważny.

Na terenie miasta wyznaczono w sumie 11 lokali, w których można oddać głos (w godz. 10-18).
– W każdym lokalu wyborczym do wglądu są kopie wszystkich projektów, dzięki czemu mieszkańcy będą mogli zapoznać poznać ich zakres i dokładne miejsce realizacji – mówi Emilia Łukasik z Urzędu Miasta w Kraśniku.

Wyniki głosowania mają być podane do publicznej wiadomości do 15 kwietnia.

Gość
gość
Gość
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (7 kwietnia 2017 o 11:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jedna rzecz zdradza władzę, ze lista projektów została ułozona przez nią i jej przyjaciół. Mogłabym zrozumieć, ze w jednym okregu, góra w dwóch, znalazł sie oszołom, któremu już nic wiecej nie potrzeba, a jedynie brakuje mu gablot na rozkłady MPK. Ale nie we wszystkich siedmiu okręgach. Poza tym mało kto by pomyslał, ze zakupie specjalnych gablot a  nie wywieszeniu tych rozkładach na oszklonych wiatach. Także wyniki głosowania bedą takim samym picem  jak propozycje. Jakie inwestycje będa chcieli zrobic  takie przepchną.
Rozwiń
gość
gość (6 kwietnia 2017 o 23:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przejrzałem wszystkie projekty, ze szczególnym naciskiem na interesujący mnie okręg nr 4. Z przykrością muszę stwierdzić , że wszystkie powinny trafić do kosza., jako nie nadające się pod głosowanie. Najbardziej podejrzany wdaje się zakup kilku zestawów interaktywnych, przy których brakuje jakiegokolwiek określenia komu tak naprawdę maja służyć. Tak jakby ich zakup miał spełnić pragnienie ich posiadania przez kilka prywatnych osób. Do jakiego celu? Kolejnym bliżej nieokreślonym projektem jest budowa kosztownej altanki śmietnikowej. Gdybym ja takim kosztem budował swoją altankę śmietnikową byłbym bankrutem. Toż to dużo tańszym kosztem pokrycie dachowe można zrobić na domu łącznie z więźbą. Z kolei innym projektem urząd miasta próbuje wesprzeć wąską grupę wędkarzy, których tak naprawdę głównym celem ich pobytu nad zalewem jest wielogodzinne , bez względu na pogodę moczenie kija a nie grillowanie. Czyżby zamierzali się przestawić ze swoimi zainteresowaniami , a władza znalazła pretekst do kupienia sobie ich głosów wyborczych? Na liście można znaleźć projekty , które powinny być gestii miasta, a nie budżetu obywatelskiego określonej dzielnicy, na którą próbuje przerzucić ich finansowanie. Zaliczyc do nich można zakup sprzętu dla OSP i budowa kina plenerowego. To na władzach miasta spoczywa troska o bezpieczeństwo mieszkańców miasta i ich rozwój kulturalny a nie konkretnej dzielnicy miasta. Do tego mamy kilka projektów, którymi władze miasta próbują obgonić zalew. I znowu na mieszkańców jednego okręgu miasto próbuje przerzucić inwestycje służące nie tylko im, ale wszystkim kraśniczanom. I o ile chęć przysiądnięcia na zacieniowanej ławce mogę zrozumieć, to ich zaciszenie budzi moje obawy. W jakim celu zaciszenie i od czego? Czyzby niektórzy chcieli sobie na nich drzemkę ucinać i w ten sposób odgrodzić się od zalewowych hałasów. To może lepiej, żeby szli odpoczywać do lasu a nie nad zalew. Bo jak na razie to to zaciszanie ławek kojarzy mi z topornymi budowlami psującymi krajobraz. A na zaciemnienie wystarczyło by posadzenie wdzięcznych drzew koło ławek. Takimi szpalerami drzew , jak chociażby szybko i wysoko rosnącymi wierzbami można by zaciemnić ścieżkę rowerową. Odcinek kilku metrowej pergoli i do tego niczym nie obrośniętej niewiele da tego cienia albo i wcale. A jak niektórym aż tak słońce przeszkadza to może parasole przeciwsłoneczne niech ze sobą dzwigają nad zalew. Na koniec chciało by się zapytać, czy te gabloty na rozkłady jazdy maja być ze szkła pancernego ze specjalnymi zabezpieczeniami, ze takie drogie? To już taniej da kupić duże okna do domu,które mają być szczelne i chronić przed zimnem. A rozkładom aż takie zabezpieczenia nie są potrzebne.
Rozwiń
Gość
Gość (6 kwietnia 2017 o 21:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To i tak, że nie musimy autobusów dla MPK kupowac czy tez samochodów i domów budować dla krasnickich notabli.
Rozwiń
Gość
Gość (6 kwietnia 2017 o 20:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zestawy interaktywne miasto najprawdopdobnie planuje zakupić swoim przydupasom, bo na pewno nie szkołom, które takowe mogą sobie zakupić z dotacji , jakie dostają na kazdego ucznia.
Rozwiń
Gość
Gość (6 kwietnia 2017 o 19:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ludziom to juz poodbijało. Przeciez na Piaskowej nie brakuje miejsc do parkowania, to po co takm parking najazdowy. Żeby było bardziej nowocześnie?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!