niedziela, 18 marca 2018 r.

Kraśnik

Budżet obywatelski w Kraśniku. Te projekty wybrali mieszkańcy

Dodano: 26 stycznia 2016, 21:33
Autor: aa

Ponad 1,7 tysiąca mieszkańców wzięło udział w głosowaniu na projekty zgłoszone do tegorocznego budżetu obywatelskiego.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Urzędnicy podali we wtorek listę sześciu projektów, które zdobyły najwięcej głosów w poszczególnych okręgach. Wśród nich jest budowa siłowni plenerowych i zakup sprzętu dla strażaków ochotników.

– Spośród 42 projektów do Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy wybrali sześć, które zostaną zrealizowane – pisze na Facebooku Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika. – Dziękuję za zaangażowanie i oddane głosy. Projekty były przemyślane i dobrze przygotowane. Mieszkańcy, którzy zgłaszali projekty zaangażowali się w ich promocję. Były tworzone plakaty i ulotki zachęcające do głosowania na dany projekt. To pokazuje, że potrzebne jest miejsce dla oddolnych, obywatelskich inicjatyw. Budżet Obywatelski na pewno będzie kontynuowany w kolejnym roku.

W głosowaniu, które trwało od 18 do 22 stycznia wzięło udział 1722 osoby oddając 2698, bowiem każdy z mieszkańców który miał ukończone 16 lat mógł wskazać podczas głosowania maksymalnie trzy projekty.

Urzędnicy przeliczyli już głosy. We wtorek opublikowali listę projektów, które zdobyły największa liczbę głosów w poszczególnych okręgach i będą realizowane.

Każda z pięciu dzielnic Kraśnika miała do podziału po 50 tys. złotych.

• Miasto przeniesie i przebuduje altanki śmietnikowe przy ul. Popiełuszki 3 • wybuduje też siłownie plenerowe na osiedlu „Metalowców” i „Młodych”. • Podobna siłowania stanie też na osiedlu Piaski. • Wsparcie otrzymają też strażacy ochotnicy, w postaci doposażenia Miejskiej OSP w sprzęt ratowniczy i szkoleniowy. • Kupione zostaną też szafki do Zespołu Placówek Oświatowych nr 2. Wśród 6 zwycięskich projektów znalazła się też • modernizacja chodnika przy ul. Kolejowej.

Jest to druga edycja budżetu obywatelskiego w Kraśniku. Wybrane w głosowaniu projekty zostaną wprowadzone do budżetu miasta podczas sesji Rady Miasta w lutym.

Gość
mlody85
Gość
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (2 lutego 2016 o 17:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Kiedy wybuduję resztę ul. Armii Krajowej ? Grunty wykupione były przez UM już 20 lat temu ....

Rozwiń
mlody85
mlody85 (28 stycznia 2016 o 14:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zgadzam sie w 100%,ze np. Projekty zwiazane ze szkolami powinny byc odrzucone, co do spoldzielni to jest kwestia sporna,bo spoldzielnie nie chca budowac placow zabaw,parkingiem ale z ta altanka smieciowa to grube przegiecie!!!!
Rozwiń
Gość
Gość (28 stycznia 2016 o 08:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
znowu na Fabelu wszystkie inwestycje zgarnęła Spółdzielnia Metalowiec, 100 000 zł, robili kampanię i mają, po co robić taki konkurs jak wiadomo kto wygra
Rozwiń
Gość
Gość (27 stycznia 2016 o 17:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Budżet Obywatelski to wymysł Platformy Obywatelskiej taki sam jak Fundacja Młoda Demokracja, które drenowała kasy różnych firm zmuszając je do uzyskiwania ISO. Miał za zadanie tylko skłócić mieszkańców, żeby w jedynie PO znaleźli ukojenie. Jest zbędny, bo mamy comiesięcznie opłacanych radnych, którzy z założenia reprezentują mieszkańców. Budżet Obywatelski ma tyle wspólnego z Obywatelami, co Platforma Obywatelska. Czyli NIC ! Należy zaniechać i nie ulegać szczekaczom z PO.

Faktycznie należy zastanowić się nad sensem Budżetu Obywatelskiego i utrzymywania reliktu komunistycznej przeszłości, tj. płatnych radnych. Albo jedno, albo drugie. Tym bardziej, że diety radnych są nieopodatkowane, radni nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za swoje decyzje, a rozliczany ze wszystkiego i szczuty przez opozycję jest burmistrz.

Rozwiń
Gość
Gość (27 stycznia 2016 o 17:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

dawno nie czytałem takich bzdur no ale wnioskuję, że mamy do czynienia z nawiedzonym pisuarem - rozumiem, że BO w Kraśniku to sprawka PO, która siłą na PiS-ie wymusza co roku kolejne edycje BO? :lol:

Otóż to! Nawiedzony pisuar do wyznawcy Michnika: BO to oczywiście sprawka PO i w Kraśniku i w całej Polsce. To jest fakt. I jeżeli w przyszłym roku go nie będzie, bo jest całkiem niepotrzebny, to już dzisiaj można sobie wyobrazić, jaki będzie skowyt aktywistów PO. Tych "radnych" co to nie maja pojęcia o potrzebach mieszkańców, ale dla przytulenia diety raz na 4 lata latają nawet po chałupach, żeby tylko trwać przy korycie.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!