niedziela, 18 marca 2018 r.

Kraśnik

Burmistrz Kraśnika o przyjęciu uchodźców do mieszkań socjalnych: Nie pozwolę wyrzucić rodzin!

Autor: aa, toma

Kraśnik ucina plotki o rzekomym przyjęciu uchodźców i zakwaterowaniu ich we właśnie wyremontowanych mieszkaniach socjalnych. Urzędnicy przesłali mediom odpowiedź burmistrza miasta na apel wojewody.

– Mieliśmy sporo telefonów w tej sprawie – mówi Michał Mulawa, rzecznik Urzędu Miasta w Kraśniku. – Mieszkańcy dopytywali czy w Kraśniku będą uchodźcy i czy będą mieszkać w nowych mieszkaniach socjalnych. Chcemy ukrócić plotki na ten temat i przedstawić oficjalne stanowisko burmistrza.

Urząd Wojewódzki w Lublinie zapytał wszystkie samorządy o możliwość przyjęcia uchodźców. – Prosiliśmy o wskazanie miejsc tymczasowego pobytu, w których mogłaby przebywać grupa powyżej 50 osób – tłumaczy Marcin Bielesz, rzecznik wojewody lubelskiego.

W piśmie wymieniono kluczowe kryteria wskazane przez Urząd d Spraw Cudzoziemców, które powinny spełniać obiekty: możliwość zakwaterowania powyżej 50 osób w systemie całorocznym (internaty, domy pomocy społecznej itp.), dobry stan techniczny, możliwość zapewnienia wyżywienia (własna kuchnia lub poprzez firmę cateringową).

Burmistrz Kraśnika odpowiada, że nie ma takiego budynku. „Informuję, że pierwszy raz w historii miasta Kraśnik, udało się wyremontować i dostosować do oczekiwanych przez Pana Wojewodę standardów 57 mieszkań socjalnych w budynku przy ul. Armii Krajowej 25a – pisze Mirosław Włodarczyk. – „W dniu 23 września 2015 r. mieszkania te zostały przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom z naszego miasta. Mam nadzieję, że nie jest Pana intencją wysiedlenie z tego budynku kraśnickich rodzin z dziećmi w celu zakwaterowania tam islamskich uchodźców. Nigdy bym na to nie pozwolił! (…)

Wojewoda tłumaczy, że nigdy nie sugerował, aby uchodźcy mieli być zakwaterowani w nowych mieszkaniach socjalnych.

– Burmistrz Włodarczyk mija się z prawdą. Nigdy nie zwracałem się z prośbą o przyjęcie na terenie Kraśnika uchodźców. Nie zrozumiał skierowanego do niego pisma i niepotrzebnie straszy mieszkańców – mówi Wojciech Wilk.

Wojewoda wysłał pisma do 233 jednostek samorządowych. 180 z nich odpowiedziało negatywnie. Do urzędu wpłynęło jedynie siedem odpowiedzi pozytywnych.

Pismo burmistrza
Pismo burmistrza
Pismo wojewody
Pismo wojewody
Czytaj więcej o: uchodźcy Kraśnik
Gość
Gość
Kraśnik
(85) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (19 lutego 2016 o 23:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Słusznie.
Rozwiń
Gość
Gość (19 lutego 2016 o 23:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Brawo Butmistrz.
Rozwiń
Kraśnik
Kraśnik (23 października 2015 o 08:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Głosujemy na Wilka. Nie głosujemy na kłamczuchów z PIS.

Rozwiń
Gość
Gość (20 października 2015 o 17:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Biedny, niedouczony człowieku jak jedziesz tam gdzie to opisujesz szczepisz się na choroby które przenoszą stawonogi występujące w ciepłym klimacie z łagodną zimą. Są to choroby zakaźne nie zaraźliwe. W Polsce te choroby przyjdą wraz z wektorem (stawonogiem) jak nie zrobimy czegoś z emisją dwutlenku węgla.

Biedna, niedouczona Ingo - zamiast czerpać wiedzę o otaczającym cię Świecie z TVN-u i "GW" rzuć okiem do internetu - ot, przykład pierwszy z brzegu:

Gdzie są ci, którzy oburzali się na Kaczyńskiego? Belgia: wśród imigrantów muzułmańskich wybuchła epidemia gruźlicy! Lokalne władze bezradne...

W obozie dla uchodźców w Belgii wybuchła epidemia gruźlicy. Belgowie są wściekli, bo wcześniej władze państwa zapewniały, że imigranci są szczegółowo badani pod kątem zdrowotnym.

O epidemii gruźlicy poinformowało radio RMF FM.


Tuberkuloza w ośrodku dla azylantów. A później nadejdzie zima

— zacytowała korespondentka radia Katarzyna Szymańska-Borginon w Brukseli tytuł w znanym dzienniku „Het Laatste Nieuws”, który sugeruje rychłe pogorszenie się sytuacji epidemiologicznej.


Wierzyliśmy, że wszyscy, którzy do nas trafią będą przebadani

— tłumaczył burmistrz Vanden Bussche.

Wypowiedział się też lekarz, który natychmiast powinien trafić na listę „faszystów” tworzoną przez Platformę Obywatelską i ich gazetę - „Wyborczą”


Oczywiście, że ryzyko przywleczenia chorób wzrasta wraz z takimi ruchami migracyjnymi. Uchodźcy są badani, ale problem polega na tym, że nie wszyscy

— powiedział dr Jan Walrat.

Dr Walrat nie ma wątpliwości, że wraz z napływem imigrantów w Belgii pojawiły się takie zakaźne choroby jak gruźlica czy dyfteria, czyli błonica.

 

http://wpolityce.pl/swiat/269059-gdzie-sa-ci-ktorzy-oburzali-sie-na-kaczynskiego-belgia-wsrod-imigrantow-muzulmanskich-wybuchla-epidemia-gruzlicy-lokalne-wladze-bezradne

Rozwiń
iga
iga (20 października 2015 o 09:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Zaiste - nie wiem, czy lepiej być chorym na wściekliznę, czy lepiej być lemingiem czerpiącym wiedzę z TVN-u, "Gazety Wyborczej", i innych tub propagandowych PO ? Wśród setek tysięcy imigrantów są osoby chore na różne choroby, i dopiero w dużych skupiskach ludzkich wybuchają epidemie. Takowe wybuchły w obozach w Austrii i Niemczech, lecz propaganda celowo blokuje informacje (podobnie jak informacje o gwałtach dokonanych przez Afrykańczyków). Teraz odpowiedz mi na pytanie - dlaczego jadąc do USA, Kanady czy nawet na antypody, do Nowej Zelandii nie musisz się szczepić, a na każdą wycieczkę do Afryki zawsze ?

Biedny, niedouczony człowieku jak jedziesz tam gdzie to opisujesz szczepisz się na choroby które przenoszą stawonogi występujące w ciepłym klimacie z łagodną zimą. Są to choroby zakaźne nie zaraźliwe. W Polsce te choroby przyjdą wraz z wektorem (stawonogiem) jak nie zrobimy czegoś z emisją dwutlenku węgla.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (85)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!