czwartek, 17 sierpnia 2017 r.

Kraśnik

Dołki na niedawno przebudowanej ulicy. Jest jeszcze na gwarancji

Dodano: 8 kwietnia 2016, 18:35
Autor: aa

Usterki na ul. Sikorskiego zostaną usunięte przez wykonawcę w ramach przeglądu gwarancyjnego – zapewnia Zarząd Dróg Powiatowych w Kraśniku
Usterki na ul. Sikorskiego zostaną usunięte przez wykonawcę w ramach przeglądu gwarancyjnego – zapewnia Zarząd Dróg Powiatowych w Kraśniku

Czytelnik z Kraśnika skarży się na „dołki” widoczne na nawierzchni przebudowanej zaledwie dwa lata temu ul. Sikorskiego. Zarządca drogi wyjaśnia, że jest ona jeszcze na gwarancji i że usterki zostaną usunięte.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

„(…) położono nowy dywanik asfaltowy na ul. Sikorskiego w Kraśniku. Każdy się cieszył, że w końcu ulica będzie równa – pisze do redakcji czytelnik z Kraśnika i zauważa, że przebudowana w 2014 r. droga wcale taka równa nie jest. „W miejscach, gdzie stoją samochody, porobiły się dołki – opisuje nasz czytelnik i do maila dołącza zdjęcie. Podkreśla też, że już wcześniej miała miejsce podobna sytuacja.

Zarząd Dróg Powiatowych w Kraśniku poinformował Dziennik, że przebudowywana na odcinku od ul. Mickiewicza do ul. Kardynała Wyszyńskie droga jest na gwarancji do 2017 r. – W drugim kwartale 2016 r. planowany jest przegląd gwarancyjny, na którym dokonamy oceny stanu nawierzchni na odnowionym odcinku ul. Sikorskiego – pisze w odpowiedzi na nasze zapytania Krzysztof Jargiło, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Kraśniku.

Zarządca drogi wskazuje też, że ulica Sikorskiego spełnia dwie funkcje. – Północny pas obsługuje ruch samochodowy, natomiast pas południowy, na prośbę mieszkańców z bloków przyległych do ulicy Sikorskiego oraz właścicieli sklepów i placówek usługowych zlokalizowanych przy tej ulicy, przeznaczony jest na miejsca parkingowe – wyjaśnia zastępca dyrektora ZDP w Kraśniku. – Ta różnorodność wykorzystania jezdni ulicy Sikorskiego wymusiła, co zostało zrealizowane w ramach posiadanych środków finansowych, wykonanie nawierzchni jezdni w takich technologiach, by zrealizowane były obie funkcje.

Zdaniem ZDP w Kraśniku cel ten został osiągnięty. Prawy pas służy do komunikacji, lewy – jako miejsca parkingowe.

– Pojedyncze i niewielkie zaniżenia w nawierzchni, powstałe na miejscach postojowych, nie utrudniają funkcji parkowania i zostaną usunięte w ramach zaleceń z przeglądu gwarancyjnego – dodaje Jargiło.

ZDP w Kraśniku nie precyzuje, kiedy dokładnie to się stanie.

gość
Gość
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

gość
gość (9 kwietnia 2016 o 08:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Usuną na św.Dygdy czyli nigdy!


usuną, usuną, trzeba mieć nadzieję.

Rozwiń
Gość
Gość (9 kwietnia 2016 o 07:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Usuną na św.Dygdy czyli nigdy!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!