niedziela, 25 marca 2018 r.

Kraśnik

Dołki na niedawno przebudowanej ulicy. Jest jeszcze na gwarancji

Dodano: 8 kwietnia 2016, 18:35
Autor: aa

Usterki na ul. Sikorskiego zostaną usunięte przez wykonawcę w ramach przeglądu gwarancyjnego – zapewnia Zarząd Dróg Powiatowych w Kraśniku
Usterki na ul. Sikorskiego zostaną usunięte przez wykonawcę w ramach przeglądu gwarancyjnego – zapewnia Zarząd Dróg Powiatowych w Kraśniku

Czytelnik z Kraśnika skarży się na „dołki” widoczne na nawierzchni przebudowanej zaledwie dwa lata temu ul. Sikorskiego. Zarządca drogi wyjaśnia, że jest ona jeszcze na gwarancji i że usterki zostaną usunięte.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

„(…) położono nowy dywanik asfaltowy na ul. Sikorskiego w Kraśniku. Każdy się cieszył, że w końcu ulica będzie równa – pisze do redakcji czytelnik z Kraśnika i zauważa, że przebudowana w 2014 r. droga wcale taka równa nie jest. „W miejscach, gdzie stoją samochody, porobiły się dołki – opisuje nasz czytelnik i do maila dołącza zdjęcie. Podkreśla też, że już wcześniej miała miejsce podobna sytuacja.

Zarząd Dróg Powiatowych w Kraśniku poinformował Dziennik, że przebudowywana na odcinku od ul. Mickiewicza do ul. Kardynała Wyszyńskie droga jest na gwarancji do 2017 r. – W drugim kwartale 2016 r. planowany jest przegląd gwarancyjny, na którym dokonamy oceny stanu nawierzchni na odnowionym odcinku ul. Sikorskiego – pisze w odpowiedzi na nasze zapytania Krzysztof Jargiło, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Kraśniku.

Zarządca drogi wskazuje też, że ulica Sikorskiego spełnia dwie funkcje. – Północny pas obsługuje ruch samochodowy, natomiast pas południowy, na prośbę mieszkańców z bloków przyległych do ulicy Sikorskiego oraz właścicieli sklepów i placówek usługowych zlokalizowanych przy tej ulicy, przeznaczony jest na miejsca parkingowe – wyjaśnia zastępca dyrektora ZDP w Kraśniku. – Ta różnorodność wykorzystania jezdni ulicy Sikorskiego wymusiła, co zostało zrealizowane w ramach posiadanych środków finansowych, wykonanie nawierzchni jezdni w takich technologiach, by zrealizowane były obie funkcje.

Zdaniem ZDP w Kraśniku cel ten został osiągnięty. Prawy pas służy do komunikacji, lewy – jako miejsca parkingowe.

– Pojedyncze i niewielkie zaniżenia w nawierzchni, powstałe na miejscach postojowych, nie utrudniają funkcji parkowania i zostaną usunięte w ramach zaleceń z przeglądu gwarancyjnego – dodaje Jargiło.

ZDP w Kraśniku nie precyzuje, kiedy dokładnie to się stanie.

gość
Gość
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

gość
gość (9 kwietnia 2016 o 08:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Usuną na św.Dygdy czyli nigdy!


usuną, usuną, trzeba mieć nadzieję.

Rozwiń
Gość
Gość (9 kwietnia 2016 o 07:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Usuną na św.Dygdy czyli nigdy!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!