Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

22 maja 2017 r.
20:50

Dzierzkowice poczuły bluesa. Festiwal Kraśnik Blues Meeting opuszcza miasto

Autor: Zdjęcie autora aa
120 37 A A
O tym, że festiwal będzie dalej organizowany poinformowali dzisiaj (na zdjęciu od prawej): Andrzej Maj, starosta kraśnicki, Ireneusz Muszyński, pomysłodawca festiwalu Kraśnik Blues Meeting i jego dyrektor oraz Marcin Gąsiorowski, wójt gminy Dzierzkowice. <br />
O tym, że festiwal będzie dalej organizowany poinformowali dzisiaj (na zdjęciu od prawej): Andrzej Maj, starosta kraśnicki, Ireneusz Muszyński, pomysłodawca festiwalu Kraśnik Blues Meeting i jego dyrektor oraz Marcin Gąsiorowski, wójt gminy Dzierzkowice.
(fot. Starostwo Powiatowe w Kraśniku)

Zmieni się nie tylko miejsce i nazwa, ale też współorganizatorzy. Festiwal Kraśnik Blues Meeting w tym roku się nie odbędzie, będzie zaś w przyszłym roku, ale nie w Kraśniku, tylko w Dzierzkowicach. Festiwal – wspólnie z jego pomysłodawcą i dyrektorem Ireneuszem Muszyńskim – zorganizuje Starostwo Powiatowe w Kraśniku i gmina Dzierzkowice. Gwiazdą ma być m.in. zespół Dżem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Kiedy obejmowałem urząd starosty, to wydawało mi się, że powinniśmy mieć taką imprezę, która będzie nas wyróżniać w Polsce. Muzyka bluesowa jest z Kraśnikiem mocno związana – mówi Andrzej Maj, starosta kraśnicki. W poniedziałek podczas konferencji prasowej, wspólnie z Ireneuszem Muszyńskim, pomysłodawcą i dyrektorem Kraśnik Blues Meeting i Marcinem Gąsiorowskim, wójtem gminy Dzierzkowice ogłosili, że wspólnie będą organizować ten festiwal.

W styczniu br. pojawiła się informacja, że w 2017 r. współorganizowanego przez miasto festiwalu nie będzie. Powód? Brak porozumienia między organizatorami. Festiwal został odwołany zaledwie 3 lata po jego reaktywacji. – Ja straciłem zupełnie wiarę. Dla mnie te instytucje (Urząd Miasta i Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku – red.) są niewiarygodne, a na pewni nie są wiarygodne osoby, które stoją na ich czele – mówi Muszyński.

– Nie chcę tych słów komentować – ucina Wojciech Gołoś, dyrektor Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku. – W sprawie organizacji tego festiwalu też nie chcę się wypowiadać. W ogóle pierwsze słyszę, że w organizację festiwalu włącza się powiat i gmina Dzierzkowice.

Festiwal opuszcza Kraśnik, ale w tym roku już się nie odbędzie. – Mamy ambicję zrobić coś na wysokim poziomie i z tego powodu nie podejmujemy się organizacji festiwalu w tym roku – wyjaśnia dyr. Muszyński.

W przyszłym roku będzie organizowany w Dzierzkowicach, oddalonych od Kraśnika o ok. 12 km. Festiwal zmieni nieco nazwę – na Kraśnik Blues Meeting. Przystanek Dzierzkowice. – Myślę, że z okazji festiwalu wiele osób nas odwiedzi – ma nadzieję wójt gminy Dzierzkowice.

Termin dwudniowej imprezy został wyznaczony na 29 i 30 czerwca 2018 r. Pierwszego dnia bluesa będą śpiewać dzieci. Drugiego dnia imprezy – podczas konkursu – zaprezentują się młodzi wokaliści. – Jedną z gwiazd przyszłorocznego festiwalu będzie zespół Dżem – zapowiada Muszyński.

Imprezie będzie towarzyszyć dwudniowy zlot motocyklowy. Przewidziano też imprezę plenerową zapowiadającą festiwal. Odbędzie się w tym roku – 16 września w Kraśniku.

Komentarze 37

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 7 czerwca 2017 o 00:52
undefined napisał:
A po co ludziom igrzyska zamiast chleba. Ludzie będa mieli prace i dochody z tej pracy, to zapłacą sobie sami za kulturę i sztukę, jaka bedzie ich inetresowac. A nie ma nic gorszego jak wciskanie ludziom na siłe chałtury, nawet takiej darmoowej. Ale a' la demokratyczne władze tylko do wciskania ludziom chałtury sie nadają, a do niczego wiecej.
 Władza lubi dysko polo, bo z wiochy pochodzi, a resztę mają w d. Wg nich, po to dorwali się do kasy, żeby im było dobrze i wg ich gustu. I harcują w Kraśniku chałturnicy wszelkiej maści, bo oni wiedzą jak się sprawy załatwia, że kasą trzeba się podzielić, a z kim, to cicho sza! Muszyński też kręci swoje lody, chociaż te jego imprezy były denne, najbardziej podobały się jemu samemu i menelom pijącym w chaszczach za domem kultury. Nie ma w Kraśniku ludzi, którzy znają się i orientują co wartościowe w kulturze, muzyce, sztuce. Jak kiełbasę wyborczą, sprowadza się coś pod najniższe gusta, szajs, igrzyska dla gawiedzi robi. Trafiłeś w samo sedno, dlatego cytuję.
 Władza lubi dysko polo, bo z wiochy pochodzi, a resztę mają w d. Wg nich, po to dorwali się do kasy, żeby im było dobrze i wg ich gustu. I harcują w Kraśniku chałturnicy wszelkiej maści, bo oni wiedzą jak się sprawy załatwia, że kasą trzeba się podzielić, a z kim, to cicho sza! Muszyński też kręci swoje lody, chociaż te jego imprezy były denne, najbardziej podobały się jemu samemu i menelom pijącym w chaszczach za domem kultury. Nie ma w Kraśniku ludzi, którzy znają się i orientują co wartościowe w kulturze, muzyce, sztuce. J... rozwiń
Avatar
ITALO / 4 czerwca 2017 o 11:07
I TAK BLUES TRAFIL POD STRZECHY
Avatar
Gość / 30 maja 2017 o 10:25
zero tolerancji dla złodziei i damskich bokserów !
Avatar
Gość / 29 maja 2017 o 20:52
Poseł Bury ma się dobrze, czego nie można powiedzieć o pośle Zbonikowskim z PiS.
Avatar
Gość / 29 maja 2017 o 18:32
a co z posłem BURYM ?
Avatar
Gość / 28 maja 2017 o 10:39
A po co ludziom igrzyska zamiast chleba. Ludzie będa mieli prace i dochody z tej pracy, to zapłacą sobie sami za kulturę i sztukę, jaka bedzie ich inetresowac. A nie ma nic gorszego jak wciskanie ludziom na siłe chałtury, nawet takiej darmoowej. Ale a' la demokratyczne władze tylko do wciskania ludziom chałtury sie nadają, a do niczego wiecej.
Avatar
Gość / 26 maja 2017 o 14:43
Osoby piszące: ponoć zainteresowaniem się nie cieszył, niska i uboga mentalność, najwyraźniej mierzą innych własną miarą. Społeczeństwo bierze to co mu się daje zwłaszcza kiedy niema innej alternatywy, a na tej podstawie jakim prawem ktoś go ocenia nie wysilając się aby poznać nie mówimy o zagłębieniu się w temat poziomu intelektualnego danych mieszkańców. Taką oceną można wystawić dopiero kiedy zaoferujemy wiele różnych rodzajów sztuki i dziedzin kultury wtedy to może być przybliżony miernik a nie na podstawie własnych wywodów ocena innych. Blues Meeting, czy inne formy sztuki dla koneserów powinna być dostępna bo tak naprawdę nie wiemy ilu ludzi czym się pasjonuje. Wyśmiewane Disco Polo cieszy się popularnością nie tylko wśród mas ale tak zwana śmietanka intelektualna nie pogardzi nim gdy chce się dobrze pobawić przy prostych, lekkich rytmach.
Osoby piszące: ponoć zainteresowaniem się nie cieszył, niska i uboga mentalność, najwyraźniej mierzą innych własną miarą. Społeczeństwo bierze to co mu się daje zwłaszcza kiedy niema innej alternatywy, a na tej podstawie jakim prawem ktoś go ocenia nie wysilając się aby poznać nie mówimy o zagłębieniu się w temat poziomu intelektualnego danych mieszkańców. Taką oceną można wystawić dopiero kiedy zaoferujemy wiele różnych rodzajów sztuki i dziedzin kultury wtedy to może być przybliżony miernik a nie na podstawie własnych wywodów ocena innyc... rozwiń
Avatar
gość / 25 maja 2017 o 10:09
A idźcie z tym Muszyńskim i jego imprezkami w diabły ! Jak facio chce szmal robić, to niech sobie szuka naiwnych tam, gdzie go nie znaja.Dla kogo to było? Chałtura zwykła i to wszystko. Teraz zbajerował Gąsiorowskiego, a razem Maja i podoją kasę powiatu. Muszyński, a kysz! a kysz! jak najdalej stąd. Jak ludzie z Dzierzkowic zobaczą co im zaserwuje Muszyński i ska, to wezmą kłonice i pogonią ich gdzie pieprz rośnie. Narazie ludziska się cieszą, że będą mieli imprezę, ale nie wiedzą co to będzie za chała. Impreza powinna być dla ogółu, a nie dla kliki. Porządnych artystów nie sprowadza ani UM, ani powiat, ani CKiP, samych tylko takich trzeciego lub czwartego sortu, aby ludziom zamydlić oczy. A emeryty i tak się nie znają, ich zadowala byle co, to nie są jacyś wyrobieni melomani, ot takie usia siusia i góralu czy ci nie żal, a młode wychowani przez takich koneserów to dysco polo i wódy dla wszystkich i kiełbachy i ło kej, ubaw mają po pachy. Kraśnik to taka niska i uboga mentalność, niestety.
A idźcie z tym Muszyńskim i jego imprezkami w diabły ! Jak facio chce szmal robić, to niech sobie szuka naiwnych tam, gdzie go nie znaja.Dla kogo to było? Chałtura zwykła i to wszystko. Teraz zbajerował Gąsiorowskiego, a razem Maja i podoją kasę powiatu. Muszyński, a kysz! a kysz! jak najdalej stąd. Jak ludzie z Dzierzkowic zobaczą co im zaserwuje Muszyński i ska, to wezmą kłonice i pogonią ich gdzie pieprz rośnie. Narazie ludziska się cieszą, że będą mieli imprezę, ale nie wiedzą co to będzie za chała. Impreza powinna być dla ogółu, a nie... rozwiń
Avatar
Gość / 24 maja 2017 o 22:12
Ha, ha, ha.... on chyba tylko wyrabia za kardiologa. A tak w ogóle, wielka kłótnia o imprezę, która zbyt duzym zainteresowaniem się chyba nie cieszy.
Avatar
Pacjent kardiologa / 24 maja 2017 o 19:17
Starostwo robi w tym roku dwie duże plenerowe imprezy czyli maliniaki i dożynki. Obie w Kraśniku. Naucz się liczyć do dwóch albo sprawdź w słowników znaczenie słów "za wszelką cenę", "wszystko". A jak ciebie coś boli to idź do doktora. Najlepiej jakiegoś dobrego kardiologa z Kraśnika. Znasz takiego? Podkreślam: dobrego. Najlepszym kardiologiem w Kraśniku jest Pan Burmistrz!
Avatar
gość / 7 czerwca 2017 o 00:52
undefined napisał:
A po co ludziom igrzyska zamiast chleba. Ludzie będa mieli prace i dochody z tej pracy, to zapłacą sobie sami za kulturę i sztukę, jaka bedzie ich inetresowac. A nie ma nic gorszego jak wciskanie ludziom na siłe chałtury, nawet takiej darmoowej. Ale a' la demokratyczne władze tylko do wciskania ludziom chałtury sie nadają, a do niczego wiecej.
 Władza lubi dysko polo, bo z wiochy pochodzi, a resztę mają w d. Wg nich, po to dorwali się do kasy, żeby im było dobrze i wg ich gustu. I harcują w Kraśniku chałturnicy wszelkiej maści, bo oni wiedzą jak się sprawy załatwia, że kasą trzeba się podzielić, a z kim, to cicho sza! Muszyński też kręci swoje lody, chociaż te jego imprezy były denne, najbardziej podobały się jemu samemu i menelom pijącym w chaszczach za domem kultury. Nie ma w Kraśniku ludzi, którzy znają się i orientują co wartościowe w kulturze, muzyce, sztuce. Jak kiełbasę wyborczą, sprowadza się coś pod najniższe gusta, szajs, igrzyska dla gawiedzi robi. Trafiłeś w samo sedno, dlatego cytuję.
 Władza lubi dysko polo, bo z wiochy pochodzi, a resztę mają w d. Wg nich, po to dorwali się do kasy, żeby im było dobrze i wg ich gustu. I harcują w Kraśniku chałturnicy wszelkiej maści, bo oni wiedzą jak się sprawy załatwia, że kasą trzeba się podzielić, a z kim, to cicho sza! Muszyński też kręci swoje lody, chociaż te jego imprezy były denne, najbardziej podobały się jemu samemu i menelom pijącym w chaszczach za domem kultury. Nie ma w Kraśniku ludzi, którzy znają się i orientują co wartościowe w kulturze, muzyce, sztuce. J... rozwiń
Avatar
ITALO / 4 czerwca 2017 o 11:07
I TAK BLUES TRAFIL POD STRZECHY
Avatar
Gość / 30 maja 2017 o 10:25
zero tolerancji dla złodziei i damskich bokserów !
Avatar
Gość / 29 maja 2017 o 20:52
Poseł Bury ma się dobrze, czego nie można powiedzieć o pośle Zbonikowskim z PiS.
Avatar
Gość / 29 maja 2017 o 18:32
a co z posłem BURYM ?
Avatar
Gość / 28 maja 2017 o 10:39
A po co ludziom igrzyska zamiast chleba. Ludzie będa mieli prace i dochody z tej pracy, to zapłacą sobie sami za kulturę i sztukę, jaka bedzie ich inetresowac. A nie ma nic gorszego jak wciskanie ludziom na siłe chałtury, nawet takiej darmoowej. Ale a' la demokratyczne władze tylko do wciskania ludziom chałtury sie nadają, a do niczego wiecej.
Avatar
Gość / 26 maja 2017 o 14:43
Osoby piszące: ponoć zainteresowaniem się nie cieszył, niska i uboga mentalność, najwyraźniej mierzą innych własną miarą. Społeczeństwo bierze to co mu się daje zwłaszcza kiedy niema innej alternatywy, a na tej podstawie jakim prawem ktoś go ocenia nie wysilając się aby poznać nie mówimy o zagłębieniu się w temat poziomu intelektualnego danych mieszkańców. Taką oceną można wystawić dopiero kiedy zaoferujemy wiele różnych rodzajów sztuki i dziedzin kultury wtedy to może być przybliżony miernik a nie na podstawie własnych wywodów ocena innych. Blues Meeting, czy inne formy sztuki dla koneserów powinna być dostępna bo tak naprawdę nie wiemy ilu ludzi czym się pasjonuje. Wyśmiewane Disco Polo cieszy się popularnością nie tylko wśród mas ale tak zwana śmietanka intelektualna nie pogardzi nim gdy chce się dobrze pobawić przy prostych, lekkich rytmach.
Osoby piszące: ponoć zainteresowaniem się nie cieszył, niska i uboga mentalność, najwyraźniej mierzą innych własną miarą. Społeczeństwo bierze to co mu się daje zwłaszcza kiedy niema innej alternatywy, a na tej podstawie jakim prawem ktoś go ocenia nie wysilając się aby poznać nie mówimy o zagłębieniu się w temat poziomu intelektualnego danych mieszkańców. Taką oceną można wystawić dopiero kiedy zaoferujemy wiele różnych rodzajów sztuki i dziedzin kultury wtedy to może być przybliżony miernik a nie na podstawie własnych wywodów ocena innyc... rozwiń
Avatar
gość / 25 maja 2017 o 10:09
A idźcie z tym Muszyńskim i jego imprezkami w diabły ! Jak facio chce szmal robić, to niech sobie szuka naiwnych tam, gdzie go nie znaja.Dla kogo to było? Chałtura zwykła i to wszystko. Teraz zbajerował Gąsiorowskiego, a razem Maja i podoją kasę powiatu. Muszyński, a kysz! a kysz! jak najdalej stąd. Jak ludzie z Dzierzkowic zobaczą co im zaserwuje Muszyński i ska, to wezmą kłonice i pogonią ich gdzie pieprz rośnie. Narazie ludziska się cieszą, że będą mieli imprezę, ale nie wiedzą co to będzie za chała. Impreza powinna być dla ogółu, a nie dla kliki. Porządnych artystów nie sprowadza ani UM, ani powiat, ani CKiP, samych tylko takich trzeciego lub czwartego sortu, aby ludziom zamydlić oczy. A emeryty i tak się nie znają, ich zadowala byle co, to nie są jacyś wyrobieni melomani, ot takie usia siusia i góralu czy ci nie żal, a młode wychowani przez takich koneserów to dysco polo i wódy dla wszystkich i kiełbachy i ło kej, ubaw mają po pachy. Kraśnik to taka niska i uboga mentalność, niestety.
A idźcie z tym Muszyńskim i jego imprezkami w diabły ! Jak facio chce szmal robić, to niech sobie szuka naiwnych tam, gdzie go nie znaja.Dla kogo to było? Chałtura zwykła i to wszystko. Teraz zbajerował Gąsiorowskiego, a razem Maja i podoją kasę powiatu. Muszyński, a kysz! a kysz! jak najdalej stąd. Jak ludzie z Dzierzkowic zobaczą co im zaserwuje Muszyński i ska, to wezmą kłonice i pogonią ich gdzie pieprz rośnie. Narazie ludziska się cieszą, że będą mieli imprezę, ale nie wiedzą co to będzie za chała. Impreza powinna być dla ogółu, a nie... rozwiń
Avatar
Gość / 24 maja 2017 o 22:12
Ha, ha, ha.... on chyba tylko wyrabia za kardiologa. A tak w ogóle, wielka kłótnia o imprezę, która zbyt duzym zainteresowaniem się chyba nie cieszy.
Avatar
Pacjent kardiologa / 24 maja 2017 o 19:17
Starostwo robi w tym roku dwie duże plenerowe imprezy czyli maliniaki i dożynki. Obie w Kraśniku. Naucz się liczyć do dwóch albo sprawdź w słowników znaczenie słów "za wszelką cenę", "wszystko". A jak ciebie coś boli to idź do doktora. Najlepiej jakiegoś dobrego kardiologa z Kraśnika. Znasz takiego? Podkreślam: dobrego. Najlepszym kardiologiem w Kraśniku jest Pan Burmistrz!
Zobacz wszystkie komentarze 37

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza 0 0

Javier Hernandez i jego koledzy pokonali Koreę Południową 2:1 i zapewnili sobie awans z grupy F. W drugim dzisiejszym spotkaniu Szwecja zagra z Niemcami

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL
Magazyn

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL 4 3

Popularne w latach PRL-u były liczne bary mleczne. Nie są one jednak domeną tej epoki. Powstawały jeszcze przed wojną. W 1957 r. otwarto jeden z pierwszych tego typu lokali w mieście – bar „Fabryczny” przy ul. Armii Czerwonej 6 (obecnie Fabryczna)

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie 2 0

Aż siedem bramek padło w meczu pomiędzy „Czerwonymi Diabłami”, a „Orłami Kartaginy”. Belgia zdeklasowała rywali, a świetne spotkanie w jej barwach rozegrał duet Eden Hazard i Romeu Lukaku

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo 3 0

Nie w dwóch dużych przetargach, ale etapami - tak mają być przeprowadzane zmiany na placu w centrum popularnego miasteczka. Władze Nałęczowa musiały zrezygnować z budowy ronda w tym roku

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców 10 28

Puławy Mieszkańcy osiedla Norwida narzekają na kierowców, którzy parkują auta na chodnikach, uniemożliwiając bezpieczne poruszanie się po osiedlowej drodze w kierunku Przedszkola nr 7. Spółdzielnia nowych miejsc jednak nie zbuduje. Brakuje miejsca

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik 28 6

Jeszcze przed zakończeniem sezonu było jasne, że Daniela Szewca w roli trenera Stali Kraśnik zastąpi Jarosław Pacholarz. Już pod okiem nowej miotły niebiesko-żółci rozpoczną przygotowania 5 lipca

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u
23 czerwca 2018, 18:00

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL (Rynek 8) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Rafała Sternta. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu 7 1

W niedzielę o godzinie 16.15 ROW Rybnik podejmie Speed Car Motor w ramach 11. Kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej. Lublinianie tym spotkaniem rozpoczynają najtrudniejszą dla siebie część sezonu

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę?
film

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę? 0 1

Jego ofiarami byli ludzie starsi, schorowani i bezradni. Pod pozorem niesienia chrześcijańskiej pomocy pozbawiał ich wolności, okradał z dorobku życia. Czy pseudo-ksiądz Marek N. poniesie karę za swoje czyny? - pytają dziennikarze Uwagi TVN

Endless Party w klubie Helium
23 czerwca 2018, 21:00

Endless Party w klubie Helium 1 0

Co Gdzie Kiedy. Helium Club (ul. Hempla 5) zaprasza na imprezę pożegnalną Martina Tone'a. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 21.

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane 6 0

Ponad 60 roślin konopi indyjskich i ponad 170 g suszu roślinnego zabezpieczyli policjanci na działce w Świdniku. Aresztowano dwie osoby

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu 56 19

Sierż. sztab. Marek Wójcik z Lublina zginął w wypadku w miejscowości Radków w woj. dolnośląskim - informuje lubelska policja

Music Mahal - koncert w Graffiti
23 czerwca 2018, 20:00

Music Mahal - koncert w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 20 w klubie Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpi formacja Music Mahal. Grupa będzie promować swój debiutancki krążek.

Śmierć policjanta po odprawie. Policja w żałobie
galeria

Śmierć policjanta po odprawie. Policja w żałobie 20 4

Strony internetowe komend policji w całej Polsce są w czarno-białych barwach. Funkcjonariusze są w żałobie po swoim koledze, aspirancie sztabowym Adamie Pawlaku, który wypadł z okna po odprawie w Świnoujściu

Grubson w Skate Town
24 czerwca 2018, 18:00

Grubson w Skate Town 2 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 24 czerwca o godz. 18 w Skate Town (ul. Krochmalna 13h) wystąpi Grubson. Koncert połączony będzie z meczem polskiej reprezentacji na Mundialu oraz rozpoczęciem wakacji.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.