czwartek, 22 marca 2018 r.

Kraśnik

Herb Kraśnika będzie można wykorzystywać w kampanii wyborczej

Autor: aa

Herb Kraśnika będzie mógł być wykorzystywany w kampaniach wyborczych – taką decyzję podjęli ostatecznie radni miejscy. Pierwotnie w projekcie uchwały w sprawie zasad używania herbu miasta było to zabronione.

– W 2010 roku używaliśmy herbu miasta w ulotkach wyborczych i ówczesny burmistrz miasta Piotr Czubiński straszył nas sądem – przypomniał radny Ryszard Iracki.

Podczas ostatniej sesji radni poparli wnioski Huberta Trukana i Ryszarda Irackiego, dopuszczając tym samym możliwość użycia herbu miasta w materiałach wyborczych i w celach komercyjnych.

– Nie widzę nic zdrożnego w tym, że ktoś utożsamia się z miastem i pokazuje to poprzez użycie herbu miasta – dodał radny Iracki.

Uchwała, w której mowa jest m.in. o tym, kto może posługiwać się herbem miasta i gdzie herb może być umieszczany, została podjęta jednogłośnie.

Na używanie i rozpowszechnianie wizerunku herbu miasta wymagana jest zgoda burmistrza. We wniosku muszą znaleźć się m.in. dane wnioskodawcy, cel i zakres używania herbu czy miejsce jego umieszczenia. Zgodnie z podjętą uchwałą burmistrz jest zobowiązany prowadzić ewidencję podmiotów, które mają zgodę na używanie wizerunku miasta.

Burmistrz Kraśnika może zakazać używania herbu, jeśli podmiot uprawniony wykorzystuje go w sposób, który nie zapewnia „należytej czci i szacunku, narusza dobre obyczaje, naraża prestiż lub interes Miasta Kraśnik na szkodę”.

Gość
Gość
Użytkownik niezarejestrowany
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (6 października 2017 o 08:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Chcą w ten sposób zaznaczyc jacy to z nich prawdziwi kraśniczanie, bo bez tego znaku nikt by nie poznał.
Rozwiń
Gość
Gość (6 października 2017 o 08:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Żeby być rozpoznawalnymi na ulicy na czołach niech sobie poodbijają, a nie na skrawkach papierków, które wylądują w koszach na śmiecie.
Rozwiń
Gość
Gość (6 października 2017 o 08:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Totalni opozycjoniści skowyczą z nawyku. Hauuuuuu!
Rozwiń
xyz
xyz (6 października 2017 o 07:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Radni-bezradni jak zwykle błyskają pomysłami, które są "najważniejsze" dla miasta. Jak nie uchwalanie nazw obiektów/skwerów/rond to stawiacie figurki to imprezy dla staruszków lub modły w kościele robicie - no i oczywiście co można (kasa, kostka granitowa) dać kościołowi. A gdzie pomysły konstruktywne wpływające na rozwój miasta? Gdzie pomysły na ściągnięcie inwestorów (strefa ekonomiczna - popatrzcie co się dzieje w strefie w Janowie). Może jakieś pomysły dotycząc budynków oraz terenów miejskich - może udało by się na tym zarobić (nie mam na myśli sprzedaży). Co z ofertą dla młodych którzy spieprzają z tego miasta. Co z infrastrukturą drogową? Co z cenami wody? Co z wyglądem miasta (gdzie jest czyste miasto? tylko w mopise po kasę?) Co sesja to macie tylko rozkminki ideologiczne ale ZERO realnych działań dla miasta. Nadanie nazwy skwerowi czy odmówienie zdrowaśki w żaden sposób nie wpłynie na rozwój miasta i polepszenie dobrobytu jego mieszkańców.A teraz jeszcze myślicie, że jak sobie herb miasta na ulotce umieścicie to was ponownie wybiorą.... uważajcie żeby was kijami nie pogonili mieszkańcy miasta.
Rozwiń
Gość
Gość (5 października 2017 o 21:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wiedza co robią. Przybity do agitki propagandowej posłuzy im do uwiarygodnienia swoich czczych obietnic.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!