czwartek, 22 lutego 2018 r.

Kraśnik

Szpital w Kraśniku: Działa już lądowisko dla helikopterów, jest też nowa przychodnia (zdjęcia)

Dodano: 4 lutego 2017, 19:17

Wyremontowanie budynku po poradni pulmonologicznej na potrzeby przychodni specjalistycznej i otwarcie lądowiska dla helikopterów. To ostatnie inwestycje szpitala w Kraśniku. Na ten rok dyrektor kraśnickiego SPZOZ-u zaplanował m.in. zakup sprzętu na SOR i budowę drugiej windy w szpitalu

– Aparat USG, respiratory, aparaty do znieczuleń, a więc sprzęt który na SOR (Szpitalny Oddział Ratunkowy-red.) powinien być i jest wymagany przepisami – wylicza najbliższe zakupy do szpitala Marek Kos, dyrektor SPZOZ w Kraśniku. – Niestety to są dosyć drogie zakupy. Z kolei jeśli chodzi o infrastrukturę to bardzo potrzebna jest druga winda w szpitalu.

Przetarg na zakup sprzętu lada dzień zostanie rozpisany. Zaś prace budowlane mają ruszyć od kwietnia. 

Kolejne inwestycje

To kolejne, zaplanowane już na najbliższe miesiące inwestycje, które usprawnią pracę szpitala powiatowego. W miniony piątek miało miejsce uroczyste otwarcie nowej przychodni specjalistycznej. Powstała w budynku po poradni pulmonologicznej, który kilka lat stał pusty. – Po decyzji sanepidu budynek ten w 2008 roku musieliśmy zamknąć – wyjaśnia dyrektor SPZOZ w Kraśniku.

Wymagał bowiem gruntownego remontu. Ten udało się w końcu wykonać. – Koszty przebudowy to 1 mln 360 tys. zł – wylicza dyrektor Kos. – Kwota ta jest już rozliczona. Pacjenci są przyjmowani w nowych warunkach już od stycznia. W nowej rzeczywistości pracuje też personel medyczny.

Przychodnia znajduje się w sąsiedztwie budynku głównego szpitala, jest też połączona z budynkiem, w którym mieści się administracja. Przed przenosinami, poradnie były zlokalizowane zarówno w budynku administracji – jak chociażby ginekologiczno-położnicza czy neurologiczna jak też budynku głównym szpitala m.in. poradnia chirurgiczna, ale też i rejestracja.

– Teraz wszystko jest już w jednym miejscu – zaznacza dyrektor Kos.

W uroczystym otwarciu poradni uczestniczył m.in. pochodzący z Kraśnika wiceminister sportu Jarosław Stawiarski. – Każda inwestycja w człowieka w powiecie kraśnickim i województwie lubelskim jest bliska mojemu sercu – podkreśla wiceminister Stawiarski. – Kraśnik i powiat kraśnicki to są to jednak miejsca gdzie chcemy żyć i gdzie prawdopodobnie się zestarzejemy. Dlatego każda taka inwestycja cieszy.

Będzie jeszcze więcej

Tymczasem na ten rok zadań do wykonania dyrektor szpitala w Kraśniku zaplanował więcej. Do głównego budynku szpitala w starym Kraśniku z dzielnicy fabrycznej zostaną przeniesione kolejne oddziały w tym kardiologiczny. – Mam już przygotowany projekt i mogę ogłaszać przetarg dotyczący prac – zapowiada dyrektor Kos. – W planach mam też zagospodarowanie pomieszczeń, w którym mieściły się poradnie specjalistyczne w głównym budynku szpitala. Jest to po drugiej stronie pracowni tomografii komputerowej. W tym miejscu chcę zrobić pracownię endoskopową, która będzie i dla pacjentów szpitala jak też tych osób, które przychodzą z domu.

Z kolei na trzecie piętro ma trafić oddział położniczy i ginekologia, który obecnie mieści się jeszcze w części fabrycznej Kraśnika. Tym sposobem wszystkie oddziały szpitalne byłyby już w jednym miejscu – w budynku przy ul. Chopina.

– Uważam, że szpital w tej lokalizacji się zmieści – zapewnia dyrektor Kos.

Lądowisko dla helikopterów już działa

Od tygodnia lądowisko dla helikopterów medycznych w Kraśniku jest już zarejestrowane. W miniony piątek odbyło się jego uroczyste otwarcie. – Mieszkańcy Kraśnika czekali na tę inwestycję, bo każdy chce się czuć bezpiecznie – wskazuje Andrzej Maj, starosta kraśnicki. – Traktujemy tę inwestycję jako element wzmocnienia działalności naszego szpitala, ponieważ chcemy żeby SOR w Kraśniku funkcjonował. Chcemy też aby nasz szpital zawsze był konkurencyjny. Teraz mamy jedno z najnowocześniejszych lądowisk w województwie lubelskim.

Cała inwestycja odbyła się w 2016 roku. Od stycznia 2017 r. z lądowiska może korzystać już Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Lądowisko znajduje się ok. 500 metrów od szpitala.

Użytkownik niezarejestrowany
Hehehe
Użytkownik niezarejestrowany
(19) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (9 października 2017 o 05:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a na c*** ten czarny dobrodziej z kropidlem?
Rozwiń
Hehehe
Hehehe (7 lutego 2017 o 23:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
"Ile jeszcze o tym będziecie pisali ? Lądowisko lądowiskiem ale burmistrz zapomniał posypać ulic jak było ślisko"
Chyba raczej Starosta zapomniał??
Rozwiń
Gość
Gość (5 lutego 2017 o 21:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mentalność kraśnickich KODerastów jest na zatrważająco niskim poziomie. Jaki dziadowski WUML oni kończyli? Co za marny poziom?
Rozwiń
hjhj
hjhj (5 lutego 2017 o 15:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
e, sukienkowy (dzender) też jest, ile wziął za pomachanie kropidłem. Ciekawie jeszcze w jakiej knajpie odbyło się "opijanie"  tej inwestycji, może ktoś wie
Rozwiń
Gość
Gość (5 lutego 2017 o 11:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
NAJLEPIEJ NA ZDJĘCIU WYPADŁA TA STARA D---- W CZERWONEJ MINIÓWIE. KUPCIE JEJ LUSTRO.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (19)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!