Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

12 grudnia 2017 r.
12:08

Kobieta wyszła na drogę zza busa, nie żyje. 22-letni kierowca zatrzymany [zdjęcia]

Autor: Zdjęcie autora łm
165 41 A A

Policja zatrzymała 22-letniego mieszkańca gminy Urzędów. Grozi mu do 12 lat więzienia

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek ok. godz. 16:30 na trasie pomiędzy Wilkołazem a Urzędowem. 

38-letnia mieszkanka Wilkołaza przechodziła przez ulicę. Potrącił ją samochód. Kobieta zginęła na miejscu, a sprawca odjechał.

Policja ustaliła, że do tragedii doszło po tym, jak piesza wysiadła z busa i zza pojazdu chciała przejść przez jezdnię. Śledczym udało się też ustalić, że uderzyło w nią zielone audi.

Około godz. 22 namierzyli samochód. Miał uszkodzenia, widać było, że uczestniczył w wypadku. Zatrzymano 22-letniego mieszkańca gminy Urzędów, który kierował audi. Był w silnym szoku, wiedział ze spowodował wypadek, lecz nie potrafił wyjaśnić dlaczego uciekł. Stwierdził w trakcie jazdy oślepił go bus stojący na poboczu. Nie widział wychodzącej zza busa kobiety. W momencie zatrzymania był trzeźwy.

22-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, najprawdopodobniej jeszcze dziś usłyszy zarzuty.

Za spowodowanie wypadku śmiertelnego i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej o:

Komentarze 41

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Aśka / 15 grudnia 2017 o 19:28
Dokładnie. Popieram wypowiedź. Jestem kierowcą ale i pieszym. Staram sie naprawdę staram, - aby kiedy przechodząc przec jezdnie , tzw. pasy uważać, w ciagu dnia przechodząc nawiązać tzw. kontakt wzrokowy z kierowcą, czy zatrzyma sie hamująć, czy nie. Patrzę w ten sposób w prawo i lewo, poniewaz jako kierowca wiem, że prowadząc auto nie zawsze ma sie czas na reakcję , gdy przed auto wchodzi pieszy. Znam to. Ktos kto nie prowadzi auta nie wie o tym,,,uważająć,,,slyssząć w tv. że pieszy ma "prawo",,,prawo na co ???,,,a gdzie obowiązek ???- auto to nie zabawka, ma swoją wagę,,,czas hamowania,,,-kierowca to tylko człowiek a nie automat. Wychodząc na jezdnię,,,na "pasy" pieszy dla swojego bezpieczeństwa powinien popatrzeć na jzdnię , zobacxzyć,,,jesli jest to zmierzch czy wieczór , czy światła sa daleko czy blisko. a nie przebiegac przed samym autem. Sszkoda , ogromnie szkoda mlodej kobiety, ale pamiętajmy,,,,że pieszy nie będąc kierowca nigdy tego kierowcy nie zrozumie. Pozdrawiam
Dokładnie. Popieram wypowiedź. Jestem kierowcą ale i pieszym. Staram sie naprawdę staram, - aby kiedy przechodząc przec jezdnie , tzw. pasy uważać, w ciagu dnia przechodząc nawiązać tzw. kontakt wzrokowy z kierowcą, czy zatrzyma sie hamująć, czy nie. Patrzę w ten sposób w prawo i lewo, poniewaz jako kierowca wiem, że prowadząc auto nie zawsze ma sie czas na reakcję , gdy przed auto wchodzi pieszy. Znam to. Ktos kto nie prowadzi auta nie wie o tym,,,uważająć,,,slyssząć w tv. że pieszy ma "prawo",,,prawo na co ???,,,a gdzie obowiązek... rozwiń
Avatar
Gość / 14 grudnia 2017 o 02:37
Skoro oślepił go stojący bus, to zdaje się było trzeba zwolnić, a poza tym skoro było ciemno, a stał bus to raczej wiadomo, że ludzie albo wsiadali, albo wysiadali, więc należało ot tak, na wszelki wypadek zwolnić, bo przecież może ktoś zza tego busa wyjść. Niestety, ale bycie kierowcą to nie tylko wpychanie się na trzeciego, czy też zajeżdżanie drogi kierowcy przy zmianie pasa. Tragedia dla obojga. Nauczka dla nas wszystkich.
Avatar
Gość / 13 grudnia 2017 o 21:27
Każdy młody człowiek by w takiej sytuacji podobnie zareagował w tak chorej i beznadziejnej sytuacji jaka się stała. Najgorsze jest to że Autorzy piszący tematy nie do końca zawsze napiszą prawdę jak było itp. gdzie potem specjalnie wychodzi na kierowców że to ich wina gdy się czyta artykuł nie znając prawdziwych danych. Nawet dziecko w przedszkolu wie że nie powinno się wychodzić za samochodu na drogę gdy jeszcze nie odjechał !... W DODATKU GDY JEST CIEMNO! Mam nadzieję że Sąd nie dobije tego chłopaka wysokim wyrokiem, ponieważ przez tą pieszą spaprał sobie życie i psychikę ;/ Wiadomo każdy zabiegany przed świętami czasami zapomina o bardzo ważnych kwestiach, ale na Boga niestety winę muszę przyznać ofierze wypadku, ponieważ od lat jezdzę ta okolicą i setki razy się zatrzymywałem na tym przystanku i człowiek nawet zamyślony wie już automatycznie że nie powinno się takich rzeczy robić... Jak wychodzenie za tył dużego samochodu gdzie nie widać co się dzieje za winklem, czy piesza nawet nie słyszała nadjeżdżającego samochodu ? Możliwe... jest wiele przyczyn 1. zle ustawione światła w busie gdzie oślepiały innych kierowców. 2.Nie zachowanie ostrożności podczas gdy kierowca widzi że zatrzymuje się pojazd przewożący osoby(tego uczą na naukach na prawo jazdy) 3. Złamanie zasady bezpiecznego opuszczenia przystanku przez ową ofiarę wypadku. Prawda jest taka ludzie są ludzmi nie robotami pamiętający wszystko bezwzględnie na natłok danych. Ta tragedia na pewno nauczy wszystkich w okolicy jakie są skutki z obydwu stron nie przestrzegania ograniczonego zaufania na drodze gdzie spotyka się kierowca z pieszym. Przestańmy pisać głupoty z szacunku dla ofiary i spokoju dla bliskich i kierowcy tego zdarzenia.
Każdy młody człowiek by w takiej sytuacji podobnie zareagował w tak chorej i beznadziejnej sytuacji jaka się stała. Najgorsze jest to że Autorzy piszący tematy nie do końca zawsze napiszą prawdę jak było itp. gdzie potem specjalnie wychodzi na kierowców że to ich wina gdy się czyta artykuł nie znając prawdziwych danych. Nawet dziecko w przedszkolu wie że nie powinno się wychodzić za samochodu na drogę gdy jeszcze nie odjechał !... W DODATKU GDY JEST CIEMNO! Mam nadzieję że Sąd nie dobije tego chłopaka wysokim wyrokiem, ponieważ przez tą pies... rozwiń
Avatar
Gość / 13 grudnia 2017 o 20:39
Jaką w tym przypadku miał szansę kierujący ? Wierzę że mógł przeżyć szok i zrobić tak jak to zrobił - natomiast nikt już nikt nie zada tego pytania tragicznie zmarłej - jak można być tak nieodpowiedzialną żeby wejść na drogę zza stojącego samochodu bez uprzedniego upewnienia się że będzie się bezpiecznym ? Nie dziwiłbym się 10-letniemu dziecku ale 38 lat do czegoś zobowiązuje. Szkoda chłopaka bo ona swoje życie straciła a chłopakowi go spaprała.
Avatar
piesza / 13 grudnia 2017 o 20:23
Miło przeczytać wypowiedź mądrego człowieka. Pozdrawiam.
Avatar
Gość / 13 grudnia 2017 o 14:56
Kierowca winny? Wymiar sprawiedliwości w tym kraju jest więc ciężko chory...
Avatar
Gość / 13 grudnia 2017 o 13:52
Nawet jakby nie uciekł to jak mógł by jej pomóc skoro zginęła na miejscu ?
Avatar
PissDur / 13 grudnia 2017 o 10:20
" Podróżujący passatem Grzegorz Z. nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu. Badanie alkomatem wykazało, że działacz PiS-u był trzeźwy. Ale śledczy czekają jeszcze na wyniki badań krwi oraz opinie ekspertów w sprawie wypadków drogowych. Dopiero później zdecydują o dalszym losie śledztwa. Póki co, Grzegorzowi Z. nie przedstawiono żadnych zarzutów. "
Avatar
Gość / 13 grudnia 2017 o 09:52
kierowca także postąpił bezmyślnie jadąc za szybko
Avatar
Gość / 13 grudnia 2017 o 09:47
Zaraz zaraz spowodowala ten wypadek kobieta ktora postapila bezmyslnie.Chlopak z audi jest winny ucieczki.
Avatar
Aśka / 15 grudnia 2017 o 19:28
Dokładnie. Popieram wypowiedź. Jestem kierowcą ale i pieszym. Staram sie naprawdę staram, - aby kiedy przechodząc przec jezdnie , tzw. pasy uważać, w ciagu dnia przechodząc nawiązać tzw. kontakt wzrokowy z kierowcą, czy zatrzyma sie hamująć, czy nie. Patrzę w ten sposób w prawo i lewo, poniewaz jako kierowca wiem, że prowadząc auto nie zawsze ma sie czas na reakcję , gdy przed auto wchodzi pieszy. Znam to. Ktos kto nie prowadzi auta nie wie o tym,,,uważająć,,,slyssząć w tv. że pieszy ma "prawo",,,prawo na co ???,,,a gdzie obowiązek ???- auto to nie zabawka, ma swoją wagę,,,czas hamowania,,,-kierowca to tylko człowiek a nie automat. Wychodząc na jezdnię,,,na "pasy" pieszy dla swojego bezpieczeństwa powinien popatrzeć na jzdnię , zobacxzyć,,,jesli jest to zmierzch czy wieczór , czy światła sa daleko czy blisko. a nie przebiegac przed samym autem. Sszkoda , ogromnie szkoda mlodej kobiety, ale pamiętajmy,,,,że pieszy nie będąc kierowca nigdy tego kierowcy nie zrozumie. Pozdrawiam
Dokładnie. Popieram wypowiedź. Jestem kierowcą ale i pieszym. Staram sie naprawdę staram, - aby kiedy przechodząc przec jezdnie , tzw. pasy uważać, w ciagu dnia przechodząc nawiązać tzw. kontakt wzrokowy z kierowcą, czy zatrzyma sie hamująć, czy nie. Patrzę w ten sposób w prawo i lewo, poniewaz jako kierowca wiem, że prowadząc auto nie zawsze ma sie czas na reakcję , gdy przed auto wchodzi pieszy. Znam to. Ktos kto nie prowadzi auta nie wie o tym,,,uważająć,,,slyssząć w tv. że pieszy ma "prawo",,,prawo na co ???,,,a gdzie obowiązek... rozwiń
Avatar
Gość / 14 grudnia 2017 o 02:37
Skoro oślepił go stojący bus, to zdaje się było trzeba zwolnić, a poza tym skoro było ciemno, a stał bus to raczej wiadomo, że ludzie albo wsiadali, albo wysiadali, więc należało ot tak, na wszelki wypadek zwolnić, bo przecież może ktoś zza tego busa wyjść. Niestety, ale bycie kierowcą to nie tylko wpychanie się na trzeciego, czy też zajeżdżanie drogi kierowcy przy zmianie pasa. Tragedia dla obojga. Nauczka dla nas wszystkich.
Avatar
Gość / 13 grudnia 2017 o 21:27
Każdy młody człowiek by w takiej sytuacji podobnie zareagował w tak chorej i beznadziejnej sytuacji jaka się stała. Najgorsze jest to że Autorzy piszący tematy nie do końca zawsze napiszą prawdę jak było itp. gdzie potem specjalnie wychodzi na kierowców że to ich wina gdy się czyta artykuł nie znając prawdziwych danych. Nawet dziecko w przedszkolu wie że nie powinno się wychodzić za samochodu na drogę gdy jeszcze nie odjechał !... W DODATKU GDY JEST CIEMNO! Mam nadzieję że Sąd nie dobije tego chłopaka wysokim wyrokiem, ponieważ przez tą pieszą spaprał sobie życie i psychikę ;/ Wiadomo każdy zabiegany przed świętami czasami zapomina o bardzo ważnych kwestiach, ale na Boga niestety winę muszę przyznać ofierze wypadku, ponieważ od lat jezdzę ta okolicą i setki razy się zatrzymywałem na tym przystanku i człowiek nawet zamyślony wie już automatycznie że nie powinno się takich rzeczy robić... Jak wychodzenie za tył dużego samochodu gdzie nie widać co się dzieje za winklem, czy piesza nawet nie słyszała nadjeżdżającego samochodu ? Możliwe... jest wiele przyczyn 1. zle ustawione światła w busie gdzie oślepiały innych kierowców. 2.Nie zachowanie ostrożności podczas gdy kierowca widzi że zatrzymuje się pojazd przewożący osoby(tego uczą na naukach na prawo jazdy) 3. Złamanie zasady bezpiecznego opuszczenia przystanku przez ową ofiarę wypadku. Prawda jest taka ludzie są ludzmi nie robotami pamiętający wszystko bezwzględnie na natłok danych. Ta tragedia na pewno nauczy wszystkich w okolicy jakie są skutki z obydwu stron nie przestrzegania ograniczonego zaufania na drodze gdzie spotyka się kierowca z pieszym. Przestańmy pisać głupoty z szacunku dla ofiary i spokoju dla bliskich i kierowcy tego zdarzenia.
Każdy młody człowiek by w takiej sytuacji podobnie zareagował w tak chorej i beznadziejnej sytuacji jaka się stała. Najgorsze jest to że Autorzy piszący tematy nie do końca zawsze napiszą prawdę jak było itp. gdzie potem specjalnie wychodzi na kierowców że to ich wina gdy się czyta artykuł nie znając prawdziwych danych. Nawet dziecko w przedszkolu wie że nie powinno się wychodzić za samochodu na drogę gdy jeszcze nie odjechał !... W DODATKU GDY JEST CIEMNO! Mam nadzieję że Sąd nie dobije tego chłopaka wysokim wyrokiem, ponieważ przez tą pies... rozwiń
Avatar
Gość / 13 grudnia 2017 o 20:39
Jaką w tym przypadku miał szansę kierujący ? Wierzę że mógł przeżyć szok i zrobić tak jak to zrobił - natomiast nikt już nikt nie zada tego pytania tragicznie zmarłej - jak można być tak nieodpowiedzialną żeby wejść na drogę zza stojącego samochodu bez uprzedniego upewnienia się że będzie się bezpiecznym ? Nie dziwiłbym się 10-letniemu dziecku ale 38 lat do czegoś zobowiązuje. Szkoda chłopaka bo ona swoje życie straciła a chłopakowi go spaprała.
Avatar
piesza / 13 grudnia 2017 o 20:23
Miło przeczytać wypowiedź mądrego człowieka. Pozdrawiam.
Avatar
Gość / 13 grudnia 2017 o 14:56
Kierowca winny? Wymiar sprawiedliwości w tym kraju jest więc ciężko chory...
Avatar
Gość / 13 grudnia 2017 o 13:52
Nawet jakby nie uciekł to jak mógł by jej pomóc skoro zginęła na miejscu ?
Avatar
PissDur / 13 grudnia 2017 o 10:20
" Podróżujący passatem Grzegorz Z. nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu. Badanie alkomatem wykazało, że działacz PiS-u był trzeźwy. Ale śledczy czekają jeszcze na wyniki badań krwi oraz opinie ekspertów w sprawie wypadków drogowych. Dopiero później zdecydują o dalszym losie śledztwa. Póki co, Grzegorzowi Z. nie przedstawiono żadnych zarzutów. "
Avatar
Gość / 13 grudnia 2017 o 09:52
kierowca także postąpił bezmyślnie jadąc za szybko
Avatar
Gość / 13 grudnia 2017 o 09:47
Zaraz zaraz spowodowala ten wypadek kobieta ktora postapila bezmyslnie.Chlopak z audi jest winny ucieczki.
Zobacz wszystkie komentarze 41

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Trudne zadanie Budowlanych Lublin

Trudne zadanie Budowlanych Lublin 0 0

Przeciwnikiem Budowlanych Lublin będzie brązowy medalista mistrzostw Polski Pogoń Siedlce. Sobotnie wyjazdowe spotkanie zostanie rozegrane o godzinie 16

Zbudują największe SPA w woj. lubelskim. Olbrzymia dotacja z UE
tylko u nas

Zbudują największe SPA w woj. lubelskim. Olbrzymia dotacja z UE 124 13

Za trzy lata w Celejowie (gm. Wąwolnica) ma powstać sześciohektarowy kompleks leczniczo-wypoczynkowy, największe SPA w regionie. Projekt budowy term dostał aż 66 775 633 złotych dofinansowania z UE

Wybuch w bloku w Świdniku. To on ratował mieszkańców z pożaru mieszkania
galeria

Wybuch w bloku w Świdniku. To on ratował mieszkańców z pożaru mieszkania 81 6

Krzyknęłam: Szymon nie idź tam!, ale on był już w środku – opowiada Aleksandra Jabłońska, dziewczyna Szymona Duhera. To świadkowie piątkowego wybuchu w bloku przy ul. Hallera w Świdniku. 20-latek pomógł jednej z poparzonych osób. Z zadymionego budynku wyprowadził też dwójkę dzieci

Zmień nawyki na wiosnę. PoZdro! Ci podpowie!

Zmień nawyki na wiosnę. PoZdro! Ci podpowie! 0

Wiosna pięknie wkroczyła. Porządki w szafie, porządki w domu, nowe postanowienia, plany… Podobne myśli kiełkują w głowach pewnie wielu z nas. Wszystko sobie poukładamy, przewietrzymy, przeorganizujemy. Tak, już to czujemy - od razu będzie lepiej, nasze życie będzie jak nowe! A teraz, od czego zacząć… zastanawiamy się. Okazuje się, że najrozsądniej byłoby zacząć od… siebie. Historie rodzin z Programu PoZdro!, prowadzonego przez Fundację Medicover od 2014 roku między innymi w Lublinie, mogą być tego inspirującym i przekonującym przykładem.

Chełmianka kontra Orlęta Spomlek, wyjazdy Avii i Podlasia

Chełmianka kontra Orlęta Spomlek, wyjazdy Avii i Podlasia 1 0

Nie ma czasu na odpoczynek. Avia, Podlasie i Orlęta grały w środę, a już w sobotę wracają do rywalizacji. Najtrudniejsze zadanie czeka ostatnią z ekip, która spróbuje zatrzymać rozpędzonego lidera z Chełma

Biżuteria Swarovski - błyszcz jak największe gwiazdy

Biżuteria Swarovski - błyszcz jak największe gwiazdy 0 0

Biżuteria Swarovski jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Błyszczące kryształy są wykorzystywane do tworzenia bransoletek, kolii, kolczyków, broszek i pierścionków. Strojne ozdoby odbijają światło, mieniąc się tysiącami kolorów, dzięki czemu są odpowiednim dodatkiem do eleganckich kreacji. Z tego powodu po biżuterię Swarovski sięgają nawet największe gwiazdy Hollywood i inni artyści.

Polska - Rosja. Majdan, Świerczewski, Iwan na Arenie Lublin
13 maja 2018, 16:00

Polska - Rosja. Majdan, Świerczewski, Iwan na Arenie Lublin 4 4

Wydarzenie Radosław Majdan, bracia Mroczkowie i Rafał Maserak zagrają w piłkę na Arenie Lublin. Zresztą nie tylko oni, bo będzie też Piotr Zelt, Bilgun Ariunbataar, Jarosław Jakimowicz, Przemysław Cypryański, Maciej Florek, Marcin Wójcik, Piotr Świerczewski, Tomasz Frankowski i Tomasz Iwan

Nowa porcja utrudnień w Lublinie. Także w centrum miasta

Nowa porcja utrudnień w Lublinie. Także w centrum miasta 8 4

Nowe zakazy i ograniczenia pojawią się w przyszłym tygodniu na Królewskiej i Lubartowskiej, Drodze Męczenników Majdanka, Lotniczej oraz Franczaka „Lalka”. Od dziś utrudnienia będą też na Pszczelej

Kobieta zginęła w pożarze domu. Przyczyną niedopałek papierosa? [zdjęcia]
galeria

Kobieta zginęła w pożarze domu. Przyczyną niedopałek papierosa? [zdjęcia] 3 2

W czwartek w Białobrzegach w gminie Kock doszło do tragicznego w skutkach pożaru domu

Piłkarze Górnika grają z GKS Tychy. Czy powtórzą wynik z jesieni?

Piłkarze Górnika grają z GKS Tychy. Czy powtórzą wynik z jesieni? 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna dzisiaj zmierzy się na wyjeździe z GKS Tychy. Początek spotkania o godzinie 19

Uczczą pamięć trenera. VII Memoriał Leszka Marii Rouperta

Uczczą pamięć trenera. VII Memoriał Leszka Marii Rouperta 4 0

Koszykówka W sobotę w lubelskiej hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli odbędzie się VII Memoriał Leszka Marii Rouperta

Egzamin gimnazjalny 2018 ANGIELSKI. Odpowiedzi i arkusze CKE poziom podstawowy i rozszerzony

Egzamin gimnazjalny 2018 ANGIELSKI. Odpowiedzi i arkusze CKE poziom podstawowy i rozszerzony 1 1

Egzamin gimnazjalny 2018 angielski. Odpowiedzi i arkusze z pytaniami z angielskiego opublikujemy na naszej stronie internetowej po zakończeniu egzaminu

Pierwszaki na okładkę Dziennika Wschodniego!

Pierwszaki na okładkę Dziennika Wschodniego! 1 0

Szukamy najlepszej, najzdolniejszej i najmilszej klasy pierwszej. W naszym nowym plebiscycie "Pierwszaki Roku 2018" do wygrania jest między innymi profesjonalna sesja okładkowa i wycieczka do Jura Parku w Bałtowie

21-latek zginął w wypadku, pożar ciężarówki [zdjęcia, wideo]
galeria
film

21-latek zginął w wypadku, pożar ciężarówki [zdjęcia, wideo] 19 5

Rover, którym kierował 21-latek zderzył się z samochodem ciężarowym

Dodatki dla pielęgniarek sporo niższe niż dla lekarzy. "Jesteśmy dyskryminowane!"

Dodatki dla pielęgniarek sporo niższe niż dla lekarzy. "Jesteśmy dyskryminowane!" 88 23

Pielęgniarki ze szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie są oburzone propozycją zmian w wynagrodzeniach