wtorek, 20 marca 2018 r.

Kraśnik

Kraśnik: Droga dojazdowa do podstrefy ekonomicznej oficjalnie otwarta

Autor: aa

Dzisiaj droga została oficjalnie otwarta. Od lewej: Adam Wojtaszek, prezes Wod-Bud, wykonawca drogi, Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika, Andrzej Maj, starosta kraśnicki i Marek Kos, radny Sejmiku Województwa Lubelskiego. (Fot. Daniel Niedziałek/Starostwo Powiatowe w Kraśniku)<br />
<br />
Dzisiaj droga została oficjalnie otwarta. Od lewej: Adam Wojtaszek, prezes Wod-Bud, wykonawca drogi, Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika, Andrzej Maj, starosta kraśnicki i Marek Kos, radny Sejmiku Województwa Lubelskiego. (Fot. Daniel Niedziałek/Starostwo Powiatowe w Kraśniku)

To inwestycja przeprowadzona w ekspresowym tempie. Środki na budowę 2,5 km drogi – przedłużenia al. Tysiąclecia w Kraśniku pochodziły zarówno z funduszy unijnych jak też budżetu trzech samorządów – województwa, powiatu i miasta. Dziś droga dojazdowa do podstrefy ekonomicznej została oficjalnie otwarta.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

– Fizycznie budowa tej drogi trwała nieco ponad 2 miesiące – mówi Andrzej Maj, starosta powiatu kraśnickiego. – Sam pomysł, by ją wybudować zrodził się jesienią ubiegłego roku, więc w ciągu roku udało nam się przygotować całą dokumentację projektową w systemie „Zaprojektuj-wybuduj” i ogłosić przetarg. Wygrała go kraśnicka firma. To jest duży sukces, że udało się tę drogę tak szybko wybudować. Inwestycja była zagrożona terminami (należało ją wykonać do końca sierpnia-red.). Baliśmy się o to, ale wszystko się udało. Mieszkańcy mogą z niej już korzystać.

Nowa droga prowadzi do kraśnickiej podstrefy ekonomicznej. – Miejmy nadzieję, że ten łatwy dojazd do strefy przyczyni się do tego, że będzie ona bardziej konkurencyjna – dodaje starosta kraśnicki. – Poza tym inwestycja ta otwiera tę część miasta na nowe inwestycje. Mam nadzieję, że w ciągu kilku lat budownictwo jednorodzinne się bardzo szybko rozwinie.

Wartość całej inwestycji to blisko 10 mln zł. Oprócz zaprojektowania i budowy drogi konieczny był jeszcze wykup gruntów. Inwestycja powiatu kraśnickiego została zrealizowana przy współpracy z miastem Kraśnik i województwem lubelskim przy wykorzystaniu środków unijnych – ok. 6,5 mln zł.

Daniel Niedziałek/Starostwo Powiatowe w Kraśniku
Daniel Niedziałek/Starostwo Powiatowe w Kraśniku

WIDEO

Gość
Gość
Gość
(36) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (14 grudnia 2015 o 19:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A kratkę ściekową na samym skrzyżowaniu to ci z nożyczkami widzieli?? Osadzona jest sporo poniżej poziomu asfaltu w sumie to dziura w jezdni. Partactwo!!!!!
Rozwiń
Gość
Gość (20 października 2015 o 22:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A gdzie tu Stawiarski? Bo jakoś nie widzę?

Stawiarski jest pewny zwycięstwa, dlatego nie musi bywać na tak wątpliwych przedsięwzięciach. Za to był wojewoda Wilk. Ten musi zabiegać o wyborców. Ma sporą szansę zostać posłem w miesjsce Gąsior Marek.Kraśnik ma szansę na dwóch posłów, jeżeli poprze Wilka.

Rozwiń
Gość
Gość (20 października 2015 o 22:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tak tak narzekajmy! nie ma drogi - jest zle, jest droga jest jeszcze gorzej. Ludzie nie dopuszczajmy tych Pisowców do władzy, którzy tylko będą narzekać kolejne lata , jak to co zostało wybudowane, trzeba zburzyć i od nowa wybudować. Tylko ludzie jak Karpiński , co reprezentują sobą doświadczenie i wiedzę utrzymają rozwój. A jak ktoś nie ma argumentów to szuka afery i opiera się na słowach wyciąganych z kontekstu! LICZĄ SIĘ FAKTY!
Rozwiń
Gość
Gość (20 października 2015 o 21:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A gdzie tu Stawiarski? Bo jakoś nie widzę?
Rozwiń
słomma
słomma (20 października 2015 o 13:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Wszyscy w Kraśniku się śmieją z tej drogi, a zwłaszcza z terminu otwarcia. Czekali 2 miesiące i jakimś dziwnym trafem tuż przed wyborami do wstęgi staje Kos i Stawiarski. Hehehe...

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (36)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!