wtorek, 20 marca 2018 r.

Kraśnik

Kraśnik: Lepszy dojazd do strefy ekonomicznej

Dodano: 3 lipca 2015, 07:26

Jedyny dom, który kolidował z budową przedłużenia al. Tysiąclecia został już rozebrany. Trwają prace ziemne przy budowie alternatywnej drogi dojazdowej do podstrefy ekonomicznej. Inwestycja ma zakończyć się wraz z wakacjami.

– To bardzo ważna droga – podkreśla Andrzej Maj, starosta powiatu kraśnickiego. – Jest to jedna z ważniejszych inwestycji w ostatniej dekadzie. Dzięki budowie przedłużenia al. Tysiąclecia będzie lepszy dojazd do podstrefy ekonomicznej w Kraśniku, przez co działki na tym terenie staną się bardziej atrakcyjne dla inwestorów.

Obecnie do kraśnickiej podstrefy Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej dojeżdża się ul. Budzyńską. Aleja Tysiąclecia będzie drogą alternatywą. – Budowa tej ulicy odciąży też ruch na ul. Urzędowskiej. Prace już trwają.

– 12 czerwca zostało wydane zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. Plac budowy został oddany wykonawcy, który wszedł ten teren 20 czerwca – opisuje Sławomir Cielepała, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Kraśniku. – Roboty ziemne są już w toku. Właściciele nieruchomości, jest ich około 160 – nie stwarzają jakiś problemów. Do poniedziałku około 30 właścicieli przekazało nam już swoje nieruchomości.

Głównym inwestorem budowy przedłużenia al. Tysiąclecia jest powiat, który buduje drogę przy współudziale Urzędu Miasta w Kraśniku i Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. Droga powstaje z wykorzystaniem unijnych środków w kwocie 6,5 mln zł. Wartość inwestycji to prawie 10 milionów zł, bo oprócz zaprojektowania i budowy drogi o długości 2,5 km konieczny jest jeszcze wykup gruntów. Obecnie trwa ich wycena.

– Szerokość pasa gruntu, który został wywłaszczony od ludzi wynosi 25 metrów. Sama jezdnia o asfaltowej, bitumicznej nawierzchni będzie szeroka na 7 metrów. Do tego dochodzą obustronne pobocza, rowy i drogi serwisowe, które będą służyć jako dojazdy do działek – dodaje dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Kraśniku. – Jest to droga klasy G. Zjazdów przy takiej klasie drogi nie może być za dużo. Więcej jest ich po stronie południowej – od ulicy Urzędowskiej, ze względu na to, że będą się one łączyć z istniejącymi miejskimi ulicami np. Świerkową. Zaś od strony północnej będzie ich mniej. Są za to drogi serwisowe.

Wykonawca – firma WOD-BUD ma czas na realizację inwestycji do końca sierpnia.

– Była jedna nieruchomość zabudowana budynkiem mieszkalnym – dodaje Cielepała. – Ten drewniany dom został już w ubiegłym tygodniu rozebrany. Właściciel przekazał nam już tę nieruchomość. Rzeczoznawcy pracują. Są już po wizytach terenowych, po oględzinach i opisach nieruchomości (czy są np. drzewa) w celu wyceny tych nieruchomości.

Poza domem, który został już rozebrany do przestawienia jest jeszcze drewniana altanka.

Do czego droga

Projekt - uzbrajanie kraśnickiej podstrefy ekonomicznej, realizowany z unijnym dofinansowaniem zakończył się w ubiegłym roku. – W strefie jest dwóch inwestorów – firma Ortis (oferująca stolarkę drzwiową i okienną-red.) – mówi Michał Mulawa, rzecznik Urzędu Miasta w Kraśniku. – Lada chwila ruszy również przetwórnia owoców i warzyw. – Trwają też kolejne procedury dotyczące sprzedaży bądź dzierżawy nieruchomości w podstrefie. Inwestorzy interesują się działkami. Mamy sporo telefonów.

Gość
Gość
Gość
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (6 lipca 2015 o 21:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ta o której mówił Hetman miała biec "po torach" i jej faktycznie nie będzie
Rozwiń
Gość
Gość (3 lipca 2015 o 14:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy to ta droga, o której występujący na agitacyjnym zebraniu Jan Czarka, Hetman, mówił, że nigdy nie powstanie, bo to pomysł nie jego,a PiS?
Rozwiń
Gość
Gość (3 lipca 2015 o 09:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"nie stwarzają jakiś problemów." - kto to pisał? :D
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!