poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Kraśnik

Burmistrz Kraśnika pojechał na Jasną Górę z rodziną. Służbowym autem

Dodano: 27 czerwca 2015, 16:38
Autor: aa

(fot. UM w Kraśniku)
(fot. UM w Kraśniku)

Na pielgrzymkę na Jasną Górę w 70. rocznicę śmierci ks. Stanisława Zielińskiego burmistrz Kraśnika pojechał służbowym samochodem z żoną i dziećmi.

– Burmistrzowi w ważnych dla niego dniach i uroczystościach towarzyszy rodzina – wyjaśnia Michał Mulawa, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Kraśniku.

O wyjeździe na uroczystości na Jasną Górę, których organizatorem było Bractwo ks. Stanisława Zielińskiego pisaliśmy we wtorek. Dzień wcześniej na pielgrzymkę z Kraśnika do Częstochowy pojechało w sumie około 200 osób, w tym m.in. urzędnicy Ratusza, pracownicy podległych jednostek, radni i nauczyciele. W uroczystościach wzięli też udział urzędnicy z powiatu m.in. starosta kraśnicki i wicestarosta jak też dwóch radnych. Nikt urlopów nie brał.

Wyjazd przedstawicieli kraśnickiego magistratu kosztował 2000 zł plus 20 zł za parking. Urzędnicy pobiorą za ten wyjazd po 30 złotych diety.

– Pełniłem w życiu bardzo wiele różnych publicznych funkcji i nigdy nie korzystałem z żadnych przywilejów wraz z żoną. Tylko sam. Teraz jest taki zwyczaj, że pełniący funkcję ludzie uczestniczą w uroczystościach z małżonkami – komentuje radny Tadeusz Członka, który poruszał temat udziału urzędników pielgrzymce podczas posiedzenia Rady Miasta w czwartek. – Mi to nie przeszkadza. To są te same koszty. Natomiast moim zdaniem nie uprawia się wiary za pieniądze publiczne. To jest dla mnie rzecz oczywista. Pielgrzymka to powinna być osobista intencja, własny czas i własne koszty.

Koszt wyjazdu delegacji z powiatu – chodzi o paliwo to 500 zł. Daniel Niedziałek ze Starostwa Powiatowego w Kraśniku zapewnia, że „nikt nie pobrał i nie pobierze diet w związku z tym wyjazdem.”

Gość
Gość
Gość
(15) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (30 czerwca 2015 o 20:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
to nie służbowe auto tylko rodzinne auto za friko
Rozwiń
Gość
Gość (30 czerwca 2015 o 17:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

miszekaniec .... (29 czerwca 2015 o godzinie 13:59) ...a co komu przeszkadza, że katolik i oddany sprawie chrześcijanizmu w naszym mieście urzędnik samorządowy jedzie autem do Częstochowy? A czym miał tam się udać? Pociągiem? Przecież PO zlikwidowało wszystko, co narodowi służyło przez 100 lat! Z rodziną, bo jest kochającym mężem i ojcem, a nie tak, jak większość PO-matołów rozwiedzionych i samotnych bezproduktywnych pajaców z kochankami jakimiś ... A na piechotę to nie łaska odbyć pielgrzymkę ??? Wszyscy "święci" z tego miasta łącznie z burmistrzem i tymi 200 osobami powinni pokazać jacy to są żarliwi katolicy, a nie d...ska wieźć luksusowo. Co to za katolicy?[media]http://przemekkainel.pl/forum/dzwony.swf[/media]

Na kolanach kuźwa !

Rozwiń
Gość
Gość (30 czerwca 2015 o 15:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
miszekaniec .... (29 czerwca 2015 o godzinie 13:59) ...a co komu przeszkadza, że katolik i oddany sprawie chrześcijanizmu w naszym mieście urzędnik samorządowy jedzie autem do Częstochowy? A czym miał tam się udać? Pociągiem? Przecież PO zlikwidowało wszystko, co narodowi służyło przez 100 lat! Z rodziną, bo jest kochającym mężem i ojcem, a nie tak, jak większość PO-matołów rozwiedzionych i samotnych bezproduktywnych pajaców z kochankami jakimiś ... A na piechotę to nie łaska odbyć pielgrzymkę ??? Wszyscy "święci" z tego miasta łącznie z burmistrzem i tymi 200 osobami powinni pokazać jacy to są żarliwi katolicy, a nie d...ska wieźć luksusowo. Co to za katolicy?
Rozwiń
gość
gość (30 czerwca 2015 o 15:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niech moderator z DzW zrobi porządek z tym "autyści zbawienia", niech ten idiota nie zaśmieca forum tymi wypocinami, które obrażają normalnych ludzi. Załóżcie blokadę temu świrowi.
Rozwiń
Gość
Gość (30 czerwca 2015 o 00:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Panie burmistrzu a następnym razem zawiezie pan i moja rodzinę służbowym autem na wycieczkę? :-)[media]http://przemekkainel.pl/forum/dzwony.swf[/media]

Oczywiście ze zawiezie !!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (15)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!