niedziela, 18 marca 2018 r.

Kraśnik

Kraśnik: Miasto ma zadbać o drogi powiatowe. W lecie

Dodano: 16 listopada 2016, 07:57
Autor: aa

Miasto Kraśnik chce przejąć od powiatu zadanie polegające na utrzymaniu dróg powiatowych znajdujących się na terenie miasta. Chodzi wyłącznie o okres letni.

– Miasto Kraśnik zwróciło się do nas z propozycją współpracy przy utrzymaniu dróg powiatowych w okresie od marca do listopada – potwierdza Daniel Niedziałek, rzecznik Starostwa Powiatowego w Kraśniku. – Uzgodniliśmy, że samorząd miejski, zajmując się własnymi drogami, będzie także odpowiadał za koszenie trawy przy drogach powiatowych, za sprzątanie przystanków i zamiatanie ulic. Chodzi o większość dróg powiatowych na terenie miasta. Starostwo przeznaczy na ten cel 100 tys. zł rocznie.

Gotowy jest już projekt uchwały w tej sprawie. Radni zajmą się tym tematem podczas sesji 24 listopada. Porozumienie między samorządami dotyczy wyłącznie okresu letniego. Dlaczego?

– Możliwość podpisywania porozumienia na całoroczne utrzymanie dróg nie była rozważana przez strony porozumienia, bo nie widzieliśmy takiej potrzeby – wyjaśnia Emilia Łukasik, p.o. rzecznik Urzędu Miasta w Kraśniku. – Urzędowi Miasta zależało na przejęciu utrzymania letniego, ze względu na to, że drogi zarządzane przez powiat to główne, najczęściej używane drogi w mieście. Skargi mieszkańców dotyczyły przede wszystkim czystości jezdni przy krawężnikach, zarastania chodników i niekoszonej trawy na poboczach.

Zastrzeżeń, co do zimowego utrzymania dróg mieszkańcy nie mieli. – Odśnieżanie dróg zimą odbywa się sprawnie i mieszkańcy nie zgłaszali do niego zastrzeżeń – dodaje Łukasik. – Zarząd Dróg Powiatowych dysponuje odpowiednim sprzętem do utrzymania dróg zimą, więc nie byłoby zasadne przekazywać zadania miastu. Z naszej strony przejęcie utrzymania letniego pomoże zadbać o estetykę wielu ważnych ulic, które budują wizerunek miasta. Zdajemy sobie sprawę z tego, że powiat sprawuje pieczę nad drogami na rozległym terenie okolicznych gmin. Miasto ma możliwość szybkiego reagowania na bieżące zgłoszenia.

Przez Kraśnik przebiegają także drogi wojewódzkie i krajowe. Obecnie miasto nie planuje podpisywać podobnych porozumień z zarządcami tych pozostałych dróg.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (16 listopada 2016 o 15:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wyręczać słabego wykonawcę? Jestem przeciw. Chyba, że miasto przejmie firmę...
Rozwiń
Gość
Gość (16 listopada 2016 o 15:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
w krasniku buduja mauzoleum dla ludzi pis
Rozwiń
Gość
Gość (16 listopada 2016 o 12:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Odczytaj to że miasto nie będzie sprzątać lub finansować sprzątania. To będą robić obywatele. Czarne- (straż m. ) będą karać właścicieli i zarządców posesji mandatami. Nie ma kasy z radarów to chcą "łupić" za papierki i liście na ulicach. Następny etap to prace społeczne. Tak jak za czasów komuny.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!