środa, 21 marca 2018 r.

Kraśnik

Kraśnik nie oszczędzi na radnych i na burmistrzu. Wniosek przepadł

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 czerwca 2014, 13:45

Radni z Kraśnika nie będą mieć obniżonych diet. Nie zmianą się również zarobki burmistrza miasta. Zabiegał o to radny Tadeusz Bartoś (niezrzeszony). Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Kraśnik jego propozycje przepadły w głosowaniu.

- Do złożenia tych projektów skłoniła mnie sytuacja miasta. Wszyscy zgłaszamy, że Kraśnik jest bardzo zadłużony i brak jest środków na inwestycje - tłumaczył podczas posiedzenia rady w czwartek pomysłodawca. - Sądziłem, że tym sposobem dołożymy swoje cegiełki.

- Moim zdaniem wniosek jest żenujący - odnosił się do propozycji obniżenia pensji burmistrzowi miasta radny Jacek Zając z Prawa i Sprawiedliwości (z poparciem tej partii startował w wyborach Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika - red.). - Kadencję, czy dwie kadencje wstecz wręcz podnoszono wynagrodzenie burmistrzowi przestępcy (poprzedni burmistrz miasta Piotr Cz. jest skazany prawomocnym wyrokiem-red.).

Innego zdania był Jacek Madejek, kiedyś należał do klubu radnych PiS. - Uważam, że wniosek jest zasadny - przekonywał Madejek. - Burmistrz Mirosław Włodarczyk i jego zastępca Jarosław Stawiarski nie tak dawno mówili, że nie ma pieniędzy na ZUS (konferencja prasowa miała związek z nienależnie pobraną subwencją oświatowej za lata 2006-2010, którą miasto spłaca - red).

Zaś Tadeusz Członka, przewodniczący Rady Miasta Kraśnik ostrzegał: Wniosek dotyczy wynagrodzenia. Żebyśmy nie wpadli w kolizję z prawem i nie przegrali procesu - zaznaczał.

Ostatecznie propozycja radnego by obniżyć wynagrodzenie burmistrza o 19 procent nie uzyskała większości głosów.

Aprobaty nie uzyskał również wniosek dotyczący obniżenie wysokości diet radnym, o 30 procent. W tym punkcie jednak nikt z radnych nie chciał zabrać głosu.

- Ta cisza świadczy o tym, że nikt nie chce się społeczeństwu narażać - przypuszczał przewodniczący Rady Miasta Kraśnik.

Zadłużenie miasta na koniec 2013 r. wyniosło ponad 29 mln 753 tys. zł. Dieta radnego z Kraśnika wynosi 1093 zł. Przewodniczący RM Kraśnik, jego zastępcy i przewodniczący komisji mają wyższe diety. Burmistrz Kraśnika zarabia ponad 11 tys. zł.
  Edytuj ten wpis
Marysieńka
Gość
Marysieńka
(21) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Marysieńka
Marysieńka (7 czerwca 2014 o 11:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mam na mysli tych, którzy sa odpowiedzialni za przyjecie bubla smieciowego, w którym każą płacic mieszkańcom raz za odbiór i zagospodarowanie ich odpadów gminie, a dodatkowo zmuszają tych samych mieszkanców do ponoszenia dodatkowych kosztów za pozbywanie się odpadów na własny koszt.
Ustawa śmieciowa mówi, ze gmina ma prowadzic zbieranie i odbieranie wszystkich odpadów, a nie prowadzic tej zbiórki i odbioru wybiórczo, jak jej wygodnie a szczególnie na zasadzie, co jest bardziej opłacalne dla firmy zbierającej odpady.
Rozwiń
Gość
Gość (7 czerwca 2014 o 10:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nasi radni biorąc udział w procederze oszukiwania i okradania mieszkanców muszą sie za to sowicie wynagradzać. 

To jest ciężkie oskarżenie. Dlatego zapytam się: konkretnie których radnych z RM Kraśnik masz na myśli ? Nazwiska, i sposób, w jaki okradają mieszkańców.

Rozwiń
Marysieńka
Marysieńka (6 czerwca 2014 o 14:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nasi radni biorąc udział w procederze oszukiwania i okradania mieszkanców muszą sie za to sowicie wynagradzać. szybciej mozna sie spodziewac, ze jeszcze podniosą sobie dietki a nie je zmniejszą.
Poza tym za co będa sobie robili remonty, zmieniali meble, dywany, sprzęcicho, skoro w ramach jednej opłaty załatwili sobie odbiór niepotrzebnych im rzeczy. A regulamin odbioru odpadów pisała im chyba sama firma, która te odpady zbiera. Ale wychodzi na to, ze jest naciągany i niezgodny z ustawą śmieciową, skoro mieszkańcy oprócz stałej opłaty muszą ponosic dodatkowe koszty wywozu śmieci. Nie taki był cel wprowadzenia ustawy śmieciowej. A jak dorzucić do tego wypalanie śmieci po działkach, to mozna stwierdzic, ze niezły bubel spłodzili.
Rozwiń
kniny
kniny (6 czerwca 2014 o 12:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Każdy wniosek kiedyś przepadnie, zwłaszcza te które mogłyby wpłnąć na jakość życia rozpatrującego.

Rozwiń
Marysieńka
Marysieńka (6 czerwca 2014 o 12:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jakby ci z peło ze swoimi przydupasami z peselu byli inni.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (21)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!