Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

16 czerwca 2014 r.
17:58
Edytuj ten wpis

Miasto chce przejąć zaniedbany dworzec w Kraśniku. W końcu będzie remont

136 16 A A

Miasto chce przejąć dworzec PKP. W planach jest remont zamkniętego obecnie budynku, tak by mogli z niego korzystać podróżni

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dworzec PKP i jego otoczenie jest najbardziej zaniedbanym miejscem w Kraśniku - mówi Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika.

- Chcielibyśmy aby ten dworzec służył mieszkańcom, a nie popadał w ruinę. Sami chcielibyśmy o to miejsce zadbać. Już kiedyś mieliśmy taką sytuację, że przy przystanku MPK chcieliśmy postawić wiatę, bo jak przyjedzie pociąg to podróżni nie mają poczekalni, więc kiedy pada śnieg czy deszcz nie mają się gdzie ukryć. Wtedy PKP zażądało od nas miesięcznej dzierżawy. Efekt sprawy był taki, że przystanek MPK został przeniesiony w inne miejsce, na teren należący do miasta.

Dlatego teraz urzędnicy z magistratu chcą aby m.in. dworzec PKP był w ich zarządzie. W sprawie przejęcia tego terenu rozpoczęli już rozmowy z PKP. Dotyczą zarówno dworca PKP, jak też placu przed tym budynkiem oraz ul. Towarowej.

- Ona również należy do PKP, a tę ulicę również chcielibyśmy wyremontować - wskazuje burmistrz Kraśnika.

- Nieruchomości te są jednak na dużej działce, której w całości nie chcemy przejmować. Dlatego konieczne są zmiany - wyjaśnia Katarzyna Piecyk, kierownik Referatu Gospodarki Gruntami Urzędu Miasta w Kraśniku.

- Planujemy przekazanie dworca w Kraśniku na rzecz samorządu, jednak wcześniej konieczne jest przeprowadzenie podziałów geodezyjnych - Katarzyna Grzduk z biura prasowego PKP. - Rozpoczęliśmy już działania w tym kierunku. Na spotkaniu z gminą przedstawiliśmy propozycję przekazania obiektu. Obecnie oczekujemy na stanowisko samorządu w tej sprawie.

Jeszcze w tym miesiącu ma się odbyć spotkanie urzędników i przedstawicieli PKP. - Jesteśmy umówieni na oglądanie tych nieruchomości. Data dzienna nie została jeszcze ustalona - dodaje Katarzyna Piecyk.

Obecnie dworzec PKP w Kraśniku jest zamknięty. - Mieszkańcy korzystają jedynie ze stacji kolejowej. Nie jest czynna poczekalnia. Ale w takim miejscu musi być toaleta, dlatego ustaliliśmy w pobliżu Toi-Toi-a - tłumaczy kierująca Referatem Gospodarki Gruntami. I dodaje: Wstępnie ustaliliśmy, że miejsce to będzie dalej służyć mieszkańcom jako dworzec PKP. Nadal pozostaną też mieszkania na pierwszej kondygnacji, do których prowadzi oddzielne wejście.

Urzędnicy nie ukrywają, że jeśli udałoby się miastu przejąć od PKP ten teren to konieczny będzie remont budynku dworca. Jak duży? - Tego na razie nie wiemy - ucina Piecyk. - Wcześniej musimy zobaczyć ten budynek aby ocenić w jakim znajduje się on stanie technicznym.
Czytaj więcej o:

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
męczynas / 9 grudnia 2015 o 19:42

Ja bym tzw "stację" pod gminę przeniósł SP4 zlikwidował i niech sobie chcą ....

Avatar
goscio / 9 grudnia 2015 o 08:34

To, że ktoś chciał coś zrobić dla ludzi a PKP zarządzało jeszcze kasy (mimo, że i tak nic nie robi z dworcem) to już chujnia PKP-owa. Mam na myśli to, że kiedyś miasto miało taką sytuację, że przy przystanku MPK chciało postawić wiatę, bo jak przyjedzie pociąg to podróżni nie mają poczekalni, więc kiedy pada śnieg czy deszcz nie mają się gdzie ukryć. Wtedy PKP zażądało od miasta miesięcznej dzierżawy. Efekt sprawy był taki, że przystanek MPK został przeniesiony w inne miejsce, i gdzie to ku*** jest logika? Dzierżawa za wiatę. Zachłanność urzędoli z PKP nie zna granic. Nie dość że ktoś coś chce zrobić dla ludzi (PKP nie pomyśli o tym, że taka wiata też jest ułatwieniem dla klientów PKP) to jeszcze każą za to płacić. Moim zdaniem managery z PKP to jacyś totalni debile.

To że chcieli postawić przystanek "DLA LUDZI" za darmo to czyli oni dobrzy a zarząd PKP zły?? a wiesz za ile chcieli dzierżwę? może za przysłowiową 1 zł., przeciez oni sa zobowiązani prawem, co to znaczy że za darmo, w PKP pracują ludzie i im nikt nic nie daje za darmo. Każda spółka liczy sie z ekonomią. Człowieku skończyć trzeba z załatwianiem, umawianiem i za darmo.

To że chcieli postawić przystanek "DLA LUDZI" za darmo to czyli oni dobrzy a zarząd PKP zły?? a wiesz za ile chcieli dzierżwę? może za przysłowiową 1 zł., przeciez oni sa zobowiązani prawem, co to znaczy że za darmo, w PKP pracują ludzie i im nikt nic nie daje za darmo. Każda spółka liczy sie z ekonomią. Człowieku skończyć trzeba z załatwianiem, umawianiem i za darmo.

rozwiń
Avatar
Gość / 4 grudnia 2015 o 10:44
To, że ktoś chciał coś zrobić dla ludzi a PKP zarządzało jeszcze kasy (mimo, że i tak nic nie robi z dworcem) to już chujnia PKP-owa. Mam na myśli to, że kiedyś miasto miało taką sytuację, że przy przystanku MPK chciało postawić wiatę, bo jak przyjedzie pociąg to podróżni nie mają poczekalni, więc kiedy pada śnieg czy deszcz nie mają się gdzie ukryć. Wtedy PKP zażądało od miasta miesięcznej dzierżawy. Efekt sprawy był taki, że przystanek MPK został przeniesiony w inne miejsce, i gdzie to kurwa jest logika? Dzierżawa za wiatę. Zachłanność urzędoli z PKP nie zna granic. Nie dość że ktoś coś chce zrobić dla ludzi (PKP nie pomyśli o tym, że taka wiata też jest ułatwieniem dla klientów PKP) to jeszcze każą za to płacić. Moim zdaniem managery z PKP to jacyś totalni debile.
To, że ktoś chciał coś zrobić dla ludzi a PKP zarządzało jeszcze kasy (mimo, że i tak nic nie robi z dworcem) to już chujnia PKP-owa. Mam na myśli to, że kiedyś miasto miało taką sytuację, że przy przystanku MPK chciało postawić wiatę, bo jak przyjedzie pociąg to podróżni nie mają poczekalni, więc kiedy pada śnieg czy deszcz nie mają się gdzie ukryć. Wtedy PKP zażądało od miasta miesięcznej dzierżawy. Efekt sprawy był taki, że przystanek MPK został przeniesiony w inne miejsce, i gdzie to kurwa jest logika? Dzierżawa za wiatę. Zachłanność ur... rozwiń
Avatar
Polityk Krasnicki / 18 czerwca 2014 o 11:38

Najbardziej zasrany dworzec w Polsce

Avatar
chłop ze wsi / 17 czerwca 2014 o 17:52

miasto powinno ogarnąć dworzec  dawny PKS . Różne firmy transportowe odjeżdżają np z przystanków MPK do Krakowa .

Dworzec PKP faktycznie jest  ruiną ale kto go utrzyma ? miasto ? Kiełbasa wyborcza i tyle

Avatar
abb666 / 17 czerwca 2014 o 11:00

Miasto już miało szansę uczynić ten dworzec bardziej przydatnym.

 Wystarczyło przejąć bocznicę od FŁT, do spółki z PLK ją wyremontować, na Fabrycznym zrobić mini dworzec i co pół godziny pociąg do Lublina albo do Stalówki, skomunikowane w Kraśniku i z TLKami i z innymi REGIO.

Avatar
abb666 / 17 czerwca 2014 o 10:53

Kolejna kiełbasa wyborcza Włodarczyka a'la Czubiński. Prace w Parku Jordanowskim celowo są opóźniane żeby przeciąć wstęgę na wybory, więc piękny Park będzie służył mieszkańcom w zimę. Dworzec PKP przez 4 lata straszy i zamknięty jest na cztery spusty (ostatni jakikolwiek remont był za Czubińskiego właśnie również przed wyborami). Dla mnie Włodarczyk niczym nie różni się od Czubińskiego. Nawet z wyglądu jest podobny.

Ale remont wtedy robiło PKP, nie miasto

Ale remont wtedy robiło PKP, nie miasto

rozwiń
Avatar
WM / 17 czerwca 2014 o 10:33

Kolejna kiełbasa wyborcza Włodarczyka a'la Czubiński. Prace w Parku Jordanowskim celowo są opóźniane żeby przeciąć wstęgę na wybory, więc piękny Park będzie służył mieszkańcom w zimę. Dworzec PKP przez 4 lata straszy i zamknięty jest na cztery spusty (ostatni jakikolwiek remont był za Czubińskiego właśnie również przed wyborami). Dla mnie Włodarczyk niczym nie różni się od Czubińskiego. Nawet z wyglądu jest podobny.

Avatar
Grzes / 17 czerwca 2014 o 09:06

przed wyborami ...będziecie mieli piękny dworzec jam my w starym mamy piękny park ,przez 4 lata nic a teraz chociaz drzewa wytniemy żeby niebyło ze nic się nie robi

Avatar
Gość / 17 czerwca 2014 o 08:17

No proszę, jednak KTV jest skuteczne- to przecież oni wyemitowali program o zaniedbanym dworcu.W okresie wyborczym zrozumiałe, że miasto podchwyciło podpowiedź, a pieniążki z kredytu będą?

no co za radość dla mieszkańców taka telewizja...

:blink:

Avatar
męczynas / 9 grudnia 2015 o 19:42

Ja bym tzw "stację" pod gminę przeniósł SP4 zlikwidował i niech sobie chcą ....

Avatar
goscio / 9 grudnia 2015 o 08:34

To, że ktoś chciał coś zrobić dla ludzi a PKP zarządzało jeszcze kasy (mimo, że i tak nic nie robi z dworcem) to już chujnia PKP-owa. Mam na myśli to, że kiedyś miasto miało taką sytuację, że przy przystanku MPK chciało postawić wiatę, bo jak przyjedzie pociąg to podróżni nie mają poczekalni, więc kiedy pada śnieg czy deszcz nie mają się gdzie ukryć. Wtedy PKP zażądało od miasta miesięcznej dzierżawy. Efekt sprawy był taki, że przystanek MPK został przeniesiony w inne miejsce, i gdzie to ku*** jest logika? Dzierżawa za wiatę. Zachłanność urzędoli z PKP nie zna granic. Nie dość że ktoś coś chce zrobić dla ludzi (PKP nie pomyśli o tym, że taka wiata też jest ułatwieniem dla klientów PKP) to jeszcze każą za to płacić. Moim zdaniem managery z PKP to jacyś totalni debile.

To że chcieli postawić przystanek "DLA LUDZI" za darmo to czyli oni dobrzy a zarząd PKP zły?? a wiesz za ile chcieli dzierżwę? może za przysłowiową 1 zł., przeciez oni sa zobowiązani prawem, co to znaczy że za darmo, w PKP pracują ludzie i im nikt nic nie daje za darmo. Każda spółka liczy sie z ekonomią. Człowieku skończyć trzeba z załatwianiem, umawianiem i za darmo.

To że chcieli postawić przystanek "DLA LUDZI" za darmo to czyli oni dobrzy a zarząd PKP zły?? a wiesz za ile chcieli dzierżwę? może za przysłowiową 1 zł., przeciez oni sa zobowiązani prawem, co to znaczy że za darmo, w PKP pracują ludzie i im nikt nic nie daje za darmo. Każda spółka liczy sie z ekonomią. Człowieku skończyć trzeba z załatwianiem, umawianiem i za darmo.

rozwiń
Avatar
Gość / 4 grudnia 2015 o 10:44
To, że ktoś chciał coś zrobić dla ludzi a PKP zarządzało jeszcze kasy (mimo, że i tak nic nie robi z dworcem) to już chujnia PKP-owa. Mam na myśli to, że kiedyś miasto miało taką sytuację, że przy przystanku MPK chciało postawić wiatę, bo jak przyjedzie pociąg to podróżni nie mają poczekalni, więc kiedy pada śnieg czy deszcz nie mają się gdzie ukryć. Wtedy PKP zażądało od miasta miesięcznej dzierżawy. Efekt sprawy był taki, że przystanek MPK został przeniesiony w inne miejsce, i gdzie to kurwa jest logika? Dzierżawa za wiatę. Zachłanność urzędoli z PKP nie zna granic. Nie dość że ktoś coś chce zrobić dla ludzi (PKP nie pomyśli o tym, że taka wiata też jest ułatwieniem dla klientów PKP) to jeszcze każą za to płacić. Moim zdaniem managery z PKP to jacyś totalni debile.
To, że ktoś chciał coś zrobić dla ludzi a PKP zarządzało jeszcze kasy (mimo, że i tak nic nie robi z dworcem) to już chujnia PKP-owa. Mam na myśli to, że kiedyś miasto miało taką sytuację, że przy przystanku MPK chciało postawić wiatę, bo jak przyjedzie pociąg to podróżni nie mają poczekalni, więc kiedy pada śnieg czy deszcz nie mają się gdzie ukryć. Wtedy PKP zażądało od miasta miesięcznej dzierżawy. Efekt sprawy był taki, że przystanek MPK został przeniesiony w inne miejsce, i gdzie to kurwa jest logika? Dzierżawa za wiatę. Zachłanność ur... rozwiń
Avatar
Polityk Krasnicki / 18 czerwca 2014 o 11:38

Najbardziej zasrany dworzec w Polsce

Avatar
chłop ze wsi / 17 czerwca 2014 o 17:52

miasto powinno ogarnąć dworzec  dawny PKS . Różne firmy transportowe odjeżdżają np z przystanków MPK do Krakowa .

Dworzec PKP faktycznie jest  ruiną ale kto go utrzyma ? miasto ? Kiełbasa wyborcza i tyle

Avatar
abb666 / 17 czerwca 2014 o 11:00

Miasto już miało szansę uczynić ten dworzec bardziej przydatnym.

 Wystarczyło przejąć bocznicę od FŁT, do spółki z PLK ją wyremontować, na Fabrycznym zrobić mini dworzec i co pół godziny pociąg do Lublina albo do Stalówki, skomunikowane w Kraśniku i z TLKami i z innymi REGIO.

Avatar
abb666 / 17 czerwca 2014 o 10:53

Kolejna kiełbasa wyborcza Włodarczyka a'la Czubiński. Prace w Parku Jordanowskim celowo są opóźniane żeby przeciąć wstęgę na wybory, więc piękny Park będzie służył mieszkańcom w zimę. Dworzec PKP przez 4 lata straszy i zamknięty jest na cztery spusty (ostatni jakikolwiek remont był za Czubińskiego właśnie również przed wyborami). Dla mnie Włodarczyk niczym nie różni się od Czubińskiego. Nawet z wyglądu jest podobny.

Ale remont wtedy robiło PKP, nie miasto

Ale remont wtedy robiło PKP, nie miasto

rozwiń
Avatar
WM / 17 czerwca 2014 o 10:33

Kolejna kiełbasa wyborcza Włodarczyka a'la Czubiński. Prace w Parku Jordanowskim celowo są opóźniane żeby przeciąć wstęgę na wybory, więc piękny Park będzie służył mieszkańcom w zimę. Dworzec PKP przez 4 lata straszy i zamknięty jest na cztery spusty (ostatni jakikolwiek remont był za Czubińskiego właśnie również przed wyborami). Dla mnie Włodarczyk niczym nie różni się od Czubińskiego. Nawet z wyglądu jest podobny.

Avatar
Grzes / 17 czerwca 2014 o 09:06

przed wyborami ...będziecie mieli piękny dworzec jam my w starym mamy piękny park ,przez 4 lata nic a teraz chociaz drzewa wytniemy żeby niebyło ze nic się nie robi

Avatar
Gość / 17 czerwca 2014 o 08:17

No proszę, jednak KTV jest skuteczne- to przecież oni wyemitowali program o zaniedbanym dworcu.W okresie wyborczym zrozumiałe, że miasto podchwyciło podpowiedź, a pieniążki z kredytu będą?

no co za radość dla mieszkańców taka telewizja...

:blink:

Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 0 0

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 0

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę 0 0

MUNDIAL 2018 W meczu o wszystko zespół z Afryki przegrał z Portugalią 0:1 po golu niezawodnego Cristiano Ronaldo. Lwy Atlasu miały więcej sytuacji od rywali, ale byli nieskuteczni i po trzech meczach grupowych zawodnicy Herve Renarda wrócą do domów

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca
23 czerwca 2018, 10:00

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca 0 0

Teatr dramatyczny zaprasza w sobotę do wspólnego świętowania 133. rocznicy urodzin swojego patrona, Juliusza Osterwy. Trwa rezerwacja miejsc i dystrybucja wejściówek.

"Jesteśmy już 30 godzin bez wody". Skarga mieszkańca
Alarm 24

"Jesteśmy już 30 godzin bez wody". Skarga mieszkańca 0 2

Od 30 godzin nie mamy wody z powodu awarii. Gmina nam nie pomaga, zostaliśmy potraktowani gorzej, niż zwierzęta - w środę rano napisał do nas mieszkaniec Bystrzejowic Pierwszych (pow. świdnicki).

Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina
24 czerwca 2018, 19:00

Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina 0 0

Co Gdzie Kiedy. W najbliższą niedzielę, 24 czerwca o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej (ul. Narutowicza 6) będzie miał miejsce wyjątkowy koncert w wykonaniu Orkiestry Trybunału Koronnego w Lublinie.

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy?

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy? 0 5

Wczoraj ogłoszony został nowy przetarg na odnowę parku Ludowego. To już drugie podejście, bo za pierwszym razem Urząd Miasta zderzył się z wysokimi cenami zaproponowanymi przez wykonawców. W parku mają się pojawić nowe drzewa, ścieżki biegowe, rowerowe, pionowy ogród, place zabaw i wiele innych atrakcji.

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany?
galeria

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany? 0 2

Połączenie pracy z jedzeniem, więcej miejsca i nowe odsłony znanych już sklepów – to zmiany, jakie przechodzi właśnie lubelska Plaza

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia 0 5

37-latek wpadł gdy wyprzedzał na skrzyżowaniu. Okazało się, że jest poszukiwany. Trafi do więzienia na 8 miesięcy.

Jej zdjęcie w strefie kibica w Lublinie zrobiło furorę. "Nigdy nie spotkałam się tu z rasizmem"
galeria
film

Jej zdjęcie w strefie kibica w Lublinie zrobiło furorę. "Nigdy nie spotkałam się tu z rasizmem" 0 7

Rozmowa z Zendaya Sithole z Zimbabwe, studentką Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, przewodniczącą Foreign Students Union UMCS.

Ruszyła letnia LNBA

Ruszyła letnia LNBA 1 0

Liga Letnia LNBA W niedzielę rozegrano pierwszą kolejkę. W najbardziej interesującym spotkaniu Kaddi pokonało No To Shoot

"Pod moim dzieckiem urwała się huśtawka". Chłopiec upadł na plecy, był zamroczony
Alarm 24
galeria

"Pod moim dzieckiem urwała się huśtawka". Chłopiec upadł na plecy, był zamroczony 1 10

Plac zabaw przy ul. Koszarowej w Kraśniku zostanie objęty stałym nadzorem – zapowiada komendant Straży Miejskiej w Kraśniku. To reakcja na e-mail od naszej Czytelniczki.

Pobili kolegę i zostawili przed domem, 40-latek zmarł. Jest wyrok
galeria

Pobili kolegę i zostawili przed domem, 40-latek zmarł. Jest wyrok 0 2

Dwa lata więzienia i grzywna. To wyroki dla mężczyzn, którzy pobili swojego kolegę i pozostawili rannego przed domem. 40-latek zmarł po kilkunastu godzinach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010