poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Kraśnik

Kraśnik. Nowe firmy w podstrefie ekonomicznej

Dodano: 31 sierpnia 2015, 18:08
Autor: aa

http://www.strefainwestycji.eu/
http://www.strefainwestycji.eu/

Kolejne firmy, tym razem z branży przetwórczej i spożywczej, interesują się działkami w kraśnickiej podstrefie ekonomicznej.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

– Kraśnik staje się atrakcyjnym terenem do lokowania swoich inwestycji – mówi Michał Mulawa, rzecznik Urzędu Miasta w Kraśniku. – Po pierwsze S-19, przetarg na budowę ostatniego odcinka tej drogi został już ogłoszony. Lada chwila zostanie skończona budowa przedłużenia al. Tysiąclecia. Dzięki temu dojazd do podstrefy ekonomicznej będzie ułatwiony. Dodatkowo jest też most na Wiśle w Kamieniu, do którego też nie jest daleko.

Działkami w kraśnickiej podstrefie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Wisłosan są zainteresowane kolejne firmy. – Jedna jest z branży przetwórczej, druga ze spożywczej. Jeśli ci inwestorzy weszli by na teren podstrefy, to do sprzedania zostałyby jeszcze tylko cztery działki. Miasto zarezerwowało bowiem pod budowę farmy fotowoltaicznej trzy działki o powierzchni ok. 3,5 ha. Rozpatrywaliśmy tę inwestycję pod kątem partnerstwa publiczno-prywatnego. Teraz zastanawiamy się nad samą tą formułą, dlatego, że duże pieniądze są zarezerwowane w Regionalnym Programie Operacyjnym na inwestycje związane z odnawialnymi źródłami energii – mówi Mulawa.

W sierpniu urzędnicy z kraśnickiego magistratu rozstrzygnęli przetarg nieograniczony na oddanie w użytkowanie wieczyste niezabudowanej 2,5 ha działki przy ul. Długiej. Przetarg wygrała firma z branży drzewnej.

W kraśnickiej podstrefie ekonomicznej liczącej 24 ha działalność prowadzi już dwóch przedsiębiorców.

Czytaj więcej o: biznes michał mulawa Kraśnik
Gość
Srest
Gość
(16) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (7 września 2015 o 15:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Do kogo należy Stefa Ekonomiczna w Kraśniku? Trwa szeroka akcja promocyjna PSL-u, co zapewne ma związek ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi. Radny Sejmiku Marek Kos jest dosłownie wszędzie, tylko nie tam, gdzie powinien, czyli w Szpitalu Powiatowym. Odwiedza dożynki, festyny, koncerty, zamiast zająć się jakością usług szpitalnych w Kraśniku. Trochę inną taktykę przyjął starosta Maj, który co prawda nie startuje do parlamentu, ale jako szef struktur powiatowych partii zapewne próbuje pomóc swojej partii, której notowania są katastrofalne. Czasami te działania nie mają racjonalnego uzasadnienia, czasami starosta wchodzi wręcz w nie swoje kompetencje. Bo jak inaczej skomentować fakt rozpowszechniany przez peeselowskie media, że starosta pomógł w przyłączeniu działki inwestycyjnej firmy Cyclone do Mileckiej Strefy Ekonomicznej. Z procedur włączania działek do stref ekonomicznych jasno wynika, że przy prawidłowo wypełnionych wniosku, decyzja Rady Ministrów jest tylko formalnością. Czyżby starosta pomagał w wypełnieniu wniosku? Wątpliwe. Wizytę starosty z właścicielem firmy u ministra Piechocińskiego, nota bene także z PLS-u, trzeba więc rozpatrywać w charakterze wizyt kurtuazyjnych. I ostatni spór o to, kto sprowadził inwestorów z Portugalii do Strefy Ekonomicznej w Kraśniku. Inwestorzy, którzy wykazali zainteresowanie strefami ekonomicznymi działającymi na Lubelszczyźnie zgłosili się do Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie z prośbą o pomoc w znalezieniu odpowiedniej lokalizacji. Jedną z opcji był Kraśnik. I tu stało się coś bardzo dziwnego. Zależny od PSL-u Urząd Marszałkowski zwrócił się o pomoc nie do właściciela działek inwestycyjnych, czyli Miasta Kraśnik, lecz do Powiatu, który ze Strefą Ekonomiczna w Kraśniku nie ma nic wspólnego. Na spotkanie z inwestorami w Starostwie Powiatowym ani burmistrz, ani przewodniczący Rady Miasta nie zostali nawet zaproszeni, a przecież to są odpowiednie osoby, reprezentujące właściwe urzędy, które mogą doprowadzić do sprzedaży działek inwestycyjnych w Strefie. Udział w tym procesie starosty i Starostwa jest po prostu żaden. A chyba burmistrz nie upoważnił starosty do pośrednictwa w sprzedaży działek inwestycyjnych w Kraśniku, posiadając odpowiednią do tego zadania komórkę organizacyjną w Urzędzie Miasta. Peeselowski starosta wychodzi jednak z założenia, ze można się pokazać nawet podczas wyważania otwartych drzwi. Może lepiej zająć się własnymi sprawami, jak choćby czystością i jakością powiatowych ulic, które nalezą do najgorszych w Polsce. Innych problemów też nie brakuję i jakoś nie widać wizji ich rozwiązania. Może są dla starosty jednak za trudne? źródło: https://www.facebook.com/pages/Kraśnik-oczami-mieszkańców
Rozwiń
Srest
Srest (5 września 2015 o 18:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Pisząc komentarze na gramofonie system oznacza cię jako "srest", konfidencie !

Rozwiń
Gość
Gość (4 września 2015 o 18:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pisząc komentarz na smart fonie system oznacza cię jako guest ;-)
Rozwiń
Gość
Gość (4 września 2015 o 14:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pan Mulawa już od kilku lat pieje jak to Kraśnik jest super hiper, a fakty świadczą o czym innym. Strefa już prawie zarosła młodnikiem. Pinokio z niego niezły i jeszcze mu za to płacą.
Rozwiń
gość
gość (2 września 2015 o 17:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A że tak się głupio zapytam: guest to przypadkiem z po angielsku nie oznacza gość? ;-)
nie jestem zarejestrowanym użytkownikiem i obawiam się, że DW mój wpis oznaczy jako "guest" czyli gość  

Widzisz - różnica jest taka, że każdy niezarejestrowany użytkownik wyświetla się na forum "gość" a nie "guest" . Rzeczownik angielski "guest" musisz wpisać sobie sam, i wtedy jest wyświetlany jako twój nick. Natomiast to, ci wyprawia megaspamer ukrywający się pod nickiem "guest" już dawno przekroczyło granice dobrego smaku, i wcale się nie dziwię innym użytkownikom tego forum, ze mają tego dość ....

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (16)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!