Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

6 listopada 2014 r.
16:54
Edytuj ten wpis

Kraśnik: PO zaprezentowała swoich kandydatów (sylwetki)

15 22 A A

Jarosław Czerw, wicestarosta kraśnicki, Sławomir Ćwikła, były prezes Kraśnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji i Krzysztof Staruch, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Kraśniku. Te miedzy innymi osoby kandydują z ramienia Platformy Obywatelskiej do Rady Powiatu Kraśnickiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Z ramienia Platformy Obywatelskiej do Rady Miasta Kraśnik kandydują m.in. byli radni - Zbigniew Marcinkowski, Krzysztof Latosiewicz i Paweł Świderski. Na liście Platformy jest też Ireneusz Ofczarski i Michał Zimowski.

Kandydaci do Rady Powiatu Kraśnickiego, Okręg nr 1

Jarosław Czerw - kandydat na burmistrza Miasta Kraśnik, 40 lat, kraśniczanin od urodzenia, doktor prawa, specjalista prawa samorządowego, wicestarosta kraśnicki, radny powiatu, żona Marta, dzieci: Patrycja i Mateusz

Agnieszka Orzeł -Depta - 43 lata, wykształcenie wyższe: absolwentka Wydziałów Prawa i Politologii, pracownik samorządowy od 1999 r., Członek Zarządu Powiatu, mąż Mariusz- nauczyciel matematyki w "Reju", córka Weronika, syn Mateusz

Sławomir Ćwikła - lat 49, żona Dorota oraz czwórka dzieci Basia, Filip, Gabrysia i Michał. Wykształcenie wyższe Politechnika Warszawska - mgr inż. budownictwa, ukończone studia podyplomowe na politechnice warszawskiej. Posiada uprawnienia członka rad nadzorczych spółek skarbu państwa, biegły sądu okręgowego w Lublinie, rzeczoznawca majątkowy.
Radnym Rady Powiatu od I kadencji, w kadencji 2010-2014 vice przewodniczący Rady Powiatu

Krzysztof Staruch - lat 50, żonaty, dwie córki Agnieszka i Katarzyna. Wykształcenie wyższe magisterskie z przygotowaniem pedagogicznym, historia UMCS. Podyplomowe studia z zarządzania oświatą i nadzoru pedagogicznego, Zespół Szkół Nr 2 w Kraśniku, dyrektor szkoły, przewodniczący rady powiatu, członek zarządu powiatu (2006-2010).

Tadeusz Janusz Gołofit - lat 59, bezpartyjny, absolwent AWF w Białej Podlaskiej, trener piłki siatkowej, członek Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej, współtwórca Szkolnego Ośrodka Siatkarskiego przy PG nr 1 w Kraśniku (SOS)

Anna Marta Stolarska -38 lat, wykształcenie wyższe magisterskie - UMCS w Lublinie na kierunku pedagogika specjalna, specjalność: oligofrenopedagogika i tyflopedagogika, studia podyplomowe UMCS w Lublinie w zakresie pedagogiki przedszkolnej, dyrektor, nauczyciel w Zespole Szkół Specjalnych im. Ks. J. Twardowskiego w Kraśniku

Henryk Franciszek Kozieł - wykształcenie zawodowe, pracownik FŁT Kraśnik s.a., społecznik, komisja rewizyjna ZZ Metalowcy FŁT Kraśnik

Agnieszka Monika Lipiec - 25 lat, panna, mieszkanka Kraśnika, członek PO

Andrzej Ryczek - 58 lat, wykształcenie zawodowe, bezrobotny, zawód - posadzkarz, skarbnik Polskiego Związku Wędkarskiego

Dariusz Matysiak- lat 50, żonaty, 3- dzieci, wykształcenie średnie techniczne, trener II klasy piłki nożnej, do 15.10.2014 r. trener seniorów Stali Kraśnik, założyciel Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Kraśnik, w którym był wiceprezesem, a aktualnie jest sekretarzem, organizator pozalekcyjnych zajęć z dziećmi, prowadzenie animacji sportowych na boiskach Orlik w Kraśniku

Katarzyna Maślanka - lat 35, wykształcenie wyższe, zatrudnienie w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Biuro Powiatowe w Kraśniku na stanowisku specjalisty

Piotr Janusz Miecznikowski - 49 lat, wykształcenie wyższe magisterskie, studia podyplomowe w zakresie zarządzania w oświacie, informatyki oraz nadzoru pedagogicznego, zatrudniony w Zespole Szkół Nr 1 w Kraśniku; dyrektor szkoły; członek NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty i Wychowania w Kraśniku, bezpartyjny.

Małgorzata Romanko - 53 lata, wykształcenie wyższe prawnicze, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kraśniku, od 15 lat dyrektor PCPR

Stanisław Baran - 65 lat, wykształcenie ogólno-budowlane, w latach 2001-2008 wiceprzewodniczący Okręgu Związku Nauczycielstwa Polskiego, przewodniczący sekcji administracji i obsługi ZNP Oddz. w Kraśniku (2001-2008), gospodarz w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym "Suchynia” (2002 - nadal)

Kandydaci do Rady Powiatu Kraśnickiego, Okręg nr 2

1. Wiesław Kołczewski, zam. Kraśnik, wiek 55 lat
2. Szczepanik Mariusz ,zam. Gościeradów Ukazowy, wiek 48 lat
3. Tess-Wasiluk Renata, zam. Annopol, wiek 42
4. Pałys Jan, zam. Terpentyna, wiek 65
5. Jarzyna Barbara, zam. Kraśnik, wiek 48
6. Kępa Renata zam. Kraśnik, wiek 47
7. Czarnota Stanisław, zam. Dzierzkowice Zastawie, wiek 58
8. Grzebyk- Stec Natalia ,zam. Annopol, wiek 29
9. Paluch Sylwia, zam. Wyżnica Kolonia, wiek 25
10. Szczerepa Stanisław, zam. Kraśnik, wiek 38

Kandydaci do Rady Powiatu Kraśnickiego, Okręg nr 3

Tomasz Mularczyk
Lat 44. Wójt Gminy Szastarka i kandydat na wójta z KWW-Gmina Szastarka. Mieszkaniec Blinowa, absolwent dwóch kierunków: Wydział Humanistyczny oraz Wydział Politologii UMCS w Lublinie, były wicestarosta oraz członek Rady Powiatowej Lubelskiej Izby Rolniczej, były Członek Zarządu Powiatu Kraśnickiego i Radny Rady Powiatu Kraśnickiego (II i III kadencja).

Bożena Kozub
Lat 59, wykształcenie wyższe, Akademia Rolnicza w Lublinie. W roku 2007 pełniła funkcję z-cy Kierownika Biura Powiatowego ARiMR w Janowie Lubelskim, następnie p.o. Dyrektora Lubelskiego Oddziału Regionalnego ARiMR. Radna Rady Powiatu w latach 2010-2014(Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej oraz v-ce przewodniczący Komisji Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska). Obecnie pracuję jako główny specjalista w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Piotr Żyła
Lat 51, wykształcenie wyższe magisterskie, Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Warszawie - ekonomia - zarządzanie w biznesie, specjalista urządzeń telekomunikacyjnych w firmie "Listining Team".

Monika Orzeł
Lat 34, wykształcenie wyższe magisterskie. Prowadzi własną działalność MonArt & Design Pracownia Projektów Architektoniczno-Budowlanych.

Mariusz Jach
Lat 48. Emeryt.

Agnieszka Michałek
Wykształcenie wyższe magisterskie, Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie - Wydział Administracji i Stosunków Międzynarodowych - administracja, obecnie pracownik Urzędu Gminy w Szastarce, prowadzi gospodarstwo rolne.

Sylwester Janik
Lat 45. Wykształcenie wyższe, AWF w Poznaniu (wydział zamiejscowy w Gorzowie Wielkopolskim) - mgr wychowania fizycznego, nauczyciel wychowania fizycznego w Publicznym Gimnazjum w Stróży , trener II klasy w zapasach.

Karolina Bańka
Lat 36, wykształcenie wyższe - KUL Wydział Nauk Społecznych, pedagog, agent ubezpieczeniowy, przedsiębiorca, kandydat na wójta Gminy Kraśnik z KWW Karoliny Bańki.


Kandydaci do Rady Powiatu Kraśnickiego, Okręg nr 3

Grzegorz Lemiecha
35 lat, wójt gminy Zakrzówek, wykształcenie wyższe: ukończone 3 państwowe uczelnie Politechnika Lubelska, Politechnika Radomska, Uniwersytet Przyrodniczy Lublin, 2007-2010 praca w Banku Spółdzielczym Ziemi Kraśnickiej - Oddział w Zakrzówku, członek kilku stowarzyszeń: Na Rzecz Rozwoju Gminy Zakrzówek, Rozwój i Bezpieczeństwo, Ochotniczej Straży Pożarnej w Zakrzówku. Absolwent: IX edycji Programu Liderzy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Studium Polityki Zagranicznej w PISM w Warszawie. Szczęśliwy mąż Moniki i ojciec Marysi. Pasjonuje mnie działalność społeczna, inicjatywy samorządowe i lokalne, polityka, historia Polski oraz czynny wypoczynek najlepiej w
naszych Bieszczadach.

Piotr Leziak
41 lat, żonaty, 4 dzieci. Inżynier mechanik-Politechnika Lubelska, magister prawa- UMCS Lublin. Studia podyplomowe z zakresu: zarządzania i administracji - UMCS Lublin, zarzadzania finansami w SGH Warszawa, menedżerów zakupów w SGH Warszawa- w trakcie.

Jadwiga Tomaszewska
56 lat, mężatka, czworo dzieci. W powiecie kraśnickim mieszka od 31 lat. Ukończyła Akademię Rolniczą w Lublinie, wydział rolniczy. Przez 21 lat pracowała w cukrowni w Opolu Lubelskim jako inspektor surowcowy. Obecnie pracuje w ARiMR w Kraśniku.

Stefan Stypułkowski
68 lat, od 1972 roku mieszka w Zakrzówku wraz z żona Teresą. Wychował troje dzieci i jest dziadkiem trojga wnucząt. W latach 1973-2010 z przerwami pracował w Urzędzie Gminy Zakrzówek (kierownik USC i sekretarz). Był również przedsiębiorcą oraz pełnił funkcje radnego gminy Zakrzówek. Pracował społecznie w spółce wodno- ściekowej. Jest prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Zakrzówku. Współpracuje z Domem Kultury w Zakrzówku. Prywatnie pasjonuję się fotografią, historią powiatu kraśnickiego i historią pożarnictwa.

Mariusz Cielica
38 lat, żonaty, dwoje dzieci. Z myślą o najmłodszych kandyduję aby coś zmienić.

Waldemar Michalczyk
Żonaty, wychowuje trójkę dzieci, nauczyciel (bezpartyjny) - Absolwent AWF w Białej Podlaskiej. Całe życie zawodowe związany z edukacją: ZS w Annopolu, Gimnazjum nr 1 w Kraśniku, Szkoła podstawowa w Bobach. Obecnie zarządza szkołą podstawową w Moniakach.

Małgorzata Jamróz
39 lat, mężatka, czworo dzieci. Dyrektor Gminnego Domu Kultury w Zakrzówku. Działa w wielu organizacjach pozarządowych - stowarzyszeniach i fundacjach.

Jolanta Malicka
47 lat, mężatka, 2 dzieci, zawodowo związana z handlem, najpierw w PSS ‚' Społem'' Kraśnik a obecnie z Gminną Spółdzielnią ‚' Samopomoc Chłopska'' w Wilkołazie.

Halina Pyzik
Urodzona w Kraśniku. Po ukończeniu szkoły średniej rozpoczęła pracę jako Starszy Dyżurny Ruchu w Zakładzie Linii Kolejowych w Lublinie. Stanowisko to pełni do dnia dzisiejszego.

Grzegorz Minik
46 lat, żonaty, dwoje dzieci. Bezpartyjny. Wykształcenie wyższe, stypendysta Ministerstwa Edukacji Narodowej na Państwowym Uniwersytecie Białoruskim - Wydział Dziennikarstwa. Studia podyplomowe w Lubelskiej Szkole Biznesu o kierunku Handel Międzynarodowy. Redaktor Naczelny "Gońca Gazety Powiatowej”, "Bezpłatnej Gazety Kraśnickiej” i portalu Kraśnik24.pl, współudziałowiec spółki wydawniczej "Głos” S.C. G. Minik, G. Jankowski.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bialas / 17 listopada 2014 o 15:07
plurl.pw/katastrofa_na_skrzyowaniu

takie zycię niestety ; / Pijany facet Mariusz N. Potrącił 5 Nastolatków ! 2 dziewczyny nie zyją 2 chłopaków ciężko rannych.  1 dziewczyna uszła z tego bez zadrapania

Avatar
Gość / 14 listopada 2014 o 18:24

Jaki "porządny kraśniczanin"?! Kłamca jak jego promotorzy - nigdzie nie było żadnych paszkwili.

To dziwne, bo powinno być więcej przypomnień o "dokonaniach" POprzedników.

Ale obecna władza nie musi się reklamować - czyny, nie słowa!

I wszystko jasne.

PS. A może to znowu jakaś łajza robi sobie reklamę pod pozorem paszkwili?

Avatar
Gość / 14 listopada 2014 o 15:07

Nie ma pieniędzy na twoje zdrowie? Kancelaria Premiera: 500 pracowników - 85 mln.zł/rok. Szpital: 500 pracowników + 12 tys. pacjentów rocznie - 20 mln. zł/rok. Muzeum żydów w Polsce - 180 mln.

Głosując na PO+PSL+SLD utrwalasz taki podział swoich pieniędzy.

Avatar
Gość / 14 listopada 2014 o 15:03

Jaki "porządny kraśniczanin"?! Kłamca jak jego promotorzy - nigdzie nie było żadnych paszkwili.

To dziwne, bo powinno być więcej przypomnień o "dokonaniach" POprzedników.

Ale obecna władza nie musi się reklamować - czyny, nie słowa!

I wszystko jasne.

PS. A może to znowu jakaś łajza robi sobie reklamę pod pozorem paszkwili?

Avatar
bialas / 11 listopada 2014 o 19:21

http://plurl.pw/tragedia_nie_zyje_5_dzieci

5 nie zyje te informacje sa z poludnia. trwa walka w warszawie. to jest swieto !!! ? Ciekawe ilu dzisjaj umrze... 

Avatar
Gość / 11 listopada 2014 o 18:04

Wszystko to jedna wielka komunistyczno-konfidencka banda,jedno czerwone, POstsowieckie, śmierdzące łajno !!

Avatar
Gość / 10 listopada 2014 o 23:43

Nie ma pieniędzy na twoje zdrowie? Kancelaria Premiera: 500 pracowników - 85 mln.zł/rok. Szpital: 500 pracowników + 12 tys. pacjentów rocznie - 20 mln. zł/rok. Muzeum żydów w Polsce - 180 mln.

Głosując na PO+PSL+SLD utrwalasz taki podział swoich pieniędzy.

Avatar
Gość / 10 listopada 2014 o 07:41

Nie ma pieniędzy na twoje zdrowie? Kancelaria Premiera: 500 pracowników - 85 mln.zł/rok. Szpital: 500 pracowników + 12 tys. pacjentów rocznie - 20 mln. zł/rok. Muzeum żydów w Polsce - 180 mln.

Głosując na PO+PSL+SLD utrwalasz taki podział swoich pieniędzy.

Avatar
Gość / 8 listopada 2014 o 18:28

Tojest pomówienie ale pewnie Jarosław Czerw ma tyle klasy że nic z tym nie zrobi, macie szczęście że to nieiinikandydaci bo już w sądzie byłby pozew w trybie wyborczym. Czerw i ciludzie są dbrymiludzmi i potrafą na szczęście wybaczać

Czy to kolejny student Czerwa? żal uczelni, że tacy "prawdziwi fachowcy" i "wykształceni" po niej się pałętają....

Avatar
mm / 7 listopada 2014 o 14:48

Piotr Żyła - fajnie się kojarzy

Avatar
bialas / 17 listopada 2014 o 15:07
plurl.pw/katastrofa_na_skrzyowaniu

takie zycię niestety ; / Pijany facet Mariusz N. Potrącił 5 Nastolatków ! 2 dziewczyny nie zyją 2 chłopaków ciężko rannych.  1 dziewczyna uszła z tego bez zadrapania

Avatar
Gość / 14 listopada 2014 o 18:24

Jaki "porządny kraśniczanin"?! Kłamca jak jego promotorzy - nigdzie nie było żadnych paszkwili.

To dziwne, bo powinno być więcej przypomnień o "dokonaniach" POprzedników.

Ale obecna władza nie musi się reklamować - czyny, nie słowa!

I wszystko jasne.

PS. A może to znowu jakaś łajza robi sobie reklamę pod pozorem paszkwili?

Avatar
Gość / 14 listopada 2014 o 15:07

Nie ma pieniędzy na twoje zdrowie? Kancelaria Premiera: 500 pracowników - 85 mln.zł/rok. Szpital: 500 pracowników + 12 tys. pacjentów rocznie - 20 mln. zł/rok. Muzeum żydów w Polsce - 180 mln.

Głosując na PO+PSL+SLD utrwalasz taki podział swoich pieniędzy.

Avatar
Gość / 14 listopada 2014 o 15:03

Jaki "porządny kraśniczanin"?! Kłamca jak jego promotorzy - nigdzie nie było żadnych paszkwili.

To dziwne, bo powinno być więcej przypomnień o "dokonaniach" POprzedników.

Ale obecna władza nie musi się reklamować - czyny, nie słowa!

I wszystko jasne.

PS. A może to znowu jakaś łajza robi sobie reklamę pod pozorem paszkwili?

Avatar
bialas / 11 listopada 2014 o 19:21

http://plurl.pw/tragedia_nie_zyje_5_dzieci

5 nie zyje te informacje sa z poludnia. trwa walka w warszawie. to jest swieto !!! ? Ciekawe ilu dzisjaj umrze... 

Avatar
Gość / 11 listopada 2014 o 18:04

Wszystko to jedna wielka komunistyczno-konfidencka banda,jedno czerwone, POstsowieckie, śmierdzące łajno !!

Avatar
Gość / 10 listopada 2014 o 23:43

Nie ma pieniędzy na twoje zdrowie? Kancelaria Premiera: 500 pracowników - 85 mln.zł/rok. Szpital: 500 pracowników + 12 tys. pacjentów rocznie - 20 mln. zł/rok. Muzeum żydów w Polsce - 180 mln.

Głosując na PO+PSL+SLD utrwalasz taki podział swoich pieniędzy.

Avatar
Gość / 10 listopada 2014 o 07:41

Nie ma pieniędzy na twoje zdrowie? Kancelaria Premiera: 500 pracowników - 85 mln.zł/rok. Szpital: 500 pracowników + 12 tys. pacjentów rocznie - 20 mln. zł/rok. Muzeum żydów w Polsce - 180 mln.

Głosując na PO+PSL+SLD utrwalasz taki podział swoich pieniędzy.

Avatar
Gość / 8 listopada 2014 o 18:28

Tojest pomówienie ale pewnie Jarosław Czerw ma tyle klasy że nic z tym nie zrobi, macie szczęście że to nieiinikandydaci bo już w sądzie byłby pozew w trybie wyborczym. Czerw i ciludzie są dbrymiludzmi i potrafą na szczęście wybaczać

Czy to kolejny student Czerwa? żal uczelni, że tacy "prawdziwi fachowcy" i "wykształceni" po niej się pałętają....

Avatar
mm / 7 listopada 2014 o 14:48

Piotr Żyła - fajnie się kojarzy

Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora 1 0

Sensacyjne prowadzenie, czerwona karka, gol w ostatnich sekundach. Tak w skrócie można podsumować mecz Niemców ze Szwecją. Obrońcy tytuły wrócili do gry pokonując Szwecję 2:1, a bohaterem meczu został Toni Kross

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian 0 3

Runął kawałek ściany, prowadzącej na tzw. balkon zakochanych na zamku w Krupem w gminie Krasnystaw.

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc"
Magazyn

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc" 1 3

Jestem Polakiem. Mieszkam w Tajlandii. Prowadzę firmę w Anglii. Mam brokera w Singapurze. Mogę być w dowolnym miejscu, do pracy potrzebny mi jest tylko telefon i komputer. To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc. A jak mnie kiedyś dziecko zapyta, jak wygląda słoń, to go po prostu zabiorę na plażę i pokażę. A nie tylko na obrazku, bo taty nie stać.

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza 0 0

Javier Hernandez i jego koledzy pokonali Koreę Południową 2:1 i zapewnili sobie awans z grupy F. W drugim dzisiejszym spotkaniu Szwecja zagra z Niemcami

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL
Magazyn

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL 31 8

Popularne w latach PRL-u były liczne bary mleczne. Nie są one jednak domeną tej epoki. Powstawały jeszcze przed wojną. W 1957 r. otwarto jeden z pierwszych tego typu lokali w mieście – bar „Fabryczny” przy ul. Armii Czerwonej 6 (obecnie Fabryczna)

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie 2 0

Aż siedem bramek padło w meczu pomiędzy „Czerwonymi Diabłami”, a „Orłami Kartaginy”. Belgia zdeklasowała rywali, a świetne spotkanie w jej barwach rozegrał duet Eden Hazard i Romeu Lukaku

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo 3 2

Nie w dwóch dużych przetargach, ale etapami - tak mają być przeprowadzane zmiany na placu w centrum popularnego miasteczka. Władze Nałęczowa musiały zrezygnować z budowy ronda w tym roku

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców 11 32

Puławy Mieszkańcy osiedla Norwida narzekają na kierowców, którzy parkują auta na chodnikach, uniemożliwiając bezpieczne poruszanie się po osiedlowej drodze w kierunku Przedszkola nr 7. Spółdzielnia nowych miejsc jednak nie zbuduje. Brakuje miejsca

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik 30 6

Jeszcze przed zakończeniem sezonu było jasne, że Daniela Szewca w roli trenera Stali Kraśnik zastąpi Jarosław Pacholarz. Już pod okiem nowej miotły niebiesko-żółci rozpoczną przygotowania 5 lipca

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u
23 czerwca 2018, 18:00

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL (Rynek 8) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Rafała Sternta. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu 7 2

W niedzielę o godzinie 16.15 ROW Rybnik podejmie Speed Car Motor w ramach 11. Kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej. Lublinianie tym spotkaniem rozpoczynają najtrudniejszą dla siebie część sezonu

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę?
film

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę? 0 3

Jego ofiarami byli ludzie starsi, schorowani i bezradni. Pod pozorem niesienia chrześcijańskiej pomocy pozbawiał ich wolności, okradał z dorobku życia. Czy pseudo-ksiądz Marek N. poniesie karę za swoje czyny? - pytają dziennikarze Uwagi TVN

Endless Party w klubie Helium
23 czerwca 2018, 21:00

Endless Party w klubie Helium 1 0

Co Gdzie Kiedy. Helium Club (ul. Hempla 5) zaprasza na imprezę pożegnalną Martina Tone'a. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 21.

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane 6 1

Ponad 60 roślin konopi indyjskich i ponad 170 g suszu roślinnego zabezpieczyli policjanci na działce w Świdniku. Aresztowano dwie osoby

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu 73 24

Sierż. sztab. Marek Wójcik z Lublina zginął w wypadku w miejscowości Radków w woj. dolnośląskim - informuje lubelska policja

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.