sobota, 24 lutego 2018 r.

Kraśnik

Kręta droga do oskarżenia

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 listopada 2006, 21:59

Trzeba było interwencji Prokuratury Generalnej, żeby prokuratorzy z Kraśnika uznali wyłudzenie ponad 6 tysięcy złotych zasiłku dla bezrobotnych za przestępstwo. W końcu oskarżyli o to Tadeusza P., jednego z najbogatszych mieszkańców miasta.

O sprawie pisaliśmy już kilkakrotnie. W lutym 2005 roku Tadeusz P. z Kraśnika zarejestrował się w Powiatowym Biurze Pracy jako bezrobotny. Przez blisko rok dostawał miesięcznie ponad 600 złotych zasiłku. Tymczasem pieniądze mu się nie należały, bo miał blisko 50 hektarów ziemi.
Kraśnicka prokuratura postawiła Tadeuszowi P. zarzut oszustwa, ale zaraz potem umorzyła dochodzenie ze względu na tak zwaną znikomą szkodliwość społeczną. Ale na tym sprawa się nie zakończyła. W Kraśniku było o niej głośno. W końcu ktoś napisał anonim do Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie. A ta, po zbadaniu akt sprawy, wystąpiła do Prokuratury Generalnej o podjęcie na nowo postępowania. W Warszawie uznali, że nie można tak łagodnie ocenić wyłudzenia zasiłku przez osobę zamożną, która ma mercedesa, jaguara, działkę, dom i 50 hekatrów ziemi
Z wytycznych Prokuratury Generalnej jasno wynikało, że Tadeusza P. należy oskarżyć. I to nie tylko o wyłudzenie zasiłku, ale również o złożenie fałszywych zeznań, bo podczas rejestracji w urzędzie pracy nie przyznał się, że ma gospodarstwo rolne.
- To nie są czyny o znikomej szkodliwości - uważa Małgorzata Samoń, prokurator rejonowy w Kraśniku. - Sporządziliśmy więc akt oskarżenia i sprawa trafiła do sądu.
Tadeuszowi P. grozi teraz co najmniej pół roku więzienia. Biznesmen tłumaczy się niewiedzą. Gdy sprawa wyszła na jaw, zwrócił pieniądze. Sąd Rejonowy w Kraśniku nie wyznaczył jeszcze terminu procesu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!