Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

13 lipca 2016 r.
15:54

Ktoś ukradł ponad pół tony malin we wsi. Teraz rolnicy pilnują swoich pól w nocy

Autor: Zdjęcie autora aa
0 22 A A
(fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)
(fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)

Tylko w ciągu trzech dni policjanci z Kraśnika odnotowali trzy przypadki kradzieży malin z plantacji. – Zdarzało się to już rok temu, ale wtedy nigdzie tego nie zgłaszałem – przyznaje jeden z poszkodowanych rolników. Teraz nocami plantatorzy patrolują swoje pola.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- To było pod koniec ubiegłego tygodnia. Pojechaliśmy rwać maliny, a tu okazuje się, że robota jest już zrobiona. Było widać tylko puste korzonki, a jeszcze dzień wcześniej wieczorem owoce na krzakach były – opowiada jeden z okradzionych plantatorów.

W sumie w ciągu ostatnich trzech dni policjanci z Kraśnika odnotowali trzy kradzieże malin z pola.

– Wszystkie zgłoszone do nas przypadki miały miejsce w jednej miejscowości - w Wyżnicy w gminie Dzierzkowice – mówi st. asp. Janusz Majewski, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku. – Jeden z plantatorów stracił 300 kg, drugi 150 kg, a trzeci 100 kg. Najprawdopodobniej ktoś kradnie w nocy.

Złodziei szuka policja, a poszkodowani rolnicy robią co mogą, by nie stracić reszty tegorocznych zbiorów.

– Nie mam żadnych podejrzeń, kto może za tym wszystkim stać. Nikogo za rękę nie złapałem – mówi jeden z poszkodowanych rolników. – Straciłem jakieś 1200 zł. A gdzie moja praca? Wydatki związane z utrzymaniem plantacji i poświęcony czas? Po tym jak na mojej plantacji skradziono maliny, następnej nocy w ten sam sposób został okradziony też sąsiad. Od tej pory patrolujemy plantacje. Pilnujemy ich w nocy.

– Takie przypadku były już roku temu, ale wtedy nigdzie tego nie zgłaszałem – dodaje rolnik z Wyżnicy.

– O kradzieżach malin w Wyżnicy dowiaduję się od pani – przyznaje Tomasz Ośka, sekretarz gminy Dzierzkowice. – Słyszałem, ale pocztą pantoflową o jakiś incydentach, ale w Dzierzkowicach Woli. Oficjalnie nikt urzędu o tym nie informował.

Rok temu z powodu suszy ceny na skupie było w wiele wyższe niż obecnie kiedy cena malin kształtuje się na poziomie 6,30-6,60 zł/kg.

– W ubiegłym roku za jesienną malinę płacili 11 zł za kg. Cena była naprawdę wysoka – przyznaje Krzysztof Paziak, sołtys Wyżnicy. – Teraz jest niższa, ale też nie jest zła.

Sołtys Wyżnicy mówi, że dla sprawnego zbieracza zebranie łubianki malin w krótkim czasie nie jest żadnym problemem. – Jak owoce są duże to można to zrobić nawet w 10 minut – podlicza Paziak. – W łubiance mieści się ok. 3 kg jak jest czubata. To prawie 20 złotych.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 lipca 2017 o 12:50
a psy zamiast łabac zlodzieji to sie woza kiankami i szpanuja z otwartymi szybami
Avatar
Gość / 17 lipca 2016 o 12:20
Zibi - prowokator - KODziarz - "by było jak dawniej".
Avatar
Gość / 17 lipca 2016 o 11:23
rok miłosierdzia? a jakby ktoś zabrałby Ci z wypłaty (500kg x 6 zł) 3 000 zł. to też byś mówił że jest rok miłosierdzia ? mieszkam na wsi i ludzie, którzy są biedni to idą na zarobek do rwania malin, a nie kradną !
Avatar
Gość / 17 lipca 2016 o 08:29
Kiepska prowokacja komucha, który wie, że nic nie usprawiedliwia złodziejstwa.
Avatar
zibi / 16 lipca 2016 o 21:19
 Ten rok jest rokiem miłosierdzia, więc dajcie spokój o parę kilo malin.  Może ktoś zerwał dla głodnych dzieci ?
Avatar
Gość / 15 lipca 2016 o 12:57
obserwator (dzisiaj o 03:30) "Ludzie czy Wy jesteście poważni. Nawet jak by te maliny były jak jabłka to za jeden poranek nie da się zerwać 500kg w dwie albo nawet pięć osób..." Umiesz czytać tłumoku???: "Jeden z plantatorów stracił 300 kg, drugi 150 kg, a trzeci 100 kg. Najprawdopodobniej ktoś kradnie w nocy." Masz napisane tam gdzieś że 1 osoba ukradła 1 osobie 500kg??!!
Avatar
obserwator / 15 lipca 2016 o 03:30
Ludzie czy Wy jesteście poważni. Nawet jak by te maliny były jak jabłka to za jeden poranek nie da się zerwać 500kg w dwie albo nawet pięć osób...
Avatar
Gość / 14 lipca 2016 o 21:31
Nikt obcy tam nie przyszedł. A gdyby każdy miał broń do obrony siebie i dobytku, złodziej by się długo zastanawiał, czy mu się to opłaci.
Avatar
gość / 14 lipca 2016 o 13:06
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
500 kg to sie obłowił :-)
Na skupie dostali 3000 zł. (obecna cena to 6-6.40 zł za kilogram) Po podzieleniu ze skupowym zainkasowali ze 2000zł. Niezła dniówka.
Avatar
Gość / 14 lipca 2016 o 11:56
500 kg to sie obłowił :-)
Avatar
Gość / 8 lipca 2017 o 12:50
a psy zamiast łabac zlodzieji to sie woza kiankami i szpanuja z otwartymi szybami
Avatar
Gość / 17 lipca 2016 o 12:20
Zibi - prowokator - KODziarz - "by było jak dawniej".
Avatar
Gość / 17 lipca 2016 o 11:23
rok miłosierdzia? a jakby ktoś zabrałby Ci z wypłaty (500kg x 6 zł) 3 000 zł. to też byś mówił że jest rok miłosierdzia ? mieszkam na wsi i ludzie, którzy są biedni to idą na zarobek do rwania malin, a nie kradną !
Avatar
Gość / 17 lipca 2016 o 08:29
Kiepska prowokacja komucha, który wie, że nic nie usprawiedliwia złodziejstwa.
Avatar
zibi / 16 lipca 2016 o 21:19
 Ten rok jest rokiem miłosierdzia, więc dajcie spokój o parę kilo malin.  Może ktoś zerwał dla głodnych dzieci ?
Avatar
Gość / 15 lipca 2016 o 12:57
obserwator (dzisiaj o 03:30) "Ludzie czy Wy jesteście poważni. Nawet jak by te maliny były jak jabłka to za jeden poranek nie da się zerwać 500kg w dwie albo nawet pięć osób..." Umiesz czytać tłumoku???: "Jeden z plantatorów stracił 300 kg, drugi 150 kg, a trzeci 100 kg. Najprawdopodobniej ktoś kradnie w nocy." Masz napisane tam gdzieś że 1 osoba ukradła 1 osobie 500kg??!!
Avatar
obserwator / 15 lipca 2016 o 03:30
Ludzie czy Wy jesteście poważni. Nawet jak by te maliny były jak jabłka to za jeden poranek nie da się zerwać 500kg w dwie albo nawet pięć osób...
Avatar
Gość / 14 lipca 2016 o 21:31
Nikt obcy tam nie przyszedł. A gdyby każdy miał broń do obrony siebie i dobytku, złodziej by się długo zastanawiał, czy mu się to opłaci.
Avatar
gość / 14 lipca 2016 o 13:06
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
500 kg to sie obłowił :-)
Na skupie dostali 3000 zł. (obecna cena to 6-6.40 zł za kilogram) Po podzieleniu ze skupowym zainkasowali ze 2000zł. Niezła dniówka.
Avatar
Gość / 14 lipca 2016 o 11:56
500 kg to sie obłowił :-)
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 5 0

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 12

W przedostatniej kolejce rozgrywek drużyna z Puław podzieliła się punktami z Radomiakiem. Niestety, zdobyty w Radomiu punkt ma gorzki smak bo puławianie w przyszłym sezonie grać będą o szczebel niżej.

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 6

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 37 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 216 47

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 15

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 59 61

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 19 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 19 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!