poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Kraśnik

Płać komórką za bilet autobusowy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 listopada 2011, 16:03
Autor: (aa)

Dzięki nowej usłudze pasażerowie kupią bilet przez komórkę. (sxc.hu)
Dzięki nowej usłudze pasażerowie kupią bilet przez komórkę. (sxc.hu)

Od najbliższego poniedziałku pasażerowie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Kraśniku będą mogli kupić bilet za pomocą telefonu komórkowego. Usługę będzie realizować firma mPay. Taką możliwość mają już m.in. mieszkańcy Lublina.

– Sugestie, aby wprowadzić taką usługę pojawiały się m.in. na forach internetowych – tłumaczy Dariusz Lisek, prezes Kraśnickiego MPK. – Myślę, że jest to usługa, która zainteresuje głównie młodych ludzi. Cena za bilet będzie taka sama, jak w kiosku.

Jak to działa? Na początku trzeba założyć konto w systemie mPay dzwoniąc pod odpowiedni numer telefonu i zdefiniować swój kod PIN w tym systemie. W ten sposób zostaje stworzona tzw. elektroniczna portmonetka. Są w niej przechowywane środki finansowe. Później przed wejściem do autobusu trzeba tylko wykonać połączenie z telefonu komórkowego. Pojawi się wówczas menu usług mPay, pozwalające na wybór interesującego nas miasta i rodzaju biletu.

Informacje na temat nowej usługi MPK będą dostępne na stronie internetowej kraśnickiego przewoźnika. Instrukcja znajdzie się też na plakatach na przystankach i w autobusach.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Marysieńka
Marysieńka
antymarysieńka
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Marysieńka
Marysieńka (8 listopada 2011 o 13:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
MPK zamiast wdrazać w zycie innowacyjności, bez których mozna sie obyć , lepiej by zrobiła poprawiając funkcjonalnosć swoich przewozów. A nie to, ze w godzinach rannych, kiedy to spora ilość uczniów z rejonów dworca PKP jedzie do szkoły puszcza mały autobusik, że na dalszych przystankach ani do niego wejsć. Wozi tak swoich pasazerów upchanych jak kartofle w workach, gdy tym czasem w godzinach późniejszych duzymi autobusami powietrze wożą ulicami miast.
Rozwiń
Marysieńka
Marysieńka (6 listopada 2011 o 17:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1320595867' post='555341']
Zryty łbie z Piask, o IQ rzędu temperatury pokojowej, zakarbuje sobie pod ciasnym, moherowym beretem: to jest postęp. Jednym może się podobać, drugim nie - trudno - do korzystania zeń nie ma przymusu. Jest to po prostu opcja, jedna z możliwości zakupu biletu - kto z niej nie korzysta, będzie mógł po staremu kupić bilet w kiosku, lub u kierowcy - więc z czego popaprańcu robisz aferę ? Na pewno będzie to wygodna opcja dla licznie podróżującej MPK młodzieży szkolnej - takie rozwiązania są już znane od dłuższego czasu w innych miastach.Typo spamersko - populistyczna zagrywka - bo bilety zapewnie kiedyś tam (w przyszłości) zdrożeją ? Czy też może już zdrożały od sms-ów ? A nawiasem mówiąc - burmistrz i jego ekipa goowno mnie obchodzą - pisałem ci już o tym zryty łbie wielokrotnie, ale ty w kółko swoje ....
[/quote]
Ty masz rzeczywiście jakis problem ze sobą,skoro tylko napomniałam o burmistrzu, a ty od razu dopasowujesz to do jakiś powiazań siebie z nim i jego kliką.
I każdy postęp ma swoją cenę, tak i ten ma. I cóż z tego,że to jedna z opcji, jak za tą opcję trzeba będzie zapłacić i jeszcze dodatkowo okazyjne za inne. I najbardziej śmieszne jest to, że tam , gdzie czym wieksze dziadostwo mamy, jak taka prowincjonalna mieścina, w zacofanym krancu Polski, tym pierwsza sie rwie do takich postępów, jakby tylko zastosowanie takich innowacyjności miało poprawić jej ogólny wizerunek. A to mi niestety kojarzy się z eleganką damą na zewnątrz, ale która chodzi z brudną dupą, bo tego juz nie widać.
I młodzież szkolna przeważnie ma bilety miesięczne, gdyż cenowo są bardziej opłacalne niż kupować bilet za kazdym razem.
Rozwiń
antymarysieńka
antymarysieńka (6 listopada 2011 o 17:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Musiałam dotknąć sedna sprawy, skoro takim prostackim sposobem próbujesz rozmydlić potrzebę dodatkowych środków na płatnośc za usługi bajeranckiego postepu , który nie wszystkim jest potrzebny, żeby musieli za niego płacic[/quote]

Zryty łbie z Piask, o IQ rzędu temperatury pokojowej, zakarbuje sobie pod ciasnym, moherowym beretem: to jest postęp. Jednym może się podobać, drugim nie - trudno - do korzystania zeń nie ma przymusu. Jest to po prostu opcja, jedna z możliwości zakupu biletu - kto z niej nie korzysta, będzie mógł po staremu kupić bilet w kiosku, lub u kierowcy - więc z czego popaprańcu robisz aferę ? Na pewno będzie to wygodna opcja dla licznie podróżującej MPK młodzieży szkolnej - takie rozwiązania są już znane od dłuższego czasu w innych miastach.

[quote]I na nic sie zda tłumaczenie pana burmistrza , ze pasazer nic nie płaci, bo on zapłaci w cenie droższego biletu, które zafunduje im rada miasta do spółki z MPK.


Typo spamersko - populistyczna zagrywka - bo bilety zapewnie kiedyś tam (w przyszłości) zdrożeją ? Czy też może już zdrożały od sms-ów ? A nawiasem mówiąc - burmistrz i jego ekipa goowno mnie obchodzą - pisałem ci już o tym zryty łbie wielokrotnie, ale ty w kółko swoje ....
Rozwiń
Marysieńka
Marysieńka (6 listopada 2011 o 16:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1320558165' post='555204']
Klękajcie narody. Koperniku, Kolumbie, Einsteinie - spuśćcie głowy ze wstydu ! Czymże są wasze mikre i liche odkrycia, wobec tak wiekopomnego ?
Ta górnolotna myśl poszybowała gdzieś wysoko ... Geniusz jej celności, prostoty (i autora) zapisze się złotymi zgłoskami w historii ludzkościCzy mógłby ktoś to zdanie (wewnętrznie sprzeczne) przetłumaczyć na język polski ?
[/quote]
Musiałam dotknąć sedna sprawy, skoro takim prostackim sposobem próbujesz rozmydlić potrzebę dodatkowych środków na płatnośc za usługi bajeranckiego postepu , który nie wszystkim jest potrzebny, żeby musieli za niego płacic.I na nic sie zda tłumaczenie pana burmistrza , ze pasazer nic nie płaci, bo on zapłaci w cenie droższego biletu, które zafunduje im rada miasta do spółki z MPK. No, ale przeciez dla nich to tylko jakies kolejne kilka złotych miesiecznie. To co to jest na ich stołkowe ambicje słuzące dowartosciowaniu sie kosztem innych.
Rozwiń
antymarysieńka
antymarysieńka (6 listopada 2011 o 06:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Marysieńka' timestamp='1320485810' post='555014']
Nie oszukujmy sie, że cena ropy jest jedyną przyczyną podwyżki biletów. [/quote]

Klękajcie narody. Koperniku, Kolumbie, Einsteinie - spuśćcie głowy ze wstydu ! Czymże są wasze mikre i liche odkrycia, wobec tak wiekopomnego ?


[quote name='Marysieńka' timestamp='1320485810' post='555014']
Usługi w tym kraju sa drogie [/quote]

Ta górnolotna myśl poszybowała gdzieś wysoko ... Geniusz jej celności, prostoty (i autora) zapisze się złotymi zgłoskami w historii ludzkości

[quote name='Marysieńka' timestamp='1320485810' post='555014']
A podrózny zapłaci MPK w postaci droższego biletu, a moze też w wyzszej dotacji dla MPK z kasy miasta., tylko po to , żeby MPK mogło sie dowartościowac bajerkami.
[/quote]

Czy mógłby ktoś to zdanie (wewnętrznie sprzeczne) przetłumaczyć na język polski ?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!