piątek, 19 stycznia 2018 r.

Kraśnik

Powiat kraśnicki remontuje drogi. Jakie inwestycje w 2018 roku?

Dodano: 16 grudnia 2017, 08:37

W tym roku przebudowy doczekała się droga Słodków Drugi – Szastarka
W tym roku przebudowy doczekała się droga Słodków Drugi – Szastarka

Powiat kraśnicki przymierza się do kolejnych remontów dróg. Na 2018 rok zostały zaplanowane też inwestycje drogowe, które powiat zrealizuje wspólnie z innymi samorządami

Jednym z ważnych zadań zaplanowanych na przyszły rok jest modernizacja 14-kilometrowego odcinka drogi z Urzędowa przez Popkowice do strefy ekonomicznej w Kraśniku. Dzięki tej inwestycji dojazd do niej od strony Urzędowa będzie dużo lepszy, bo kierowcy będą jechać po nowej nawierzchni.

Dróg do remontów powiat wyznaczył więcej. – W projekcie budżetu na 2018 r. zaplanowaliśmy też kilka innych dużych inwestycji drogowych. Będzie to przebudowa dróg powiatowych Stróża-Sulów, w Trzydniku Dużym i wspólnie z miastem ulic Lubelska – Strażacka – Piłsudskiego w  Kraśniku – wylicza Andrzej Maj, starosta kraśnicki. – Powiat przekaże również dotację Urzędowi Marszałkowskiemu na remont ul. Urzędowskiej i Lubelskiej (czyli na drogę wojewódzką nr 833 – red.). Zabezpieczyliśmy też 2,5 mln zł na remonty dróg realizowane co roku wspólnie z gminami. W tym przypadku szczegóły zostaną ustalone z wójtami i burmistrzami na spotkaniu na początku nowego roku.

Tymczasem w tym roku, dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, w trzech gminach w powiecie kraśnickim zostało wyremontowanych ponad 11 km dróg. Powiat i samorządy pokrywają 1/3 kosztów tych inwestycji. Przebudowany został ponad 5-kilometrowy odcinek drogi Szastarka – Słodków Drugi, po remoncie jest też liczący 3,3 kilometra odcinek drogi z miejscowości Dzierzkowice Wola do Sosnowej Woli oraz 2,5-kilometrowy odcinek łączący Mniszek z Łanami.

– W tym roku przebudowaliśmy blisko 40 km dróg powiatowych – podkreśla starosta kraśnicki. – To 1/10 tego czym administruje Zarząd Dróg Powiatowych. Cieszę się zwłaszcza z dużych zadań, które udało nam się wykonać, czyli modernizacji drogi Popkowice – Wilkołaz (7 km, wartość inwestycji to 2 mln zł) i inwestycji zrealizowanych z dofinansowania z PROW jesienią. Ale dla mieszkańców równie ważne są te mniejsze remonty w ich miejscowościach, gdzie w grę wchodzi naprawa najbardziej zniszczonych odcinków, czym zajmujemy się wspólnie z władzami gmin i miast naszego powiatu.

lolek
peselek
Fabelanin
(15) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

lolek
lolek (20 grudnia 2017 o 09:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A może coś samemu bez pomocy gmin?
Rozwiń
peselek
peselek (19 grudnia 2017 o 11:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
FABELANIN weź się za robotę bo petenci czekają, chyba że u was w urzędzie takie standarty, że się ludzi olewa. Pieśni pochwalne dla AM zostaw sobie na wieczór jak z pracy wrócisz
Rozwiń
Fabelanin
Fabelanin (19 grudnia 2017 o 09:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
BRAWO Starosto! Przez lata nikt tyle nie zrobił co przez tą kadencję Pan Starosta. Pozyskane pieniądze zzostały dobrze zagospodarowane. A co robi wybranieć świetej i jedynej właściwej partii rządzącej Pan Burmistrz? Ściąga śmieci, którzy doprowadzili do ruiny przedsiębiorstwa w innych miastach, żeby to samo zrobili z naszymi, na przykład KPWiK. Ceny wody z kosmosu, woda jakości okropnej, ale nagrody za wybitne osiągnięcia były ! Precz z hipokrytami! 
Rozwiń
Gość
Gość (17 grudnia 2017 o 21:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Latanie dziur to gówno
Rozwiń
Gość
Gość (17 grudnia 2017 o 20:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przecież Urzędowską robia regularnie 2 x do roku. Mało?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (15)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!