Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

16 grudnia 2017 r.
8:37

Powiat kraśnicki remontuje drogi. Jakie inwestycje w 2018 roku?

56 15 A A
W tym roku przebudowy doczekała się droga Słodków Drugi – Szastarka
W tym roku przebudowy doczekała się droga Słodków Drugi – Szastarka

Powiat kraśnicki przymierza się do kolejnych remontów dróg. Na 2018 rok zostały zaplanowane też inwestycje drogowe, które powiat zrealizuje wspólnie z innymi samorządami

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jednym z ważnych zadań zaplanowanych na przyszły rok jest modernizacja 14-kilometrowego odcinka drogi z Urzędowa przez Popkowice do strefy ekonomicznej w Kraśniku. Dzięki tej inwestycji dojazd do niej od strony Urzędowa będzie dużo lepszy, bo kierowcy będą jechać po nowej nawierzchni.

Dróg do remontów powiat wyznaczył więcej. – W projekcie budżetu na 2018 r. zaplanowaliśmy też kilka innych dużych inwestycji drogowych. Będzie to przebudowa dróg powiatowych Stróża-Sulów, w Trzydniku Dużym i wspólnie z miastem ulic Lubelska – Strażacka – Piłsudskiego w  Kraśniku – wylicza Andrzej Maj, starosta kraśnicki. – Powiat przekaże również dotację Urzędowi Marszałkowskiemu na remont ul. Urzędowskiej i Lubelskiej (czyli na drogę wojewódzką nr 833 – red.). Zabezpieczyliśmy też 2,5 mln zł na remonty dróg realizowane co roku wspólnie z gminami. W tym przypadku szczegóły zostaną ustalone z wójtami i burmistrzami na spotkaniu na początku nowego roku.

Tymczasem w tym roku, dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, w trzech gminach w powiecie kraśnickim zostało wyremontowanych ponad 11 km dróg. Powiat i samorządy pokrywają 1/3 kosztów tych inwestycji. Przebudowany został ponad 5-kilometrowy odcinek drogi Szastarka – Słodków Drugi, po remoncie jest też liczący 3,3 kilometra odcinek drogi z miejscowości Dzierzkowice Wola do Sosnowej Woli oraz 2,5-kilometrowy odcinek łączący Mniszek z Łanami.

– W tym roku przebudowaliśmy blisko 40 km dróg powiatowych – podkreśla starosta kraśnicki. – To 1/10 tego czym administruje Zarząd Dróg Powiatowych. Cieszę się zwłaszcza z dużych zadań, które udało nam się wykonać, czyli modernizacji drogi Popkowice – Wilkołaz (7 km, wartość inwestycji to 2 mln zł) i inwestycji zrealizowanych z dofinansowania z PROW jesienią. Ale dla mieszkańców równie ważne są te mniejsze remonty w ich miejscowościach, gdzie w grę wchodzi naprawa najbardziej zniszczonych odcinków, czym zajmujemy się wspólnie z władzami gmin i miast naszego powiatu.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lolek / 20 grudnia 2017 o 09:30
A może coś samemu bez pomocy gmin?
Avatar
peselek / 19 grudnia 2017 o 11:56
FABELANIN weź się za robotę bo petenci czekają, chyba że u was w urzędzie takie standarty, że się ludzi olewa. Pieśni pochwalne dla AM zostaw sobie na wieczór jak z pracy wrócisz
Avatar
Fabelanin / 19 grudnia 2017 o 09:02
BRAWO Starosto! Przez lata nikt tyle nie zrobił co przez tą kadencję Pan Starosta. Pozyskane pieniądze zzostały dobrze zagospodarowane. A co robi wybranieć świetej i jedynej właściwej partii rządzącej Pan Burmistrz? Ściąga śmieci, którzy doprowadzili do ruiny przedsiębiorstwa w innych miastach, żeby to samo zrobili z naszymi, na przykład KPWiK. Ceny wody z kosmosu, woda jakości okropnej, ale nagrody za wybitne osiągnięcia były ! Precz z hipokrytami! 
Avatar
Gość / 17 grudnia 2017 o 21:33
Latanie dziur to gówno
Avatar
Gość / 17 grudnia 2017 o 20:19
Przecież Urzędowską robia regularnie 2 x do roku. Mało?
Avatar
Gość / 17 grudnia 2017 o 17:11
A Urzędowska to co? Za tą by się wzięli bo jeszcze trochę to przelatywac będzie trzeba żeby zawieszenia nie wytluc w aucie
Avatar
Gość / 17 grudnia 2017 o 08:19
A co z drogą po rozebranych torach? Czy ktoś coś wie?
Avatar
Anka / 16 grudnia 2017 o 20:53
W tym zapyzialym miescie i okolicy nie ma nic ladnego, drogi to jedma wielka koleina, a ludzie jakieś niemiłe
Avatar
Gość / 16 grudnia 2017 o 18:20
Kpisz, prawda? Przejedź do Rzeczycy, do Chodla... najgorszy powiat w Polsce!
Avatar
Gość / 16 grudnia 2017 o 17:26
Jak to jest ze powiat potrafi w rok pokryć nowym asfaltem 1/10 swoich dróg i prawie drogie tyle planuje w następnym roku; a miasto mimo najdroższy opłat prawie w województwie nie jest tego wstanie w 10 lat zrobić tego.?!!
Avatar
lolek / 20 grudnia 2017 o 09:30
A może coś samemu bez pomocy gmin?
Avatar
peselek / 19 grudnia 2017 o 11:56
FABELANIN weź się za robotę bo petenci czekają, chyba że u was w urzędzie takie standarty, że się ludzi olewa. Pieśni pochwalne dla AM zostaw sobie na wieczór jak z pracy wrócisz
Avatar
Fabelanin / 19 grudnia 2017 o 09:02
BRAWO Starosto! Przez lata nikt tyle nie zrobił co przez tą kadencję Pan Starosta. Pozyskane pieniądze zzostały dobrze zagospodarowane. A co robi wybranieć świetej i jedynej właściwej partii rządzącej Pan Burmistrz? Ściąga śmieci, którzy doprowadzili do ruiny przedsiębiorstwa w innych miastach, żeby to samo zrobili z naszymi, na przykład KPWiK. Ceny wody z kosmosu, woda jakości okropnej, ale nagrody za wybitne osiągnięcia były ! Precz z hipokrytami! 
Avatar
Gość / 17 grudnia 2017 o 21:33
Latanie dziur to gówno
Avatar
Gość / 17 grudnia 2017 o 20:19
Przecież Urzędowską robia regularnie 2 x do roku. Mało?
Avatar
Gość / 17 grudnia 2017 o 17:11
A Urzędowska to co? Za tą by się wzięli bo jeszcze trochę to przelatywac będzie trzeba żeby zawieszenia nie wytluc w aucie
Avatar
Gość / 17 grudnia 2017 o 08:19
A co z drogą po rozebranych torach? Czy ktoś coś wie?
Avatar
Anka / 16 grudnia 2017 o 20:53
W tym zapyzialym miescie i okolicy nie ma nic ladnego, drogi to jedma wielka koleina, a ludzie jakieś niemiłe
Avatar
Gość / 16 grudnia 2017 o 18:20
Kpisz, prawda? Przejedź do Rzeczycy, do Chodla... najgorszy powiat w Polsce!
Avatar
Gość / 16 grudnia 2017 o 17:26
Jak to jest ze powiat potrafi w rok pokryć nowym asfaltem 1/10 swoich dróg i prawie drogie tyle planuje w następnym roku; a miasto mimo najdroższy opłat prawie w województwie nie jest tego wstanie w 10 lat zrobić tego.?!!
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 kwietnia 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 kwietnia 2018 r. 0 0

Liga Mistrzów. Szalony mecz na Anfield

Liga Mistrzów. Szalony mecz na Anfield 1 0

Siedem bramek padło w meczu pomiędzy Liverpoolem, a AS Romą w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów. „The Reds” prowadzili w pewnym momencie 5:0, ale w końcówce goście zmniejszyli rozmiary porażki

Święto miłośników czytania. Trwa Festiwal Książki w Puławach [wideo]
film

Święto miłośników czytania. Trwa Festiwal Książki w Puławach [wideo] 1 0

15. Festiwal Książki w Puławach rozpoczął koncert zespołu Plateau oraz spotkania autorskie z Michałem Szulimem i Marzeną Filipczak. Przed nami kolejne - z Anną Brzezińską, plakacistą Dawidem Ryskim i Beatą Gołaszewską, bohaterką książki "Ambasadorowa".

Plac zabaw, kolejka tyrolska i tor rowerowy powstaną w Lublinie. Inwestycja centrum handlowego
galeria

Plac zabaw, kolejka tyrolska i tor rowerowy powstaną w Lublinie. Inwestycja centrum handlowego 20 1

Ślizgawki, zjeżdżalnie, hamaki, mini kolejka tyrolska, park do ćwiczeń oraz tor rowerowy – to tylko niektóre atrakcje, które znajdą się w dwóch strefach zabawy i wypoczynku, które powstaną przy centrum handlowym SKENDE Shopping w Lublinie.

Walka o głosy seniorów rozpoczęta. Obietnice PO w Puławach
galeria
film

Walka o głosy seniorów rozpoczęta. Obietnice PO w Puławach 4 22

Rozwój geriatrii, unettowienie emerytur, darmowe badania dla 60-latków, urlop wytchnieniowy, czy zniżki na leki - to część programu "Polska Seniora", o którym we wtorek w Puławach opowiadały posłanki Platformy Obywatelskiej.

Sprzęt z serduszkiem ciągle spływa. Komu pomogła WOŚP w Białej Podlaskiej?

Sprzęt z serduszkiem ciągle spływa. Komu pomogła WOŚP w Białej Podlaskiej? 0 4

Sprzęt za ponad 2 mln zł otrzymał szpital w Białej Podlaskiej na przestrzeni ubiegłego i tego roku od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Trafił on do Ośrodka Opieki Medycznej Domowy Szpital oraz na oddziały neonatologiczny i dziecięcy.

Przedszkolaki na medal. Duży i złoty! Paraolimpiada w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Przedszkolaki na medal. Duży i złoty! Paraolimpiada w Lublinie [zdjęcia] 0 0

III Paraolimpiada Przedszkolaków organizowana przez Przedszkole Integracyjnego nr 39 w Lublinie zgromadziła maluchy z 14 ośrodków na całej Lubelszczyźnie. Zawodnicy reprezentowali m.in. Lublin, Łęczną i Krasnystaw.

Ta pułapka udaje samicę. Kiedy samiec dostaje się do środka nie ma już dla niego ratunku
galeria

Ta pułapka udaje samicę. Kiedy samiec dostaje się do środka nie ma już dla niego ratunku 17 1

We wtorek zaczęła się nowa wojna ze szkodnikiem niszczącym lubelskie kasztanowce. Na większą skalę stosowane będą w tym roku pułapki feromonowe „udające” samicę. Zwabione nimi samce czeka, ostatnie w ich życiu rozczarowanie. Dzięki tej metodzie mniej będzie postronnych ofiar wśród innych owadów.

"Państwo musi zachować ciągłość". Monika Jaruzelska w Lublinie o ustawie degradacyjnej
galeria
film

"Państwo musi zachować ciągłość". Monika Jaruzelska w Lublinie o ustawie degradacyjnej 0 20

Wejście w życie ustawy degradacyjnej byłoby bardzo niebezpiecznym zjawiskiem. Państwo musi zachować pewną ciągłość - powiedziała w Lublinie Monika Jaruzelska, córka generała Wojciecha Jaruzelskiego.

Roboty drogowe w Lublinie. Duże utrudnienia na dwóch ważnych ulicach

Roboty drogowe w Lublinie. Duże utrudnienia na dwóch ważnych ulicach 6 2

Nie doszło do zapowiadanego na wtorek zamknięcia przejazdu przed Bramą Krakowską. Bariery na Lubartowskiej oraz Królewskiej mają być ustawione w środę około południa.

Koncert zespołu L.Stadt w Radiu Lublin
27 kwietnia 2018, 19:00

Koncert zespołu L.Stadt w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 kwietnia o godz. 19 w siedzibie Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi grupa L.Stadt.

Rząd i przedstawiciele części środowiska osób niepełnosprawnych podpisali porozumienie
film

Rząd i przedstawiciele części środowiska osób niepełnosprawnych podpisali porozumienie 1 9

Rząd i przedstawiciele części środowiska osób niepełnosprawnych podpisali porozumienie. Zawiera ono między innymi zobowiązanie rządu do podniesienia wysokości renty socjalnej.

Górnik Łęczna - Chrobry Głogów 2:1. Pierwsza wygrana od września

Górnik Łęczna - Chrobry Głogów 2:1. Pierwsza wygrana od września 10 2

Kibice Górnika długo musieli czekać na ten moment, ale wreszcie się doczekali. We wtorek zielono-czarni pokonali na swoim boisku Chrobrego Głogów 2:1. To pierwsza wygrana łęcznian od... 23 września 2017 roku

Prezydent Etiopii obejrzy puławskie Azoty

Prezydent Etiopii obejrzy puławskie Azoty 28 6

W środę prezydent Demokratycznej Republiki Etiopii Mulatu Teshome Wurtu i jego małżonka odwiedzą Zakłady Azotowe „Puławy”. To szansa za pogłębienie współpracy gospodarczej i handlowej.

Kolejna ekshumacja ofiary katastrofy smoleńskiej. Sekcja w Lublinie

Kolejna ekshumacja ofiary katastrofy smoleńskiej. Sekcja w Lublinie 0 4

W nocy z poniedziałku na wtorek odbyła się ekshumacja kolejnej ofiary katastrofy smoleńskiej Joanny Agackiej-Indeckiej, byłej prezes Naczelnej Rady Adwokackiej. Ciało zostało we wtorek przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!