środa, 21 marca 2018 r.

Kraśnik

Ruszają konsultacje ws. drogi S19. Plany budowy są już dostępne

Dodano: 19 maja 2015, 17:19
Autor: pp

Od poniedziałku można zajrzeć do planów budowy S19 od końca obwodnicy Kraśnika do granicy województwa lubelskiego i podkarpackiego. Plany są do wglądu w urzędach gmin i miast, przez które przebiega droga.

Z rozwiązaniami projektowymi można zapoznawać się do 9 czerwca. – Natomiast od 25 do 27 maja odbędą się spotkania z projektantami oraz przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy dyrekcji.

Pierwsze spotkanie konsultacyjne planowane jest w Polichnie (25 maja o godz. 16 w szkole podstawowej, Polichna Druga 26), kolejne w Modliborzycach (26 maja o godz. 16 w Gminnym Ośrodku Kultury, ul. Zamkowa 1) oraz dwa 27 maja - w Słodkowie (godz. 12, świetlica w Słodkowie Drugim) i w Janowie Lubelskim (godz. 16, Janowski Ośrodek Kultury przy ul. Jana Pawła II).

W siedzibach miast i gmin, przez które poprowadzi planowana droga ekspresowa, wyłożono już materiały informacyjne z opisem i przebiegiem trasy. – Oczekujemy od mieszkańców uwag i wniosków dotyczących zaprojektowanych dróg do obsługi ruchu lokalnego.To ostatni moment na wprowadzenie ewentualnych korekt – dodaje K. Nalewajko.

Projektanci przedstawią również proponowane warianty węzłów. Jednak przebieg drogi ekspresowej, zatwierdzony decyzją środowiskową, jest już niezmienny. Inwestycja jest na mapie zadań podstawowych do realizacji w latach 2014–2023.

A chodzi o 34,8 km nowej drogi ekspresowej, dwupasmowej, która znacznie skróci czas przejazdu na trasie Lublin–Rzeszów. Na tym odcinku zaplanowano pięć węzłów: Szastarka (nazwa robocza „Polichna”), „Modliborzyce” („Modliborzyce”), Janów Lub. Północ” („Kopce”) „Janów Lub. Południe” („Jonaki”), „Lasy Janowskie” („Łążek Ordynacki”). – W tym roku chcemy wyłonić wykonawcę inwestycji – kończy Krzysztof Nalewajko. 

Gość
Gość
Gość
(15) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (17 lipca 2015 o 10:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
wyobraż sobie debilu , że w tej chwili drogą 19 w kierunku Rzeszowa dziennie przejeżdża 24 tysiące pojazdów .
Rozwiń
Gość
Gość (21 maja 2015 o 19:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

a kto jeździ do Lubartowa albo w stronę Białegostoku??? takie głupie gadanie ... 

Bez ładu i składu?? Po co w kierunku Rzeszowa droga ekspresowa??? Kto tam jeździ?? 

Czy to pisze jakiś niereformowalny debil ?

Rozwiń
Gość
Gość (21 maja 2015 o 19:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

a kto jeździ do Lubartowa albo w stronę Białegostoku??? takie głupie gadanie ... 

Bez ładu i składu?? Po co w kierunku Rzeszowa droga ekspresowa??? Kto tam jeździ?? 

Czy to pisze jakiś niereformowalny debil ?

Rozwiń
Gość
Gość (21 maja 2015 o 16:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a kto jeździ do Lubartowa albo w stronę Białegostoku??? takie głupie gadanie ... droga do rzeszowa połączy z a4 a więc dojazd do zachodnio-południowej Polski- wrocław, ślask,( trochę kraków) i także lepszy dojazd z wawy do stref ekonomicznych tarnobrzeg, rzeszów, mielec. A jakie strategiczny dojazd jest w stronę Lubartowa???
Rozwiń
acbd
acbd (20 maja 2015 o 23:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Bez ładu i składu?? Po co w kierunku Rzeszowa droga ekspresowa??? Kto tam jeździ?? Trzeba budowac drogi z Lublina do środka Polski, do Radomia i Łodzi, a nie na zadupia. Bez sensu to wszystko.

Wszystko w swoim czasie, S12 też jest w planach, tylko jeszcze nie teraz (w najbliższym czasie wybudowany będzie odcinek Kurów-Puławy). Po oddaniu S19+S17 większość ruchu Rzeszów-Warszawa przerzuci się z DK9 na te drogi bo będzie w ten sposób zwyczajnie dużo szybciej.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (15)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!