niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Kraśnik

Uprzątnij to bagno!

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 listopada 2006, 21:49
Autor: Rafał Panas

Przewodniczący ma zwrócić pieniądze i zrobić porządek w Związku Międzygminnym Strefa Usług Komunalnych. To zalecenie Regionalnej Izby Obrachunkowej w sprawie, którą opisujemy od października.

Wypisanie, co i jak trzeba naprawić w związku zajęło pracownikom RIO aż 54 strony. Wybraliśmy tylko niektóre z zaleceń:
• Przewodniczący związku Piotr Czubiński (polityk PO, kandydat na kolejną kadencję burmistrza Kraśnika) brał wynagrodzenie, choć należała mu się tylko dieta. Ma zwrócić 135 075 zł brutto.
• Ma przypilnować, by do kasy wróciły bezpodstawnie wypłacone pieniądze związku. Jeśli to on zawinił, wpłaci je sam.
• Związek ma przestać płacić za podróże prywatnych osób (np. do Monachium poleciały trzy osoby spoza związku - koszt 6551 zł) i wyegzekwować zwrot pieniędzy.
• Zlecenia mają być opłacane po wykonaniu. Np. Telewizja Kraśnik dostała w maju 15 tys. zł za program telewizyjny, ale do końca września nie nakręciła go.
• RIO przypomina, że nagrody należą się za szczególne osiągnięcia w pracy. Tymczasem skarbnik związku dostał 14 700 zł nagrody, choć rachunkowość była w strzępach (np. w ogóle nie prowadził ksiąg rachunkowych w latach 2005-2006).
• Związek ma organizować przetargi zgodnie z przepisami. Nieprawidłowości było bez liku, np. spółka Wod-Bud dostała z wolnej ręki warte szacunkowo 192 tys. zł zlecenie na zarządzanie wysypiskiem. Bezpodstawnie, bo konieczny był przetarg.
• Przewodniczący ma dbać o sensowność zakupów, np. kupiono palmtopa wraz z akcesoriami oraz oprogramowaniem do samochodowej nawigacji satelitarnej (wart 8604 zł), choć związek nie ma samochodu służbowego
Co na to Czubiński? - Oddaliśmy już 50 tys. zł wynagrodzenia. Co do reszty, to zwrócimy się do zgromadzenia związku o rozłożenie na raty - mówi. Pieniądze oddaje razem z obecnym posłem Wojciechem Wilkiem (PO), który pracując w SUK naliczał wynagrodzenie.
Czubiński dodaje: Mamy poważne zastrzeżenia do przebiegu kontroli i jej ustaleń, ponieważ kontrolerzy nie analizowali wszystkich dostarczonych przez nas dokumentów. Przygotowujemy odpowiedź wraz z zastrzeżeniami i przekażemy je RIO najpóźniej za 3 tygodnie. Wszystkie rzeczywiste uchybienia wskazane przez RIO zostaną starannie usunięte. Gdy tak się stanie, przyjmę rezygnację skarbnika związku, odpowiedzialnego za jego gospodarkę finansową.
Strefie Usług Komunalnych przygląda się prokuratura. Żeby uniknąć podejrzeń o stronniczość, kraśnicka prokuratura poprosiła w tym tygodniu Prokuraturę Okręgową w Lublinie o przekazanie tej sprawy gdzie indziej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!