Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

22 grudnia 2011 r.
17:48
Edytuj ten wpis

W Afganistanie zginął żołnierz spod Annopola

76 35 A A
St. szer. Marek Tomala zginął w środę (PKW Afganistan)
St. szer. Marek Tomala zginął w środę (PKW Afganistan)

Wśród pięciu żołnierzy poległych w Afganistanie był jeden z naszego regionu. St. szer. Marek Tomala pochodził z Zabełcza w gminie Annopol. Miał 25 lat. Zostawił żonę i 3-letnią córkę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– To dla nas wszystkich wielka tragedia – mówi Krzysztof Krowisz, sołtys Zabełcza, niewielkiej wsi oddalonej o 7 km od Annopola (pow. kraśnicki). – Marek był wspaniałym człowiekiem. Zawsze uśmiechnięty, miły, chętny do rozmowy. Często do nas przyjeżdżał. Ostatnio – jakieś półtora miesiąca temu, tuż przed wylotem do Afganistanu.

Starszy szeregowy Marek Tomala (pośmiertnie awansowany do stopnia sierżanta) wstąpił do wojska w 2006 roku. Podobnie jak wszyscy żołnierze polegli w środę w Afganistanie, służył w 20. Bartoszyckiej Brygadzie Zmechanizowanej (w woj. warmińsko-mazurskim).

–Tam mieszkał w mieszkaniu służbowym z żoną i córką. W Zabełczu pozostała jego matka z jedną siostrą, w sąsiednim Mniszku – druga siostra Marka Tomali, a obok – w Janiszowie – brat. Żona żołnierza z córką przyjechały niedawno do Zabełcza na święta – mówią nam sąsiedzi.
On miał je spędzić w Afganistanie.

– To będzie smutne Boże Narodzenie. Od środy nikt o niczym innym nie mówi. Wszyscy nie możemy się z tego otrząsnąć – mówi Beata Czyż, dyrektor Szkoły Podstawowej w Janiszowie, do której chodził Marek. – Uczyłam go literek, alfabetu – wspomina. – Wspaniały chłopak. Nie zdążył pożyć…

To była jego trzecia zagraniczna misja. Wcześniej służył m.in. w Syrii. – Lubił to. Chciał wstąpić do wojska i to robić – podkreśla sołtys Zabełcza, który znał Marka od najmłodszych lat.

Pojazd opancerzony, którym jechał st. szer. Marek Tomala i czterech innych żołnierzy, stacjonujących w prowincji Ghazni w Afganistanie, wjechał w środę na minę pułapkę. Wszyscy zginęli na miejscu. Siła wybuchu rozerwała pojazd na dwie części.

Wczoraj hołd poległym żołnierzom oddawał w Afganistanie premier. – Nieśli nie wojnę, ale pokój i pomoc, dlatego ta śmierć boli nas jeszcze bardziej – powiedział Donald Tusk podczas ceremonii pożegnalnej.

Trumny z ciałami poległych przylecą do Polski dzisiaj. Marek Tomala zostanie pochowany w Borowie, na cmentarzu parafii pw. Świętego Andrzeja Apostoła, do której należy Zabełcze. – Uroczystości pogrzebowe odbędą się w wigilijną sobotę, najpierw w kościele, a potem na parafialnym cmentarzu – informuje ks. Krzysztof Kozieł, administrator parafii.

Od momentu wysłania w 2002 r. naszych żołnierzy do Afganistanu zginęło tam 35 z nich i jeden ratownik medyczny. 4 osoby pochodziły z naszego regionu.

(pap)

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
coach outlet / 29 grudnia 2011 o 09:39
[url=http://www.coach-factorysstores.net/]Coach Outlet[/url][url=http://www.coachs--outlet.net/]Coach Outlet[/url][url=http://www.chanelhandbagse.com/]Chanel Handbags[/url]
Avatar
Mun / 25 grudnia 2011 o 14:31
nie znalem Cie , ale mieszkałeś nie daleko mnie. {*} Broniłeś tego co uważałeś za słuszne, choć ludzie teraz mogą się z tobą nie zgadzać. Uznanie szacunku z mojej strony
Avatar
gosc / 24 grudnia 2011 o 14:58
żal mi was...
ludzie jeżdżą tam nie tylko dla kasy jadą tam pomagać, na pewno żadko który pojechałby tam dla kasy bo wiedzą że mogą stracić zycie a jednak sie poswięcaja i wyjeżdżają powinnismy współczuc rodzinie a nie jakięs swoje morały odprawiac bo ci co krytykuja nie wiedza jak jest naprawde i nigdy by się nie odważyli pojechac i poswięcic życie...
Avatar
Gość / 23 grudnia 2011 o 21:42
http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20111223&typ=po&id=po03.txt
Avatar
Cwel z piwem / 23 grudnia 2011 o 20:02
OD tego KOKSU koksie ci sie w głowie poje...
Poświęcił się dla KRAJU??jakiego??jebn...się w ten łeb...
On ginie a inni piankę spijają np. USA i ich korporacje. Ale za głupi jesteś na to więć goń przed TV bo KLAN leci oni Ci powiedzą...przecież TV nie kłamie...
Fucking IDIOT
Avatar
Ciuciolina z banenem / 23 grudnia 2011 o 19:57
wielki mi HALO. A ile osób ONI zastrzelili??Popatrzcie na to z drugiej strony...bo pewnie tam do wesołego miasteczka nie pojechali...taka prawda. Kondolencje dla RODZIN...
Avatar
koks / 23 grudnia 2011 o 19:33
Wy wszyscy jesteście popier***eni jak mozna wypisywać takie głupoty Zamknijcie sobie lepiej ryję ! Taki człowiek który się poświęca dla kraju to jest ktoś a nie takie żuliki co stoją pod sklepem i trzymaja mamrota w ręku Pewnie i wy juz tak robicie i skonczycie w rynsztoku CWELE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wy wszyscy jesteście popier***eni jak mozna wypisywać takie głupoty Zamknijcie sobie lepiej ryję ! Taki człowiek który się poświęca dla kraju to jest ktoś a nie takie żuliki co stoją pod sklepem i trzymaja mamrota w ręku Pewnie i wy juz tak robicie i skonczycie w rynsztoku CWELE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!... rozwiń
Avatar
koks / 23 grudnia 2011 o 19:32
Wy wszyscy jesteście popier***eni jak mozna wypisywać takie głupoty Zamknijcie sobie lepiej ryję ! Taki człowiek który się poświęca dla kraju to jest ktoś a nie takie żuliki co stoją pod sklepem i trzymaja mamrota w ręku Pewnie i wy juz tak robicie i skonczycie w rynsztoku CWELE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wy wszyscy jesteście popier***eni jak mozna wypisywać takie głupoty Zamknijcie sobie lepiej ryję ! Taki człowiek który się poświęca dla kraju to jest ktoś a nie takie żuliki co stoją pod sklepem i trzymaja mamrota w ręku Pewnie i wy juz tak robicie i skonczycie w rynsztoku CWELE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!... rozwiń
Avatar
anela / 23 grudnia 2011 o 18:45
a po co sie tam pchaja????? niech teraz rodziny nie placza.... jest wiecej mozliwosci na prace a nie jakis afganistan, czy irak. jada na wlasne ryzyko, normalnie trzeba to kalkulowac, a bog tu nie ma nic do znaczenia. jakby byl bóg to wszscy by wrócili cali i zdrowi. wiec nie plakaci jeczec teraz. trzezwo patrzec trzeba na to, co sie dzieje.
Avatar
gajowy / 23 grudnia 2011 o 18:37
Wiecej na temat wojny i sytuacji politycznej w naszym kaju na stronach blogu:Dziennik gajowego Maruchy,www.bibula.com,www.stopsyjonizmowi.com
Avatar
coach outlet / 29 grudnia 2011 o 09:39
[url=http://www.coach-factorysstores.net/]Coach Outlet[/url][url=http://www.coachs--outlet.net/]Coach Outlet[/url][url=http://www.chanelhandbagse.com/]Chanel Handbags[/url]
Avatar
Mun / 25 grudnia 2011 o 14:31
nie znalem Cie , ale mieszkałeś nie daleko mnie. {*} Broniłeś tego co uważałeś za słuszne, choć ludzie teraz mogą się z tobą nie zgadzać. Uznanie szacunku z mojej strony
Avatar
gosc / 24 grudnia 2011 o 14:58
żal mi was...
ludzie jeżdżą tam nie tylko dla kasy jadą tam pomagać, na pewno żadko który pojechałby tam dla kasy bo wiedzą że mogą stracić zycie a jednak sie poswięcaja i wyjeżdżają powinnismy współczuc rodzinie a nie jakięs swoje morały odprawiac bo ci co krytykuja nie wiedza jak jest naprawde i nigdy by się nie odważyli pojechac i poswięcic życie...
Avatar
Gość / 23 grudnia 2011 o 21:42
http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20111223&typ=po&id=po03.txt
Avatar
Cwel z piwem / 23 grudnia 2011 o 20:02
OD tego KOKSU koksie ci sie w głowie poje...
Poświęcił się dla KRAJU??jakiego??jebn...się w ten łeb...
On ginie a inni piankę spijają np. USA i ich korporacje. Ale za głupi jesteś na to więć goń przed TV bo KLAN leci oni Ci powiedzą...przecież TV nie kłamie...
Fucking IDIOT
Avatar
Ciuciolina z banenem / 23 grudnia 2011 o 19:57
wielki mi HALO. A ile osób ONI zastrzelili??Popatrzcie na to z drugiej strony...bo pewnie tam do wesołego miasteczka nie pojechali...taka prawda. Kondolencje dla RODZIN...
Avatar
koks / 23 grudnia 2011 o 19:33
Wy wszyscy jesteście popier***eni jak mozna wypisywać takie głupoty Zamknijcie sobie lepiej ryję ! Taki człowiek który się poświęca dla kraju to jest ktoś a nie takie żuliki co stoją pod sklepem i trzymaja mamrota w ręku Pewnie i wy juz tak robicie i skonczycie w rynsztoku CWELE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wy wszyscy jesteście popier***eni jak mozna wypisywać takie głupoty Zamknijcie sobie lepiej ryję ! Taki człowiek który się poświęca dla kraju to jest ktoś a nie takie żuliki co stoją pod sklepem i trzymaja mamrota w ręku Pewnie i wy juz tak robicie i skonczycie w rynsztoku CWELE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!... rozwiń
Avatar
koks / 23 grudnia 2011 o 19:32
Wy wszyscy jesteście popier***eni jak mozna wypisywać takie głupoty Zamknijcie sobie lepiej ryję ! Taki człowiek który się poświęca dla kraju to jest ktoś a nie takie żuliki co stoją pod sklepem i trzymaja mamrota w ręku Pewnie i wy juz tak robicie i skonczycie w rynsztoku CWELE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wy wszyscy jesteście popier***eni jak mozna wypisywać takie głupoty Zamknijcie sobie lepiej ryję ! Taki człowiek który się poświęca dla kraju to jest ktoś a nie takie żuliki co stoją pod sklepem i trzymaja mamrota w ręku Pewnie i wy juz tak robicie i skonczycie w rynsztoku CWELE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!... rozwiń
Avatar
anela / 23 grudnia 2011 o 18:45
a po co sie tam pchaja????? niech teraz rodziny nie placza.... jest wiecej mozliwosci na prace a nie jakis afganistan, czy irak. jada na wlasne ryzyko, normalnie trzeba to kalkulowac, a bog tu nie ma nic do znaczenia. jakby byl bóg to wszscy by wrócili cali i zdrowi. wiec nie plakaci jeczec teraz. trzezwo patrzec trzeba na to, co sie dzieje.
Avatar
gajowy / 23 grudnia 2011 o 18:37
Wiecej na temat wojny i sytuacji politycznej w naszym kaju na stronach blogu:Dziennik gajowego Maruchy,www.bibula.com,www.stopsyjonizmowi.com
Zobacz wszystkie komentarze 35

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Krwawa bójka po pracy. Zaatakował kolegę swojej byłej dziewczyny

Lublin: Krwawa bójka po pracy. Zaatakował kolegę swojej byłej dziewczyny 0 0

Miał grozić swojej byłej dziewczynie śmiercią, a potem zaatakował nożem jej kolegę. Niewiele brakowało, aby bójka zakończyła się tragedią. 24-letni Przemysław S. odpowie za to przed sądem

Noc Muzeów w Zamościu. Ciężko obejrzeć wszystko jednego wieczora [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów w Zamościu. Ciężko obejrzeć wszystko jednego wieczora [zdjęcia] 1 0

Od godziny 18 do 24 można było w sobotę wziąć udział w nocnym zwiedzaniu zbiorów muzealnych w Zamościu.

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników
24 czerwca 2018, 9:00

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników 0 0

Nawet 15 tysięcy uczestników spodziewają się organizatorzy jubileuszowego, 25. Święta Roweru w Lubartowie. Wśród uczestników zostanie rozlosowanych 25 rowerów.

24 godziny z mangą i anime
26 maja 2018, 11:00

24 godziny z mangą i anime 3 0

Co Gdzie Kiedy. Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki Cytadela Syriusza (ul. Lwowska 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu 24h z... W sobotę, 26 maja o godz. 11 rozpocznie się wydarzenie 24 godziny z mangą i anime.

Ruski balet ponownie w Lublinie
30 maja 2018, 21:00

Ruski balet ponownie w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Graffiti (al. Piłsudskiego 13) zaprasza na drugą odsłonę imprezy Ruski balet. Wydarzenie odbędzie się 30 maja o godz. 21.

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia
Magazyn
galeria

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia 0 0

W szkole rolniczej w Korolówce (pow. włodawski) gospodarskim sposobem dawny magazyn, a jeszcze wcześniej obora adaptowana jest na stajnię. Już niedługo będą tam cztery hucuły. W ten sposób powstaje baza dla nowego kierunku kształcenia, jakim jest hodowla koni.

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne?
26 maja 2018, 20:00

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne? 0 0

Poznaliśmy nazwiska 12 osób nominowanych do tegorocznych Żurawi – Lubelskich Wyróżnień Kulturalnych. Wśród nich są m.in. Aleksandra Cieślik – dziennikarka Radia Centrum, Jan Wąsak z tria „Pasażer”, z którym zdobył m.in. nagrodę publiczności na Open Stage oraz Jakub Bodys – fotograf kultury, portrecista.

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR
25 maja 2018, 20:00

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR 0 1

Co Gdzie Kiedy. Już 25 maja o godz. 20 w Hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli (al. Zygmuntowskie 4) wystąpi gwiazda polskiej sceny muzycznej - Ewa Farna! Artystka wystąpi w ramach akcji profilaktycznej przeciw uzależnieniom.

Zderzenie toyoty z rowerzystą. Czy kierowca w ogóle w miał szansę wyhamować? [wideo]
film

Zderzenie toyoty z rowerzystą. Czy kierowca w ogóle w miał szansę wyhamować? [wideo] 20 11

Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 18:30 na ulicy Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.

Grzegorz Schetyna poprowadzi wykład na UMCS

Grzegorz Schetyna poprowadzi wykład na UMCS 0 9

Grzegorz Schetyna - przewodniczący Platformy Obywatelskiej, wicepremier w rządzie Donalda Tuska odwiedzi Wydział Politologii UMCS. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek, 24 maja.

Co wpływa na wysokość OC?

Co wpływa na wysokość OC? 0 0

Zbliża się termin wykupienia OC na kolejny rok? Sprawdź, co wpływa na wysokość składki. Jakie czynniki brane są pod uwagę. Czy znasz je wszystkie?

Odór był wyjątkowo uciążliwy. Ale wkrótce przestanie brzydko pachnieć

Odór był wyjątkowo uciążliwy. Ale wkrótce przestanie brzydko pachnieć 0 1

Oczyszczalnia ścieków w Lubartowie w ostatnim czasie jest wyjątkowo uciążliwa dla mieszkańców. Ale już za kilka dni odpoczną: zaczyna się rozruch nowej, wyremontowanej części.

Opole Lubelskie: Wyścig po 16 solarów i jeden piec

Opole Lubelskie: Wyścig po 16 solarów i jeden piec 0 1

23 maja w Opolu Lubelskim szykuje się niezwykły wyścig. Tego dnia w urzędzie będzie można składać papiery na 17 wakatów w projekcie „Ekologiczny dom w Gminie Opole Lubelskie – etap I”. Chodzi o montaż solarów i jednego pieca na biomasę. Podania będą przyjmowane według zasady: kto pierwszy, ten lepszy.

Dwie szóstki w LOTTO Plus. Gdzie padły wygrane?

Dwie szóstki w LOTTO Plus. Gdzie padły wygrane? 0 1

LOTTO - wyniki losowania z 19 maja 2018 r. Padły dwie szóstki w LOTTO Plus.

Górnik Łęczna – Czarni Sosnowiec 0:2. Finał dopiero przed nimi

Górnik Łęczna – Czarni Sosnowiec 0:2. Finał dopiero przed nimi 1 0

Ekstraliga piłkarek nożnych Porażki Górnika Łęczna i AZS PSW Biała Podlaska, Te rezultaty niczego jednak nie zmieniają – Górnik jest mistrzem Polski, a bialczanki utrzymały się w rozgrywkach

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!