Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

31 października 2017 r.
14:16

"Cyrk z wejściem na cmentarz", ludzie skaczą przez płot. Ksiądz: Na własne ryzyko [wideo]

192 26 A A

Niektóre osoby odwiedzające cmentarz parafialny w Kraśniku skracają sobie drogę do grobów, przechodząc przez parkan znajdujący się od ul. Żytniej. - Kiedyś nawet podsypali ziemię do muru i rozebrali cześć parkanu - mówi ksiądz proboszcz z pobliskiej parafii

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

„Ile lat jeszcze będzie trwał ten cyrk z wejściem na cmentarz od ul. Żytniej? Obok jest furtka, niestety zamknięta. Dodatkowo na drodze do wspomnianej furtki są chaszcze i skrzynka elektryczna. Takie rzeczy tylko w Kraśniku.” – czytamy na profilu Kraśnickie Hity na Facebooku.

Na filmie widać jak – głównie starsze osoby przechodzą przez parkan na teren cmentarza. Niektóre panie niosą w rękach siatki, inne osoby doniczki z chryzantemami. Jedni drugim pomagają pokonywać mur.

– Od ulicy Żytniej nie ma żadnego wejścia na cmentarz i nigdy nie było – wyjaśnia ks. kan. Jerzy Zamorski, proboszcz Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Kraśniku. – Wejścia są dwa od parkingu i toalet (u zbiegu Ceramicznej i Cmentarnej-red.).

Niestety w Dniu Wszystkich Świętych, jak też w okolicach tego święta wiele osób ze „skrótu” korzysta.

– Ludzie skracają sobie drogę na cmentarz i nie idą do wyznaczonych wejść – przyznaje proboszcz Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Kraśniku. – Kiedyś nawet podsypali ziemię do muru i rozebrali cześć parkanu od ul. Żytniej. Musieliśmy to naprawić. I dodaje: Wiele osób postępuje lekkomyślnie przechodząc tamtędy. Robią to jednak na własną odpowiedzialność.

Ks. kan. Zamorski mówi, że zrobienie dodatkowego wejścia na cmentarz od ul. Żytniej nie jest takie łatwe. – To jest stara część cmentarza, groby są tuż przy parkanie. Trudno będzie zrobić tam nowe alejki i planować nowe przejście – mówi proboszcz Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Kraśniku.

Zdaniem ks. Kan. Zamorskiego ewentualne wejście od strony wskazanej na Facebooku nie byłoby żadnym rozwiązaniem. – Stamtąd jest dwa razy dłuższa droga niż do wejścia głównego – wskazuje proboszcz Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Kraśniku. – Poza tym tam są doły i drzewa. To nie będzie żadne udogodnienie dla ludzi.

Ks. Kan. Zamorski zapowiada, że mimo to spróbuje znaleźć rozwiązanie. – Gdyby ktoś miał mądry pomysł, jak tę sytuację rozwiązać, to jestem otwarty na propozycje – zachęca ks. kan. Zamorski.

Zmiana organizacji ruchu w obrębie cmentarza parafialnego

W dniach 30 października - 2 listopada 2017 r. obowiązuje czasowa zmiana organizacji ruchu drogowego w rejonie cmentarza parafialnego w dzielnicy starej Kraśnika. W tych dniach ruch jednokierunkowy zostanie wprowadzony na ulicy Żytniej (wjazd od strony ul. Oboźnej). Dojazd do cmentarza od ul. Kościuszki będzie się odbywał ul. Pułaskiego.

Jak co roku ruch w rejonie parkingu przy cmentarzu będą koordynować i nadzorować strażnicy miejscy.

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 3 listopada 2017 o 22:08
z księżyca !
Avatar
Gość / 2 listopada 2017 o 21:52
Ale tam wdłuż ciągnie się mur, toskąd to przejście miało by sie w nim wziąć?
Avatar
Gość / 2 listopada 2017 o 21:14
"– Od ulicy Żytniej nie ma żadnego wejścia na cmentarz i nigdy nie było – wyjaśnia ks. kan. Jerzy Zamorski, proboszcz Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Kraśniku" Jak nie było jak było? A ten Zamorski to ile lat jest w Kraśniku ? trochę pokory ? trochę skromności ?
Avatar
Marian / 2 listopada 2017 o 20:31
undefined napisał:
Strony nie chce im się prowadzić. Rok temu na ogłoszeniach ksiądz dziekan prosił osobę chętną do BEZPŁATNEGO zajęcia się stroną. Nikt się nie zgodził ani parafianin ani wikary. Sam też odpuścił.
 A czy księża CZYMKOLWIEK zajmą się BEZPŁATNIE?  Jak sie żaden młody księżulek nie chce za to wziąść to powinien proboszcz wynająć kogoś i zapłacić normalną stawkę.  Oni przy płaceniu za pogrzeb, ślub, chrzest mają swój "co łaska - cennik" nie przewidujący ulg to i niech na extra ulgi nie liczą. 
 A czy księża CZYMKOLWIEK zajmą się BEZPŁATNIE?  Jak sie żaden młody księżulek nie chce za to wziąść to powinien proboszcz wynająć kogoś i zapłacić normalną stawkę.  Oni przy płaceniu za pogrzeb, ślub, chrzest mają swój "co łaska - cennik" nie przewidujący ulg to i niech na extra ulgi nie liczą.  rozwiń
Avatar
Gość / 2 listopada 2017 o 19:50
Na parafialnym za to bardzo dobrze kierowano ruchem aut na parkingu, czego o komunalnym w dzielnicy Fabrycznej powiedzieć się nie da. Był istny burdel!
Avatar
Gość / 2 listopada 2017 o 14:02
Strony nie chce im się prowadzić. Rok temu na ogłoszeniach ksiądz dziekan prosił osobę chętną do BEZPŁATNEGO zajęcia się stroną. Nikt się nie zgodził ani parafianin ani wikary. Sam też odpuścił.
Avatar
Hipek / 1 listopada 2017 o 21:34
O jakiej dygitalizacji grobów ty mówisz, skoro nawet z prowadzeniem prostej strony internetowej jest problem.  W wielu innych, mniejszych parafiach strona internetowa żyje, a w sanktuarium w Kraśniku chyba nic ciekawego nie mają do przekazania. Widocznie żadnemu z księży się nie chce, albo też mają inne bardziej interesujące zajęcia codzienne ....
Avatar
Gość / 1 listopada 2017 o 01:08
KRAŚNIK......................
Avatar
gość / 31 października 2017 o 21:21
Najlepiej wymyśleć tuzin powodów, aby ludziom nie ułatwić życia, prawda? Skoro jest w ogrodzeniu furtka, to chyba logiczne, że było tam też przejśćie z którego ludzie korzystali kiedyś. Należy tylko uporządkować teren z haszczy i ułożyć chodniczek na taką szerokość jak to jest możliwe. Cmentarz jest w zarządzie parafialnym, ale jest własnością społeczeństwa, a nie biznesem kościelnym. Powinien być zdygitalizowany jak inne cmentarze, aby można było lokalizować groby za pomocą internetu, tak jest w innych miastach, jak i w dzielnicy Fabrycznej.  Dziekan nie ma dobrych relacji ze społeczeństwem Kraśnika i mamy nadzieję, że długo u nas nie popracuje, bo jest nie lubiany ogólnie. Kiedyś było w Kraśniku 4 księży i duży teren działania, teren się zmniejszył o 2/3, a księży jest aż kilkunastu i zakonnice. I dalej nie ma ani Caritasu, ani innej działalności prospołecznej, chociaż parafia ma wielki budynek poklasztorny i plac.
Najlepiej wymyśleć tuzin powodów, aby ludziom nie ułatwić życia, prawda? Skoro jest w ogrodzeniu furtka, to chyba logiczne, że było tam też przejśćie z którego ludzie korzystali kiedyś. Należy tylko uporządkować teren z haszczy i ułożyć chodniczek na taką szerokość jak to jest możliwe. Cmentarz jest w zarządzie parafialnym, ale jest własnością społeczeństwa, a nie biznesem kościelnym. Powinien być zdygitalizowany jak inne cmentarze, aby można było lokalizować groby za pomocą internetu, tak jest w innych miastach, jak i w dzielnicy Fabryczne... rozwiń
Avatar
Gość / 31 października 2017 o 20:56
Tadek45. Nie jest wymagana zgoda na publikacje, bo to część większej zbiorowości i miejsce publiczne. Art. 81 1. Rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej. W braku wyraźnego zastrzeżenia zezwolenie nie jest wymagane, jeżeli osoba ta otrzymała umówioną zapłatę za pozowanie. 2. Zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku: 1) osoby powszechnie znanej, jeżeli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych, zawodowych; 2) osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza.
Tadek45. Nie jest wymagana zgoda na publikacje, bo to część większej zbiorowości i miejsce publiczne. Art. 81 1. Rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej. W braku wyraźnego zastrzeżenia zezwolenie nie jest wymagane, jeżeli osoba ta otrzymała umówioną zapłatę za pozowanie. 2. Zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku: 1) osoby powszechnie znanej, jeżeli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych, zawodowych; 2) osoby stanowiącej... rozwiń
Avatar
gość / 3 listopada 2017 o 22:08
z księżyca !
Avatar
Gość / 2 listopada 2017 o 21:52
Ale tam wdłuż ciągnie się mur, toskąd to przejście miało by sie w nim wziąć?
Avatar
Gość / 2 listopada 2017 o 21:14
"– Od ulicy Żytniej nie ma żadnego wejścia na cmentarz i nigdy nie było – wyjaśnia ks. kan. Jerzy Zamorski, proboszcz Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Kraśniku" Jak nie było jak było? A ten Zamorski to ile lat jest w Kraśniku ? trochę pokory ? trochę skromności ?
Avatar
Marian / 2 listopada 2017 o 20:31
undefined napisał:
Strony nie chce im się prowadzić. Rok temu na ogłoszeniach ksiądz dziekan prosił osobę chętną do BEZPŁATNEGO zajęcia się stroną. Nikt się nie zgodził ani parafianin ani wikary. Sam też odpuścił.
 A czy księża CZYMKOLWIEK zajmą się BEZPŁATNIE?  Jak sie żaden młody księżulek nie chce za to wziąść to powinien proboszcz wynająć kogoś i zapłacić normalną stawkę.  Oni przy płaceniu za pogrzeb, ślub, chrzest mają swój "co łaska - cennik" nie przewidujący ulg to i niech na extra ulgi nie liczą. 
 A czy księża CZYMKOLWIEK zajmą się BEZPŁATNIE?  Jak sie żaden młody księżulek nie chce za to wziąść to powinien proboszcz wynająć kogoś i zapłacić normalną stawkę.  Oni przy płaceniu za pogrzeb, ślub, chrzest mają swój "co łaska - cennik" nie przewidujący ulg to i niech na extra ulgi nie liczą.  rozwiń
Avatar
Gość / 2 listopada 2017 o 19:50
Na parafialnym za to bardzo dobrze kierowano ruchem aut na parkingu, czego o komunalnym w dzielnicy Fabrycznej powiedzieć się nie da. Był istny burdel!
Avatar
Gość / 2 listopada 2017 o 14:02
Strony nie chce im się prowadzić. Rok temu na ogłoszeniach ksiądz dziekan prosił osobę chętną do BEZPŁATNEGO zajęcia się stroną. Nikt się nie zgodził ani parafianin ani wikary. Sam też odpuścił.
Avatar
Hipek / 1 listopada 2017 o 21:34
O jakiej dygitalizacji grobów ty mówisz, skoro nawet z prowadzeniem prostej strony internetowej jest problem.  W wielu innych, mniejszych parafiach strona internetowa żyje, a w sanktuarium w Kraśniku chyba nic ciekawego nie mają do przekazania. Widocznie żadnemu z księży się nie chce, albo też mają inne bardziej interesujące zajęcia codzienne ....
Avatar
Gość / 1 listopada 2017 o 01:08
KRAŚNIK......................
Avatar
gość / 31 października 2017 o 21:21
Najlepiej wymyśleć tuzin powodów, aby ludziom nie ułatwić życia, prawda? Skoro jest w ogrodzeniu furtka, to chyba logiczne, że było tam też przejśćie z którego ludzie korzystali kiedyś. Należy tylko uporządkować teren z haszczy i ułożyć chodniczek na taką szerokość jak to jest możliwe. Cmentarz jest w zarządzie parafialnym, ale jest własnością społeczeństwa, a nie biznesem kościelnym. Powinien być zdygitalizowany jak inne cmentarze, aby można było lokalizować groby za pomocą internetu, tak jest w innych miastach, jak i w dzielnicy Fabrycznej.  Dziekan nie ma dobrych relacji ze społeczeństwem Kraśnika i mamy nadzieję, że długo u nas nie popracuje, bo jest nie lubiany ogólnie. Kiedyś było w Kraśniku 4 księży i duży teren działania, teren się zmniejszył o 2/3, a księży jest aż kilkunastu i zakonnice. I dalej nie ma ani Caritasu, ani innej działalności prospołecznej, chociaż parafia ma wielki budynek poklasztorny i plac.
Najlepiej wymyśleć tuzin powodów, aby ludziom nie ułatwić życia, prawda? Skoro jest w ogrodzeniu furtka, to chyba logiczne, że było tam też przejśćie z którego ludzie korzystali kiedyś. Należy tylko uporządkować teren z haszczy i ułożyć chodniczek na taką szerokość jak to jest możliwe. Cmentarz jest w zarządzie parafialnym, ale jest własnością społeczeństwa, a nie biznesem kościelnym. Powinien być zdygitalizowany jak inne cmentarze, aby można było lokalizować groby za pomocą internetu, tak jest w innych miastach, jak i w dzielnicy Fabryczne... rozwiń
Avatar
Gość / 31 października 2017 o 20:56
Tadek45. Nie jest wymagana zgoda na publikacje, bo to część większej zbiorowości i miejsce publiczne. Art. 81 1. Rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej. W braku wyraźnego zastrzeżenia zezwolenie nie jest wymagane, jeżeli osoba ta otrzymała umówioną zapłatę za pozowanie. 2. Zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku: 1) osoby powszechnie znanej, jeżeli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych, zawodowych; 2) osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza.
Tadek45. Nie jest wymagana zgoda na publikacje, bo to część większej zbiorowości i miejsce publiczne. Art. 81 1. Rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej. W braku wyraźnego zastrzeżenia zezwolenie nie jest wymagane, jeżeli osoba ta otrzymała umówioną zapłatę za pozowanie. 2. Zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku: 1) osoby powszechnie znanej, jeżeli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych, zawodowych; 2) osoby stanowiącej... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc"
Magazyn

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc" 0 0

Jestem Polakiem. Mieszkam w Tajlandii. Prowadzę firmę w Anglii. Mam brokera w Singapurze. Mogę być w dowolnym miejscu, do pracy potrzebny mi jest tylko telefon i komputer. To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc. A jak mnie kiedyś dziecko zapyta, jak wygląda słoń, to go po prostu zabiorę na plażę i pokażę. A nie tylko na obrazku, bo taty nie stać.

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza 0 0

Javier Hernandez i jego koledzy pokonali Koreę Południową 2:1 i zapewnili sobie awans z grupy F. W drugim dzisiejszym spotkaniu Szwecja zagra z Niemcami

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL
Magazyn

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL 8 3

Popularne w latach PRL-u były liczne bary mleczne. Nie są one jednak domeną tej epoki. Powstawały jeszcze przed wojną. W 1957 r. otwarto jeden z pierwszych tego typu lokali w mieście – bar „Fabryczny” przy ul. Armii Czerwonej 6 (obecnie Fabryczna)

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie 2 0

Aż siedem bramek padło w meczu pomiędzy „Czerwonymi Diabłami”, a „Orłami Kartaginy”. Belgia zdeklasowała rywali, a świetne spotkanie w jej barwach rozegrał duet Eden Hazard i Romeu Lukaku

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo 3 0

Nie w dwóch dużych przetargach, ale etapami - tak mają być przeprowadzane zmiany na placu w centrum popularnego miasteczka. Władze Nałęczowa musiały zrezygnować z budowy ronda w tym roku

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców 10 30

Puławy Mieszkańcy osiedla Norwida narzekają na kierowców, którzy parkują auta na chodnikach, uniemożliwiając bezpieczne poruszanie się po osiedlowej drodze w kierunku Przedszkola nr 7. Spółdzielnia nowych miejsc jednak nie zbuduje. Brakuje miejsca

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik 28 6

Jeszcze przed zakończeniem sezonu było jasne, że Daniela Szewca w roli trenera Stali Kraśnik zastąpi Jarosław Pacholarz. Już pod okiem nowej miotły niebiesko-żółci rozpoczną przygotowania 5 lipca

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u
23 czerwca 2018, 18:00

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL (Rynek 8) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Rafała Sternta. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu 7 1

W niedzielę o godzinie 16.15 ROW Rybnik podejmie Speed Car Motor w ramach 11. Kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej. Lublinianie tym spotkaniem rozpoczynają najtrudniejszą dla siebie część sezonu

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę?
film

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę? 0 1

Jego ofiarami byli ludzie starsi, schorowani i bezradni. Pod pozorem niesienia chrześcijańskiej pomocy pozbawiał ich wolności, okradał z dorobku życia. Czy pseudo-ksiądz Marek N. poniesie karę za swoje czyny? - pytają dziennikarze Uwagi TVN

Endless Party w klubie Helium
23 czerwca 2018, 21:00

Endless Party w klubie Helium 1 0

Co Gdzie Kiedy. Helium Club (ul. Hempla 5) zaprasza na imprezę pożegnalną Martina Tone'a. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 21.

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane 6 0

Ponad 60 roślin konopi indyjskich i ponad 170 g suszu roślinnego zabezpieczyli policjanci na działce w Świdniku. Aresztowano dwie osoby

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu 59 20

Sierż. sztab. Marek Wójcik z Lublina zginął w wypadku w miejscowości Radków w woj. dolnośląskim - informuje lubelska policja

Music Mahal - koncert w Graffiti
23 czerwca 2018, 20:00

Music Mahal - koncert w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 20 w klubie Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpi formacja Music Mahal. Grupa będzie promować swój debiutancki krążek.

Śmierć policjanta po odprawie. Policja w żałobie
galeria

Śmierć policjanta po odprawie. Policja w żałobie 20 4

Strony internetowe komend policji w całej Polsce są w czarno-białych barwach. Funkcjonariusze są w żałobie po swoim koledze, aspirancie sztabowym Adamie Pawlaku, który wypadł z okna po odprawie w Świnoujściu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!