wtorek, 20 lutego 2018 r.

Kraśnik

"Cyrk z wejściem na cmentarz", ludzie skaczą przez płot. Ksiądz: Na własne ryzyko [wideo]


Niektóre osoby odwiedzające cmentarz parafialny w Kraśniku skracają sobie drogę do grobów, przechodząc przez parkan znajdujący się od ul. Żytniej. - Kiedyś nawet podsypali ziemię do muru i rozebrali cześć parkanu - mówi ksiądz proboszcz z pobliskiej parafii

„Ile lat jeszcze będzie trwał ten cyrk z wejściem na cmentarz od ul. Żytniej? Obok jest furtka, niestety zamknięta. Dodatkowo na drodze do wspomnianej furtki są chaszcze i skrzynka elektryczna. Takie rzeczy tylko w Kraśniku.” – czytamy na profilu Kraśnickie Hity na Facebooku.

Na filmie widać jak – głównie starsze osoby przechodzą przez parkan na teren cmentarza. Niektóre panie niosą w rękach siatki, inne osoby doniczki z chryzantemami. Jedni drugim pomagają pokonywać mur.

– Od ulicy Żytniej nie ma żadnego wejścia na cmentarz i nigdy nie było – wyjaśnia ks. kan. Jerzy Zamorski, proboszcz Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Kraśniku. – Wejścia są dwa od parkingu i toalet (u zbiegu Ceramicznej i Cmentarnej-red.).

Niestety w Dniu Wszystkich Świętych, jak też w okolicach tego święta wiele osób ze „skrótu” korzysta.

– Ludzie skracają sobie drogę na cmentarz i nie idą do wyznaczonych wejść – przyznaje proboszcz Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Kraśniku. – Kiedyś nawet podsypali ziemię do muru i rozebrali cześć parkanu od ul. Żytniej. Musieliśmy to naprawić. I dodaje: Wiele osób postępuje lekkomyślnie przechodząc tamtędy. Robią to jednak na własną odpowiedzialność.

Ks. kan. Zamorski mówi, że zrobienie dodatkowego wejścia na cmentarz od ul. Żytniej nie jest takie łatwe. – To jest stara część cmentarza, groby są tuż przy parkanie. Trudno będzie zrobić tam nowe alejki i planować nowe przejście – mówi proboszcz Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Kraśniku.

Zdaniem ks. Kan. Zamorskiego ewentualne wejście od strony wskazanej na Facebooku nie byłoby żadnym rozwiązaniem. – Stamtąd jest dwa razy dłuższa droga niż do wejścia głównego – wskazuje proboszcz Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Kraśniku. – Poza tym tam są doły i drzewa. To nie będzie żadne udogodnienie dla ludzi.

Ks. Kan. Zamorski zapowiada, że mimo to spróbuje znaleźć rozwiązanie. – Gdyby ktoś miał mądry pomysł, jak tę sytuację rozwiązać, to jestem otwarty na propozycje – zachęca ks. kan. Zamorski.

Zmiana organizacji ruchu w obrębie cmentarza parafialnego

W dniach 30 października - 2 listopada 2017 r. obowiązuje czasowa zmiana organizacji ruchu drogowego w rejonie cmentarza parafialnego w dzielnicy starej Kraśnika. W tych dniach ruch jednokierunkowy zostanie wprowadzony na ulicy Żytniej (wjazd od strony ul. Oboźnej). Dojazd do cmentarza od ul. Kościuszki będzie się odbywał ul. Pułaskiego.

Jak co roku ruch w rejonie parkingu przy cmentarzu będą koordynować i nadzorować strażnicy miejscy.

gość
Gość
Użytkownik niezarejestrowany
(26) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

gość
gość (3 listopada 2017 o 22:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
z księżyca !
Rozwiń
Gość
Gość (2 listopada 2017 o 21:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ale tam wdłuż ciągnie się mur, toskąd to przejście miało by sie w nim wziąć?
Rozwiń
Gość
Gość (2 listopada 2017 o 21:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"– Od ulicy Żytniej nie ma żadnego wejścia na cmentarz i nigdy nie było – wyjaśnia ks. kan. Jerzy Zamorski, proboszcz Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Kraśniku" Jak nie było jak było? A ten Zamorski to ile lat jest w Kraśniku ? trochę pokory ? trochę skromności ?
Rozwiń
Marian
Marian (2 listopada 2017 o 20:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
Strony nie chce im się prowadzić. Rok temu na ogłoszeniach ksiądz dziekan prosił osobę chętną do BEZPŁATNEGO zajęcia się stroną. Nikt się nie zgodził ani parafianin ani wikary. Sam też odpuścił.
 A czy księża CZYMKOLWIEK zajmą się BEZPŁATNIE?  Jak sie żaden młody księżulek nie chce za to wziąść to powinien proboszcz wynająć kogoś i zapłacić normalną stawkę.  Oni przy płaceniu za pogrzeb, ślub, chrzest mają swój "co łaska - cennik" nie przewidujący ulg to i niech na extra ulgi nie liczą. 
Rozwiń
Gość
Gość (2 listopada 2017 o 19:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Na parafialnym za to bardzo dobrze kierowano ruchem aut na parkingu, czego o komunalnym w dzielnicy Fabrycznej powiedzieć się nie da. Był istny burdel!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (26)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!