czwartek, 22 lutego 2018 r.

Kraśnik

Zaczęła się prywatyzacja PPKS

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 maja 2008, 18:05
Autor: FABIAN PLAPIS

Przez tydzień można składać oferty na wycenę Państwowego Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Kraśniku.

Jedynym bowiem ratunkiem dla firmy jest jej prywatyzacja. W tej kwestii zgodna jest załoga i zarządca komisaryczny.

Przez ostatni rok w firmie prowadzone było postępowanie upadłościowe zmierzające do zawarcia układu z wierzycielami. Udało się podpisać porozumienie, na mocy którego PPKS zaczął spłacać swoje zadłużenie. Żeby były na to pieniądze, konieczna była gruntowna reorganizacja firmy. Niemalże cały majątek trwały (grunty i budynki) został sprzedany. Pod młotek poszły hale, magazyny, niemalże cały dworzec w centrum miasta, a także kilkadziesiąt autobusów.

To pozwoliło na przywrócenie firmie płynności i zakończenie postępowania upadłościowego. Obecnie PPKS Kraśnik kieruje zarządca komisaryczny wyznaczony przez wojewodę lubelskiego.

- Udało się wyprowadzić firmę z dołka, doprowadzić do zawarcia układu i teraz trzeba go realizować, płacić zobowiązania. Potrzeba firmie inwestora, który ją dofinansuje i pozwoli na dalsze funkcjonowanie - wyjaśnia Teresa Włodarczyk, zarządca komisaryczny PPKS Kraśniku.

W ostatnich dniach ukazało się już ogłoszenie o wyborze podmiotu, który wyceni przedsiębiorstwo. Następnie firma będzie wyceniona i przeznaczona do sprzedaży.
- Nie mamy innego wyjścia, inwestor to dla nas jedyna deska ratunku. - zgadza się z zarządcą Jerzy Łopian ze Związku Zawodowego Kierowców.

Jedynym punktem spornym jest stacja diagnostyczna. Załoga nie chce się zgodzić na jej sprzedaż. - Jesteśmy zadowoleni z dotychczasowych decyzji zarządcy i uważamy że zrobiono dużo dobrego, ale na utratę stacji się nie zgadzamy.

Uważamy, że to będzie błąd. Stacja przynosi zysk. Na dodatek trzeba szukać inwestora, który przejmie cały majątek i długi. Bez diagnostyki trudniej będzie sprzedać firmę - uważa Jerzy Łopian.

Co do samej sprzedaży firmy, to zarówno załoga, jak i zarządca uważają, że inwestor powinien znaleźć się jak najszybciej.

- Ten rok będzie jeszcze trudny. Jednak im szybciej znajdzie się inwestor tym lepiej - dodaje Teresa Włodarczyk.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
oferent
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

oferent
oferent (13 maja 2008 o 11:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pytanie: czy oferta sprzedaży przedsiębiorstwa przewidywać będzie zakup wraz z Łopianem czy też bez niego? Może to mieć istotny wpływ na potencjalną atrakcyjność oferty.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!