niedziela, 18 marca 2018 r.

Kraśnik

Zakrzówek: Radni nie mogą dogadać się ws. budżetu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 stycznia 2012, 17:52

Urząd Gminy Zakrzówek (zakrzowek.lubelskie.pl)
Urząd Gminy Zakrzówek (zakrzowek.lubelskie.pl)

25 stycznia radni z gminy Zakrzówek w powiecie kraśnicki ponownie pochylą się nad projektem uchwały budżetowej. Pierwsze podejście do tegorocznych finansów zakończyło się fiaskiem. Przeciwko budżetowi zagłosowali radni z koalicyjnego PSL.

O odrzuceniu projektu uchwały pod koniec grudnia ub. r. zdecydowały trzy głosy. 6 radnych zagłosowało "za”, 9 było "przeciw”, wśród nich aż 5 z Polskiego Stronnictwa Ludowego, koalicjanta ugrupowania wójta, który jest członkiem Platformy Obywatelskiej.

– Nie wiem, dlaczego tak zagłosowali radni – zastanawia się Grzegorz Lemiecha, wójt Zakrzówka. – Może była to próba sił? Mam nadzieję, że tym razem budżet rozstanie uchwalony. Jest on nadwyżkowy. Praktycznie w każdej wiosce chcę coś zrobić.

O komentarz poprosiliśmy radnych z PSL. Bezskutecznie. Zbigniew Marzec, choć twierdzi, że poparł projekt oraz Stanisław Staroch odmówili. – Nie udzielamy wywiadów – ucięli telefoniczną rozmowę.

Zgodnie z prawem, radni muszą uchwalić budżet do końca tego miesiąca. – Jeśli jej nie uchwalą to do końca lutego RIO ustala dla danej gminy budżet zastępczy – wyjaśnia przedstawiciel Regionalnej Izby Obrachunkowej.

Sytuacja jest wyjątkowa. – To są sporadyczne przypadki – podkreśla Jacek Grządka, prezes Regionalnej Izby Obrachunkowej w Lublinie. – Od 1993 roku, kiedy istnieje RIO można wyliczyć je na placach jednej ręki.

Prawdopodobnie to jedyna tego typu sytuacja w naszym województwie, jeśli chodzi o uchwały w sprawie budżetu gmin na rok 2012. – Nie mamy sygnałów, żeby jeszcze gdzieś taka sytuacja wystąpiła, ale gminy w szczególnych okolicznościach mogą ustalić swoje budżetu jeszcze do końca stycznia – dodaje prezes lubelskiej RIO.

Kolejne, drugie podejście do projektu uchwały budżetowej na 2012 r. zaplanowano za tydzień. Sesja rady gminy została zwołana na 25 stycznia, na godz. 9.

Z projektu uchwały budżetowej

Plan dochodów gminy został ustalony na ponad 19 mln 300 tys. zł, zaś wydatki ok. 18 mln 100 tys. zł. Na inwestycje przeznaczono nieco ponad 1 mln 100 tys. zł. Wśród nich jest m.in. modernizacja drogi gminnej Rudnik Pierwszy –Masne-Dolne, modernizacja sieci wodociągowej i kanalizacyjnej i budowa placu zabaw w miejscowości Zakrzówek. Powstać miał również kompleks boisk wielofunkcyjnych w Sulowie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
oni
a
s
(220) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

oni
oni (31 marca 2012 o 11:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
wystopujmy z tym zatrudniamiem w admistracji publiczej bo będzie jak w grecji
Rozwiń
a
a (19 marca 2012 o 21:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a
Rozwiń
s
s (19 marca 2012 o 13:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
d
Rozwiń
julcia
julcia (26 lutego 2012 o 21:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a które szkoły chcą zamknąć ?
Rozwiń
paweł
paweł (24 lutego 2012 o 09:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
każdu radny spełnia oczekiwania swoich mieszkańców i nasi radni je spełnili i chwała im za to przeciez po to ich wybraliśmy a gdybyśmy wiedzieli mam na myśli te 3 miejscowości że nasz wójt będzie chciał zniszczyć w nich to co najważniejsze to napewno byśmy na niego niegłosowali .tak niech pozamyka szkoły ale co nam innego w zamian może dać chyba nic więc zostanie nam płacić tylko podatki żeby życie w Zakrzówku i Sulowie tętniło wielka to by była sprawiedliwość . chwała radnym za ich odwagę i chęć przeciwstawienia się niszczycielskim zapędom .A tak poza tym to wójt i tak nam dopiecze w szkołach że się nam samym odechce wszystkiego o co walczyliśmy
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (220)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!