poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Kraśnik

Zawierzyli Kraśnik Matce Boskiej. Za wyjazd urzędników do Częstochowy zapłacą podatnicy

Dodano: 23 czerwca 2015, 13:51

Uroczystość zawierzenia miasta też była i absolutnie się tego nie wstydzę – mówi Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika. Ale pytany o koszty delegacji urzędników, zasłania się niewiedzą<br />
Uroczystość zawierzenia miasta też była i absolutnie się tego nie wstydzę – mówi Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika. Ale pytany o koszty delegacji urzędników, zasłania się niewiedzą

200 osób, m.in. urzędników, radnych i nauczycieli pojechało wczoraj do Częstochowy, by zawierzyć miasto i powiat Matce Boskiej. Za wyjazd urzędników zapłacą podatnicy. Ile? Magistrat nie zdradza

– Zadzwonił do mnie pan Łukasz Skokowski (w zastępstwie pełni funkcję sekretarza miasta Kraśnik – red.) z zaproszeniem na pielgrzymkę do Częstochowy – mówi Dorota Posyniak, radna z Kraśnika. – Nie dopytywałam o szczegóły, podziękowałam, bo wiedziałam, że nie skorzystam z tego zaproszenia.
Skorzystali inni. Na Jasną Górę pojechali urzędnicy i radni z miasta oraz powiatu, ale również nauczyciele z Kraśnika. W sumie były 4 autokary.

– Jeden z mieszkańcami miasta, drugi z przedstawicielami Bractwa ks. Stanisława Zielińskiego, kolejny z nauczycielami, zaś czwarty z urzędnikami – opłacony przez Urząd Miasta – wylicza Michał Mulawa, rzecznik kraśnickiego magistratu, który też był uczestnikiem pielgrzymki. Podobnie jak jego szef.
– Ten wyjazd był organizowany przez Bractwo ks. Stanisława Zielińskiego. W tym roku bardziej uroczyście – przyznaje burmistrz Mirosław Włodarczyk (popierany przez PiS) i dodaje: Uroczystość zawierzenia miasta też była i absolutnie się tego nie wstydzę.

Ile kosztował wyjazd? – Nie wiem – odpowiada Włodarczyk.

Powiat też w delegacji

W Częstochowie była też delegacja powiatu – starosta kraśnicki i jego zastępca, a także trzech radnych i – podobnie jak z miasta – poczet sztandarowy.

– Głównym celem pielgrzymki była modlitwa o rozpoczęcie procesu beatyfikacji ks. Zielińskiego (według niektórych źródeł kraśnickiego duchownego zamordowali w 1945 roku funkcjonariusze bezpieki – red.), ale też towarzyszyło temu zawierzenie społeczności powiatu Matce Bożej – potwierdza Daniel Niedziałek ze Starostwa Powiatowego w Kraśniku.

Ze starostwa do Częstochowy pojechał służbowy samochód i bus. – Był to wyjazd – chodzi o benzynę – na koszt powiatu – przyznaje Niedziałek.

Marzena Pomykalska, zastępca burmistrza Kraśnika, do Częstochowy nie pojechała. Wczoraj była w pracy. Potwierdziła nam, że burmistrz był w delegacji. – Nauczyciele też – dodała.

Nauczyciele na pielgrzymce

Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, w szkołach już jakiś czas temu krążyła informacja, że wyjazd do Częstochowy ma związek z zawierzeniem miasta Matce Boskiej Częstochowskiej.

– Ja nie pojechałem, bo wolę modlić się sam, w ciszy – mówi jeden z nauczycieli, który prosił o anonimowość. – Ale kilka osób z mojej szkoły pojechało. Nikt do tej pielgrzymki nikogo nie zmuszał. Wyjazd był dobrowolny. Urlopu nikt nie brał.

Pomykalska zapewnia, że uczniowie, których nauczyciele wyjechali do Częstochowy, mieli zapewnioną opiekę w szkole. – Dyrektorzy, którzy zajmowali się współorganizowaniem tego wyjazdu, otrzymali informację, że wyjazd nie może kolidować z bieżącą pracą nauczycieli – dodaje zastępca burmistrza. –

 Zapewniam, że takiej kolizji nie było.

SONDA
Liczba głosów: 1743

Czy wyjazdy urzędników na Jasną Górę powinny być organizowane na koszt podatników?

8.95 %
Tak
89.67 %
Nie
1.38 %
Nie mam zdania
Czytaj więcej o: Kraśnik
120
On
11598
(181) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

120
120 (2 października 2015 o 19:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

amen

Rozwiń
On
On (29 czerwca 2015 o 22:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wstyd!!! Kogo jak kogo, ale burmistrza stać by zapłacił sam. Jeśli ma honor to odda kasę i przyzna się publicznie do błędu. Ludzie w tym mieście zasługują na szacunek.
Rozwiń
11598
11598 (28 czerwca 2015 o 23:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Pan Jezus i Matka Boska to Jude.

Rozwiń
ŁOWCA SKÓR
ŁOWCA SKÓR (28 czerwca 2015 o 22:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

JUDE ???

Rozwiń
AUTYŚCI (z)BAWIENIA
AUTYŚCI (z)BAWIENIA (26 czerwca 2015 o 21:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli NIEBIEKSA KAMPANIA WYBORCZA I ATAK TEOFILII Z ECCLESIOFOBIĄ JAK KURIA JEGO MAĆ!: cz. 8:

Wszystkich BISKUPÓW, księŻULI i ZAKONNICE uznać należy za DEALERÓW, a LUD BOZY za ĆPUNÓW!

AXCELENCJE z ksieŻULAMI (w)MAWIAJĄC ino (z)BAWIENIE mają świadomość UZALEŻNIANIA LUDZI OD (z)BAWIENIA, a później ino EKSKOMUNIKA bez żadnego ODWYKU i zwykłe CIERPIENIA PSYCHICZNE (w mniemaniu AXCELENCJI duchowe) zamkniętymi, a wcześniej (w)MAWIANYMI od dziecka BR'AMA'MI (z)BA'WIE'NIA!

BISKUPI i ksieŻULKI z powodzeniem mogą ODPRAWIAĆ jeszcze na LOTNISKACH i PRZEJŚCIACH GRANICZNYCH, bo w KULminacyjnych momentach (z)BAWIENIA celnicy nie nadążąją z ODPRAWIANIEM pełniąc swe powołanie z tą różnicą, ze jak księŻUILO NIE WYPIJE to nie odprawi, a celnicy są WZOREM – NIE PIJĄ i odprawiają!

Kontynuując wielką szopkę poczynając od OJCA ŚW.(irniętego), a na podrzędnym księŻULKU kończąc mogą tez ODPRAWIAĆ na DWORCACH PKP pociągi PDEOlino!

Aby dobrze Im się ODPRAWIAŁO i jeszcze lepiej (to znaczy: LEPIEJ NIŻ DO TEJ PORY) Im się gadało (w)MAWIAJĄC O PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA Związek poleca NIEBIESKIE SMAKI (z)BAWIENIA z kącika KULinarnego:

1] Ciało Pańskie z Grilla;
2] Krew Pańską z Gwinta;
3] Skrzydełka Anielskie z Grilla;
4] Pączki smażone na Świętych Olejach z nadzieniem Róży Duchownej;
5] Napój Duchowny FRUTTI DI PAPA z paPIESKICH Owoców - granatów- odmiana
Germany 1939;
6] Brakujące paliwo uzupełnia Bio-paliwem ze Świętych Olejów i każdy będzie mógł jechać prosto do Nieba...

ZAŚ NA DESER:

1] czeKULadowe Krzyże;

2] czeKULadowego Zbawiciela;
2] czeKULadową Panienkę;
3] i...
...
... i Wszystkich Świętych czeKULadowych...
Wszystkie te atrakcje produkowane oczywiście na KUL-u z nadzieniem Róży Duchownej!


jako, że „NIE SAMYM CHLEBEM ŻYJE CZŁOWIEK...”

Kilku odważnych spróbowało UCZTY NIEBIESKIEGO (z)BAWIENIA popijając Boskim Napojem FRUTTI DI PAPA i część była Wniebowzięta, część zaś miała wrażenie,że chce ich rozerwać!

Dla spragnionych KULejnych wrażeń =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= i ASC proponuje jeszcze;

UDZIEC Z BARANKA BOŻEGO i Flaszkę Krwi Pańskiej...

Aż Grzech nie spróbować!

(z)BAWIENIE jak KURIA JEGO MAĆ!

Więcej info po wpisaniu w google hasła: =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= oraz z KROPKAMI między literami i z OPUSZCZONYMI kropkami - czytać należy WPISY Związkowe.

Dawno minęły czasy gdzie księŻULE BŁYSZCZAŁY INTELIGENCJĄ – teraz ino błyszczy GŁUPOTA księŻULI na tle inteligencji.

Z wdzięczności za WYMROŻONE DZIECI w 1994 r. i inne CUDA...

ZOSTAŃCIE Z B.(L).O.G.I.E.M., a będziecie (z)BAWIENI...

(PODPISANO: =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= i ASC )

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (181)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!