poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Krasnystaw

Krasnystaw: Zastępca burmistrza zwolniony. "Utrata zaufania"

Dodano: 21 listopada 2016, 10:31
Autor: bar

fot. robertkosciuk.pl
fot. robertkosciuk.pl

W ostatni piątek burmistrz Hanna Mazurkiewicz podjęła decyzję o odwołaniu Roberta Kościuka ze stanowiska swojego zastępcy. Jak napisała w specjalnie wydanym oświadczeniu decyzja ta była spowodowana „wyczerpaniem dotychczasowej formuły współpracy, brakiem porozumienia w kluczowych dla miasta sprawach, a także utratą zaufania”

W oświadczeniu burmistrz Mazurkiewicz podkreśliła również, że „zastępca burmistrza odpowiada za kluczowe i najważniejsze wydziały Urzędu Miasta. Powinien wykazywać się kompetencjami i osobistym zaangażowaniem, które nie były wystarczające z punktu widzenia sprawności realizacji zakładanych celów. Stąd też, pomimo wspólnych deklaracji współpracy przez okres pełnej kadencji, z powyższych względów jej kontynuowanie stało się niemożliwe”.

- To nie była dla mnie łatwa decyzja – mówi burmistrz. – Długo dojrzewałam do jej podjęcia. Musiałam wybrać pomiędzy tym, co obiecałam wyborcom, a deklaracją współpracy z panem Kościukiem.

Mazurkiewicz nie chce zdradzić co konkretnie poróżniło ją z zastępcą, wcześniej rywalem w wyborach. Kandydował w nich także wieloletni burmistrz Krasnegostawu Andrzej Jakubiec. W drugiej turze Kościsk w zamian za stanowisko zastępcy miał poprzeć Hannę Mazurkiewicz. W jakimś stopniu przyczynił się do jej wyborczego sukcesu.

- Decyzja burmistrz mnie zaskoczyła – mówi jeden z urzędników podległych Mazurkiewicz, pragnący zachować anonimowość. - Co prawda były z jej strony sygnały, że coś, za co odpowiadał zastępca można było zrobić lepiej. Mimo wszystko nic nie zapowiadało tak radykalnego posunięcia.

Z Robertem Kościskiem nie udało nam się skontaktowac. Konsekwentnie nie odbierał telefonów.

Czytaj więcej o: Krasnystaw polityka Robert Kościuk
Piotr
w obronie pani burmistrz rodak.
Użytkownik niezarejestrowany
(15) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Piotr
Piotr (24 listopada 2016 o 18:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I co ty pie .......... isz?
Rozwiń
w obronie pani burmistrz rodak.
w obronie pani burmistrz rodak. (23 listopada 2016 o 22:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
POmazaniec dostał kopa ze stołka i teraz będzie robił podchody do jakiejś mało ważnej partii, żeby zaszkodzić uczciwie wybranym patriotom naszym polskim. Czas rozliczyć i pokazać uciśnionemu narodowi co i jak w mieście piszczy i co się dzieje z tym wszystkim istotnym a także najważniejszym. Nie wyedukowana chamska masa chce rzucić się na urzędy aby obrońców narodu chcących zrobić pozbawić władzy danej przez cały prawdziwie polski naród.
Rozwiń
Gość
Gość (22 listopada 2016 o 23:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak szukaliście Roberta "Kościska" (a nie Kościuka) w książce telefonicznej to nie dziwne, że nie mogliście się dodzwonić. Z tego co wiem inne gazety bez problemu nawiązały kontakt.
Rozwiń
Gość
Gość (22 listopada 2016 o 19:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Moim zdaniem super
Rozwiń
Gość
Gość (22 listopada 2016 o 02:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dlaczego wyburzyliście te dwa śliczne domki p.Domańskich koło szpitala ?I muru szpitalnego nie ma
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (15)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!