Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

14 stycznia 2010 r.
18:25
Edytuj ten wpis

Afera kłusownicza: Myśliwi upolowali myśliwych

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 16 A A

Myśliwi-kłusownicy z Łęcznej grasowali w całym regionie. Wytropili ich inni myśliwi. Wpadli na gorącym uczynku, gdy pakowali nielegalnie ustrzeloną zwierzynę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Od dawna podejrzewaliśmy, że ktoś kłusuje na naszym terenie. Ale kłusownicy używali kbks. To broń, która strzela niezwykle cicho. Dlatego trudno było wytropić amatorów nielegalnych odstrzałów – opowiada jeden z myśliwych z koła Koła Łowieckiego „Bażant” w Świdniku.

Aż do ostatniego wtorku. Tego dnia późnym wieczorem dwaj myśliwi z koła „Bażant” – ojciec i syn – dostali sygnał, że w ich obwodzie słychać ciche strzały. Trop prowadził do miejscowości Wesołówka, przy drodze do Łęcznej. Mężczyźni ruszyli w teren. Najpierw namierzyli samochód kłusowników.

– Wiedzieliśmy, że poszli po zwierzynę. Aby nie uciekli, zablokowaliśmy ich pojazd naszą terenówką – opowiada myśliwy.

Kłusowników było trzech. Ustrzelili dwie sarny oraz koźlę. Brali się właśnie za pakowanie sprawionych zwierząt. Sarny i koźlę były jeszcze ciepłe. Gdy zobaczyli myśliwych, rzucili się do ucieczki. Jeden z nich był jednak tak pijany, że od razu został zatrzymany.

– Wezwaliśmy policję – dodaje myśliwy z „Bażanta”. Niebawem do aresztu trafili też pozostali sprawcy kłusowania. Udało nam się ustalić, że zatrzymani to dwaj myśliwi z Łęcznej oraz strażnik łowiecki Michał F.

– Po prostu brak mi słów – komentuje Kazimierz Broński, myśliwy z Karolina w powiecie łęczyńskim. – Podejrzewam, że ten proceder trwa od dawna. Już kilka razy słyszałem takie „ciche strzały”.

Policja na miejscu zabezpieczyła pocisk wskazujący na stosowany w karabinkach sportowych kbks. Jednak o całej sprawie mówi niewiele.

– Prowadzimy intensywne działania. Są aresztowani. Na razie nie usłyszeli zarzutów. Ze względu na dobro śledztwa nic więcej nie mogę powiedzieć – ucina Magdalena Myśliwiec z policji w Łęcznej.

Milczy również Polski Związek Łowiecki w Lublinie. – Nic na ten temat jeszcze nie wiemy, dlatego nie będziemy sprawy komentować – usłyszeliśmy w PZŁ.

Udało nam się ustalić, że w proceder mogą być zamieszani także inni myśliwi z Łęcznej.

Kłusownikom grozi do dwóch lat więzienia oraz kary pieniężne – za każdą nielegalnie upolowaną sarnę 2 tys. zł. Jeżeli zarzuty się potwierdzą, będą także wykluczeni z PZŁ.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mario / 24 stycznia 2010 o 23:03
łysy napisał:
Zdelegalizować łowiectwo. Osobiśie myśliwych ze swojej ziemi widłami przegonie

Możesz narobic, ale w spodnie
Avatar
der / 20 stycznia 2010 o 08:15
heheh napisze tyle w tą sobte wycinając sobie drzewo pseudo myśliwi odstrzelili 12 lisów bo ponoć tak ma być oczywiście wszystko zgodne z prawem ponoć???? Ciekawi mnie ilu z nich było trzeźwych ??? nikt tego nie kontroluje i tyle /....
Avatar
Gość / 16 stycznia 2010 o 15:07
– Prowadzimy intensywne działania. Są aresztowani. Na razie nie usłyszeli zarzutów. Ze względu na dobro śledztwa nic więcej nie mogę powiedzieć – ucina Magdalena Myśliwiec z policji w Łęcznej.


Są aresztowani i nie usłyszeli zarzutów? to i tak dużo powiedziała a raczej ucieła Pani Magdalena He He
Avatar
ja / 15 stycznia 2010 o 14:58
łysy napisał:
Zdelegalizować łowiectwo. Osobiśie myśliwych ze swojej ziemi widłami przegonie

widłami to se możesz swoje jeja do ściany przykłuć
Avatar
w_morde-dziadka / 15 stycznia 2010 o 14:56
~dziadek~ napisał:
Koła łowieckie to ostoja komunistów i ich dzieci, a wszyscy leśnicy to kłusownicy tylko legalni

ja napisałbym tak.wszyscy podpisujacy się dziadek mają korzenie komunistyczne ich następcy/ Pasi dziadku
Avatar
edward / 15 stycznia 2010 o 13:28
W lasach pomiedzy jeziorami (rogóźno, krasne łukcze) tam o dopiero klusownictwo kwitnie. Sam widzilem wnyki co 100 metrow porozstawiane. Nawet na łosie wnyki zastawiają.. Tym niech sie slużby nadleśnictwa zainteresują..
Avatar
~dziadek~ / 15 stycznia 2010 o 09:46
Koła łowieckie to ostoja komunistów i ich dzieci, a wszyscy leśnicy to kłusownicy tylko legalni . Nadleśnictwa w Polsce rozdzieliły całe terytorium kraju tak , że 90 % lasów jest w ich panowaniu, a pola uprawne należą do kół łowieckich tzw cywilnych.Wszystko to po to by nie leśnicy odpowiadali za szkody rolnicze wyrządzone przez zwierzynę i pod tym kątem prowadzona jest cała polityka. Jeśli ktoś głośno sprzeciwi się tej zasadzie jest traktowany jak czarna owca w stadzie. Czas rozpędzić tą zieloną bandę pseudo obrońców zwierzyny.
Avatar
arek / 15 stycznia 2010 o 09:17
zatrzymani to dwaj myśliwi z Łęcznej oraz strażnik łowiecki Michał F - wstyd
Avatar
Gość / 15 stycznia 2010 o 09:15
MYŚLIWI TO LEGALNI KŁUSOWNICY!!!TO ZWYKLI ZWYRODNIALCY I MORDERCY!!!
Avatar
łatet taki piesek łatet / 15 stycznia 2010 o 08:53
łysy napisał:
Zdelegalizować łowiectwo. Osobiśie myśliwych ze swojej ziemi widłami przegonie

Widłami to cię matka do chrztu podawała, a przegonić to se możesz konika po pokoju.
Avatar
mario / 24 stycznia 2010 o 23:03
łysy napisał:
Zdelegalizować łowiectwo. Osobiśie myśliwych ze swojej ziemi widłami przegonie

Możesz narobic, ale w spodnie
Avatar
der / 20 stycznia 2010 o 08:15
heheh napisze tyle w tą sobte wycinając sobie drzewo pseudo myśliwi odstrzelili 12 lisów bo ponoć tak ma być oczywiście wszystko zgodne z prawem ponoć???? Ciekawi mnie ilu z nich było trzeźwych ??? nikt tego nie kontroluje i tyle /....
Avatar
Gość / 16 stycznia 2010 o 15:07
– Prowadzimy intensywne działania. Są aresztowani. Na razie nie usłyszeli zarzutów. Ze względu na dobro śledztwa nic więcej nie mogę powiedzieć – ucina Magdalena Myśliwiec z policji w Łęcznej.


Są aresztowani i nie usłyszeli zarzutów? to i tak dużo powiedziała a raczej ucieła Pani Magdalena He He
Avatar
ja / 15 stycznia 2010 o 14:58
łysy napisał:
Zdelegalizować łowiectwo. Osobiśie myśliwych ze swojej ziemi widłami przegonie

widłami to se możesz swoje jeja do ściany przykłuć
Avatar
w_morde-dziadka / 15 stycznia 2010 o 14:56
~dziadek~ napisał:
Koła łowieckie to ostoja komunistów i ich dzieci, a wszyscy leśnicy to kłusownicy tylko legalni

ja napisałbym tak.wszyscy podpisujacy się dziadek mają korzenie komunistyczne ich następcy/ Pasi dziadku
Avatar
edward / 15 stycznia 2010 o 13:28
W lasach pomiedzy jeziorami (rogóźno, krasne łukcze) tam o dopiero klusownictwo kwitnie. Sam widzilem wnyki co 100 metrow porozstawiane. Nawet na łosie wnyki zastawiają.. Tym niech sie slużby nadleśnictwa zainteresują..
Avatar
~dziadek~ / 15 stycznia 2010 o 09:46
Koła łowieckie to ostoja komunistów i ich dzieci, a wszyscy leśnicy to kłusownicy tylko legalni . Nadleśnictwa w Polsce rozdzieliły całe terytorium kraju tak , że 90 % lasów jest w ich panowaniu, a pola uprawne należą do kół łowieckich tzw cywilnych.Wszystko to po to by nie leśnicy odpowiadali za szkody rolnicze wyrządzone przez zwierzynę i pod tym kątem prowadzona jest cała polityka. Jeśli ktoś głośno sprzeciwi się tej zasadzie jest traktowany jak czarna owca w stadzie. Czas rozpędzić tą zieloną bandę pseudo obrońców zwierzyny.
Avatar
arek / 15 stycznia 2010 o 09:17
zatrzymani to dwaj myśliwi z Łęcznej oraz strażnik łowiecki Michał F - wstyd
Avatar
Gość / 15 stycznia 2010 o 09:15
MYŚLIWI TO LEGALNI KŁUSOWNICY!!!TO ZWYKLI ZWYRODNIALCY I MORDERCY!!!
Avatar
łatet taki piesek łatet / 15 stycznia 2010 o 08:53
łysy napisał:
Zdelegalizować łowiectwo. Osobiśie myśliwych ze swojej ziemi widłami przegonie

Widłami to cię matka do chrztu podawała, a przegonić to se możesz konika po pokoju.
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 0 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 0 0

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 5 2

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 1 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

Pierwszy transfer Motoru Lublin

Pierwszy transfer Motoru Lublin 1 1

Motor wziął sobie do serca starą, piłkarską prawdę, że zespół buduje się od tyłu. W poniedziałek pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem podpisał Maksymilian Cichocki. A we wtorek żółto-biało-niebiescy poinformowali o pozyskaniu kapitana Chełmianki Michała Wołosa

MUNDIAL 2018. Polska – Senegal 0:2 [NA ŻYWO]
galeria

MUNDIAL 2018. Polska – Senegal 0:2 [NA ŻYWO] 1 7

Odliczanie zakończone! O godzinie 17 reprezentacja Polski na stadionie w Moskwie zmierzy się z reprezentacją Senegalu. Biało-Czerwoni wracają na Mundial po 12 latach przerwy. W 2002 i 2006 roku w meczach otwarcia nasz zespół ponosił porażki. Tym razem kibice liczą na zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Kolumbia – Japonia 1:2. Sensacja w Sarańsku

MUNDIAL 2018. Kolumbia – Japonia 1:2. Sensacja w Sarańsku 0 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy H Japonia niespodziewanie pokonała w Sarańsku Kolumbię 2:1. Zespół z Ameryki Południowej niemal przez cały mecz musiał radzić sobie bez jednego zawodnika

Lublin: Komendant komisariatu pod lupą przełożonych. Chodzi o niewłaściwe stosunki z podwładnymi

Lublin: Komendant komisariatu pod lupą przełożonych. Chodzi o niewłaściwe stosunki z podwładnymi 4 7

Komendant III Komisariatu Policji w Lublinie musi się liczyć z „dyscyplinarką” za naruszenie zasad etyki zawodowej. Chodzi o relacje mł. insp. Piotra Kuczmary z podwładnymi.

Długa droga do raju piłkarek MKS Perły Lublin

Długa droga do raju piłkarek MKS Perły Lublin 0 1

Liga Mistrzyń piłkarek ręcznych MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca

"To kuriozum na skalę europejską". Jest szansa na przebudowę problematycznej ścieżki rowerowej
Alarm 24

"To kuriozum na skalę europejską". Jest szansa na przebudowę problematycznej ścieżki rowerowej 4 25

Być może 300-metrowy odcinek ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Żwirki i Wigury w Świdniku stanie się bezpieczniejszy dla kierowców i rowerzystów. Obecnie to „kuriozum na skalę europejską”.