wtorek, 20 marca 2018 r.

Łęczna

Apel z ambony: daj się dostrzec na drodze

  Edytuj ten wpis
Autor: Paweł Puzio

Proboszczowie apelują do wiernych, aby po zmroku używali odblasków (Maciej Kaczanowski / Archiwum)
Proboszczowie apelują do wiernych, aby po zmroku używali odblasków (Maciej Kaczanowski / Archiwum)

Proboszczowie apelują do wiernych, aby po zmroku używali odblasków. Do udziału w akcji zwiększającej bezpieczeństwo na drogach namówili ich policjanci.

Jesienią i zimą rośnie liczba wypadków pieszych i rowerzystów. – Mamy bardzo dużo lokalnych, wąskich dróg. Teraz, gdy zmrok zapada wcześniej, często pada deszcz, szczególnie warto zadbać o swoje bezpieczeństwo – mówi Magdalena Krasny, rzeczniczka policji w Łęcznej. – Chcemy dotrzeć do jak największej liczby ludzi.

Dlatego policjanci poprosili wójtów gmin i proboszczów o pomoc w propagowaniu ich apelu. Na stronach internetowych wszystkich gmin powiatu łęczyńskiego ukazał się policyjny apel.

Kościół też nie pozostał obojętny. – Włączyliśmy się do akcji, bo bezpieczeństwo wiernych również leży nam na sercu. Szczególnie chodzi o dzieci, które po zmroku muszą wracać do domu piechotą lub rowerem – mówi ksiądz Marek Jaskólski, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Ludwinie.

Słabo widoczni piesi i rowerzyści to od wielu lat zmora polskich dróg gminnych i powiatowych. Po zmroku, w jesiennej szarudze czy deszczu, gdy pieszy lub rowerzysta ma na sobie ubranie w ciemnych kolorach, kierowca widzi go w ostatniej chwili. Na reakcję nie ma już czasu. Aby uniknąć takiej sytuacji, trzeba nosić odblaski, które mogą uratować życie.

Policjanci przypominają, że dzieci w wieku do 15 lat po zmierzchu poza terenem zabudowanym mają obowiązek nosić elementy odblaskowe na drodze. – Od przyszłego roku taki obowiązek będzie rozszerzony na wszystkich pieszych, bez ograniczeń wiekowych – dodaje Magdalena Krasny.

To nie pierwsza taka akcja łęczyńskiej policji. W minionym roku policjanci rozdali w powiecie ponad 500 kamizelek odblaskowych. – Teraz chodzi o to, aby ludzie je założyli – kończy Magdalena Krasny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
Gość
Gość
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (17 października 2013 o 11:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nie klikajcie w te niebieskie linki.

Zaklinujecie sobie kompa.

I straszyć was będą jakąś grzywną.

To gówno moderator DW powinien usunąć

  

Klikaj, klikaj...., a jak Ci się zablokuje to WYŁĄCZ KOMPA - nawet przytrzymując przycisk "włączania" do momentu wyłączenia. Odczekaj trochę, ponownie włącz kompa i WCISKAJ klawisz F 8  np. co 1/2 sekundy do momentu pojawienia się napisów na monitorku.

Jak już wszystko się wyświetli top w zależności od systemu operacyjnego wybierz opcję NAPRAWY SYSTEMU, usuwania blokad.... Windows z HAKERAMI radzi sobie sam.

Zawsze możesz skorzystać z YOUTUBE wpisują hasło: ODBLOKOWYWANIE KOMPUTERA lub podobne np. JAK ODBLOKOWAĆ KOMPUTER..... Jak to nie pomoże należy ODŁĄCZYĆ KOMPA na 2 - 3 dni od PRĄDU i INTERNETU i ponownie odblokowywać...

Powodzonka! Nie jesteś pierwszy(a), ani ostatni(a) od którego chcą wyciągnąć kasę....

Rozwiń
Gość
Gość (16 października 2013 o 21:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

przynajmniej w tej sprawie kościół może pomoże

Rozwiń
Gość
Gość (16 października 2013 o 21:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nie klikajcie w te niebieskie linki.

Zaklinujecie sobie kompa.

I straszyć was będą jakąś grzywną.

To gówno moderator DW powinien usunąć

Rozwiń
Gość
Gość (16 października 2013 o 18:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

a czemu księżulki nie wykorzystają Światła Ducha Świetego lub Łaski Uświecajacej?

Czy One nie dizałają?

Jak zadziałają to dzieciom zaświeci in o Światłosć Wiekuista!

Rozwiń
ZESPÓŁ (z)BAWIENIA
ZESPÓŁ (z)BAWIENIA (16 października 2013 o 18:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

spektaKULarne ŚWIATŁO (z)BAWIENIA: cz. 2: - (uzupełnienie od p. 6):

 6) "ECHO DNIA" z dn. 9.X.2013 r. w artyKULe: "Ksiądz Wojciech Gil, podejrzewany o pedofilię w te wakacje gościł w parafii w Nowej Słupi"

oPiSuje DEPARTAMENT (z)BAWIENIA pod wodzą DO(w)N'ów AMINENCJI (w)MAWIAJĄCYCH, że nawet PATologia jest DROGĄ (z)BAWIENIA.

Podobny numer wycięły AXCELENCJE z pogrzebem księŻULA, który podpalił się na cmentarzu w Łopienniku (10.VIII.2012 r.) jako Najświętsza Ofiara Pedo - na Ostatnią DROGĘ (z)BAWIENIA przyjechało ponad 100 KUMPLI. 8.X.2013 r. w mediach Abp. Józek MICHALIK npier...niczał na funkcjonowanie RODZIN jako wyniku AFERY PEDO w Kościele! Jak pedo sam Aminencja MICHALK nie zauważył, że PEDO GŁUPOTY będące wynikiem STARCZEJ GŁUPOTY. Wszystkie Axcelencje powinny ino śpiewać Psalm 150 "CHALCIE O DZIATKI NAJWYŻSZEGO PANA..." ewnetualnie HYMN: "JUŻ SIĘ ZMIERZKA CZYLI MODLITWA GDY DZIATKI SPAĆ IDĄ", a w świetle PO-PiS-ów (z)BAWIENIA EPILEKTOSKOPATU wersja Exclusiv PS. 150: "CHWALCIE O DZIADKI NAJWYŻSZEGO PANA" i równie exclusiv "JUŻ SIĘ ZMIERZKA CZYLI MODLITWA GDZY DZIADKI SPAĆ IDĄ".

To już nie te czasy gdzie Aminencje błyszczały inteligencją na tle głupoty - teraz ino błyszczy GŁUPOTA Axcelencji na tle Inteligencji. Od ponad 2000 lat (w)MAWIAJĄ, że chcą WSZYSTKICH (z)BAWIĆ i... i IDZIE IM JAK Z PŁATKA! I tu potwierdza się teza ZWIĄZKU Stawiana od lat, że czarni SĄ PSYCHICZNIE CHORZY, a szKULenie psychoPATycznej psychozy zaczyna się już od momentu Chrztu ŚW.(irniętego) z KULminacją w WYŻSZYCH SEMINARIACH DUCHOWNYCH"!

7) "SUPEREXPRESS" z dn. 9.X.2013 r. w artyKULe: "Senyszyn chce odwołać abp. Michalika"podał, że posłanka Joanna SENYSZYN napisała nawet LIST APOSTOLSKI do OJCA ŚW.(irniętego) o odwołanie Powołania Abpa DO(w)N MCHALIKA! Nie ma na co liczyć, bo Polski Ambasador w Vaticano, którym jest była premier R.P. aktualnie SIOSTRA HANNA SUCHOCKA broniąc się przed bezrobociem ZAPEWNIA Polakom (z)BAWIENIE! Bardziej skuteczne mogą okazać się PROCESJE w Intencji ODWOŁANIA KOŚCIOŁA, podczas których furorę zrobią noszone transparenty: "BORze POMÓZ"; "BORze PROWADŹ"; "BORze (z)BAW"..., a dyrektorem Procesji (z)BAWIENIA powinna być Pani Poseł SENYSZYN.

8) "SUPEREXPRESS" z dn. 12.X.2013 r. w artyKULe: "Parafianie świętują. Wygnaliśmy ze wsi księdza chama!" pokazuje spektaKULarnie psychoPATyczny CUD jak PAN BÓG przegrywa ze swoim WYNALAZKIEM - CZŁOWIEKIEM. Uzależnieni od Słowa Bożego Parafianie czekają na nowego DEALERA, który pozwoli Im ĆPAĆ w innej KUL-turze - równie pszychoPATycznej! I po jaką ch"o"lerę Pan Bóg stworzył człowieka? - Po to, aby człowiek pogonił Mu kota!, a o tym wspomina nawet "BUBLIA" jak zamieniono Świątynię w targowisko!(J 2,13-25 ). Jasno wynika z tego, że w czasach BUBLIJNYCH (z)BAWIENIE wyglądało tak samo jak obecnie!

9) "MOJE MIASTO BZDGOSZCZ" (mm bydgoszcz.pl) z dn. 12.X.2013 r. w artyKULe: ""Ręce precz od naszych dzieci!" - pikieta przed Kuratorium Oświaty [zdjęcia, wideo]" pokazuje

OWOCE (z)BAWIENIA, które bez przerwy i na wszelkie sposoby (w)MAWIAJĄ Axcelencje, księŻULE, Zakonnice i Katecheci już od przedszKULa, a może od ŻŁO(ó)BKA! ŚW.(irnięci) Rodzice odstawiają SZOPKĘ przed KUR(i)ATORIUM zamiast przed siedzibą EPILEKTOSKOPATU i Kościołami! Widząc "NIE-boską Komedię" i zgodnie z Niebieskim Zwyczajem mając wszystkich głęboko w ŚW.(ięconej) D... Aminencje wzdychałyby ino w Kuriewnych włościach na wznoszone okrzyki: "CO TEN TŁUM(ok)PEDO?" Na wszelkich zaś Odprawianych Najświętszych Ofiarach Pedofilskich śpiewany będzie Hymn (z)BAWIENIA: "Z RĄK KAPŁAŃSKICH PRZYJMIJ PANIE..." w myśl tego, co PEDO JEZUS: "DOPUŚĆCIE DZIATKOM PRZYCHODZIĆ DO MNIE..." (Łk. 18; 16; Mk 10; 16...) Dziadki zaś będą uczyć dziatki Pedo Pieśni Sakralnej "PAN JEZUS JUŻ SIĘ ZBLIŻA..." czy też "KIEDYŚ O JEZU CHODZIŁ PO ŚWIECIE..." I co na to ROZWŚCIECZONY TŁUM(ok)?

Trudno powstrzymać się od stwierdzenia "Władcy Dusz" - to już nawet WŁADCY D"u"P!

Kościół powinien rozszerzyć swoje możliwości puszczania... fantazji i ugruntować niczym Główne Prawdy Wia(g)ry spektaKULarne proPOZYCJE:

1) proPOZYCJA I KOMUNII ŚW.(irniętej) – zaczyna się w Konfesjonale, a kończy u ksieŻULKA w mieszkaniu, w samochodzie lub w lesie... i wygląda OBA TAK: http://www.youtube.com/watch?v=N75ZuH9yfOA

2) proPOZYCJA SAKRAMENTU BIERZMOWANIA – podobna do I KOMUNII ŚW.(irniętej) z tym, że materiał starszy.

3) proPOZYCJA NAU(cz)KI PRZEDŚLUBNEJ... ta z KULei zaczyna się już w Kancelarii Parafialnej, a może i w Zakrystii i KULejno przez Konfesjonał, aż do....

4) Axcelencje z Aminencjami powinny zająć się proPOZYCJĄ CHRZTU ŚWIĘTEGO...,

a o OSTATNIM NAMASZCZENIU i SKARAMENCIE CHORYCH to strach nawet myśleć!, a tu jeszcze księŻULEK po KULędzie...!

Nie raz rodzice przekonali się jak wygląda np. PRZYGOTOWANIE DO I KMUNII ŚW.(irniętej) i próby SAKRAMENTU POKUTY. Nie monitorowany księŻULEK umawia się z dzieckiem w ramach POKUTY – dla księŻULKA to nagroda, a dla dziecka POKUTA ZA GRZECHY! Po takich SAKRAMENTACH dziecku często zostaje nawet PAMIĄTKA I KOMUNII ŚW.(irniętej) lub Sakramentu Bierzmowania, a księŻULKOWI na pamiątkę Alimenty z finałem w Sądzie...

księŻULKI z Axcelencjami mogą w tym świetle wykorzystać bardziej Święte Oleje wprowadzając Sakrament Lubrykacji... Jak komuś ciężko będzie szło przyswajanie ŚW.(irniętych) Prawd Wia(g)ryzawsze może wezwaćskięŻULKA z Najnowszym Sakramentem! Problem ino w tym jak się do tego przygotować? (z)BAWIENIE może też przynieść najnowsza proPOZYCJA - (św.)WD - 40 + ze ŚWIETYCH OLEJÓW!

Ostatnio (ok. 20.IX.2013 r.) Papcio Franciszek (z)BAWICIEL w Boski sposób (w)MAWIA, że KONFESJONAŁ TO NIE TORTURY - o czym donoszą media! I rzeczywiście - KONFESJONAŁ to KABARET:

1) kabaret LIMO spowiedź

http://www.youtube.com/watch?v=Qzl05ad5aBM

2) Zenon Laskowik spowiedź

http://www.youtube.com/watch?v=iD2iuwFXhq8

Jeśli klipy się nie otworzą w GOOGLE należy wpisać:

kabaret limo spowiedź;

zenon laskowik spowiedź.

więcej po wpisaniu w GOOGLE:

Yertwww%4#_Tr34g

I tu potwierdza się teza stawiana od X - czasu przez K"Z" N"S"Z"Z" S"O"L"I"D"A"R"N"O"Ś"Ć" O"R"G"A"N"I"S"T"Ó"W" i ASC - z elastycznymi aktorami PRZEGRYWA nawet sam SZEF VATYKAŃSKIEJ SZKOŁY AKTORSKIEJ wyskakując z "REFORMĄ KOŚCIOŁA" - polskie KABARETY zrobiły ją WCZEŚNIEJ niż FRANCISZEK (z)BAWICIEL z EFEKTEM Franciszka (z)BAWICIELA w Boski sposób pokazując jak WYGLĄDA (z)BAWIENIE!

Modląc się na KULanach wszyscy powinni ino śpiewać o RYCHŁĄ KANONIZACJĘ JP 2 i dziękować za wszystkie NAJKŚWIĘTSZE OFIARY PEDOFILSKIE ODPRAWIANE z Kwitkiem! Hymn Sakralny: "PENIS ANGELICUS" - najlepiej Cesara Francka.

http://www.youtube.com/watch?v=PK3TeWqSAZk

Realizując obiecywaną DROGĘ (z)BAWIENIA Axcelencjke z ksieŻULAMI powinni odprawiać na Przejściach Granicznych, na Lotniskach (Podróżnych, TIR-y...) .

POLSKA TO KATOLICKI KRAJ i ODPRAWIANIA CI U NAS DOSTATEK.

10) "NEWSWEEK" z dn. 15.X.2013 r w artyKULe: w artyKULe "Ks. Jacek Stasiak: Nie jestem buntownikiem" pokazuje prawdziwą Twarz Kościoła. Wygląda Ona Bosko - Wszyscy ŚW.(irnieci) czyli MIĘDZY KLOWNEM, A DOWNEM! AMINENCJE z całą resztą tworzą zgrany Alkoholowy ZESPÓŁ (z)BAWIENIA. Axcelencje pokazują,że same nieźle pier...lą, a każdemu innemu zamkną gębę na DRODZE (z)BAWIENIA. wKULwieni klną na czy świat stoi: "Kurrrr...ia Jego Mać" ale Ma Ryja! I zgodnie z Niebieską Zasadą (z)BAWEIENIA należy "ŁEB UPIR***LIĆ" i panuje Święty Spokój!

 

więcej na:

http://www.se.pl/ksiadz,1806/

(PODPISANO: K"Z" N"S"Z"Z" S"O"L"I"D"A"R"N"O"Ś"Ć" O"R"G"A"N"I"S"T"Ó"W" )

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!