piątek, 19 stycznia 2018 r.

Łęczna

Głębokie: Nie ma tygodnia, by nie doszło tu do stłuczki. Czekają na rondo już 12 lat

Dodano: 13 stycznia 2017, 17:31
Autor: Paweł Puzio

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie wielokrotnie modernizowała to skrzyżowanie
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie wielokrotnie modernizowała to skrzyżowanie

Nie ma tygodnia, aby nie doszło tu do stłuczki. Samorządowcy starają się o budowę ronda, bo dotychczasowe zmiany nie przynoszą efektów. Chodzi o nietypowe skrzyżowanie drogi krajowej 82 i wojewódzkiej 838

Skrzyżowanie w miejscowości Głębokie, między Puchaczowem a Cycowem, to jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc w województwie. Droga krajowa 82 skręca niemal pod kątem prostym, a wojewódzka 838, biegnącą od Trawnik, idealnie na wprost łączy się z krajówką. Pierwszeństwo mają kierowcy jadący po drodze krajowej.

– Jednak wielu jadących od Trawnik myśli, że wciąż są na prostej drodze uprzywilejowanej. Na pewniaka wjeżdżają na „krajówkę” i wymuszają pierwszeństwo, co często kończy się stłuczkami – mówi Wiesław Pikuła, wójt gminy Cyców.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie wielokrotnie modernizowała to skrzyżowanie.

– Ostatnio, pod koniec 2015 r. wprowadziliśmy znak aktywny na drodze od strony Trawnik. „Świetlny stop” przypomina o konieczności zatrzymania się przed wjazdem na krajową 82 – mówi Marek Żmijan, zastępca dyrektora oddziału GDDKiA Lublin ds. zarządzania drogami i mostami.

– Rzeczywiście oznakowanie tego skrzyżowania jest wspaniałe, ale co z tego jak kierowcy nie patrzą i jeżdżą intuicyjnie – komentuje wójt Pikuła. – Dlatego od 12 lat staramy się o budowę w tym miejscu skrzyżowania. Piszemy do instytucji wojewódzkich i centralnych. Jak na razie bezowocnie

Również kierowcy dostrzegają potrzebę budowy ronda. – Dobrze znam tę drogę. W Głębokiem, mimo pierwszeństwa, zawsze zatrzymuję się lub maksymalnie zwalniam. Nie wiem, czy od strony Trawnik nie nadjedzie ktoś, kto nie zna tego skrzyżowania – mówi pan Grzegorz, kierowca z Łęcznej.

Inne zdanie na ten temat ma policja.

– Skrzyżowanie jest czytelnie i bardzo dobrze oznakowane. Wystarczy tylko obserwować i stosować się do znaków. Budowa ronda jest zbędna – mówi mł. insp. Jarosław Bryl, komendant powiatowy policji w Łęcznej.

Skrzyżowanie zostało wpisane do Planu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych realizowanego przez Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.

– Jak tylko otrzymamy dofinansowanie, przystąpimy do projektowania, wykupu gruntów i budowy ronda – zapowiada dyrektor Żmijan.

Plan Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych działa od minionego roku. Potrwa, co najmniej do 2019. W tym roku przeznaczono na niego 1,1 mld zł. Jeszcze nie ma listy przedsięwzięć zakwalifikowanych do realizacji w tym roku.

Foty. UG Cyców

Czytaj więcej o: drogi Głębokie
Podły
Użytkownik niezarejestrowany
biznes
(25) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Podły
Podły (29 marca 2017 o 18:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W internecie byłs wzmianka,że burmistrzowi Sandomierza doradzono,z aby wprowadzić do planu nową przeprawę przez Wisłę niech zaproponuje nadanie imienia ŚP Pary Prezydenckiej.Może by tak mieszkańcy Głębokiego wraz z GDDKiA O/Lublin wystąpili o pieniądze na rondo i zatokę autobusową ,uzasadniając to podobnie?
Rozwiń
Gość
Gość (14 stycznia 2017 o 21:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak policja twierdzi że jest czytelne to dlaczego codziennie patrol stoi na górce i obserwuje czy ktoś nie zatrzymał się na stopie ?
Rozwiń
biznes
biznes (14 stycznia 2017 o 17:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kierowca kierowcy nie równy nic nie robić wówczas ratownicy ,szpitale,policja,strażacy,księża,blacharze maja robotę bo skrzyżowanie dobrze oznakowane.A TRAGEDIE Ludzkie?
Rozwiń
Gość
Gość (14 stycznia 2017 o 15:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mieszkam w Cycowie od czterdziestu kilku lat i wiem że przed tym skrzyzowaniem musze się zatrzymać bo wariatów nie brakuje :)
Rozwiń
Gość
Gość (14 stycznia 2017 o 15:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Trzeba patrzeć na znaki!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (25)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!