Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

13 stycznia 2017 r.
17:31

Głębokie: Nie ma tygodnia, by nie doszło tu do stłuczki. Czekają na rondo już 12 lat

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
185 25 A A
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie wielokrotnie modernizowała to skrzyżowanie
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie wielokrotnie modernizowała to skrzyżowanie

Nie ma tygodnia, aby nie doszło tu do stłuczki. Samorządowcy starają się o budowę ronda, bo dotychczasowe zmiany nie przynoszą efektów. Chodzi o nietypowe skrzyżowanie drogi krajowej 82 i wojewódzkiej 838

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Skrzyżowanie w miejscowości Głębokie, między Puchaczowem a Cycowem, to jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc w województwie. Droga krajowa 82 skręca niemal pod kątem prostym, a wojewódzka 838, biegnącą od Trawnik, idealnie na wprost łączy się z krajówką. Pierwszeństwo mają kierowcy jadący po drodze krajowej.

– Jednak wielu jadących od Trawnik myśli, że wciąż są na prostej drodze uprzywilejowanej. Na pewniaka wjeżdżają na „krajówkę” i wymuszają pierwszeństwo, co często kończy się stłuczkami – mówi Wiesław Pikuła, wójt gminy Cyców.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie wielokrotnie modernizowała to skrzyżowanie.

– Ostatnio, pod koniec 2015 r. wprowadziliśmy znak aktywny na drodze od strony Trawnik. „Świetlny stop” przypomina o konieczności zatrzymania się przed wjazdem na krajową 82 – mówi Marek Żmijan, zastępca dyrektora oddziału GDDKiA Lublin ds. zarządzania drogami i mostami.

– Rzeczywiście oznakowanie tego skrzyżowania jest wspaniałe, ale co z tego jak kierowcy nie patrzą i jeżdżą intuicyjnie – komentuje wójt Pikuła. – Dlatego od 12 lat staramy się o budowę w tym miejscu skrzyżowania. Piszemy do instytucji wojewódzkich i centralnych. Jak na razie bezowocnie

Również kierowcy dostrzegają potrzebę budowy ronda. – Dobrze znam tę drogę. W Głębokiem, mimo pierwszeństwa, zawsze zatrzymuję się lub maksymalnie zwalniam. Nie wiem, czy od strony Trawnik nie nadjedzie ktoś, kto nie zna tego skrzyżowania – mówi pan Grzegorz, kierowca z Łęcznej.

Inne zdanie na ten temat ma policja.

– Skrzyżowanie jest czytelnie i bardzo dobrze oznakowane. Wystarczy tylko obserwować i stosować się do znaków. Budowa ronda jest zbędna – mówi mł. insp. Jarosław Bryl, komendant powiatowy policji w Łęcznej.

Skrzyżowanie zostało wpisane do Planu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych realizowanego przez Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.

– Jak tylko otrzymamy dofinansowanie, przystąpimy do projektowania, wykupu gruntów i budowy ronda – zapowiada dyrektor Żmijan.

Plan Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych działa od minionego roku. Potrwa, co najmniej do 2019. W tym roku przeznaczono na niego 1,1 mld zł. Jeszcze nie ma listy przedsięwzięć zakwalifikowanych do realizacji w tym roku.

Foty. UG Cyców

Czytaj więcej o:

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Podły / 29 marca 2017 o 18:31
W internecie byłs wzmianka,że burmistrzowi Sandomierza doradzono,z aby wprowadzić do planu nową przeprawę przez Wisłę niech zaproponuje nadanie imienia ŚP Pary Prezydenckiej.Może by tak mieszkańcy Głębokiego wraz z GDDKiA O/Lublin wystąpili o pieniądze na rondo i zatokę autobusową ,uzasadniając to podobnie?
Avatar
Gość / 14 stycznia 2017 o 21:55
Jak policja twierdzi że jest czytelne to dlaczego codziennie patrol stoi na górce i obserwuje czy ktoś nie zatrzymał się na stopie ?
Avatar
biznes / 14 stycznia 2017 o 17:24
Kierowca kierowcy nie równy nic nie robić wówczas ratownicy ,szpitale,policja,strażacy,księża,blacharze maja robotę bo skrzyżowanie dobrze oznakowane.A TRAGEDIE Ludzkie?
Avatar
Gość / 14 stycznia 2017 o 15:17
Mieszkam w Cycowie od czterdziestu kilku lat i wiem że przed tym skrzyzowaniem musze się zatrzymać bo wariatów nie brakuje :)
Avatar
Gość / 14 stycznia 2017 o 15:14
Trzeba patrzeć na znaki!
Avatar
Gość / 14 stycznia 2017 o 15:08
Skoro mamy prawo jazdy to chyba umiemy czytać znaki? ????
Avatar
Gość / 14 stycznia 2017 o 15:02
Kto w ogóle dopuszcza taką organizację skrzyżowań?? Jeśli droga prowadzi na wprost to bezwzględnie powinna być z pierwszeństwem!!! Nie ma tam takiego ruchu co by to pierwszeństwo blokowało tam ruch Łęczna - Włodawa. Jeśli ma być inaczej to tylko rondo. Ci co zatwierdzają tego typu skrzyżowania jak to mają krew ludzi na rękach
Avatar
Gość / 14 stycznia 2017 o 13:33
A gdyby tak jadących prostą drogą puścić luzem? I po kłopocie. Ci dojeżdżający z boku czy chcą czy nie i tak MUSZĄ zwolnić do 20-30/h, i tak muszą uważać, przecież to jest skrzyżowanie, więc naślepo wjechać im niewolno, pierwszeństwo przepisowe nie znosi nakazu uważania w miejscu kolizyjnym. I wówczas jadący prosto z dwóch kierunków jechaliby, i pojechaliby sobie, i spoko, a zwolniali czy czasem tylko zatrzymywaliby się (dobra widoczność w lewo i prawo) tylko dojeżdżający z boku, którzy i tak WSZYSCY MUSZĄ zwolnić.
Avatar
Gość / 14 stycznia 2017 o 13:26
W Niemczech na niebezpieczne skrzyżowania wysyłają najpierw specjalnych psychologów, gdyż nawet super oznakowanie nie pomoże. A u nas? Nawet o tym nie wiedzą, W mózgu każdego kierowcy szersza droga ma zawsze pierwszeństwo i pozamiatane, żebyście kopali rowy przeciwczołgowe, to i tak taki gamoń wjedzie. Pozdrawiam
Avatar
Gość / 14 stycznia 2017 o 13:18
BOLĄCZKĄ WIELU POLSKICH KIEROWCÓW JEST TO,ŻE NIE PATRZĄ NA ZNAKI, JEŻDŻĄ BEZMYŚLNIE NA PAMIĘĆ I TAKIE SĄ POTEM TEGO SKUTKI!!NIESTETY SŁABE PAŃSTWO, SŁABA POLICJA I SŁABA JAKOŚĆ BEZPIECZEŃSTWA NASZYCH DRÓG!
Avatar
Podły / 29 marca 2017 o 18:31
W internecie byłs wzmianka,że burmistrzowi Sandomierza doradzono,z aby wprowadzić do planu nową przeprawę przez Wisłę niech zaproponuje nadanie imienia ŚP Pary Prezydenckiej.Może by tak mieszkańcy Głębokiego wraz z GDDKiA O/Lublin wystąpili o pieniądze na rondo i zatokę autobusową ,uzasadniając to podobnie?
Avatar
Gość / 14 stycznia 2017 o 21:55
Jak policja twierdzi że jest czytelne to dlaczego codziennie patrol stoi na górce i obserwuje czy ktoś nie zatrzymał się na stopie ?
Avatar
biznes / 14 stycznia 2017 o 17:24
Kierowca kierowcy nie równy nic nie robić wówczas ratownicy ,szpitale,policja,strażacy,księża,blacharze maja robotę bo skrzyżowanie dobrze oznakowane.A TRAGEDIE Ludzkie?
Avatar
Gość / 14 stycznia 2017 o 15:17
Mieszkam w Cycowie od czterdziestu kilku lat i wiem że przed tym skrzyzowaniem musze się zatrzymać bo wariatów nie brakuje :)
Avatar
Gość / 14 stycznia 2017 o 15:14
Trzeba patrzeć na znaki!
Avatar
Gość / 14 stycznia 2017 o 15:08
Skoro mamy prawo jazdy to chyba umiemy czytać znaki? ????
Avatar
Gość / 14 stycznia 2017 o 15:02
Kto w ogóle dopuszcza taką organizację skrzyżowań?? Jeśli droga prowadzi na wprost to bezwzględnie powinna być z pierwszeństwem!!! Nie ma tam takiego ruchu co by to pierwszeństwo blokowało tam ruch Łęczna - Włodawa. Jeśli ma być inaczej to tylko rondo. Ci co zatwierdzają tego typu skrzyżowania jak to mają krew ludzi na rękach
Avatar
Gość / 14 stycznia 2017 o 13:33
A gdyby tak jadących prostą drogą puścić luzem? I po kłopocie. Ci dojeżdżający z boku czy chcą czy nie i tak MUSZĄ zwolnić do 20-30/h, i tak muszą uważać, przecież to jest skrzyżowanie, więc naślepo wjechać im niewolno, pierwszeństwo przepisowe nie znosi nakazu uważania w miejscu kolizyjnym. I wówczas jadący prosto z dwóch kierunków jechaliby, i pojechaliby sobie, i spoko, a zwolniali czy czasem tylko zatrzymywaliby się (dobra widoczność w lewo i prawo) tylko dojeżdżający z boku, którzy i tak WSZYSCY MUSZĄ zwolnić.
Avatar
Gość / 14 stycznia 2017 o 13:26
W Niemczech na niebezpieczne skrzyżowania wysyłają najpierw specjalnych psychologów, gdyż nawet super oznakowanie nie pomoże. A u nas? Nawet o tym nie wiedzą, W mózgu każdego kierowcy szersza droga ma zawsze pierwszeństwo i pozamiatane, żebyście kopali rowy przeciwczołgowe, to i tak taki gamoń wjedzie. Pozdrawiam
Avatar
Gość / 14 stycznia 2017 o 13:18
BOLĄCZKĄ WIELU POLSKICH KIEROWCÓW JEST TO,ŻE NIE PATRZĄ NA ZNAKI, JEŻDŻĄ BEZMYŚLNIE NA PAMIĘĆ I TAKIE SĄ POTEM TEGO SKUTKI!!NIESTETY SŁABE PAŃSTWO, SŁABA POLICJA I SŁABA JAKOŚĆ BEZPIECZEŃSTWA NASZYCH DRÓG!
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję 0 0

Od poniedziałku (21 maja) mieszkańcy Kraśnika będą mogli składać wnioski o dofinansowanie do usuwania wyrobów zawierających azbest. Nabór potrwa do 8 czerwca.

Spotkanie literackie w Puławach
22 maja 2018, 12:00

Spotkanie literackie w Puławach 1 0

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach (ul. 6 Sierpnia 5) zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Powiatowego Klubu Książki, które odbędzie się 22 maja o godz. 12.

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia) 4 1

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Lublinie i ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Lublinie przystąpiły dziś do I Komunii Świętej. Uroczystość odbyła się w Kościele Garnizonowym.

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane 6 0

Opaska - dzięki której seniorzy są pod stałą opieką medyczną, i  telefon – przez który mogą kontaktować się ze swoimi opiekunami. Z takiej pomocy korzysta już ponad 130 osób z terenu powiatu kraśnickiego. Inne samorządy też są tym urządzeniem zainteresowane

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 26-27 maja w Lublinie przy ulicy Akademickiej 15 odbędzie się 49 edycja Giełdy Minerałów i Biżuterii Skarby Ziemi. Start w sobotę o godz. 10.

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a 29 5

14-latek na rowerze wjechał w samochód. Tłumaczył, że nie zauważył auta bo pisał SMS-a. Miał promil alkoholu w organizmie.

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu 3 2

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na trasie Chełm - Rejowiec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Ford Focus uderzył w cofający na drodze samochód ciężarowy marki Daf.

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo] 10 2

W sobotę do północy, za darmo można było zwiedzać sale wystawowe Pałacu Czartoryskich, Świątynię Sybilli, czy Domek Aleksandryjski. Z tej możliwości skorzystały setki mieszkańców miasta i regionu. Na dziedzińcu cztery spektakle pokazała wrocławska Gwardia Gryfa.

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy]
galeria

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy] 3 2

Nie ma lepszej rzeczy niż młode ziemniaki z masłem, koperkiem i kwaśnym mlekiem. Czy na pewno? Młode ziemniaki można zapiec w ziołach na patelni. Albo zasmażyć z młodymi listkami szpinaku. W dodatku wcale nie trzeba ich obierać. Z młodych ziemniaków udają się także świetne zapiekanki.

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty
galeria

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty 3 1

Pierwsza izba szkolna w Żyrzynie zaczęła działać już w 1818 roku, co oznacza, że była jedną z pierwszych szkół w powiecie. W piątkowych uroczystościach rocznicowych wzięli udział obecni i byli pracownicy placówki im. Adama Mickiewicza oraz samorządowcy wszystkich szczebli.

"Lewiatan" w Miasto movie
30 maja 2018, 19:00

"Lewiatan" w Miasto movie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatni majowy pokaz filmowy w ramach cyklu Miasto movie w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 30 maja o godz. 19 zobaczymy film Lewiatan.

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich 25 1

- Informuję, że po majowych deszczach pojawiły się już pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich - napisał Czytelnik Bernard i przysłał zdjęcie pięknych okazów.

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny?

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny? 3 15

Niebawem, żeby skorzystać z akcji „Biegaj z MOSiR-em” puławscy biegacze będą musieli płacić. To efekt nowej uchwały, która ma pozwolić uchronić miasto przed koniecznością zwrotu 13 mln złotych.

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz 30 10

W niedzielę od godz. 17.30 do 22 zamknięte mają być Al. Zygmuntowskie z powodu meczu żużlowego na pobliskim stadionie.

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL 0 6

Od zgody radnych zależy to, czy obok Al. Racławickich stanie pomnik pierwszego rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ks. Idziego Radziszewskiego. Projekt jest już gotowy, jego opracowanie zleciła uczelnia, która w tym roku obchodzi 100-lecie swojego powstania.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!