Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

3 listopada 2015 r.
10:30

Łęczna. Osiedla zdecydowały na co chcą przeznaczyć pieniądze

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 23 A A

Rady osiedli wybrały projekty, który w przyszłym roku będą zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego w Łęcznej. Tylko Stare Miasto nie skorzystało z tej możliwości.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Rady i zarządy osiedli wybrały projekty do realizacji w ramach budżetu partycypacyjnego w roku 2016. Burmistrz już je wpisał do przyszłorocznego budżetu. – Mieszkańcy po raz pierwszy mogli wziąć udział w tym pilotażowym projekcie. Na potrzeby budżetu obywatelskiego zabezpieczono 232 tysiące złotych. Każde osiedle dysponowało swoją pulą środków – mówi Grzegorz Kuczyński, rzecznik prasowy UM Łęczna.

Zarządy osiedla Bobrowniki i Niepodległości zawarły porozumienie i wspólnie wnioskują o budowę parku miejskiego pomiędzy tymi osiedlami. Każde z osiedli dysponowało kwotą 60 tys. złotych.

Doskonale wpisuje się to w propozycje wychodzące z ratusza. – Projekty odnowy tych terenów, na zlecenie urzędu, wykonały uczennice jednej z łęczyńskich szkół – dodaje Grzegorz Kuczyński.

Rada Osiedla Samsonowicza zdecydowały o przeznaczeniu całości środków – 60 tys. złotych - na remont amfiteatru miejskiego. Osiedle Słoneczne za swoje 15 tys. złotych proponuje remont, a także nowe urządzenia na placu zabaw. Osiedle Kolonia Trębaczów zdecydował się na remont drogi, od wojewódzkiej nr 82 w kierunku starego mostu na Wieprzu. Miało do wydania 12 tys. złotych.

– Jedynie Stare Miasto nie sięgnęło w tym roku po pieniądze z budżetu obywatelskiego – dodaje Kuczyński. Miało do dyspozycji 25 tysięcy.

Losy wpisanych przez budżet partycypacyjnych inwestycji leżą teraz w rękach radnych. Żeby doszły one do realizacji radni muszą przyjąć budżet na rok 2016 zaproponowany przez burmistrza.

Pierwszy budżet to niewątpliwie duże i ważne wydarzenie w Łęcznej, z którym nawet, co do zasady, zgadzała się opozycja. Choć krytycznie podchodziła od mechanizmu rozdziału pieniędzy.

– To mieszkańcy powinni w drodze głosowania decydować, jaki projekt ma być realizowany. Tymczasem w Łęcznej ostatnie zdanie należy do rad osiedli i burmistrza. Absurdem jest także, aby wnioski do budżetu obywatelskiego były zgłaszane przez radnych – tłumaczyli przeciwnicy zasad.

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Michał / 13 listopada 2015 o 22:00
Nieśmieszny żart to ważne dla nas!
Avatar
sebcio / 10 listopada 2015 o 20:58

fiołki wyluzujcie !!!!!!!!!!!!!!! :P  :lol:

Avatar
Gość / 9 listopada 2015 o 09:55

a co z ulicą POLNĄ ?

Avatar
mogęspojrzećzboku / 8 listopada 2015 o 16:57

Patrz na wprost bo jak zaczniesz się rozglądać to zobaczysz jak wszyscy patrzą na takie ''DZIWADŁO'' załóż okulary od konia pozwalają patrzeć tylko na wprost.

Avatar
Gość / 8 listopada 2015 o 16:45

Ja patrzę na wprost. O jakich wnioskach krzyczysz?

Może przewodniczący ten co mieszka z boku poda ci wnioski bezpośrednio przez okno w urzędzie i nie będzie problemu.

Człowieku nie było cię na forum był spokój i nikt nikogo nie strofował dopóki nie zacząłeś szczekać.

Avatar
patrząc z boku / 8 listopada 2015 o 12:53

No i kto pisze na FORUM słynna TROJKA,WSZECHOBECNI ,WSZECH WIEDZĄCY,WSZECH NAJMADZRZEJSI.Nikt z mieszkańców tej dzielnicy nie piszą bo oni swoje wnioski zaniesli lub zaniosą do Magistratu,skromnie bez rozgłosu.

Avatar
aqq / 8 listopada 2015 o 10:30

I Tu Matysek. i Krawczyk i oba Misiewicze =Sami Swoi.

I kto się z nich sprzeciwi  burmistrzowi? dopowiedzcie  sobie sami, najlepiej tu pasują dwa ostatnie słowa z tekstu powyzej.

Oni mają wszystko im nic nie trzeba

Avatar
Gość / 7 listopada 2015 o 20:02

I Tu Matysek. i Krawczyk i oba Misiewicze =Sami Swoi.

I kto się z nich sprzeciwi  burmistrzowi? dopowiedzcie  sobie sami, najlepiej tu pasują dwa ostatnie słowa z tekstu powyzej.

Avatar
Ja / 7 listopada 2015 o 19:59

Rada Osiedla „Stare Miasto”
Kadencja  11.02.2012 -- 11.02. 2016

1. Janusz Matysek - Przewodniczący Zarządu
2. Grażyna Bednarska - Zastępca Przewodniczącego
3. RyszardMalinowski - Członek Zarządu
4. Tadeusz Krawczyk - Członek Zarządu
5. Eugeniusz Misiewicz - Członek Zarządu
6. Marek Kosiarski
7. Roman Misiewicz
8. Robert Ciuraj 
9. Aneta Biała 
10. Sławomir Winiarski
11. Roman Brodzik
12. Urszula Baran
13. IwonaPaszkiewicz
14. AdamWiącek 
15. WłodzimierzWójcik

i slepi bo im nic nie trzeba jeb   figuranci

A po co będą występować o jakieś grosze jak co roku miliony szły na rewitalizację i następne etapy też będą

A po co będą występować o jakieś grosze jak co roku miliony szły na rewitalizację i następne etapy też będą

rozwiń
Avatar
aqq / 7 listopada 2015 o 13:28

Rada Osiedla „Stare Miasto”
Kadencja  11.02.2012 -- 11.02. 2016

1. Janusz Matysek - Przewodniczący Zarządu
2. Grażyna Bednarska - Zastępca Przewodniczącego
3. RyszardMalinowski - Członek Zarządu
4. Tadeusz Krawczyk - Członek Zarządu
5. Eugeniusz Misiewicz - Członek Zarządu
6. Marek Kosiarski
7. Roman Misiewicz
8. Robert Ciuraj 
9. Aneta Biała 
10. Sławomir Winiarski
11. Roman Brodzik
12. Urszula Baran
13. IwonaPaszkiewicz
14. AdamWiącek 
15. WłodzimierzWójcik

i slepi bo im nic nie trzeba jeb   figuranci

Rada Osiedla „Stare Miasto”
Kadencja  11.02.2012 -- 11.02. 2016

1. Janusz Matysek - Przewodniczący Zarządu
rozwiń

Avatar
Michał / 13 listopada 2015 o 22:00
Nieśmieszny żart to ważne dla nas!
Avatar
sebcio / 10 listopada 2015 o 20:58

fiołki wyluzujcie !!!!!!!!!!!!!!! :P  :lol:

Avatar
Gość / 9 listopada 2015 o 09:55

a co z ulicą POLNĄ ?

Avatar
mogęspojrzećzboku / 8 listopada 2015 o 16:57

Patrz na wprost bo jak zaczniesz się rozglądać to zobaczysz jak wszyscy patrzą na takie ''DZIWADŁO'' załóż okulary od konia pozwalają patrzeć tylko na wprost.

Avatar
Gość / 8 listopada 2015 o 16:45

Ja patrzę na wprost. O jakich wnioskach krzyczysz?

Może przewodniczący ten co mieszka z boku poda ci wnioski bezpośrednio przez okno w urzędzie i nie będzie problemu.

Człowieku nie było cię na forum był spokój i nikt nikogo nie strofował dopóki nie zacząłeś szczekać.

Avatar
patrząc z boku / 8 listopada 2015 o 12:53

No i kto pisze na FORUM słynna TROJKA,WSZECHOBECNI ,WSZECH WIEDZĄCY,WSZECH NAJMADZRZEJSI.Nikt z mieszkańców tej dzielnicy nie piszą bo oni swoje wnioski zaniesli lub zaniosą do Magistratu,skromnie bez rozgłosu.

Avatar
aqq / 8 listopada 2015 o 10:30

I Tu Matysek. i Krawczyk i oba Misiewicze =Sami Swoi.

I kto się z nich sprzeciwi  burmistrzowi? dopowiedzcie  sobie sami, najlepiej tu pasują dwa ostatnie słowa z tekstu powyzej.

Oni mają wszystko im nic nie trzeba

Avatar
Gość / 7 listopada 2015 o 20:02

I Tu Matysek. i Krawczyk i oba Misiewicze =Sami Swoi.

I kto się z nich sprzeciwi  burmistrzowi? dopowiedzcie  sobie sami, najlepiej tu pasują dwa ostatnie słowa z tekstu powyzej.

Avatar
Ja / 7 listopada 2015 o 19:59

Rada Osiedla „Stare Miasto”
Kadencja  11.02.2012 -- 11.02. 2016

1. Janusz Matysek - Przewodniczący Zarządu
2. Grażyna Bednarska - Zastępca Przewodniczącego
3. RyszardMalinowski - Członek Zarządu
4. Tadeusz Krawczyk - Członek Zarządu
5. Eugeniusz Misiewicz - Członek Zarządu
6. Marek Kosiarski
7. Roman Misiewicz
8. Robert Ciuraj 
9. Aneta Biała 
10. Sławomir Winiarski
11. Roman Brodzik
12. Urszula Baran
13. IwonaPaszkiewicz
14. AdamWiącek 
15. WłodzimierzWójcik

i slepi bo im nic nie trzeba jeb   figuranci

A po co będą występować o jakieś grosze jak co roku miliony szły na rewitalizację i następne etapy też będą

A po co będą występować o jakieś grosze jak co roku miliony szły na rewitalizację i następne etapy też będą

rozwiń
Avatar
aqq / 7 listopada 2015 o 13:28

Rada Osiedla „Stare Miasto”
Kadencja  11.02.2012 -- 11.02. 2016

1. Janusz Matysek - Przewodniczący Zarządu
2. Grażyna Bednarska - Zastępca Przewodniczącego
3. RyszardMalinowski - Członek Zarządu
4. Tadeusz Krawczyk - Członek Zarządu
5. Eugeniusz Misiewicz - Członek Zarządu
6. Marek Kosiarski
7. Roman Misiewicz
8. Robert Ciuraj 
9. Aneta Biała 
10. Sławomir Winiarski
11. Roman Brodzik
12. Urszula Baran
13. IwonaPaszkiewicz
14. AdamWiącek 
15. WłodzimierzWójcik

i slepi bo im nic nie trzeba jeb   figuranci

Rada Osiedla „Stare Miasto”
Kadencja  11.02.2012 -- 11.02. 2016

1. Janusz Matysek - Przewodniczący Zarządu
rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 35 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 17 13

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 4 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 10 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 28 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 5 0

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra