Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

25 października 2016 r.
13:25

Łęczna: Ruszył remont amfiteatru

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 26 A A

Ruszył remont amfiteatru w na osiedlu Samsonowicza. W tym roku zostanie odnowiona scena. W przyszłym – widownia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Rada Osiedla Samsonowicza o remont amfiteatru starała się od lat.

– Kilka razy składaliśmy do ratusza wnioski – mówi Wincenty Michalak, przewodniczącego Rady Osiedla Samsonowicza. – Obiekt był naprawdę w złym stanie. Szczególnie scena. To ostatni dzwonek na rozpoczęcie prac, by uchronić ten obiekt przed całkowitą degradacją. Za rok, czy dwa, koszty remontu będą znaczne wyższe.

Prace, które właśnie się rozpoczęły, obejmują odnowienie sceny i znajdującej się tuż za nią ścianki. Inwestycja jest finansowana ze środków budżetu obywatelskiego osiedla Samsonowicza.

– Roboty remontowe potrwają kilkanaście dni. Całkowity koszt, łącznie z wykonaniem projektu technicznego, to 60 tys. zł – mówi Grzegorz Kuczyński, rzecznik prasowy łęczyńskiego magistratu. 

W drugim etapie remontu, prawdopodobnie w przyszłym roku, zostaną wymieniona zniszczone siedziska.

– Ten obiekt stoi w środku osiedla, w bezpośrednim sąsiedztwie bloków. Nie może tak straszyć swoim wyglądem – podkreśla Wincenty Michalak.

Pozostaje jednak dylemat, czy odnowiony amfiteatr nie padnie ofiarą miejscowych wandali.

– Zawsze można sobie zadać takie pytanie, ale czy wtedy byłby sens robienia czegokolwiek? W sąsiedztwie jest nowy plac zabaw, siłownia pod chmurką. Póki co, nic złego się z tymi obiektami nie dzieje – mówi Wincenty Michalak. – Myślę, że wciąż rośnie świadomość ludzi, którzy reagują na akty wandalizmu, dając sygnał do Straży Miejskiej czy policji. Każdy woli mieszkać w ładnym otoczeniu, niż w sąsiedztwie zdegradowanych nieruchomości.

– Po remoncie na poprawi się jakość sceny, a tym samym bezpieczeństwo występujących – dodaje Grzegorz Kuczyński.

– Niewątpliwie amfiteatr musi ponownie być wykorzystywany do organizacji imprez. W pobliży jest Dom Kultury, kościół oraz przedszkole, a więc instytucje które chętnie skorzystają z możliwości jakie stwarza taki obiekt – mówi Michalak.

Czytaj więcej o:

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kulturalno- Oświatowa / 24 listopada 2016 o 17:29
Najlepiej parking na nastepne ZŁOMY  ze strefy Euro.
Avatar
$%&@ / 24 listopada 2016 o 14:41
Może na powyższy temat także coś mądrego skrobniecie, aby gmina nie szastała bezmyślnie groszem.
Avatar
Mnie to obchodzi / 24 listopada 2016 o 14:35
Gmina utworzyła tor rowerowy, przechodzę dość często koło niego w różnych porach dnia i jakoś nigdy nie dostrzegłem nawet dziecka na rowerku używającego sobie na tym zafundowanym dla mieszkańców torze. Pewnie nie kosztował on mało, ale komu on jest potrzebny? Radni jakoś nie potrafią słuchać głosów mieszkańców i realizują swe kapryśne pomysły. Również topi się pieniądze w remont amfiteatru, który nawet nie ma wymogów amfiteatru i dla kogo pytam, skoro w nim jedynie niczym w klubie zbierała się na jointa młodzież. Po remoncie ten obiekt z pewnością będzie ponownie ulegał powolnemu upływowi czasu, doprowadzając go do powolnego niszczenia, ale z pewnością gmina ambitnie będzie na siłę robiła próby ożywiania tego miejsca, nawet ładując kasę w odświeżanie go. Od dawna nagłaśniałem postami wybudowanie lodowiska mrożonego, jednak gmina nie zainteresowała się tym pomysłem, ale nie ma co jej za to winić, kiedy na owe posty nie było odzewów mieszkańców. Zaglądałem do postu gminnego na temat planów wybudowania rowerowego toru i muszę stwierdzić, iż było i tam nikłe zainteresowanie. Wobec czego wprowadzono poroniony zamysł do realizacji, skoro milczenie było znamienne, więc kiedy będziecie realizować potrzeby ludzkie, a nie wasze chore zamysły? Czy jedynie chcecie uszczęśliwiać na siłę mieszkańców własnymi zachciankami? Ile jeszcze zainstalujecie siłowni na wolnym powietrzu, z których także nikt nie oblega?
Gmina utworzyła tor rowerowy, przechodzę dość często koło niego w różnych porach dnia i jakoś nigdy nie dostrzegłem nawet dziecka na rowerku używającego sobie na tym zafundowanym dla mieszkańców torze. Pewnie nie kosztował on mało, ale komu on jest potrzebny? Radni jakoś nie potrafią słuchać głosów mieszkańców i realizują swe kapryśne pomysły. Również topi się pieniądze w remont amfiteatru, który nawet nie ma wymogów amfiteatru i dla kogo pytam, skoro w nim jedynie niczym w klubie zbierała się na jointa młodzież. Po remoncie ten obiekt z pew... rozwiń
Avatar
? / 2 listopada 2016 o 17:08
Oni chyba w całym urzędzie między sobą tak piszą. A jak już wyjdzie pismo na zewnątrz to mamy tego przykład. Zresztą do kogo mają pisać a kto z nimi chce gadać. Zatem nie oczekujcie wiele.
Avatar
Gość / 1 listopada 2016 o 14:47
Bez wąsów - nie mogłeś ująć tego lepiej. Tak to wygląda. Błędy to znak rozpoznawczy Kuczyńskiego. Ale czy tak trudno mu włączyć w wordzie sprawdzanie pisowni?
Avatar
bez wąsów / 1 listopada 2016 o 14:00
Bo tu układ jest taki, że notkę (często z błędami) o każdym pierdnięciu władzy Kuczyński przesyła do swojego odpowiednika w dzienniku. Odpowiednik jak to odpowiednik, nie chce widocznie ruszyć doopy i sprawdzić jak to wygląda i publikuje wszystko, co mu łęczyński urząd prześle (też z błędami).
Avatar
brawo Łęczna / 1 listopada 2016 o 07:59
W Lublinie też remontują amfiteatr i nikt  nie wypisuje głupot na forum?!
Avatar
strazakSAM / 31 października 2016 o 15:11
oczywiście, że nie. Przecież trzęsie portami. Może tylko chwalić
Avatar
puk puk / 29 października 2016 o 16:56
No i coś takiego jak wyzej też by nie napisał.
Avatar
Gość / 29 października 2016 o 14:34
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Burmistrz Kosiarski to prawdziwy gospodarz i dba o majątek miasta. Zasługuje na nasz szacunek i poparcie.
I ty nie jesteś dupowłaz, tylko kto? Czy normalny mieszkaniec napisałby coś takiego?
Avatar
Kulturalno- Oświatowa / 24 listopada 2016 o 17:29
Najlepiej parking na nastepne ZŁOMY  ze strefy Euro.
Avatar
$%&@ / 24 listopada 2016 o 14:41
Może na powyższy temat także coś mądrego skrobniecie, aby gmina nie szastała bezmyślnie groszem.
Avatar
Mnie to obchodzi / 24 listopada 2016 o 14:35
Gmina utworzyła tor rowerowy, przechodzę dość często koło niego w różnych porach dnia i jakoś nigdy nie dostrzegłem nawet dziecka na rowerku używającego sobie na tym zafundowanym dla mieszkańców torze. Pewnie nie kosztował on mało, ale komu on jest potrzebny? Radni jakoś nie potrafią słuchać głosów mieszkańców i realizują swe kapryśne pomysły. Również topi się pieniądze w remont amfiteatru, który nawet nie ma wymogów amfiteatru i dla kogo pytam, skoro w nim jedynie niczym w klubie zbierała się na jointa młodzież. Po remoncie ten obiekt z pewnością będzie ponownie ulegał powolnemu upływowi czasu, doprowadzając go do powolnego niszczenia, ale z pewnością gmina ambitnie będzie na siłę robiła próby ożywiania tego miejsca, nawet ładując kasę w odświeżanie go. Od dawna nagłaśniałem postami wybudowanie lodowiska mrożonego, jednak gmina nie zainteresowała się tym pomysłem, ale nie ma co jej za to winić, kiedy na owe posty nie było odzewów mieszkańców. Zaglądałem do postu gminnego na temat planów wybudowania rowerowego toru i muszę stwierdzić, iż było i tam nikłe zainteresowanie. Wobec czego wprowadzono poroniony zamysł do realizacji, skoro milczenie było znamienne, więc kiedy będziecie realizować potrzeby ludzkie, a nie wasze chore zamysły? Czy jedynie chcecie uszczęśliwiać na siłę mieszkańców własnymi zachciankami? Ile jeszcze zainstalujecie siłowni na wolnym powietrzu, z których także nikt nie oblega?
Gmina utworzyła tor rowerowy, przechodzę dość często koło niego w różnych porach dnia i jakoś nigdy nie dostrzegłem nawet dziecka na rowerku używającego sobie na tym zafundowanym dla mieszkańców torze. Pewnie nie kosztował on mało, ale komu on jest potrzebny? Radni jakoś nie potrafią słuchać głosów mieszkańców i realizują swe kapryśne pomysły. Również topi się pieniądze w remont amfiteatru, który nawet nie ma wymogów amfiteatru i dla kogo pytam, skoro w nim jedynie niczym w klubie zbierała się na jointa młodzież. Po remoncie ten obiekt z pew... rozwiń
Avatar
? / 2 listopada 2016 o 17:08
Oni chyba w całym urzędzie między sobą tak piszą. A jak już wyjdzie pismo na zewnątrz to mamy tego przykład. Zresztą do kogo mają pisać a kto z nimi chce gadać. Zatem nie oczekujcie wiele.
Avatar
Gość / 1 listopada 2016 o 14:47
Bez wąsów - nie mogłeś ująć tego lepiej. Tak to wygląda. Błędy to znak rozpoznawczy Kuczyńskiego. Ale czy tak trudno mu włączyć w wordzie sprawdzanie pisowni?
Avatar
bez wąsów / 1 listopada 2016 o 14:00
Bo tu układ jest taki, że notkę (często z błędami) o każdym pierdnięciu władzy Kuczyński przesyła do swojego odpowiednika w dzienniku. Odpowiednik jak to odpowiednik, nie chce widocznie ruszyć doopy i sprawdzić jak to wygląda i publikuje wszystko, co mu łęczyński urząd prześle (też z błędami).
Avatar
brawo Łęczna / 1 listopada 2016 o 07:59
W Lublinie też remontują amfiteatr i nikt  nie wypisuje głupot na forum?!
Avatar
strazakSAM / 31 października 2016 o 15:11
oczywiście, że nie. Przecież trzęsie portami. Może tylko chwalić
Avatar
puk puk / 29 października 2016 o 16:56
No i coś takiego jak wyzej też by nie napisał.
Avatar
Gość / 29 października 2016 o 14:34
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Burmistrz Kosiarski to prawdziwy gospodarz i dba o majątek miasta. Zasługuje na nasz szacunek i poparcie.
I ty nie jesteś dupowłaz, tylko kto? Czy normalny mieszkaniec napisałby coś takiego?
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa 0 1

MUNDIAL 2018 Reprezentacja Hiszpanii po wielkich męczarniach wyszarpała zwycięstwo przeciwko Iranowi zwyciężając 1:0, a jedyną bramkę zdobył w drugiej połowie Diego Costa

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta
Alarm24

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta 48 17

Tir z plastikowymi odpadami przyjechał wczoraj do Zofiówki w gminie Łęczna. Plastik z Danii, którego rozładunek zablokował w minionym tygodniu włodawski starosta, został złożony w zamykanym magazynie. Tym razem legalnie

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 1 3

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 3 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 3 7

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 7 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 90 11

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 1 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 15 8

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 177 15

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 8 1

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 2

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!