poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Łęczna

Łęczna: Ruszył remont amfiteatru

Autor: Paweł Puzio

Ruszył remont amfiteatru w na osiedlu Samsonowicza. W tym roku zostanie odnowiona scena. W przyszłym – widownia.

Rada Osiedla Samsonowicza o remont amfiteatru starała się od lat.

– Kilka razy składaliśmy do ratusza wnioski – mówi Wincenty Michalak, przewodniczącego Rady Osiedla Samsonowicza. – Obiekt był naprawdę w złym stanie. Szczególnie scena. To ostatni dzwonek na rozpoczęcie prac, by uchronić ten obiekt przed całkowitą degradacją. Za rok, czy dwa, koszty remontu będą znaczne wyższe.

Prace, które właśnie się rozpoczęły, obejmują odnowienie sceny i znajdującej się tuż za nią ścianki. Inwestycja jest finansowana ze środków budżetu obywatelskiego osiedla Samsonowicza.

– Roboty remontowe potrwają kilkanaście dni. Całkowity koszt, łącznie z wykonaniem projektu technicznego, to 60 tys. zł – mówi Grzegorz Kuczyński, rzecznik prasowy łęczyńskiego magistratu. 

W drugim etapie remontu, prawdopodobnie w przyszłym roku, zostaną wymieniona zniszczone siedziska.

– Ten obiekt stoi w środku osiedla, w bezpośrednim sąsiedztwie bloków. Nie może tak straszyć swoim wyglądem – podkreśla Wincenty Michalak.

Pozostaje jednak dylemat, czy odnowiony amfiteatr nie padnie ofiarą miejscowych wandali.

– Zawsze można sobie zadać takie pytanie, ale czy wtedy byłby sens robienia czegokolwiek? W sąsiedztwie jest nowy plac zabaw, siłownia pod chmurką. Póki co, nic złego się z tymi obiektami nie dzieje – mówi Wincenty Michalak. – Myślę, że wciąż rośnie świadomość ludzi, którzy reagują na akty wandalizmu, dając sygnał do Straży Miejskiej czy policji. Każdy woli mieszkać w ładnym otoczeniu, niż w sąsiedztwie zdegradowanych nieruchomości.

– Po remoncie na poprawi się jakość sceny, a tym samym bezpieczeństwo występujących – dodaje Grzegorz Kuczyński.

– Niewątpliwie amfiteatr musi ponownie być wykorzystywany do organizacji imprez. W pobliży jest Dom Kultury, kościół oraz przedszkole, a więc instytucje które chętnie skorzystają z możliwości jakie stwarza taki obiekt – mówi Michalak.

Czytaj więcej o: Łęczna
Kulturalno- Oświatowa
$%&@
Mnie to obchodzi
(26) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Kulturalno- Oświatowa
Kulturalno- Oświatowa (24 listopada 2016 o 17:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Najlepiej parking na nastepne ZŁOMY  ze strefy Euro.
Rozwiń
$%&@
$%&@ (24 listopada 2016 o 14:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Może na powyższy temat także coś mądrego skrobniecie, aby gmina nie szastała bezmyślnie groszem.
Rozwiń
Mnie to obchodzi
Mnie to obchodzi (24 listopada 2016 o 14:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gmina utworzyła tor rowerowy, przechodzę dość często koło niego w różnych porach dnia i jakoś nigdy nie dostrzegłem nawet dziecka na rowerku używającego sobie na tym zafundowanym dla mieszkańców torze. Pewnie nie kosztował on mało, ale komu on jest potrzebny? Radni jakoś nie potrafią słuchać głosów mieszkańców i realizują swe kapryśne pomysły. Również topi się pieniądze w remont amfiteatru, który nawet nie ma wymogów amfiteatru i dla kogo pytam, skoro w nim jedynie niczym w klubie zbierała się na jointa młodzież. Po remoncie ten obiekt z pewnością będzie ponownie ulegał powolnemu upływowi czasu, doprowadzając go do powolnego niszczenia, ale z pewnością gmina ambitnie będzie na siłę robiła próby ożywiania tego miejsca, nawet ładując kasę w odświeżanie go. Od dawna nagłaśniałem postami wybudowanie lodowiska mrożonego, jednak gmina nie zainteresowała się tym pomysłem, ale nie ma co jej za to winić, kiedy na owe posty nie było odzewów mieszkańców. Zaglądałem do postu gminnego na temat planów wybudowania rowerowego toru i muszę stwierdzić, iż było i tam nikłe zainteresowanie. Wobec czego wprowadzono poroniony zamysł do realizacji, skoro milczenie było znamienne, więc kiedy będziecie realizować potrzeby ludzkie, a nie wasze chore zamysły? Czy jedynie chcecie uszczęśliwiać na siłę mieszkańców własnymi zachciankami? Ile jeszcze zainstalujecie siłowni na wolnym powietrzu, z których także nikt nie oblega?
Rozwiń
?
? (2 listopada 2016 o 17:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oni chyba w całym urzędzie między sobą tak piszą. A jak już wyjdzie pismo na zewnątrz to mamy tego przykład. Zresztą do kogo mają pisać a kto z nimi chce gadać. Zatem nie oczekujcie wiele.
Rozwiń
Gość
Gość (1 listopada 2016 o 14:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bez wąsów - nie mogłeś ująć tego lepiej. Tak to wygląda. Błędy to znak rozpoznawczy Kuczyńskiego. Ale czy tak trudno mu włączyć w wordzie sprawdzanie pisowni?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (26)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!