Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

24 maja 2015 r.
19:35

Łęczna: 'Zamoy' będzie powiatowy, uczniowie szykują się do przeprowadzki

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 7 A A

Radni miejscy z Łęcznej zgodzili się na przekazanie powiatowi liceum Zamoyskiego. Starostwo też zgadza się na zmiany, ale stawia warunki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Uczniowie pierwszych i drugich klas Liceum Ogólnokształcącego im. Zamoyskiego powoli mogą szykować się do przeprowadzki. Rada Miejska w Łęcznej przewagą jednego głosu zgodziła się na wyłącznie liceum z Zespołu Szkół nr 1. Zarząd powiatu też wyraził wolę przyjęcia „Zamoya” – jednogłośnie, ale pod pewnymi warunkami.

– Postulujemy, by tegoroczna rekrutacja do liceum leżała po stronie miasta – tłumaczy Dariusz Kowalski, wicestarosta Łęczyński. To jednak nie koniec żądań. Od września Liceum prowadzone będzie przez powiat, ale jeszcze przez rok jego siedzibą będzie budynek przy ul. Szkolnej 3. – Od następnego roku szkolnego LO zmieni siedzibę na ul. Bogdanowicza i zostanie włączone do Zespołu Szkół im. K.K. Jagiellończyka, zastępując istniejący tam wyłącznie na papierze „ogólniak”. Starostwo oczekuje więc finansowania liceum przez miasto do końca 2015 roku – dodaje wicestarosta. 

Teodor Kosiarski, burmistrz Łęcznej, nie deklaruje jednoznacznie, czy miasto się na to zgodzi. – Warunki zaproponowane przez powiat zostaną uszczegółowione w przygotowywanym wspólnie porozumieniu w sprawie przejęcia szkoły – mówi. I podkreśla, że zmiany są konieczne, żeby przygotować Szkołę Podstawową przy ul. Szkolnej na przyjęcie dużej grupy pierwszoklasistów. – Od nowego roku do placówki trafi ponad 170 uczniów, czyli siedem klas, dla których trzeba także zapewnić miejsca w świetlicach. Współpraca z powiatem umożliwi zagwarantowanie właściwych warunków nauki dla najmłodszych dzieci, jak i licealistów – dodaje burmistrz. Inaczej w szkole zabrakłoby miejsca dla dzieci, a licealiści musieliby się uczyć na drugą zmianę.

Miasto zapewnia również, że pomoże powiatowi przy rozbudowie bazy sportowej przy Zespole Szkół im. K.K. Jagiellończyka. – Proponujemy, by przy szkole stworzyć kompleks boisk i bieżnię, czyli obiekty na kształt powstających przy ulicy Szkolnej. Niebawem negocjatorzy z miasta i powiatu usiądą do rozmów. Obie strony deklarują, że zrobią wszystko dla dalszego funkcjonowania liceum w Łęcznej – zaznacza burmistrz.

Wyniki negocjacji poznamy za kilka tygodni. 

Czytaj więcej o:

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
rodzic maluchów / 27 maja 2015 o 15:27

Po co się obrażać - radni bezradni. Pokażcie gdzie był jakiś (chociaż jeden) pomysł jak pomieścić dzieciaki na Szkolnej bez przenoszenia LO? Macie tylko pełne gęby haseł i obietnic.

O jakich radnych mówisz tych co nie mogą zrozumiec,że mniejszym złem jest rozwiązanie problemu przy włączeniu starostwa ,jak prowadzanie się z małymi (6-7) lat dzieciakami po całej Łęcznej od 7-19.Problemem jest to że niektórzy nauczyciele będą uczyli trochę na Szkolnej trochę na Bogdanowicza to jest wielkie utrudnienie większe jak prowadzanie po całej Łecznej po całych dniach około 170 maluchów.A radnych zapakować w "Teobusa" obwieżć po całej Łęcznej niech zobaczą pełne "Królestwo" o którym nie mają pojęcia.Gadają bez sensu bo biorą dietę za "mądrości" i niekoniecznie mądrości.

O jakich radnych mówisz tych co nie mogą zrozumiec,że mniejszym złem jest rozwiązanie problemu przy włączeniu starostwa ,jak prowadzanie się z małymi (6-7) lat dzieciakami po całej Łęcznej od 7-19.Problemem jest to że niektórzy nauczyciele będą uczyli trochę na Szkolnej trochę na Bogdanowicza to jest wielkie utrudnienie większe jak prowadzanie po całej Łecznej po całych dniach około 170 maluchów.A radnych zapakować w "Teobusa" obwieżć po całej Łęcznej niech zobaczą pełne "Królestwo" o którym nie mają pojęcia.Gadają bez sensu... rozwiń

Avatar
buzz off / 26 maja 2015 o 22:06

W jednym budynku? A ile w Łęcznej jest tych budynków? odpowiedź 4, a akurat ten na Bogdanowicza jest jednym z największych. Nie usłyszałem od przeciwników przeniesienia liceum jednego pomysłu jak rozwiązać inaczej problem maluchów z podstawówki - trafia ich na Szkolną dwa roczniki. To śmieszne krzyczeć "nie, bo nie".

Śmieszny to jest twój komentarz.

Avatar
Gość / 26 maja 2015 o 20:16
Kuczynski nie kOmpromituj sie. Po robocie jestes
Avatar
gość / 26 maja 2015 o 20:09

To co Łęczna robi ze szkołami, nauczycielami i edukacją szeroko pojętą woła o pomstę do nieba. Warto wspomnieć, że 20tysięczne miasto będzie miało wszystkie szkoły średnie stłoczone w jednym budynku. 

W jednym budynku? A ile w Łęcznej jest tych budynków? odpowiedź 4, a akurat ten na Bogdanowicza jest jednym z największych. Nie usłyszałem od przeciwników przeniesienia liceum jednego pomysłu jak rozwiązać inaczej problem maluchów z podstawówki - trafia ich na Szkolną dwa roczniki. To śmieszne krzyczeć "nie, bo nie".

W jednym budynku? A ile w Łęcznej jest tych budynków? odpowiedź 4, a akurat ten na Bogdanowicza jest jednym z największych. Nie usłyszałem od przeciwników przeniesienia liceum jednego pomysłu jak rozwiązać inaczej problem maluchów z podstawówki - trafia ich na Szkolną dwa roczniki. To śmieszne krzyczeć "nie, bo nie".

rozwiń
Avatar
sztubak / 26 maja 2015 o 07:39

będzie dobrze,aby chęci do nauki nie zabrakło.Ten 1-szy nie chodził(ła) do tego liceum to wypwiedź z sesji.

Avatar
Gość / 26 maja 2015 o 00:55

Z tym biskupiakiem to żeś pocisnął ..... śmiać się czy płakać?

Avatar
Gość / 25 maja 2015 o 23:39
To co Łęczna robi ze szkołami, nauczycielami i edukacją szeroko pojętą woła o pomstę do nieba. Warto wspomnieć, że 20tysięczne miasto będzie miało wszystkie szkoły średnie stłoczone w jednym budynku. Mówi się o tym, że uczniowie gdyby pozostali w budynku na szkolnej uczyliby się na zmiany, a tam nie będą? Jaka im różnica czy uczą się na zmiany na Szkolnej, czy na Bogdanowicza? Nikt też nie mówi o tym, że likwidowane jest jedyne w mieście liceum z tradycjami. To tak jakby przenieśli w Lublinie "Biskupiaka" do jakiegoś technikum! Dosłownie. Jest to zawoalowana likwidacja szkoły połączona ze zwolnieniami nauczycieli i pogorszeniem warunków nauki. Już nie jestem związany ze szkołą a jednak ta sprawa jest dla mnie bardzo poruszająca. To było moje Liceum...
To co Łęczna robi ze szkołami, nauczycielami i edukacją szeroko pojętą woła o pomstę do nieba. Warto wspomnieć, że 20tysięczne miasto będzie miało wszystkie szkoły średnie stłoczone w jednym budynku. Mówi się o tym, że uczniowie gdyby pozostali w budynku na szkolnej uczyliby się na zmiany, a tam nie będą? Jaka im różnica czy uczą się na zmiany na Szkolnej, czy na Bogdanowicza? Nikt też nie mówi o tym, że likwidowane jest jedyne w mieście liceum z tradycjami. To tak jakby przenieśli w Lublinie "Biskupiaka" do jakiegoś technikum! Do... rozwiń
Avatar
rodzic maluchów / 27 maja 2015 o 15:27

Po co się obrażać - radni bezradni. Pokażcie gdzie był jakiś (chociaż jeden) pomysł jak pomieścić dzieciaki na Szkolnej bez przenoszenia LO? Macie tylko pełne gęby haseł i obietnic.

O jakich radnych mówisz tych co nie mogą zrozumiec,że mniejszym złem jest rozwiązanie problemu przy włączeniu starostwa ,jak prowadzanie się z małymi (6-7) lat dzieciakami po całej Łęcznej od 7-19.Problemem jest to że niektórzy nauczyciele będą uczyli trochę na Szkolnej trochę na Bogdanowicza to jest wielkie utrudnienie większe jak prowadzanie po całej Łecznej po całych dniach około 170 maluchów.A radnych zapakować w "Teobusa" obwieżć po całej Łęcznej niech zobaczą pełne "Królestwo" o którym nie mają pojęcia.Gadają bez sensu bo biorą dietę za "mądrości" i niekoniecznie mądrości.

O jakich radnych mówisz tych co nie mogą zrozumiec,że mniejszym złem jest rozwiązanie problemu przy włączeniu starostwa ,jak prowadzanie się z małymi (6-7) lat dzieciakami po całej Łęcznej od 7-19.Problemem jest to że niektórzy nauczyciele będą uczyli trochę na Szkolnej trochę na Bogdanowicza to jest wielkie utrudnienie większe jak prowadzanie po całej Łecznej po całych dniach około 170 maluchów.A radnych zapakować w "Teobusa" obwieżć po całej Łęcznej niech zobaczą pełne "Królestwo" o którym nie mają pojęcia.Gadają bez sensu... rozwiń

Avatar
buzz off / 26 maja 2015 o 22:06

W jednym budynku? A ile w Łęcznej jest tych budynków? odpowiedź 4, a akurat ten na Bogdanowicza jest jednym z największych. Nie usłyszałem od przeciwników przeniesienia liceum jednego pomysłu jak rozwiązać inaczej problem maluchów z podstawówki - trafia ich na Szkolną dwa roczniki. To śmieszne krzyczeć "nie, bo nie".

Śmieszny to jest twój komentarz.

Avatar
Gość / 26 maja 2015 o 20:16
Kuczynski nie kOmpromituj sie. Po robocie jestes
Avatar
gość / 26 maja 2015 o 20:09

To co Łęczna robi ze szkołami, nauczycielami i edukacją szeroko pojętą woła o pomstę do nieba. Warto wspomnieć, że 20tysięczne miasto będzie miało wszystkie szkoły średnie stłoczone w jednym budynku. 

W jednym budynku? A ile w Łęcznej jest tych budynków? odpowiedź 4, a akurat ten na Bogdanowicza jest jednym z największych. Nie usłyszałem od przeciwników przeniesienia liceum jednego pomysłu jak rozwiązać inaczej problem maluchów z podstawówki - trafia ich na Szkolną dwa roczniki. To śmieszne krzyczeć "nie, bo nie".

W jednym budynku? A ile w Łęcznej jest tych budynków? odpowiedź 4, a akurat ten na Bogdanowicza jest jednym z największych. Nie usłyszałem od przeciwników przeniesienia liceum jednego pomysłu jak rozwiązać inaczej problem maluchów z podstawówki - trafia ich na Szkolną dwa roczniki. To śmieszne krzyczeć "nie, bo nie".

rozwiń
Avatar
sztubak / 26 maja 2015 o 07:39

będzie dobrze,aby chęci do nauki nie zabrakło.Ten 1-szy nie chodził(ła) do tego liceum to wypwiedź z sesji.

Avatar
Gość / 26 maja 2015 o 00:55

Z tym biskupiakiem to żeś pocisnął ..... śmiać się czy płakać?

Avatar
Gość / 25 maja 2015 o 23:39
To co Łęczna robi ze szkołami, nauczycielami i edukacją szeroko pojętą woła o pomstę do nieba. Warto wspomnieć, że 20tysięczne miasto będzie miało wszystkie szkoły średnie stłoczone w jednym budynku. Mówi się o tym, że uczniowie gdyby pozostali w budynku na szkolnej uczyliby się na zmiany, a tam nie będą? Jaka im różnica czy uczą się na zmiany na Szkolnej, czy na Bogdanowicza? Nikt też nie mówi o tym, że likwidowane jest jedyne w mieście liceum z tradycjami. To tak jakby przenieśli w Lublinie "Biskupiaka" do jakiegoś technikum! Dosłownie. Jest to zawoalowana likwidacja szkoły połączona ze zwolnieniami nauczycieli i pogorszeniem warunków nauki. Już nie jestem związany ze szkołą a jednak ta sprawa jest dla mnie bardzo poruszająca. To było moje Liceum...
To co Łęczna robi ze szkołami, nauczycielami i edukacją szeroko pojętą woła o pomstę do nieba. Warto wspomnieć, że 20tysięczne miasto będzie miało wszystkie szkoły średnie stłoczone w jednym budynku. Mówi się o tym, że uczniowie gdyby pozostali w budynku na szkolnej uczyliby się na zmiany, a tam nie będą? Jaka im różnica czy uczą się na zmiany na Szkolnej, czy na Bogdanowicza? Nikt też nie mówi o tym, że likwidowane jest jedyne w mieście liceum z tradycjami. To tak jakby przenieśli w Lublinie "Biskupiaka" do jakiegoś technikum! Do... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia]
galeria

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia] 0 0

Ponad 3 tys. chronionych pijawek lekarskich znaleźli celnicy w śmietnikach w międzynarodowym pociągu z Kijowa do Warszawy. Żaden z podróżnych nie przyznał się do przemytu.

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy
wiersz między newsami

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy 0 0

Problemy, które nie są obce działaczom ruchu Zero Waste, idee bliskie wrogom nadmiaru, konsumpcjonizmu i jednorazowości. Poeta z minionej epoki jest wam bratem

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach
25 maja 2018, 18:00

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach 2 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 25 maja o godz. 18 w Marinie Puławy (ul. Portowa 3) rozpocznie się I Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych. To święto miłośników dobrego piwa. Impreza potrwa cały weekend!

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack 16 23

340 tys. zł, czyli dorobek całego życia, straciła na poleconych jej w banku obligacjach 81-letnia Krystyna Rafalska z Lublina. Na liście osób, które zainwestowały w papiery GetBacku, jest znacznie więcej mieszkańców regionu

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej 0 10

Mateusz Morawiecki odwiedzi w sobotę Lublin. Spotkanie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim jest otwarte dla mieszkańców

Kubańska noc w Radości
26 maja 2018, 21:00

Kubańska noc w Radości 3 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maj o godz. 21 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się kubańska impreza. Będą też warsztaty taneczne i animacje.

Klubowa impreza w OSTRO
26 maja 2018, 20:00

Klubowa impreza w OSTRO 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 26 maja o godz. 20 w klubie OSTRO (Krakowskie Przedmieście 25) odbędzie się klubowa impreza w rytmie house i electro.

Techno Lublin w Plenerze
26 maja 2018, 20:00

Techno Lublin w Plenerze 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Plener (al. Piłsudskiego 23) zaprasza na imprezę z cyklu Techno Lublin, podczas której 10 znanych lubelskich DJ'ów przez 12 godzin będzie rozkręcać imprezę. Start 26 maja o godz. 20.

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 5 10

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 109 7

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 13 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 8 2

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 1 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!