niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Łęczna

Łęczna: 'Zamoy' będzie powiatowy, uczniowie szykują się do przeprowadzki

Dodano: 24 maja 2015, 19:35
Autor: Paweł Puzio

Radni miejscy z Łęcznej zgodzili się na przekazanie powiatowi liceum Zamoyskiego. Starostwo też zgadza się na zmiany, ale stawia warunki.

Uczniowie pierwszych i drugich klas Liceum Ogólnokształcącego im. Zamoyskiego powoli mogą szykować się do przeprowadzki. Rada Miejska w Łęcznej przewagą jednego głosu zgodziła się na wyłącznie liceum z Zespołu Szkół nr 1. Zarząd powiatu też wyraził wolę przyjęcia „Zamoya” – jednogłośnie, ale pod pewnymi warunkami.

– Postulujemy, by tegoroczna rekrutacja do liceum leżała po stronie miasta – tłumaczy Dariusz Kowalski, wicestarosta Łęczyński. To jednak nie koniec żądań. Od września Liceum prowadzone będzie przez powiat, ale jeszcze przez rok jego siedzibą będzie budynek przy ul. Szkolnej 3. – Od następnego roku szkolnego LO zmieni siedzibę na ul. Bogdanowicza i zostanie włączone do Zespołu Szkół im. K.K. Jagiellończyka, zastępując istniejący tam wyłącznie na papierze „ogólniak”. Starostwo oczekuje więc finansowania liceum przez miasto do końca 2015 roku – dodaje wicestarosta. 

Teodor Kosiarski, burmistrz Łęcznej, nie deklaruje jednoznacznie, czy miasto się na to zgodzi. – Warunki zaproponowane przez powiat zostaną uszczegółowione w przygotowywanym wspólnie porozumieniu w sprawie przejęcia szkoły – mówi. I podkreśla, że zmiany są konieczne, żeby przygotować Szkołę Podstawową przy ul. Szkolnej na przyjęcie dużej grupy pierwszoklasistów. – Od nowego roku do placówki trafi ponad 170 uczniów, czyli siedem klas, dla których trzeba także zapewnić miejsca w świetlicach. Współpraca z powiatem umożliwi zagwarantowanie właściwych warunków nauki dla najmłodszych dzieci, jak i licealistów – dodaje burmistrz. Inaczej w szkole zabrakłoby miejsca dla dzieci, a licealiści musieliby się uczyć na drugą zmianę.

Miasto zapewnia również, że pomoże powiatowi przy rozbudowie bazy sportowej przy Zespole Szkół im. K.K. Jagiellończyka. – Proponujemy, by przy szkole stworzyć kompleks boisk i bieżnię, czyli obiekty na kształt powstających przy ulicy Szkolnej. Niebawem negocjatorzy z miasta i powiatu usiądą do rozmów. Obie strony deklarują, że zrobią wszystko dla dalszego funkcjonowania liceum w Łęcznej – zaznacza burmistrz.

Wyniki negocjacji poznamy za kilka tygodni. 

Czytaj więcej o: Łęczna
rodzic maluchów
buzz off
Gość
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

rodzic maluchów
rodzic maluchów (27 maja 2015 o 15:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Po co się obrażać - radni bezradni. Pokażcie gdzie był jakiś (chociaż jeden) pomysł jak pomieścić dzieciaki na Szkolnej bez przenoszenia LO? Macie tylko pełne gęby haseł i obietnic.

O jakich radnych mówisz tych co nie mogą zrozumiec,że mniejszym złem jest rozwiązanie problemu przy włączeniu starostwa ,jak prowadzanie się z małymi (6-7) lat dzieciakami po całej Łęcznej od 7-19.Problemem jest to że niektórzy nauczyciele będą uczyli trochę na Szkolnej trochę na Bogdanowicza to jest wielkie utrudnienie większe jak prowadzanie po całej Łecznej po całych dniach około 170 maluchów.A radnych zapakować w "Teobusa" obwieżć po całej Łęcznej niech zobaczą pełne "Królestwo" o którym nie mają pojęcia.Gadają bez sensu bo biorą dietę za "mądrości" i niekoniecznie mądrości.

Rozwiń
buzz off
buzz off (26 maja 2015 o 22:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

W jednym budynku? A ile w Łęcznej jest tych budynków? odpowiedź 4, a akurat ten na Bogdanowicza jest jednym z największych. Nie usłyszałem od przeciwników przeniesienia liceum jednego pomysłu jak rozwiązać inaczej problem maluchów z podstawówki - trafia ich na Szkolną dwa roczniki. To śmieszne krzyczeć "nie, bo nie".

Śmieszny to jest twój komentarz.

Rozwiń
Gość
Gość (26 maja 2015 o 20:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kuczynski nie kOmpromituj sie. Po robocie jestes
Rozwiń
gość
gość (26 maja 2015 o 20:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

To co Łęczna robi ze szkołami, nauczycielami i edukacją szeroko pojętą woła o pomstę do nieba. Warto wspomnieć, że 20tysięczne miasto będzie miało wszystkie szkoły średnie stłoczone w jednym budynku. 

W jednym budynku? A ile w Łęcznej jest tych budynków? odpowiedź 4, a akurat ten na Bogdanowicza jest jednym z największych. Nie usłyszałem od przeciwników przeniesienia liceum jednego pomysłu jak rozwiązać inaczej problem maluchów z podstawówki - trafia ich na Szkolną dwa roczniki. To śmieszne krzyczeć "nie, bo nie".

Rozwiń
sztubak
sztubak (26 maja 2015 o 07:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

będzie dobrze,aby chęci do nauki nie zabrakło.Ten 1-szy nie chodził(ła) do tego liceum to wypwiedź z sesji.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!