niedziela, 18 lutego 2018 r.

Łęczna

Nie będzie remontów dróg, bo wszystkie pieniądze pochłania szpital

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 stycznia 2014, 13:00
Autor: Paweł Puzio

Korzystanie z drogi to prawdziwa męka dla mieszkańców wsi w powiecie łęczyńskim. Z powodu dziur nie dojeżdża do nich żaden autobus. Przewoźnicy boją się, że uszkodzą zawieszenie. Mieszkańcy są bezsilni.

Nasza droga jest w stanie agonalnym. Przełomy, spękania, dziury - niebezpieczne nie tylko dla samochodów, ale także dla ludzi. Według oceny technicznej, droga w tym stanie stwarza realne zagrożenie dla życia - mówi Anna Gliniewicz, sołtys Karolina. - Od lat piszemy pisma do Starostwa Powiatowego w Łęcznej z prośbą o przebudowę. Remonty już nic nie dają. Jedna z najgorszych dróg powiatowych, pofałdowana i dziurawa, odcięła miejscowość od świata. - Przewoźnicy nie chcą tu jeździć, bo boja się o samochody - dodaje sołtys. We wrześniu zeszłego roku do starostwa trafił wniosek budżetowy przygotowany przez Grzegorza Kuczyńskiego, radnego powiatowego i Annę Gliniewicz. - Prosiliśmy w nim o przygotowanie dokumentacji i rozpoczęcie budowy drogi na odcinku: Ziółków-Karolin-Witaniów. Niestety w tegorocznym budżecie ta inwestycja znowu się nie znalazła - mówi Grzegorz Kuczyński. I długo jej nie będzie. Podobnie jak wielu innych. - Powiat nie ma pieniędzy na przebudowy dróg. W podobnym stanie mamy 150 kilometrów dróg powiatowych, a wspomniany fragment nie należy do strategicznych - tłumaczy Adam Niwiński, starosta łęczyński. Brak pieniędzy przez szpital Od dawna wiadomo, że powiatowa kasa świeci pustkami przez szpital. - Mieszkańcy powiatu od 5 lat korzystają ze szpitala. Uruchomienie tej placówki wiązało się z olbrzymimi kosztami. Teraz powiat musi spłacać zobowiązania. Rachunek ekonomiczny jest bezwzględny - tłumaczy starosta. Zarządu Dróg Powiatowych w Łęcznej, w odpowiedzi na pismo mieszkańców Karolina, obliczył koszty przebudowy kilometrowego odcinka drogi biegnącej przez Karolin. Kosztowałoby to 1,5 miliona złotych. Natomiast remont całej drogi Zgółków-Karolin-Witaniów, o długości 6,67 kilometra, to 10 milionów złotych. - Po informacji o kwocie potrzebnej na remont zaczęły się rozmowy z władzami Spiczyna i Łęcznej, bo właśnie przez te gminy prowadzi powiatowa droga. W budżecie gminy Łęczna zabezpieczono 200 tysięcy złotych. Pieniądze mają zostać przekazane powiatowi, jeśli ten rozpocznie prace i wpisze remont drogi w swój budżet - dodaje Kuczyński. W Spiczynie radni stwierdzili, że pieniędzy poszukają, gdy powiat zabezpieczy większość wydatków w swoim budżecie, a wsparcie gmin posłuży jedynie za uzupełnienie inwestycji. - Czujemy się oszukani i zawiedzeni postawą starostwa. Od lat jesteśmy spychani na margines - mówili po sesji budżetowej mieszkańcy Karolina i Ziółkowa. - Remonty będziemy prowadzić zgodnie z planem, w tym także w Karolinie. Na większe inwestycje drogowe powiat nie ma środków - ucina dyskusję starosta Niwiński.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: drogi Łęczna szpital
iru
sue
Gość
(21) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

iru
iru (29 stycznia 2014 o 17:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jeżeli nie ma pieniędzy na nic, to może Rada Powiatu obniżyła by sobie diety do 200 zł, bo i tak nic nie ma do roboty na sesjach poza wypiciem kawusi i wymianą informacji towarzyskich. Znalazło by się trochę kasy na remonty.

Rozwiń
sue
sue (29 stycznia 2014 o 15:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

mam na myśli urząd Spiczyna

tak na marginesie do władz czy można podesłać jakiś pług na omawiany odcinek drogi 

nie wszyscy mają "terenówki" jak władza spiczyńska 

pięknie dziękuję 

t

Rozwiń
Gość
Gość (29 stycznia 2014 o 13:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
O jakiej promocji mowa? Ten urzad to jedna wielka negatywna promocja. Takie moje zdanie.
Rozwiń
Gość
Gość (28 stycznia 2014 o 23:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Baner z takim hasłem powinien zawisnąć nad Urzędem Miasta w Łęcznej: mniej na promocję więcej na drogi !

Rozwiń
sue
sue (28 stycznia 2014 o 19:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

masz coś bardziej banalnego jeszcze do powiedzenia "gościu" ?

może mniej na promocję więcej na drogi !

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (21)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!