Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

8 czerwca 2010 r.
21:03
Edytuj ten wpis

Nie ma chętnych na rachmistrzów, a można sporo zarobić

Autor: Zdjęcie autora (p.p.)
0 7 A A

Ponad 5 tysięcy złotych może zarobić rachmistrz podczas wrześniowego spisu. W Łęcznej zgłosiły się dwie osoby. Termin mija 11 czerwca. – Jest niewielu chętnych, a przecież można sporo zarobić – dziwi się Grzegorz Kuczyński, rzecznik Urzędu Miasta w Łęcznej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Powszechny Spis Rolny w gminie zostanie przeprowadzony w dwóch etapach – 9–23 sierpnia (obchód przedspisowy) i 8 września–31 października 2010 r. (spis). Kandydat na rachmistrza musi być pełnoletni, mieć podstawową wiedzę na temat rolnictwa. Musi też mieszkać lub pracować na terenie gminy, znać podstawę obsługi komputera oraz system GPS. GUS wymaga również, by był asertywny i kulturalny.

– Kandydaci przechodzą 4-dniowe bezpłatne szkolenie zakończone egzaminem. Jego pozytywny wynik może otworzyć drogę do zatrudnienia – dodaje Kuczyński.

Podczas spisu rachmistrz na terenie gminy odwiedzi 170 gospodarstw. Każda wizyta to 30 złotych. Zgłoszenia można składać do 11 czerwca w Urzędzie Miasta w Łęcznej.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ciekawostka / 9 czerwca 2010 o 08:13
No tak wszystko ładnie pięknie, tylko nikt nie mówi o tym że jeśli rachmistrz popełni choćby jeden mały błąd i prześle taką ankietę dalej, to kasa za taką ankietę idzie do osoby, która ją poprawiła. Także może być tak że z tych 5tys. może się zrobić zaledwie 30zł.
I gdzie tu sprawiedliwość?
Avatar
~Dorota~ / 9 czerwca 2010 o 08:11
Jak to dwie osoby na dzień 08-06-2010 godz 21.00 ??sama osobiście zaniosłam 4 podania na Rachmistrza spisowego w tym dwa od osób które pełniły już tą funkcję w 2002 r.
Avatar
Gość / 9 czerwca 2010 o 07:32
Bez przesady, info było i jest miedzy innymi na stronie urzędu miasta. Robota wcale nie jest taka banalna jak by się wydawało. Spotkania z psami, tlumaczenia ludziom ze wsi o co chodzi, no a wreszcie samo spotkanie respondenta w domu, to już bedzie sztuka
Avatar
Gość / 9 czerwca 2010 o 07:24
Dokładnie, zwykły, szary człowiek niema szansy zostać rachmistrzem, tylko rodzina, znajomi itp
Avatar
Gość / 9 czerwca 2010 o 07:22
PaweŁ napisał:
Cóż za teoria spiskowa. Informacje są na wszystkich tablicach ogłoszeń. Przecież to spis w całej Polsce a nie tylko Łęcznej.

Być może brakuje ludzi który wiedzą ile to kwintal, czy tzn metr zboża.

Być może są tablice (jeszcze) ogłoszeń.....ale w sołtysowych "zagrodach" !!! Właśnie....cała Polska wie......tylko nie u Nas !!!!!
Avatar
PaweŁ / 9 czerwca 2010 o 07:16
Cóż za teoria spiskowa. Informacje są na wszystkich tablicach ogłoszeń. Przecież to spis w całej Polsce a nie tylko Łęcznej.

Być może brakuje ludzi który wiedzą ile to kwintal, czy tzn metr zboża.
Avatar
1.2.3 / 9 czerwca 2010 o 06:32
Może mi ktoś powie....gdzie było jakiekolwiek ogłoszenie w gminach o naborze na rachmistrzów...???? Podejrzewam, że te informacje trfiają tylko do "wybranego kregu" osób.....znajomych, rodziny !!!! A jak w/w przypadku.....te osoby "zawiodą" podnosi sie "krzyk" w mediach, że nie ma chętnych !!!! Dlaczego Urzędy Pracy nie włączają się do tej akcji...????? Mam 55lat.....bezrobotny od 6lat...
Avatar
Ciekawostka / 9 czerwca 2010 o 08:13
No tak wszystko ładnie pięknie, tylko nikt nie mówi o tym że jeśli rachmistrz popełni choćby jeden mały błąd i prześle taką ankietę dalej, to kasa za taką ankietę idzie do osoby, która ją poprawiła. Także może być tak że z tych 5tys. może się zrobić zaledwie 30zł.
I gdzie tu sprawiedliwość?
Avatar
~Dorota~ / 9 czerwca 2010 o 08:11
Jak to dwie osoby na dzień 08-06-2010 godz 21.00 ??sama osobiście zaniosłam 4 podania na Rachmistrza spisowego w tym dwa od osób które pełniły już tą funkcję w 2002 r.
Avatar
Gość / 9 czerwca 2010 o 07:32
Bez przesady, info było i jest miedzy innymi na stronie urzędu miasta. Robota wcale nie jest taka banalna jak by się wydawało. Spotkania z psami, tlumaczenia ludziom ze wsi o co chodzi, no a wreszcie samo spotkanie respondenta w domu, to już bedzie sztuka
Avatar
Gość / 9 czerwca 2010 o 07:24
Dokładnie, zwykły, szary człowiek niema szansy zostać rachmistrzem, tylko rodzina, znajomi itp
Avatar
Gość / 9 czerwca 2010 o 07:22
PaweŁ napisał:
Cóż za teoria spiskowa. Informacje są na wszystkich tablicach ogłoszeń. Przecież to spis w całej Polsce a nie tylko Łęcznej.

Być może brakuje ludzi który wiedzą ile to kwintal, czy tzn metr zboża.

Być może są tablice (jeszcze) ogłoszeń.....ale w sołtysowych "zagrodach" !!! Właśnie....cała Polska wie......tylko nie u Nas !!!!!
Avatar
PaweŁ / 9 czerwca 2010 o 07:16
Cóż za teoria spiskowa. Informacje są na wszystkich tablicach ogłoszeń. Przecież to spis w całej Polsce a nie tylko Łęcznej.

Być może brakuje ludzi który wiedzą ile to kwintal, czy tzn metr zboża.
Avatar
1.2.3 / 9 czerwca 2010 o 06:32
Może mi ktoś powie....gdzie było jakiekolwiek ogłoszenie w gminach o naborze na rachmistrzów...???? Podejrzewam, że te informacje trfiają tylko do "wybranego kregu" osób.....znajomych, rodziny !!!! A jak w/w przypadku.....te osoby "zawiodą" podnosi sie "krzyk" w mediach, że nie ma chętnych !!!! Dlaczego Urzędy Pracy nie włączają się do tej akcji...????? Mam 55lat.....bezrobotny od 6lat...
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia]
galeria

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia] 10 20

Właściciel górek czechowskich pokazał w środę koncepcję nowego parku, którego urządzenie oferuje w zamian za zgodę władz miasta na budowę mieszkań na pozostałej części dawnego poligonu. Spółka TBV twierdzi, że gotowa jest wyłożyć pieniądze na park i oddać go miastu za złotówkę. Co na to Ratusz?

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy
26 maja 2018, 12:00

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na Zamek w Janowcu na 9. edycję Święta Wina. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego 7 6

Znamy kolejnych kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. Dzisiaj PiS ogłosił kogo poprze w wyborach na prezydenta Puław, Białej Podlaskiej, Chełma i Zamościa.

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem
film

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem 0 5

- Mamy do czynienia z dramatycznym rozjechaniem się obietnic wyborczych - powiedział w środę podczas konferencji prasowej poseł PO Włodzimierz Karpiński.

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu
galeria

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu 10 5

Ratusz wskazuje na Felinie tereny pod nowe fabryki, składy i magazyny. Pod ich budowę chce przeznaczyć ponad 44 ha gruntu zarezerwowanego dziś na pola uprawne i tereny nauki. Zmiany miałyby również dotyczyć terenów dawnej odlewni żeliwa przy ul. Metalurgicznej.

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega 0 0

LEKKOATLETYKA Tym samym uczelniany klub poszerzył swoje pole działania o kolejną dyscyplinę sportową. Na terenie Parku Akademickiego 5 czerwca odbędzie się 21 Bieg o Puchar Rektora UMCS

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić 0 2

W środę nad ranem 36-letni mężczyzna biegał po torach w Białej Podlaskiej. – Przez tę sytuację został zatrzymany cały skład i były trudności w ruchu – informuje nasz czytelnik.

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty!
Wiersze między newsami

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty! 0 0

O wyższości chodzenia na piechotę pisał poeta już pół wieku temu. Miron Białoszewski o chodzeniu i… pluciu

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement"
galeria

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement" 13 2

To ewenement na ogólnopolską skalę. Para sokołów wędrownych, która kilka lat temu zagnieździła się na kominie Elektrociepłowni Lublin Wrotków doczekała się aż pięciu piskląt – trzech samiczek i dwóch samców. Jak dotąd w Polsce tak licznego lęgu tego gatunku ptaków jeszcze nie udokumentowano.

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało 0 10

Nieostrożny kierowca peugeota wjechał w wyprzedzające go porsche. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania
25 maja 2018, 15:00

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania 4 10

W dniach 25-27 maja odbędzie się tegoroczna edycja rodzinnej imprezy Dni Puław. Na mieszkańców czekają atrakcje w postaci koncertów, spektakli i animacji dla całych rodzin.

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego 27 0

W Lubelskiem mogą pojawić się burze z gradem - ostrzegają meteorolodzy.

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie 6 3

Trwają prace na stadionie przy ul. Kolejowej w Opolu Lubelskim. Właśnie zamontowano i oddano do użytku automatyczny system zraszania murawy. Ułożona jest też warstwa wegetacyjna, lada dzień posiana zostanie trawa. Pozostaje tylko pytanie, czy miejscowa drużyna dostosuje się do poziomu boiska.

Jak działa wirtualne biuro

Jak działa wirtualne biuro 0 0

Przez korzystanie z usług wirtualnego biura rozumie się wynajmowanie od niego adresu do korespondencji, kierowanej do naszej firmy, miejsca do spotkań z naszymi klientami i sali konferencyjnej. Ale to nie jedyne korzyści, wynikające z użytkowania wirtualnego biura!

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!