Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

9 grudnia 2015 r.
20:46

Odcinkowy pomiar prędkości w Łuszczowie. Wpadło 700 kierowców w 3 tygodnie

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 48 A A

Gdzie najwięcej mandatów wlepiło urządzenie do odcinkowego pomiaru prędkości? W Łuszczowie. Po trzech tygodniach działania w sieć kamer dało się złapać ponad 700 kierowców.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Odcinkowy pomiar prędkości działa w Łuszczowie od trzech tygodni. Na odcinku 2,9 kilometra drogi numer 82, jadąc od Lublina w kierunku Łęcznej za Łuszczowem stoją dwa wysięgniki z kamerami, które rejestrują moment wjazdu i wyjazdu samochodu.

– W ciągu trzech tygodni funkcjonowania tego systemu w Łuszczowie zostało ukaranych mandatami za zbyt szybką jazdę 700 kierowców – mówi Łukasz Majchrzak, rzecznik prasowy Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym.

Jest to najbardziej skuteczne urządzenie spośród czterech uruchomionych w kraju. Docelowo na polskich drogach stanie ich 29.

Zdania kierowców na temat lokalizacji odcinkowego pomiaru w Łuszczowie są podzielone.
– Ten odcinek biegnie przez szczere pole. Nie ma sensu w tym miejscu kontrolować prędkości – stwierdza Tomasz Kiciak, kierowca z Lublina.

– Na „82” nie brakuje wariatów pędzących dobrze ponad 100 km/h. Szybka jazda i wyprzedzanie na podwójnej ciągłej to standard na tej drodze. Ten system utemperuje piratów – mówi Krzysztof Rodak z Łęcznej.

Jest to dopiero pierwsza faza działania systemu. – Mamy nadzieje, że kierowcy po pewnym czasie przyzwyczają się do nowego urządzenia i będą na tym odcinku jeździ z przepisową „90”. Takie są doświadczenia z innych krajów – dodaje Łukasz Majchrzak.

Przypomnijmy, że wraz z uruchomieniem odcinkowego pomiaru prędkości, ruszył nowy rejestrator przejazdu na czerwonym świetle w Anielinie na krajowej 12, za nowym mostem w Puławach w kierunku Radomia.

– Rejestrator w Anielinie nie plasuje się w pierwszej trójce najbardziej skutecznych w kraju – mówi Łukasz Majchrzak.

Rekordzistą jest za to fotoradar w Niwie Babickiej ustawiony przy krajowej „17” Lublin-Warszawa. W minionym roku te urządzenie strzeliło 37,5 tys. zdjęć. Tym samym urządzenie jest jednym z trzech najbardziej skutecznych w kraju.

Komentarze 48

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
DRIVER / 20 grudnia 2015 o 18:18

Dodatkowo zamontowali już ten spalony radar za kościołem w Łuszczowie, dostawią jeszcze w Wólce i będzie cacy! 1,5 godziny do pracy!

Avatar
Gość / 18 grudnia 2015 o 16:26

ludzie teraz wloką się tam z 5 0 na godzinę i jest niby bezpieczniej.

Avatar
xxx / 17 grudnia 2015 o 17:25

 

Oby jeszcze wszyscy wiedzieli ile tam jest dopuszczalne...połowa osób jeździ 70...

No właśnie.

A ile na godz. może jechać tam furmanka.?

- ile ciężarówka?

- ile ciągnik typu 30?

- ile autobus trans łęcz?

- o pojazdach przewożących węgiel lub kamień z kopalni nie wspomnę.

Wczoraj za furą jechałem 40 i co mam powiedzieć, koń robił co mógł.

Avatar
Spoony / 16 grudnia 2015 o 22:13

90 km/h to wystarczająco dużo i oby takich dróg z odcinkowym pomiarem prędkości było jak najwięcej.

Oby jeszcze wszyscy wiedzieli ile tam jest dopuszczalne...połowa osób jeździ 70...

Avatar
KIEROWCA / 15 grudnia 2015 o 10:00

No własnie, ale czy ktoś z was dostał taki mandat?

Avatar
dorożnyj inzynier / 14 grudnia 2015 o 17:02

Tolerancja 10 km jest na radarach bo w nocy szybkość 60 w innym czasie 50,za dużo byłoby roboty.W przypadku tego odcinka 90 km/h w pełnej odległości lepiej nie próbować,inni oszczędzają i jadą 50 km/h stąd biorą się fotki bo niektórzy nie wytrzymują i zapominają,że średniówka ma być 90 .

Avatar
Gość / 14 grudnia 2015 o 12:24

tam pewnie jest jakiś % błędu dopuszczalny 

Avatar
SOS / 13 grudnia 2015 o 17:34

Dużo się o tym radarze mówi, ale czy dostał ktoś z mieszkańców już mandat z tego urządzenia?

Avatar
Spoon / 13 grudnia 2015 o 13:46

Bardzo dobrze! Temperować wiejską hołotę, która przesiadła się z furmanek na rzęchy z Niemiec i zgłupiała do reszty.

"Wiejska hołota" hahaha. Ludzie ze wsi czasem bardziej orientują się na takich drogach niż miastowi.

Avatar
wróżbita / 11 grudnia 2015 o 17:41

mam nadzieję, że pis zlikwiduje te całe prędkościowe pomiary

PiS rozmontował Konstytucję,Trybunał takie bramki na drogach TO DLA jw prezesa PIKUŚ.

Avatar
DRIVER / 20 grudnia 2015 o 18:18

Dodatkowo zamontowali już ten spalony radar za kościołem w Łuszczowie, dostawią jeszcze w Wólce i będzie cacy! 1,5 godziny do pracy!

Avatar
Gość / 18 grudnia 2015 o 16:26

ludzie teraz wloką się tam z 5 0 na godzinę i jest niby bezpieczniej.

Avatar
xxx / 17 grudnia 2015 o 17:25

 

Oby jeszcze wszyscy wiedzieli ile tam jest dopuszczalne...połowa osób jeździ 70...

No właśnie.

A ile na godz. może jechać tam furmanka.?

- ile ciężarówka?

- ile ciągnik typu 30?

- ile autobus trans łęcz?

- o pojazdach przewożących węgiel lub kamień z kopalni nie wspomnę.

Wczoraj za furą jechałem 40 i co mam powiedzieć, koń robił co mógł.

Avatar
Spoony / 16 grudnia 2015 o 22:13

90 km/h to wystarczająco dużo i oby takich dróg z odcinkowym pomiarem prędkości było jak najwięcej.

Oby jeszcze wszyscy wiedzieli ile tam jest dopuszczalne...połowa osób jeździ 70...

Avatar
KIEROWCA / 15 grudnia 2015 o 10:00

No własnie, ale czy ktoś z was dostał taki mandat?

Avatar
dorożnyj inzynier / 14 grudnia 2015 o 17:02

Tolerancja 10 km jest na radarach bo w nocy szybkość 60 w innym czasie 50,za dużo byłoby roboty.W przypadku tego odcinka 90 km/h w pełnej odległości lepiej nie próbować,inni oszczędzają i jadą 50 km/h stąd biorą się fotki bo niektórzy nie wytrzymują i zapominają,że średniówka ma być 90 .

Avatar
Gość / 14 grudnia 2015 o 12:24

tam pewnie jest jakiś % błędu dopuszczalny 

Avatar
SOS / 13 grudnia 2015 o 17:34

Dużo się o tym radarze mówi, ale czy dostał ktoś z mieszkańców już mandat z tego urządzenia?

Avatar
Spoon / 13 grudnia 2015 o 13:46

Bardzo dobrze! Temperować wiejską hołotę, która przesiadła się z furmanek na rzęchy z Niemiec i zgłupiała do reszty.

"Wiejska hołota" hahaha. Ludzie ze wsi czasem bardziej orientują się na takich drogach niż miastowi.

Avatar
wróżbita / 11 grudnia 2015 o 17:41

mam nadzieję, że pis zlikwiduje te całe prędkościowe pomiary

PiS rozmontował Konstytucję,Trybunał takie bramki na drogach TO DLA jw prezesa PIKUŚ.

Zobacz wszystkie komentarze 48

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Postawili śmietniki z herbem miasta. Brakuje tylko popielnic

Postawili śmietniki z herbem miasta. Brakuje tylko popielnic 2 2

40 nowych śmietników stanęło na miejskich przystankach autobusowych w Kraśniku.

Scena w Budowie 2018: Szuflandia dla każdego

Scena w Budowie 2018: Szuflandia dla każdego 2 0

30-letnie rekwizyty z kultowej polskiej komedii, najefektowniejsze kostiumy z warszawskiego Teatru Wielkiego i artystyczne wizje upadku Ikara studentów najlepszych szkół artystycznych w kraju. To na korytarzach. A na Sali Operowej Wielka Gala. Na wszystko wstęp wolny.

Speed Car Motor Lublin jedzie do Gdańska

Speed Car Motor Lublin jedzie do Gdańska 2 1

Z Danielem Jeleniewskim i bez Pawła Miesiąca w składzie rozegrają pierwsze wyjazdowe spotkanie w tym sezonie zawodnicy Speed Car Motoru Lublin. W sobotę w Gdańsku zmierzą się ze Zdunek Wybrzeżem

Julia Pietrucha wystąpi w Filharmonii
21 kwietnia 2018, 19:00

Julia Pietrucha wystąpi w Filharmonii 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 kwietnia o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) odbędzie się kolejny koncert z cyklu Artyści estrady. Gwiazdą wydarzenia będzie Julia Pietrucha.

"Proszę o poszanowanie prawa własności". Otwarty list radnej PiS do prezydenta Lublina

"Proszę o poszanowanie prawa własności". Otwarty list radnej PiS do prezydenta Lublina 0 2

Publikujemy list otwarty radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej do prezydenta Krzysztofa Żuka. Tematem jest "procedowanie zmian Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Lublina".

3 sposoby na sprawdzenie, która apteka ma Twój lek

3 sposoby na sprawdzenie, która apteka ma Twój lek 0 0

Pacjenci często stykają się z sytuacją, gdy zmuszeni są poświęcić wiele godzin, a często nawet dni, by zrealizować przepisaną przez lekarza receptę. Zbyt długie szukanie leków w aptekach słusznie budzi złość i rezygnację. Jeśli mamy za sobą podobne doświadczenia, warto ułatwić sobie życie. Wystarczy skorzystać z kilku prostych sposobów na szukanie leków w aptekach.

Wybuch w Świdniku. W szpitalu zmarła 27-letnia Marlena
galeria

Wybuch w Świdniku. W szpitalu zmarła 27-letnia Marlena 107 7

Nie żyje 27-letnia Marlena, ofiara piątkowej eksplozji w Świdniku. Kobieta zmarła dzisiaj w szpitalu. Z ustaleń śledczych wynika, że jej chłopak oblał ją benzyną i podpalił.

Dzień mamy. Złóż życzenia za pośrednictwem Dziennika Wschodniego

Dzień mamy. Złóż życzenia za pośrednictwem Dziennika Wschodniego 0 0

Zbliża się Dzień MATKI!  Zrób prezent swojej MAMIE i za naszym pośrednictwem złóż jej życzenia.

Feliniada-WSEIada 2018: Wiemy, kto wystąpi. Sławomir jedną z gwiazd, kto jeszcze?
galeria
film

Feliniada-WSEIada 2018: Wiemy, kto wystąpi. Sławomir jedną z gwiazd, kto jeszcze? 79 9

Po trzech latach przerwy majowe koncerty w ramach Lubelskich Dni Kultury Studenckiej wracają na teren miasteczka akademickiego na Felinie. W dniach 19-20 maja swoją imprezę zorganizują tu studenci Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji.

Szukają informatyka, ale nie mogą znaleźć. Brakuje ich w całym kraju

Szukają informatyka, ale nie mogą znaleźć. Brakuje ich w całym kraju 2 6

Trwa trzeci już nabór na informatyka Centrum Usług Wspólnych. Dwa poprzednie zakończyły się fiaskiem. To nie jedyny urząd, który boleśnie odczuwa brak fachowców od komputerów. W całym kraju brakuje już około 50 tysięcy programistów

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (20-22.04)